3

Generalnie Daniel Maldini wchodząc z ławki w reprezentacji Włoch to piękna historia. Bo dziadek, bo ojciec… ale tak patrzę, chłopak ma jednego gola w lidze, w zeszłym sezonie 4. Jak ta reprezentacja Włoch jest cieniutka skoro tacy ludzie w niej grają.
Bobo Vieri, Inzaghi, Del Piero, Biaggio, Viali, nawet te Gilardiny, Toni czy Balotelle, które w kadrze może niewiele strzelali ale w klubach sporo. A tu mamy napastnika, który w zasadzie nie strzela.

Chociaż cholera mam chyba deżawu, że już to pisałem…

1

@July_6_BcN byłem tam. Piękne miejsce. Chciałabyś mnie oprowadzić?

6

@July_6_BcN hej, skont klikasz?

0

@krefi10 no ciekawe który klub:) najbliżej Al Nassr i byly koleżka Mane, albo właśnie za niego.
Chociaz nie, cofam. Hilale Pogonią Neya i mają miejsce na Salaha.

15

@Rastafarnianin Robert weź im powiedz że wiem że zawaliłem. To czerwona kartka jak byk, chciałem wyrównać trochę szanse i dać zagrać Peni, bo to ja go zamknąłem w kiblu.

1

@AxelF czuje się staro;)
@Faro i wszystko jasne:)

0

@FcPortoFan1999 tak jak my kiedyś litewskiej.

0

@MateS jakby wiek w tej sytuacji był jakimś wyznacznikiem:)

1

@Symson postaram się, dzięki:)

0

O 18:00 rozpoczęły się dwa ostatnie mecze 19. kolejki w Turcji.
Oba takie nasze, polskie:)
Goztepe - Kasimpasa* 1:0. U gospodarzy w bramce Mateusz Lis (Wisła, Raków), David Tijanic (Raków) - gol na 1:0.

Konyaspor - Fenerbahce i tu już 1:0 w pierwszej minucie. W bramce Konyasporu Jakub Słowik (Śląsk, Pogoń), asystę zaliczył Blaz Kramer (Legia), a w obronie Guilherme (Jaga). U gości poza plejadą gwiazd również nasz Szymański.

*warto dodać, że to akurat "niepolskie" akcenty, ale kasimpasa ciekawe nazwiska: Antonin Barak (Fiorenitna, Verona, (Udine), Josip Brekalo (Chorwacja) czy Kevin Rodrigues (Sociedad).

0

@Trojanek23 Ja grałem w swojej "karierze" głównie w gry piłkarskie, dzisiaj jeśli coś gram to w pokera ze znajomi. Tam raczej się nie "zrespia":) (nie wiem czy dobrze użyłem)

8

Arabia Saudyjska, kolejka 14, a w niej:

W hicie, który sędziował Szymon Marciniak Al Ahli wygrało 3:2 z Al Shabab. Gwiazdy nie zawiodły u gospodarzy: Ivan Toney i Gabri Veiga z golami, Roberto Firmino i Riyad Mahrez z asystami. Do tego zagrali Eduard Mendy (Chelsea), Ibanez (Roma), Merih Demiral (Juve, Atalanta) - ten z bramką samobojczą, no i nasz Kessie.
U gości zagrali Daniel Podence (Wolves), Abderrazak Hamdallah (marokańska legenda ligi) czy Wesley Hoedt - były obrońca Lazio, Anderlechtu i Watfordu.

Al Feiha - Al-Ittihad FC 1:1. Masz dwa karne w meczu - oba marnujesz (Aouar i Benzema), tracisz bramkę w 91 minucie i wyrównujesz w 93. Ciężki mecz dla byłych już liderów ligi. U gospodarzy na stoperze Chris Smalling, a gola strzelił były zawodnik Rangersów - Moda Sakala (moda bo Fashion, więc już Wam przetłumaczyłem). Dla gości asystą popisał się były zawodnik Ajaxu czy Tottenhamu Steven Bergwijn. Poza nim i dwoma pechowcami od karnych zagrali też Fabinho (Liverpool), Danilo Pereira (PSG) i Predrag Rajkovic (bramkarz Serbii). Gdzie Kante i Moussa Diaby? Nie wiem.

