@pax przeczytałem dzisiaj tutaj sporo komentarzy że zagrał słabo i że cały czas gra słabo a zagra jeden dobry mecz w listopadzie czy październiku i każdy będzie mówił jaki jest dobry.
Inaczej bym go nie wymienił bo według mnie również zagrał przeciętnie porównując go do reszty drużyny ;)
@Firestone czyli dla Ciebie niewidoczny przez 30 minut piłkarz który dotknie 2 razy piłkę i ma asystę i bramkę to jest super mecz?
Przy asyście to główna zasługa Lewego że trafił, bo mógł np podać dalej na skrzydło. Co do bramki to na plus wyjście na pozycję, ale zagranie Demby to klasa światowa a Ferran tylko uderzył (nie widząc nawet gdzie był bramkarz)
Dla mnie dobre spotkanie to takie, gdzie pomimo braku asysty, czy bramki, zawodnik był widoczny. U Ferrana tego wczoraj nie było.
1. Cieszy wysoka wygrana (kolejna z rzędu) 2. Lewy genialny występ - 3 bramki; dużo kluczowych podań (niestety bez wykończenia kolegów), udział w grze kombinacyjnej, walka w defensywie (od razu po stracie piłki), a nawet zejście i rozgrywanie na skrzydle. 3. Dobry występ Roberto (zawalił bramkę, ale bardzo dużo dawał z przodu i nawet taki Alves nie zawsze nadążał się cofać za akcjami i tutaj bardziej wina braku asekuracji) 4. Dobry występ FDJ (nie wiem czemu niektórzy go krytykują za ten mecz. Bardzo dużo ważnych odbiorów i czytania gry przeciwnika) 5. Alba nic lepiej niż Balde w lidze co służy na plus młodemu 6. Dembele coraz lepiej gra i co najważniejsze coraz więcej widzi (brakuje tylko jego bramek) 7. Ferran co prawda z asystą i bramką, ale uważam że nic nie pokazał po wejściu. 8. Fati kompletnie bezproduktywny. 9. Pique po wejściu bardzo słabiutko - nie był w stanie wyprowadzić piłki, a w pojedynkach 1na1 strasznie odstawał szybkościowo od przeciwników.
Myślę że mimo wszystko należy trochę studzić nastroje ponieważ tak naprawdę nie przyszło nam jeszcze grać z żadnym godnym przeciwnikiem (sevilli nie liczę bo w tym sezonie gra fatalnie, a i tak do momentu utraty bramki grali lepiej od nas). Oby ten sen trwał jak najdłużej, ale do poziomu ekipy Pepa jeszcze daleko. Za tydzień pierwszy poważny sprawdzian i obyśmy wyszli z niego zwycięsko!
Słaby ten Lewy... nie dogonił Ronaldo, ani nawet Messiego. 3 bramki na pustaka, które dziecko z podstawówki by strzeliło. Wystarczyło nogę dołożyć. Taki Benzema w tych 3 akcjach by strzelił co najmniej 6 bramek. Nie wiem po co kupili takiego dziadka. I w dodatku nic nie rozgrywa i nie cofa się po piłkę tylko czeka ciągle przy bramkarzu...
@Janiama czemu do 12 tygodnia tylko? Kobieta powinna mieć jeszcze prawo do eutanazji dziecka do 18 roku życia skoro za nie odpowiada (np. za niesprzątanie pokoju, czy złe oceny w szkole) - bo jak nie tu to pojedzie to zrobić gdzieś, gdzie można.
@SzymonBZ no skoro ustawią autobus to tam żaden Dembele się nie przedostanie... On musi mieć miejsce. Właśnie do gry kombinacyjnej to jak już to Ferran i Ansu.
@verdant nie zgodzę się, ponieważ tak jak napisał wyżej @zielony20 "legalna aborcja będzie wywierała nacisk na osoby wahające się, które być może nie dokonałyby aborcji gdyby była nielegalna."
Tak samo masz z narkotykami. Ile osób więcej by paliło zioło, gdyby było legalne i normalnie dostępne w sklepie?
