escarabajo
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
28 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@fart No w tym meczu na pewno:)
3
O, ładnie Schalke dzisiaj poszło. W 39 minucie już 3:0 by przegrać 3:5.
1
@mekston tak właśnie:)
2
@MesQueUnClub96 to trzymaj sie junior:)
@FcPortoFan1999 ogladales wtedy Ekstraklasę:)
0
@FcPortoFan1999 tak:)
1
@MesQueUnClub96 skończy karierę jak nie będzie już grał w piłkę. Czy to się podoba jakimś randomom czy nie. Ok?
Tyczy się to każdego innego piłkarza.
4
324848 gol Cristiano Ronaldo.
@Danny Gaucho wrzucałeś dziś czy wczoraj gole z karnych. Musisz dopisać kolejnego Portugalczykowi.
0
@FcPortoFan1999 niech strzelają:)
0
@FcPortoFan1999 oby:)
0
@FcPortoFan1999 byłem na zeszłym meczu z Rakowem. Straszne gowno. Dzisiaj po prostu zobaczę wynik. Tyle mi wystarczy.
2
Toney z debiutanckim golem w Arabii.
0
@mekston możliwe, Ettifaq jednak zawodzi.
1
@FcPortoFan1999 Ciebie by mecz w Pyrzowicach bardziej jarał.
7
Zapowiedź Arabia Saudyjska.
Dobry wieczór:)
Dzisiaj sporo pospamowałem, ale to już ostatni raz. Aj promys.
O 20:00 na Polsacie sport 2 mecz pomiędzy Al Ettifaq a Al Nassr.
Z jednej strony legenda angielskiej piłki i Liverpoolu - Stiwen Żerard a z drugiej mistrz Włoch jak piłkarz z Juve i jako trener z Milanem - Stefano Pioli.
Nie tylko uznane marki jako trenerzy ale i jak piłkarze.
Wśród gospodarzy mamy byłych napastników Lyonu - Toko Ekambi i Dembele, kapitanem drużyny Georginio Wijnaldum, w pomocy też Seko Fofana. Za to w bramce były zawodnik Fulham - Słowak Marek Rodak. W sensie nie nasz rodak, tylko Słowaków:) (żart).
U gości jest i on. Już wyzdrowiał!!! Z opaską kapitańską maszyna z Portugalii - Krystiano Ronaldo. Do tego Mane, Talisca, Otavio, Laporte, Simakan czy kolejny nowy nabytek - Brazylijczyk Angelo. Wykupiony przez Chelsea, dalej wypożyczony do Strasburga, aż znalazł się w Arabii, nie grając nawet minuty w Anglii.
Myślę że będzie ciekawie:)
3
Azjatycka Liga Mistrzów 1 kolejka:
Al-Rayyan - Al-Hilal 1:3. Gol i asysta Joao Cancelo, Marcos Leonardo (Banfica) i Sergej Milinkovic-Savic dorzucili swoje bramki. Z kolei karnego nie trafiła serbska maszyna - Aleksandar Mitrovic. 2 asysty zanotował nasz Malcom, a zagrali też Ruben Neves, Kalidou Koulibaly, Renan Lodi czy Bono.
U gospodarzy Trezeguet (Egipt, Trabzonspor) czy Julien De Sart (Gent).
Al Ahli SC - Persepolis 1:0. Franck Kessie z golem, a Riyad Mahrez z asystą. W składzie też Toney (Brentford), Roberto Firmino, Gabri Veiga, Merih Demiral, Ibanez i Edouard Mendy.
Al Shorta - Al Nassr Riyadh 1:1. Otavio (Porto) z asystą u gości. W drużynie nie było CRa, ale za to Talisca, Mane, Marcelo Brozovic, Mohamed Simakan (Lipsk) czy brazylijskie "perełki" Angelo i Wesley.
uważam dwa powyższe wyniki za "nieśmieszne" żarty.
Al-Ain (ZEA) - Al-Sadd 1:1. Pierwszą ekipę prowadzi legenda Argentyny - Hernan Crespo. W składzie u niego król strzelców niedawnej Olimpiady (tak @NeroTFP1 wiem, Igrzysk Olimpijskich) Tunezyjczyk Soufiane Rahimi. U gości natomiast Mateus Uribe (Porto), Rafa Mujica (postrzelał w naszej drużynie "B") czy Paulo Otavio (Wolfsburg).
Esteghlal F.C (Iran) - Al-Gharafa 3:0. Ale wpierdziel dostali goście, a przecież zagrali tam: legenda Realu - Joselu czy Florinel Coman (Rumunia).
Shanghai Port - Johor DT 2:2. W chińskiej drużynie zagrał oscar (Chelsea) i Wu Lei (Espanyol).