Al Orubah - Al-Hilal 0:5. Tym wynikiem Hilale wskoczyli na lidera ligi. Gospodarze z naszym Cristianem Tello (tym razem tylko na ławce) dostali srogi łomot. Marcos Leonardo (Benfica) dublet, Ruben Neves i Renan Lodi z golami, ten drugi dołożył też asystę w meczu. Poza nim asystę mial Malcom, a ponadto zagrali Cancelo, Bono czy Koulibaly.

Al Nassr Riyadh - Al Okhdood 3:1. Sadio Mane z dubletem, a CR z 24434332 bramką w karierze. Do tego w składzie Otavio (Porto), Aymeric Laporte, Mohamed Simakan.

Al Qadisiya - Al-Taawon 0:3. Rewanż za puchar sułtana, w którym to Auba i spółka wyrzucili za burtę Taawon. U przegranych w składzie Pierre-Emerick Aubameyang, Cameron Puertas (Royale Union), Nahitan Nandez (Urugwaj), Nacho Fernandez (Real), Koen Casteels (Belgia) czy Iker Almena (Girona).
Dla gości dublet ustrzelił Musa Barrow (Atalanta, Bologna).

No i kolejna porażka Al-Ettifaq, tym razem u siebie 2:3 z Al Kholood. Że Steven Gerrard jeszcze nie poleciał? Dziwne. Dla jego drużyny gole strzelili Georginio Wijnaldum i Moussa Dembele (Lyon), Francuz również dołożył asystę. Ponadto w składzie Joao Costa (Roma), Demarai Gray (Everton, Leicester) czy Jack Hendry (Szkocja).
U gości 90 minute nasz Alex Collado.

Do tego z golami w minionej kolejce Odion Ighalo (Manu) czy Nicolae Stanciu (Rumunia).

tabela:
1. Al Hilal 37 punktów
2. Al Ittihad 37
3. Al Nassr 28
4. Al Qadisiya 28
5. Al Ahli SC 26
6. Al Shabab 23
...
11. Al-Ettifaq 15

Póki co o mistrza walczą 2 zespoły, a o trzecie miejsce gwarantujące udział w azjatyckiej LM nawet 4 ekipy.

Strzelcy (wybrani):
1. Mitrovic (kontuzja obecnie) 12 goli
2. CR 11 goli i 2 asysty
3. Benzema 10/3
7. Aouar 7/2
10. Milinkovic Savic 6/3
11. Auba i Talisca 6/0
13. Mane 5/5
18. Bergwijn 4/5
Do tego Mahrez 4/2, Veiga, Collado i Tello 4/1,
No i trzeba napisać, że Moussa Diaby przyszedł z Aston Villi do Ittihad i może ma tylką 1 gola, ale za to aż 10 asyst.
@Kidd @Kessie @mekston @JimMorrisonFCB @Lionel_Messi10 @NeroTFP1 @kryhaa

0

@Kasy to tym bardziej koleżkę warto oglądać:)

14

Nowy rok, stary ja.
3 miejsce w złotej piłce świadczy tylko o tym, że podoba Wam się mój spam! Dlatego jadę dalej:)

Żartuje, 33. miejsce też by o tym świadczyło:) A nawet gdybym nie był nominowany to i tak musicie się ze mną meczyć:)

Grali Polacy (to cykl, w którym biorę pod uwagę zawodników z ostatniego meczu kadry).

- Łukasz Skorupski 90 minut. Bolognese remisuje 2:2 z Romą.

- Jakub Kiwior na ławce. Szósty mecz z rzędu. Arsenal odpada po karnych z Manu w pucharze.
- Sebastian Walukiewicz minuta:D Torino - Juve 1:1.
- Kamil Piątkowski kontuzja. Salzburg bez gry od miesiąca.

- Jakub Kamiński niepełny kwadrans. Wolfsburg - Hoffenheim 1:0.
- Nicola Zalewski po 3 kolejnych meczach na ławce, dostał aż 7 minut z Bologną. 2:2.
- Piotr Zieliński 90 minut. Inter wygrywa 1:0 z Venezią.
- Jakub Moder 13 minut w pucharze. Brighton wygrywa 4:0 z Norwich.
- Sebastian Szymański 45 minut w pucharze Turcji, Fenerbahce wygrywa 3:0 z Kasimpasą, a dzisiaj mecz ligowy.

- Adam Buksa - Midtjylland bez gry od 12.12.
- Karol Świderski - Charlotte bez gry od 18.11.

