2

Fajna była pogawędka Hansiego po meczu z Hectorem Fortem. Domniemam, iż tłumaczył mu dlaczego nie wszedł na boisko etc. Widać, że jest ogromna chemia między trenerem a zawodnikami.

1

A jeszcze dziś w nocy rave w bunkrze atomowym. Sobota na +

2

Redaktor Maciej Kruk to Polski Dani Olmo.

4

Wiśniowski teraz trochę sprowadza na ziemię w studio, że po przerwie na repki będzie mega napięty kalendarz i szeroka kadra i jej jakość będzie kluczem.

1

@FCBparasiempre, a ja jestem akurat dźwięczny za to, że MAtS czyste konto ;)

7

Xavi zostawił gotowca Hansiemu. Factos.

6

Hansi Flick, Hansi Flick na trybunach.

0

Jest i Rekin! Vamos!

0

Ol Mi Na Tor!!!

8

Już mi smutno, że ten mecz zaraz się skończy...

0

Uwaga, uwaga bo Rekin wypływa na łowy!

0

Ja jestem tylko ciekaw co tam się dzieje na notatniku :D

0

Ach to amelinum prześladuje dziś.

2

La Zabawa na Montjuic. Pięknie.

26

Jeszcze jutro Betis urywa punkty śmietankowym i Roque strzela gola i można uznać weekend jako sportowo perfekcyjny.

1

Hansi is so fancy.

1

@Elvisek, a tu cyk i hattrick Torresa. Życzmy mu tego.

4

Mordeczki wreszcie wrócił uśmiech podczas oglądania meczów! Tak dalej! Vamos!

1

@Ojciec5tkidzieci, nie chcę Cię martwić, ale możliwe, że możesz być ofiarą tzw. overbooking'u... To jest kurestfo i dawno powinno się tym zająć, ale wciąż ma to miejsce.

Overbooking, czyli sprzedaż większej liczby biletów na dany lot niż dostępnych miejsc, jest powszechną praktyką w branży lotniczej. Linie lotnicze stosują tę strategię, aby zminimalizować straty finansowe wynikające z tzw. no-show, czyli pasażerów, którzy nie stawiają się na odprawie.

Jak działa overbooking?
Linie lotnicze, na podstawie analizy danych historycznych i prognoz, przewidują, ilu pasażerów zrezygnuje z lotu lub po prostu się na nim nie pojawi. W rezultacie sprzedają więcej biletów, niż mają miejsc na pokładzie, licząc, że w praktyce faktyczna liczba pasażerów będzie odpowiadać liczbie miejsc.

Co się dzieje, gdy wszyscy pasażerowie się pojawią?
Jeśli zdarzy się, że wszyscy pasażerowie pojawią się na lotnisku, a miejsc na pokładzie zabraknie, linie lotnicze zazwyczaj próbują rozwiązać problem na kilka sposobów:

Ochotnicy: Linie lotnicze najpierw proszą o ochotników, którzy zgodzą się zrezygnować z miejsca w zamian za rekompensatę, np. vouchery, zmieniony plan podróży lub gotówkę.
Przymusowa zmiana rezerwacji: Jeśli nie znajdą się ochotnicy, linie lotnicze mogą zmusić część pasażerów do zmiany lotu. W takim przypadku przewoźnik jest zobowiązany do udzielenia rekompensaty zgodnie z przepisami, w tym unijnymi regulacjami (EU Regulation 261/2004).
Prawa pasażerów
W Unii Europejskiej, w sytuacji odmowy wejścia na pokład z powodu overbookingu, pasażerowie mają prawo do:

Odszkodowania w wysokości od 250 do 600 euro, w zależności od długości lotu.
Zwrotu kosztów biletu lub zmiany planu podróży.
Opieki w postaci posiłków, napojów oraz zakwaterowania, jeśli jest to konieczne.
Korzyści i ryzyka
Z punktu widzenia linii lotniczych overbooking jest korzystny, ponieważ pozwala na maksymalne wypełnienie samolotów, co zwiększa przychody. Dla pasażerów natomiast może to być sytuacja niekomfortowa, szczególnie gdy są zmuszeni do zmiany swoich planów podróży.

Jak uniknąć problemów z overbookingiem?
Wcześniejsze zameldowanie się na lotnisku może zwiększyć szanse na uniknięcie problemów z overbookingiem.
Korzystanie z wyższych klas serwisowych (biznesowej lub pierwszej) również zmniejsza ryzyko przymusowej zmiany rezerwacji.
Overbooking jest więc pewnym kompromisem między efektywnością operacyjną linii lotniczych a komfortem pasażerów.

2

Ale się wczoraj u nas działo podczas deadline day okienka transferowego. Do tej pory jestem rozemocjonowany.

7

@kakusus, myślę, że tylko polaczki mają takie "problemy" dlatego dłużej wśród nich nie mieszkam. Mega współczuje straty... Kur... Skąd w ludziach tyle jadu i niewrażliwości. Ilość lajków, które dostał Trojanek23 jest przytłaczająca.

1

@Sulimo, taktyczny.

1

22:55

Oficjalnie: David Oduro dołącza do Barçy Atlétic.

A miało nie być już transferuf, a tu takie zaskoczenie!

0

@Mistrzgry1, oby tylko zdrowie mu dopisało.

5

@Arden, ma chłop cojones.

4

@ShawnC, znam to. Mam podobnie, ale to też przez to, że rzadko bywam w PL...

2

@kuz, no z tym ucinaniem głowy to trochę przesada trochę.

1

@cules100pro, kurfa... Ale kasztanem to mnie nigdy nikt nie nazwał :D
Zluzuj majty trochę ziomuś ;)

0

Nasze okienko transferowe to jest jakiś dramat. FFP nie pozwoliło na zakontraktowanie Bajcetica. Klub mem.

1

@Arden, jakby Barca dostała dobrą ofertę to Szwagry by go same na lotnisko jeszcze odwiozły.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?