Shandong Taishan - Central Coast Mariners 3:1. Były Legionista Valeri Qazaishvili z dubletem u gospodarzy.
Azjatycka Liga Europy (:D):
Sydney FC - Eastern AA 5:0. Debiuty nowych zawodników u Kangurów - Douglas Costa (Bayern, Juve) i Patryk Klimala zanotowali po asyście. Niestety Polak również nie trafił karnego.
Al-Ahli Dubai - Al Hussein 3:1. Siwy Bajerant Paulo Sousa zwycięski. Z golem między innymi były napastnik Romy - Sardar Azmoun, a do tego zagrali Munas Dabbur (Sevilla, Hoffenheim) czy Federico Cartabia (Deportivo La Coruna, gdy te jeszcze grało w pierwszej hiszpańskiej lidze).
Al Khalidiyah - Al-Taawon 2:3. Dublet u gości byłego napastnika Bologne czy Atalany - Musa Barrowa.
Istiqlol Dushanbe - Al Sharjah 0:1. U gości w podstawie wybiegł Paco Alcacer.
3
@misterio @FCBparasiempre "20 lat minęło" - ano minęło. Już ma 27 letniego syna, który ma już około 20 występów w kadrze Szwecji i wciąż jest w składzie FC Kopenhaga.
0
@Jacob9402 Emocjonalnie i personalnie nie wczuję się w każdy możliwy przykład. Jak wspomniałem wyżej - mam grubą skórę i trzeba się postarać żeby mnie coś ruszyło.
I tak, w moim przypadku tabliczka na drzwiach zrobiłaby robotę.
2
Copa Sudamericana 1/4:
Libertad - Cruzeiro 0:2. Jedną z bramek strzelił były zawodnik Juve - Kaio Jorge. W drużynie gospodarzy z ławki wszedł 43 letni Roque Santa Cruz. Paragwajczyk grał w Bayernie 20 lat temu:) I to tym razem nie są żarty:D
Athletico-PR - Racing Club 1:0. Asystę zaliczył reprezentant Urugwaju - Canobbio.
Lanus - Ind. Medellin 0:0
Fortaleza - Corinthians 0:2.
Chiny:
Shanghai Port - Shenzhen Xinpengcheng 2:0. Jedną z bramek strzeliła legenda Espanyolu - Chińczyk Wu Lei. 29 goli i 8 asyst, dobry sezon Wuleja:)
Katar:
Qatar SC - Al Ahli Doha 0:1. Zwycięskiego gola strzela mistrz świata - Julek Draxler. U Niemca w drużynie z ławki wszedł Erik Esposito, nasz ekstraklasowy były król strzelców. W Qatar zagrał Javi Martinez (Bayern).
Al-Rayyan - Al-Shahaniya 4:2. Kapitalny mecz i to w debiucie rozegrał Trezeguet. Egipcjanin strzelił gola i zaliczył 2 asysty. U gości kapitanem nasz Marc Muniesa, a w ataku były zawodnik Cracovii - Pelle van Amersfoort.
CAF Liga Mistrzów - Kwalifikacje - Finał (afrykańska LM):
Al-Merreikh - FAR Rabat 2:2. Ekipa Czesława Michniewicza przegrywała już 0:2, ale Rabat dostał 2 karne w końcówce i doprowadzili do remisu. Rewanż drużyna Polaka zagra u siebie w niedziele.
Grecja:
OFI Crete - Aris 3:2. U gości z dubletem Loren Moron. Były zawodnik z Betisu miał świetny zeszły sezon i ten również mocno zaczyna w Grecji. Z nim w składzie Martin Montoya, Ruben Pardo (Sociedad) czy Pione Sisto (Celta).
Asteras T. - Atromitos 1:2. Carlitos (Legia) u gości z golem i asystą.
10
Ciekawostki piłkarskie:
Turcja:
Galatasaray - Rizespor 5:0. Victor Osimhen z asystą w debiucie, a Davinson Sanchez i Dries Mertens z golami. Lucas Torreira dorzucił asystę, a z ławki weszli Michy Batshuayi czy nasz Yusuf Demir.
W zaległym meczu 3 kolejki Galata grała Gaziantepem i wygrała 3:1.
Tu z kolei zamiast Osimhena w pierwszym składzie wybiegł Batshuayi i skończył mecz z golem i asystą, a Dries Mertens z asystą. U gości zagrał i zobaczył żółtą kartkę Kacper Kozłowski.
Kasimpasa - Fenerbahce 0:2. Allan Saint-Maximin z debiutankim golem, a Dusan Tadic do gola dorzucił asystę. Zagrali też Youssef En Nesyri, Dzeko, Sebastian Szymański, Fred (Manu), Caglar Soyuncu czy Sofyan Amrabat. W drużynie gospodarzy zadebiutował reprezentant Chorwacji - Josip Brekalo.
