6

Bartosz Slisz w debiucie MLS porażka, natomiast Bogusz z golem na 2:0 dla FC LA.

2

Kurde, fajnie ten Martinelli chodzi na lewym skrzydle Arsenalu

3

Ooo:) a Luuk de Jong dzisiaj dublecik i asysta, a jeszcze 20 minut.

1

@P33ck wlasnie patrzyłem jak był mecz i patrzę - znowu Niang gol z karnego:)
Nicola idealne na „niemożliwe nie istnieje” :)

0

@FcPortoFan1999 niezbyt dobre wzorce.

0

Teraz mi się rzuciło w oczy… kiedyś cała kadra Hiszpanii była „nasza”, dzisiaj jedyny Cubarsi w podstawie… dramat.

2

@blakkudium ale poszedł na pilke. Super:) brawo.

0

Felix schodzący do środka i Cancelo, który ma autostradę ba lewej stronie. Podoba mi się to.

0

A Krzysiu Piątek kolejna bramka:)

3

@mekston się rozpędziłeś:) Sturridge to grał kiedyś w Liverpoolu, a ten to Surridge i też grał w Premier League ale w Nottingham:)
Za to Mukhtar to absolutny kozak w MLS. 3 pełne sezony i 3 razy double double.

0

@rav55 liczę na zwycięstwo:)

1

@P33ck no to nie tego nie spodziewałem:(

1

O proszę, Świderek znowu w pierwszym składzie. @P33ck oczekuje na pomeczową opinię odnośnie gry Karola:)

6

@P33ck jak dla mnie idealny w duecie z Laskowskim.
Swoją drogą wczoraj też Laskowski pod koniec - w ściągnięciu rywala za boisko jest 2:0 dla Legii:D

0

@rav55 rozumiem, że mowa o Getafe.
4 ostatnie mecze to jedna potężna wygrana 1:0 i 3 razy 0:0. Zapowiada się na „typowy” mecz z udziałem Barcelony.

0

@PatrykBarca niewątpliwe to faworyt, jednak po cichu liczę na dobry turniej Fenerbahce.
Natomiast czarnym koniem może być belgijski Union.

16

To dalej będę kontynuował swój spam:)
Piłkarskie ciekawostki:

Recopa Sudamericana:
Jest to superpuchar Ameryki Południowej. W tym meczu zmierzył się zwycięzca Copa Libertadores - czyli Fluminense z wygranym turnieju Copa Sudamericana - LDU Quito z Ekwadoru. Jest to dwumecz, a jeden już za nami. Minionej nocy LDU Quito wygrało u siebie 1:0. W ekipie gospodarzy jeszcze do niedawna grał 40 letni Paolo Guerrero, który 42 lata temu grał w Bayernie Monachium, jednak Peruwiańczyk zamienił Ekwador na Peru i zespół Cesar Vallejo. Cesar to ojciec byłego zawodnika Realu - Jesusa Vallejo (to żart). Tak czy inaczej nie znam nikogo w składzie gospodarzy, ale za to u gości... plejada emerytów. Taki brazylijski Inter Miami, dom spokojnej starości:) W pierwszym składzie wyszedł 35 letni Marcelo (Real), 40 letni Felipe Melo, który grał w Juventusie tyle lat temu co ma obecnie @Comentateiro. Do tego zadebiutował w drużynie Douglas Costa (Juve, Bayern). Felipe Melo zmienił "nasz" Marlon w drugiej połowie, a w ataku biegał 36 letni German Cano - najlepszy strzelec poprzedniej edycji Copa Libertadores.

A skoro Copa Libertadores to trwają kwalifikacje do następnej rundy, a tam:
Godoy Cruz - Colo Colo 0:1. W Coca Colo Colo 75 minut Arturo Vidala.

