2

@Culer9002 i przede wszystkim Mufasa w Królu Lwie:(

2

@maroon Akturkoglu zrobił to:) hattrick:)

1

@mekston badum tsss. Mocne:)

1

Brawo! Doktor Kongo strzela na wyjeździe Etiopijczykaninom.

1

Kante to jest pan piłkarz. Żeby się jeszcze nie bał uderzać, ale to jest kawał zawodnika.

1

@maroon Turek nie pograłby przy świetnym Icardim a teraz dodatkowo przy Osimhenie. W Benfice brakuje drugiej linii, bo tam świetną 9 już jest. Chyba że na dwóch napastników.

6

Taka tam ciekawostka, o którą nikt nie pytał:)

W sezonie 2011/2012 we Francji mistrza zdobyło Mątpelie, a królem strzelców był między innymi Żiru. Francuz zdobył 21 goli. Napisałem "między innymi" bo tyle samo goli miał napastnik PSG (ci zajęli drugie miejsce) - Brazylijczyk Nene.

Nene przed PSG grał w Monako, Espanyolu czy Mallorce. W Mallorce grał już w sezonie 2003/2004, czyli ile temu? No? Nieuki:) 21 lat temu.

Dzisiaj Nene ma 43 lata i cały czas gra w piłkę. Jego drużyną jest Juventude - pierwszoligowiec w Brazylii:)

1

@AFA i Feghouli i Slimani jeszcze kilka miesięcy temu aktywni piłkarze, a Brahimi z kolei świetny sezon w katarze, kilkadziesiąt goli i z 10 asyst. No i Mahrez w dalszym ciągu:)

1

@Stinger_ otóż to, wciąż czynny piłkarz:)

2

Za chwilę drugą kolejkę kwalifikacyjną Pucharu Narodów Afryki zainauguruje mecze Burundi - Senegal. I tak tak, w Senegalu Mane, Dżaksony itd, ale nie o to chodzi. Kapitanem Burundijczyków jest legenda Cracovii i polskiej ligi - Saidi Ntibazonkiza. Potężny to był grajek na nasze warunki:)

9

Była Azja, ale grała też Afryka dzika dawno odkryta.

Puchar Narodów Afryki - Kwalifikacje.

Kamerun - Namibia 1:0. Vincent Aboubakar dwa miesiące bez gry w klubie, ale w kadrze gra i strzela i zapewnia 3 punkty. Do tego zagrali Frank Anguissa (Napoli), Bryan Mbeumo (Brentford) czy Andre Onana.

Nigeria - Benin 3:0. Victor Osimhen podobnie jak Aboubakar, bez gry od miesięcy a w kadrze gra i strzela jedną z bramek. Dublet ustrzelił Ademola Lookman, a Moses Simon (Nantes) i Wilfred Ndidi (Leicester) z asystami. W składzie również Samuel Chukwueze, Alex Iwobi czy Victor Boniface.

Egipt -Wyspy Zielonego Przylądka 3:0. Omar Marmoush (Eintracht) z jedną z bramek, a Mostafa Mohamed (Nantes) z asystą. Grał również Mohamed Salah oraz Trezeguet i Mohamed Elneny. Trezeguet zamienił Trabzonspor na Katar, a Elneny Arsenal na ZEA.

Mali - Mozambik 1:1. Yves Bissouma (Tottenham) z golem dla Mali.

Maroko - Gabon 4:1. Hakim Ziyech z dubletem, Brahim Diaz i zeszłoroczny król strzelców Ligi Konferencji Ayoub El Kaabi z golami. W Maroko zagrali również Abde Ezzalzouli, Sofyan Amrabat, Noussair Mazraoui, Achraf Hakimi, Ilias Akhomach, Azzedine Ounahi (ciekawostka - gwiazda ostatniego Mundialu, pół Europy się biło, a dzisiaj OM wypożycza go do Panathinaikosu) z asystą, Amine Adli (Bayer) i Bono. U gości karnego trafił... i nie trafił Aubameyang, do tego zagrał Bouanga - gwiazda MLS.

Senegal - Burkina Faso 1:1. Mane z golem dla Senegalu już w 16 minucie, ale Burkinafasończycy wyrównali w 95 minucie. W Senegalu poza Mane również Nicolas Jackson, Kalidou Koulibaly, Pape Matar Sarr (Tottki), Ismaila Sarr (Crystal Palace), Pape Gueye (Villareal), Nampalys Mendy (Lens).

Wybrzeże Kości Słoniowej - Zambia 2:0. Jedną z asyst zanotował Simon Adingra (Brighton), a do tego w składzie Kessie, Evan Ndicka (Roma), Amad Diallo (Manu). Słabo ten WKS wygląda na papierze.

DR Kongo - Gwinea 1:0. Doktor Kongo bez Bakambu, ale też zwycięski. W składzie Yoane Wissa (Brentford), Chancel Mbemba (OM), Axel Tuanzebe (Ipswich), Theo Bongonda (kiedyś Celta czy Cadiz) oraz Meschack Elia (Young Boys).