Trabzonspor - Besiktas 1:1. Sporo nowych twarzy. U gospodarzy Simon Banza (Braga) - drugi strzelec portugalskiej ligi zeszłego sezonu, Stefan Savic, Mislav Orsic (Chorwacja). U gości z kolei zagrali Ciro Immobile, byli gracze Benfici - Rafa Silva i Joao Mario, Milot Rashica, Gabriel Paulista, Arthur Masuaku (WHU) czy Ernest Muci (Legia).
Jutro hit Fenerbahce - Galata.
Copa Libertadores 1/4. Bardzo smutne to ćwierćfinały były:
Botafogo RJ - Sao Paulo 0:0. Na boisku Luiz Henrique (Betis), Thiago Almada (Argentyna), Alex Telles (Manu) - Lucas Moura i bylI zawodnicy Bayernu: Rafinha i Luiz Gustavo.
Fluminense - Atletico-MG. 1:0. U gospodarzy w pierwszym składzie wystąpił 62 letni Thiago Silva, oraz były gracz Sevilli - Ganso, a z ławki wszedł Marcelo (Real). Natomiast w składzie gości niewiele młodszy od Silvy - 60 letni Hulk. Do tego Paulinho (Bayer), Bernard (Everton) czy reprezentant Brazylii Arana.
Colo Colo - River Plate 1:1. Dla KokaKoli asystę zaliczył nasz Arturo Vidal, a z nim w drużynie Mauricio Isla (30 lat temu w Juve). Z kolei u gości strzelił German Pezzella (Betis), a asystę zaliczył inny mistrz świata Marcos Acuna. W składzie również były zawodnik WHU - Manuel Lanzini.
Flamengo - Penarol 0:1. Kompromitacja, były selekcjoner Kanarinios Tite i jego drużyna powinna się wstydzić za ten wynik. W składzie Flamengo Gerson (OM), Giorgian de Arrascaeta, Alex Sandro (Juve) czy David Luiz (ten na ławce).
MLS się nie zatrzymuje, gra co 3 dni (wybrane mecze z dwóch kolejek) :
Los Angeles Galaxy - Los Angeles FC 4:2. Riqui Puig 2 asysty i bramka, z asystą również Marco Reus. U "gości" Mateusz Bogusz z golem, a zagrali też Olivier Giroud czy Hugo Lloris.
Inter Miami - Philadelphia Union 3:1. Lionel Messi dublet i asysta, Luis Suarez gol i asysta, Jordi Alba z asystą, a zagrał też Busi.
Atlanta Utd - Inter Miami 2:2. Aleksey Miranchuk (Napoli) z debiutanckim golem za oceanem. W składzie Atlanty zagrał też Bartosz Slisz. Inter zaczął z gwiazdami na ławce. Dopiero po przerwie weszli Leo, Luis i Alba. Busi zawieszony za kartki.
Houston Dynamo - Real Salt Lake 4:1. Jedną z bramek dla Hjuston strzelił Sebastian Kowalczyk. U gości z ławki wszedł Dominik Marczuk (Jaga).
A skoro Marczuk to mecz Real Salt Lake - FC Dallas 3:2. Polak popisał się asystą klasy światowej przy golu na 3:2. U gości zagrała była gwiazda Sociedad - Asier Illarramendi oraz Petar Musa (Benfica).
Orlando City - Charlotte 2:1. U gości z ławki Świderski a w Orlando z ławki Luis Muriel (Atalanta). Kolumbijczyk zaliczył asystę.
Szwajcaria - puchar:
Nyonnais - Basel 0:1 po dogrywce. Bramkę w 123 minucie strzelił nowy nabytek Bazylei - Xherdan Shaqiri.
W komentarzu więcej równie pasjonujących ciekawostek:)
@Colon @kryhaa @JimMorrisonFCB @lukasbarca86 @mekston @Klaudiaa8 @Ricardinio14 @Antimadridista_WR @Hajny @Lionel_Messi10
2
@usztafik wszystko zależy od człowieka. Nie chce mówić za kogoś, ja mam grubą skórę:)
0
@usztafik każdy rodzic może poczuć się urażony czytając taki szyld. Ja jednak jak będę rodzicem nie poczuję się urażony.
0
@usztafik Póki co nie spotkałem się z czymś takim, a nie chce gdybać. Do tego też nie jestem czarny. Oni jednak byli dyskryminowani przez setki lat, tutaj jednak rozgraniczyłbym kolor skóry a dziecko. Co nie zmienia faktu - mam knajpę, prowadzę ją legalnie, więc ja decyduje kogo mogę do niej wpuścić a kogo nie.