Boliwijscy Zawsze Gotowi czyli Always Ready wygrali aż 6:1 ze Sportowym Kryształem (Sporting Cristal) z Peru. Czemu piszę o tym meczu? @Kidd chodź no tu - dla gości kolejny gol Martin Cauteruccio. Nie znam tego urugwajskiego napastnika, ale w swoim nowym zespole zagrał właśnie piąty mecz i to był jego 11 gol:)

Grecja 1/2 pucharu:
Panathinaikos - PAOK w dwumeczu 2:2 ale w tym meczu po 90 minutach było 0:1 i była dogrywka, a w niej gola dla gości strzelił Tomasz Kędziora. Tomek też skutecznie egzekwował swoją 11 w serii karnych. Na boisku wiele znanych nazwisk. U gospodarzy: Bartłomiej Drągowski, Bernard (Everton), Andraz Sporar (Braga, Sporting), Tin Jedvaj (Bayer) czy Filip Mladenovic (Legia). U gości poza Polakiem również Jonny (Wolves, Celta) ten z asystą czy Taison (Szachtar).
W karnych lepszy okazał się Drągowski i to Panathinaikos awansował do finału.

Brazylia (ligi stanowe):
Flamengo - Boavista 4:0. Pedro (Brazylia), Luiz Araujo (Lille) i Giorgian de Arrascaeta (Urugwaj) z golami, Urus ustrzelił dublet. We Flamengo również młody David Luiz (Arsenal, Chelsea) czy Everton (Benfica).

Palmeiras - Corinthians 2:2. Gol Endricka dla gospodarzy.

Gremio - Santa Cruz RS 6:2 Jedną z bramek dla Gremio strzelił brazylijski Włoch - Joao Pedro, który przez lata grał w Cagliari.

Meksyk:
Puebla - Pachuca 1:4. Fantastyczny okres w Meksyku kontynuuje Marokańczyk - Oussama Idrissi. Były zawodnik Feyenoordu czy Sevilli zanotował asystę. To siódmy kolejny mecz zawodnika Pachuci, w którym notuje jakąś liczbę, łącznie w tych 7 meczach ma 6 asyst i 3 gole. Z asystą również Salomon Rondon (Everton).
@Colon @kryhaa @JimMorrisonFCB @AllBundy @P33ck @mekston @Ricardinio14 @Kratos1990

2

@mekston zdecydowany hit, ale i Union - Fenerbahce też ciekawie.

9

Pary LKE:
Ajax – Aston Villa
Molde – Club Brugge
Union SG – Fenerbahce
Dinamo Zagrzeb – PAOK
Sturm Graz – Lille
Maccabi Haifa – Fiorentina
Olympiacos – Maccabi Tel-Aviv
Servette – Viktoria Pilzno

0

@Ojciec5tkidzieci myślisz, że 5 kolejek to takie "smaczek"?:)

3

@Ojciec5tkidzieci mam wrażenie, że śmiało można te parę porównać do Napoli - Barcelona. Mocne marki w gównianych formach.

1

@Kratos1990 tak:) zawsze staram się wpleść jakiś nieśmieszny żarcik w swoje wpisy, jednak wiesz jak to jest, lajki są, ale nie każdy czyta całość:D

0

@mekston nie rzuciło mi się w oczy, w minionych latach był rozgrywany w styczniu. Póki co grają tylko King Cup, ale o superpucharze cisza.

Ittihad musiałoby zagrać wybitny mecz przy jednocześnie słabej dyspozycji Al Hilal, żeby awansować.

0

@mekston Myślę, że obaj wiemy jaki będzie finał "tej części" Azji:)

13

Była "nasza" LM, to czas na Azjatycką, a tam faza 1/8 za nami:
Najpierw "saudyjscy" koneserzy - @Kidd @JimMorrisonFCB @Kessie @mekston @kryhaa @Lionel_Messi10 @NeroTFP1 @Kratos1990

Al-Hilal dopełniło formalności w rewanżu i tak jak w pierwszym meczu, tak i u siebie wygrali 3:1 z irańskim Sepahan.
Świetną passę kontynuuje Aleksandar Mitrovic, który w 345 kolejnym meczu strzelił 4342 gola. Swoje gole dołożyli również Ruben Neves czy najlepszy Arabskisaudyjczyk Salem Al Dawsari. W drużynie gospodarzy zagrał również nasz Malcom czy marokański bramkarz a zarazem wokalista U2 (nie interesuje mnie, że to jest najsuchsze na świecie, będę zawsze tak pisał) Bono.