Na dziś z wyjściowej jedenastki ostatniego meczu kadry regularnie gra Skorupski, Zieliński i Szymański. Dodać możemy jeszcze Lewego i Piątka. Średnio to widzę.

Ponadto zagrali:
- Tymoteusz Puchacz 10 minut w swoim 14. klubie w karierze - Plymouth, które wygrywa w pucharze z Brentford.
- PAN PIŁKARZ Krzysztof Piątek. 81 minut w pucharze z Galatasaray i 90 w lidze również z Galatą. W obu meczach po golu. 31 występów w tym sezonie w barwach Basaksehir - 23 gole i 4 asysty.
- Mateusz Wieteska 13 minut i 1:1 jego Cagliari z Milanem.
- Marcin Bułka 90 minut, Nice wygrywa 4:2 z Reims.
- Bartłomiej Drągowski 69 minut i czerwona kartka. Panathinaikos 2:2 Panserraikos.
- Pan piłkarz numer 2 Robert Lewandowski 90 minut, gol, asysta i żółta kartka. Barcelona leje real 5:2 w finale superpucharu Hiszpanii.
@Colon @kryhaa @kolomen2 @Symson @mekston @Ricardinio14 @Klaudiaa8 @Joe_Barbaro @michaleu @Losiex

1

@Prorokk nie mnie oceniać czy dziwne czy nie, ja wyraziłem swoją opinię. W przypadku powyższym chodziło, że "narodził nam się"/"pojawił" nowy talent w La Masii, ponownie:) Respić jest dla mnie brzydkie i słabe. Ja mam jednak prawie 4 dychy na karku, jak sobie małolatu tak chcą mówić to niech mówią:)
to tylko moja opinia:)

1

@Kitek1640 napisałem "smutną". Generalnie róbta co chceta:) Tak tylko wyraziłem swoją opinię:)
@Mitch_Atleta nie gram w gry, dziękuję:)
@lithotripter kiedyś nie było googla, to też chyba trochę co innego, ale rozumiem o czym piszesz.
@Prorokk "Sprawić/ sprawiać, żeby postaci albo przedmioty ożywione występujące w grach komputerowych (z)respiły się, a więc odrodziły/ odradzały się, pojawiły/ pojawiały się ponownie"

2

@Kitek1640 ewoluuje, patrząc jednak na „respi się” uważam że w smutną stronę. Ale co ja tam wiem.
@Mario96w jestem nim:(

4

@Kitek1640 musiałem zguglać „respi sie”. Dziwne.

1

@macio_944 warto dodać do głównego wpisu. Tak tylko pisze, ale co ja tam wiem:)

0

@macio_944 zgadzam się.
O czym piszesz?:)

2

@MesQueUnClub_87 nie szukam na siłę argumentów, wskazałem że nie wiemy wszystkiego i pewnie się nie dowiemy. Tylko tyle. Zgadzam się że to brak szacunku dla Rodriego i zgadzam się że sympatyczny gest w stronę Gaviego.
Warto też zaznaczyć, że wyglądało na przyjemną pogawędkę Perez-Lewy.

0

@Kalipso myślałem o kimś naszym:)

0

@Fizzy Womack teraz forma tragiczna, ale sezon temu bajka.

3

@NeroTFP1 Laporta powinien łączyć kropki. Ronnie - Raph, Leo kąpię Yamala.
Niech ktoś „podotyka” Balde:D

0

@MesQueUnClub_87 co do gali to dosyć zabawne, fakt, ale też nie wiemy wszystkiego. Może mieli info że Vini, a jednak na koniec Rodri wyprzedził. Nie wiem.
Tu natomiast odwieczny rywal i taki gest, dla mnie klasa tak czy siak.

0

@Who_you_mam Aston Villa lubi skrzydłowych z Niemiec. Do tej pory celowali w Bayer - Diaby, Bailey, teraz BVB.

1

@Kidd no właśnie ten Fran mi go przypomniał wczoraj:)

0

@pt9 nie no wiem. Chlopina ma 65 lat i mało tych tytułów, ale jednak w każdej potężnej lidze zdobył.

1

Wspomnienia starego dinozaura.

Wczoraj jak popatrzyłem na poruszanie się Frana Garcii to mi się przypomniał Michel Salgado, chociaż nie ta strona. Taki przyjemny to był zawodnik:)

37

O, miła sprawa. Okazuje się że Perez ma więcej klasy niż cała drużyna.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?