0
@usztafik Jeśli jestem gruby i wejdę do lokalu, z którego mnie wyproszą przez moją wagę to będę się czuł dyskryminowany. Jeśli jednak minę lokal na którym będzie napisane "grubym mówimy nie, lokal tylko dla osób o wadze XX-XX" to ominę ten lokal i pójdę gdzie indziej, nie czując się dyskryminowany.
Jeśli wejdę z dzieckiem do lokalu, na którym będzie napisane "lokal bez dzieci" i będę darł ryja, że mnie to nie obchodzi bo bombelek chce jeść to jestem debilem.
Co do "Po prostu głośno się zastanawiam czy nie dojdzie do takich sytuacji w przyszłości patrząc na coraz częstsze wykluczenia." to musimy pamiętać, że każde ograniczenie przez właściciela jest tak naprawdę zmniejszeniem możliwości zarobku.
0
@usztafik "Skoro istnieją to chciałbym poznać taką restauracje w której oceniają twój wygląd czy jest szczupły i na tej podstawie Ciebie wpuszczaj? Proszę podać mi podać przykład tak jawnej dyskryminacji ze względu na wygląd?" a musi być restauracja, czy może być lokal po prostu?:) jak tak, to zapraszam w piątek/sobotę do Warszawy nocną porą na Mazowiecką czy innych klubów. Ubierz się w krótkie spodenki i obrzygane buty:) Nie wejdziesz.
Do wielu lokali nie wejdziesz nawet wyglądając schludnie.
Już nie chodzę po klubach ale uwierz mi, że wielokrotnie nie wpuszczano ludzi za wygląd czy ubiór. Bo takie było widzimisie kogoś na bramce. Dyskryminacja?
1
@mmaciass Otwórz lokal, w którym będziesz przyjmował tylko białych. To raz, a dwa ja nie chce iść do lokalu, w którym będę musiał się użerać z matką/ojcem rozrabiającego dzieciaka. Jeśli mam wybór to z niego korzystam. I oczywiście to nie jest tak, że ja wyszukuje lokali ze strefą bez dzieci, tylko mówię, że nie mam z tym problemu.
6
@NeroTFP1 Morgan od 100 lat wygląda tak samo:)
0
@lucca87 mam nadzieję, że jednak zmieni swój poziom i wskoczy na wyższy.
1
@mmaciass strefy bez dzieci masz już wyszukując opcji na wakacje. Jakoś nie słyszałem, żeby ludzie hejtowali pensjonat czy hotel tylko dla dorosłych. Nie ma dużo takich miejsc, a na pewno jest ich mniej niż zwykłych lokali, dlatego jeśli Ci się nie podoba lokal X to idziesz do YZ albo jeszcze następnego.
Nie uważam tego za dyskryminacje ludzi, a po prostu jest to dla mnie dbanie o własny spokój. Spokój swój jako właściciela i swoich gości.
A czy gdy nocleg w hotelu X kosztuje milion, a Ty akurat nie masz luźnej bańki, żeby strzelić drzemkę w takim miejscu, to czujesz się dyskryminowany.
2
To jest aż nieprawdopodobne - sezon 2022/2023 gramy obrzydliwą piłkę, mamy mnóstwo najgorszych zwycięstw świata (w mojej opinii) - 1:0. Tytuł wygrywa nam tak naprawdę Niemiec. Obrona bardzo dobra, ale jednak popełniająca błędy, ale to nic, bo gdy ostatni obrońca zostanie minięty, między słupkami jest latający Niemiec. Mija rok i facet jest karykaturą siebie. Smutne...
1
@BorzyKrzys Co do "ludzie teraz pragną być idealni." to pełna zgoda. Byle tylko ktoś nie powiedział złego słowa, bo mnie urazi i zrobi mi się przykro. Mam jednak wrażenie, że ludzie z wiekiem mają coraz bardziej wywalone jaja na opinie innych.
Co do - "Wesele ma być wymuskane, idealne, najlepiej na sto gości, w wielkiej sali, fotograf za kilka tysi żeby wyszły zdjęcia, jak z sesji, dj też za kilka tysi, pierwszy taniec z choreografią, wszystko dopięte, żeby potem nie gadali i nie było komentarzy albo żeby się pokazać." - to Krzychu kiedy byłeś na jakimś weselu ostatnio? Absurdalny argument.
Wesele zawsze miało być wymuskane, bo to nie są byle imieniny cioci Krysi. Muzyka, zdjęcia/film od lat już kosztują po kilka tysi, chyba, że zdjęcia chcesz z telefonu od wujka Andrzeja a na głośnikach będzie radio maryja puszczone przez babcie.
Prawda jest taka, że nigdy nikomu nie dogodzisz na tej konkretnej imprezie. "za gorąco, za późno, za zimno, za dużo jedzenia, za mało, za słabe, za dobre."