Wewnątrzsaudyjską rywalizację wygrał Al Nassr Riyadh pokonując u siebie 2:0 (3:0 w dwumeczu) Al Feihę. Kolejna bramka Cristiano Ronaldo, ale również Otavio (Porto). W drużynie również Sadio Mane, Marcelo Brozovic czy Aymeric Laporte.
U gości tradycyjnie już Fashion (słówko z angielskiego - moda, nie dziękujcie za lekcje) Sakala - były napastnik Glasgow Rangers, Henry Onyekuru (Monaco, Galata) czy wielokrotny bramkarz Serbii - Vladimir Stojkovic.

Al-Ittihad FC z kolei po remisie 0:0 w pierwszym meczu, tym razem pokonuje 2:1 zespół z Uzbekistanu - Navbahor Namangan. Tutaj z przytupem do drużyny chciał wrócić Karim Benzema. Był wszędzie - strzelił gola dla gości, zaliczył asystę dla swojej drużyny, a nawet strzelił gola, ale nie uznano. Asystował przy golu Abderrazaka Hamdallaha, a z nimi w drużynie również Fabinho, Kante czy Ahmed Hegazy były zawodnik między innymi West Brom.

to tyle dla powyższych fanów Arabii:)
Teraz reszta:
- Hernan Crespo i jego Al-Ain pokonali u siebie Nasaf Qarshi z Uzbekistanu i również awansowali dalej.
- Z kolei Harry Kewell i jego Yokohama pokonali 1:0 w dogrywce tajski Bangkok Utd.
- Japoński motocykl Kawasaki przegrał u siebie 2:4 z chińskim Shandong Taishan. W pierwszym meczu co prawda wygrali 3:2, ale sumarycznie polegli 5:6, wiec do zespół z Chin awansował dalej. W tym ostatnim meczu bardzo dobrze pokazał się Gruzin Valeri Qazaishvili. Były zawodnik Legii zanotował 2 asysty.
- Kofu (to japońska odmiana tofu) przegrywa rywalizacje z koreańskim Ulsan.
- wewnątrzkoreańską rywalizacje wygrywa 3:1 w dwumeczu Jeonbuk kosztem Pohang.

Pary 1/4:
- Al Ain - Al Nassr
- Al Hilal - Al Ittihad
- Jeonbuk - Ulsan
- Shandong Taishan - Yokohama

1

@Qbic17 @PolskiBarcelonista10
Tak jest panowie!
Mój błąd:
- średnia goli w meczach to 1,75 co nie wygląda jakoś źle, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że w aż 4 (na 8) meczach padła tylko 1 bramka to już wygląda bardzo średnio.
moja kulpa:)

0

@FcPortoFan1999 Niech tak będzie, ale to Barca bierze tytuł:)

12

Liga Mistrzów:
Trochę zapomniałem, ale też #niktniepytał:D
Pierwsze mecze 1/8 za nami, a w nich:
- padło 14 goli, średnio około 0,6 gola na mecz (obrzydliwa statystyka).
- najwięcej goli - 3 - strzeliło City, dalej 2 bramki strzeliło PSG.
- w każdym meczu padła przynajmniej 1 bramka, niestety aż w 4 meczach padła tylko 1 bramka.
- najwięcej goli padło w meczu Kopenhaga - City - 4. Po dwa gole padły w meczach PSG - Sociedad 2:0 oraz Napoli - Barcelona i PSV - BVB po 1:1.
- pokazano jedną czerwoną kartkę - Upamecano z Bayernu.
- Real i City wygrały swoje mecze, co powoduje, że obie ekipy mają 7 kolejnych zwycięstw w tej edycji LM - komplet.
- z Polaków zagrali: Grabara, Lewandowski (gol), Kiwior (żółta kartka). Nie zagrał z kolei Marcel Lotka, który przesiedział cały mecz na ławce BVB.

Ponadto:
- po 5 goli w obecnej edycji ma aż pięciu zawodników: Galeno (Porto), Haaland, Griez, Hojlund, Morata.
- Najwięcej asyst ma Galeno. Liczbowo zawodnik Porto jest najlepszy.

podsumowanie po fazie grupowej, gdyby kogoś interesowało:) - https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-13887823#comment-13887823

1

@Danny Gaucho kawał zawodnika.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?