Algieria - Gwinea Równikowa 2:0. Riyad Mahrez spudłował karnego, ale koledzy go wyręczyli - Houssem Aouar i Amine Gouiri z golami. W Algierii również Said Benrahma (Lyon), Ismael Bennacer (Milan), Bensebaini (BVB) z asystą czy Aissa Mandi (Lille).

Ghana - Angola 0:1. Za mocna Angola:D Jordan Ayew, Mohammed Kudus (WHU), Antoine Semenyo (Bournemouth), Thomas Partey czy z ławki Inaki Williams nie poradzili sobie z potężnymi Angolczykami.

(o matulu, ile tu jest krajów i meczów)

4

Azjatyckie kwalifikacje do MŚ 2026. Runda trzecia, kolejka pierwsza, a w nich (niewiele niestety poza Japonią):

Japonia - Chiny 7:0. Takumi Minamino dublet, Kaoru Mitoma gol i asysta, Wataru Endo bramka, Takefusa Kubo gol i 2 asysty, Ritsu Doan (Freiburg) asysta, Junya Ito (Reims) gol i 2 asysty, Daizen Maeda (Celtic) z golem. U gości z kolei zagrała legenda Espanyolu - Wu Lei.

Iran - Kirgistan 1:0. Bramkę strzela była gwiazda Porto, a obecnie gracz Interu - Mehdi Taremi. W Iranie zagrali też Ali Gholizadeh (Lech), Alireza Jahanbakhsh (były zawodnik Feyenoordu, obecnie bez klubu), Saman Ghoddos (były zawodnik Brentford, obecnie również bez klubu), Sardar Azmoun.

Korea Południowa - Palestyna 0:0. Za mocna Palestyna na takie gwiazdy jak Son, Kang-In Lee (PSG), Min-Jae Kim (Bayern) czy Hee-Chan Hwang (Wolves).

Australia - Bahrajn 0:1. Wstyd, żenada, kompromitacja. Mathew Ryan (Roma), Alessandro Circati (Parma), Harry Souttar (Sheffield Utd), Jackson Irvine (St. Pauli) czy Nestory Irankunda (Bayern Monachium), niestety to za słabe nazwiska i kluby na potężny Bahrajn.

Arabia Saudyjska - Indonezja 1:1.

0

@mekston jemu się różne rzeczy podobają:)

4

@MichuZ44 Nie wiem co znaczy "dobry składnik", patrzę co kupuję, staram się nie jeść syfu, ale jestem pewien że za 50 dych kupię włoską mąkę do pizzy, paczkę dobrego salami/szynki i paczkę dobrego sera + paczkę pieczarek. Z tego na pewno zrobię dwie pizzę.
Chyba, że robisz pizze z krewetkami, wtedy zwracam honor i nie było tematu:)
@Arden niemożliwe, że ma większą rodzinę niż @Ojciec5tkidzieci :)

56

@MichuZ44 chcesz mi powiedzieć, że domowa pizza z dobrymi składnikami wyjdzie Cię 50 pln lub drożej?

0

@Mitch_Atleta obie drużyny zagrało totalny syf, a z tamtego meczu pamiętam jeszcze De Bruyne cofniętego prawie między stoperów. No obrzydliwy to był mecz.

1

Już dzisiaj Belgowie będą mieli okazje zrewanżować się Francuzom za mecz 1/8-finału EURO. Francja wygrała wtedy 1:0 po samobóju 70 letniego Jana Vertonghena.

Poza suchymi statystykami, był to jeden z najobrzydliwszych meczów jakie kiedykolwiek oglądałem. Myślicie, że dzisiaj będzie podobne partidazo?

4

@betonito tu nie chodzi o kontuzje, a o to, że jest po prostu słaby.

0

@barcelonaLM co on może wiedzieć o MJu, jak on ma 12 lat.

1

@DragonxNF luzik:)

0

@kanver_ i już doprecyzowane:)
@Rewolucja123 rownież syf:)

0

@Janas11224 ja się przy obu poddałem.

0

@kanver_ jeszcze raz. Napisałeś że to najgorszy mecz jaki widziałeś w tym roku. Nie dodałeś że chodzi o mecz naszej kadry, bo jeśli nie, to oglądałem dużo gorsze mecze w tym roku, choćby na EURO np Anglia - Serbia czy Francja - Belgia:)

1

@Janas11224 ja również. Próbowałem. I to i Breaking Bad. Odpuściłem w trakcie. Ani to ani to mnie nie porwało.

0

@kanver_ ale to sprecyzuj że chodzi o najgorszy mecz naszej reprezentacji:)

0

@kanver_ to jest najsłabszy mecz jaki widziałeś w tym roku? Nie oglądałeś EURO?

2

@DragonxNF przecież powiedział o co chodzi. Nie ma klubu a jest powołany. Odezwę z Hajduka po kłótni z trenerem - Gennaro Gattuso.

1

CR gol numer milion.

0

@LukaszFan nie zgadzam się:)

1

@sevs o to to:)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?