Dla mnie główny problem i tak nie tkwi w tym czy jestem za, czy przeciw aborcji, tylko w tym że nawet jeżeli kobieta już urodzi dziecko (np niepełnosprawne) to pomoc dla niej jest znikoma porównując to do skali problemu z jakim musi się zmierzyć.
@MesQueUnClub_87 co do eutanazji jestem na nie ponieważ tak zostałem nauczony i wychowany. Najbardziej się boję przesuwania granic i tak jest również w tym przypadku. Kto mógłby podjąć decyzję o swojej eutanazji? Każdy? Tylko pełnoletni? Tylko emeryt? Tylko rencista? Tylko niepełnosprawny?
@TheNekro94 takim płytkim komentarzem i nie odniesieniem się do tematu dyskusji pokazałeś jak Ty wyglądasz intelektualnie...
Ale trzeba jeszcze cokolwiek wiedzieć żeby się udzielać, także poniekąd rozumiem twoj tok "myślenia" w trakcie pisania tych wypocin z twojej strony. :)
@anxted nie wiem i nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Z pewnością zbyt dużo się nie zmienia, co nie zmienia faktu że nie powinniśmy pozostawać na to obojętni. Przesuwanie takich granic będzie miało zawsze miejsce, ale podąża to w złym kierunku. Zadajmy sobie pytanie gdzie te granice "normalności" będą za 30 lat? I nie mówię tutaj oczywiście o aborcji tylko o wszystkim co w takim tempie się zmienia (jak chociażby wymyślana ilość płci)
@aleksandrowielki rozumiem o co Ci chodzi. Ja tego nie odbieram jako segregację tylko stwierdzenie że ich zachowania odbiegają od normalności - bo tak jest. A to że ich porównał do "normalnych" uczniów to Ty odebrałeś po prostu inaczej niż ja.
Ale to się przecież ładnie przyjęło że PISowcy tylko dzielą ludzi ;)
@Zoker "Albo aborcja w każdym możliwym przypadku albo w ogóle."
Masz rację. Coś jest czarne, a coś białe. Dlatego jestem za tym żeby nie było jej wcale bo te biedne dzieci nie są niczemu winne.
A podawanie przykładu z 16-letnią pijaną dziewczyną jest słabe... Jedynie co można zrozumieć to naprawdę zagrożone życie matki i gwałt (bo nie mam pojęcia co taka kobieta może czuć - mogę się jedynie domyślać)
@clyde rozumiem i nigdy bym nie chciał decydować za kobiety. To złożony i trudny temat, a ja tylko wyrażam swoje zdanie.
Twierdzisz że oddanie dziecka to trauma, a po aborcji kobiety nie mają traumy? Moja znajoma od 8 lat chodzi do psychologa po aborcji i nie może się pozbierać i strasznie żałuje, a córce nie wie co powiedzieć dlaczego ta nie ma siostry...
0
@Janas11224 asysta ok, a co takiego świetnego zrobił?
2
@jareksk100 chyba prawa? :P
0
@pax przeczytałem dzisiaj tutaj sporo komentarzy że zagrał słabo i że cały czas gra słabo a zagra jeden dobry mecz w listopadzie czy październiku i każdy będzie mówił jaki jest dobry.
Inaczej bym go nie wymienił bo według mnie również zagrał przeciętnie porównując go do reszty drużyny ;)
3
Kounde zagrał tak dobry mecz by być w 11 kolejki?
3
Bez sensu... A to mało zawodników Barcelona oszukała i wystawiła? Z Alonso mogli zrobić to samo i nie jest nam potrzebny...
0
@Firestone czyli dla Ciebie niewidoczny przez 30 minut piłkarz który dotknie 2 razy piłkę i ma asystę i bramkę to jest super mecz?
Przy asyście to główna zasługa Lewego że trafił, bo mógł np podać dalej na skrzydło. Co do bramki to na plus wyjście na pozycję, ale zagranie Demby to klasa światowa a Ferran tylko uderzył (nie widząc nawet gdzie był bramkarz)
Dla mnie dobre spotkanie to takie, gdzie pomimo braku asysty, czy bramki, zawodnik był widoczny. U Ferrana tego wczoraj nie było.
4
Podsumowując wczorajszy mecz...
1. Cieszy wysoka wygrana (kolejna z rzędu)
2. Lewy genialny występ - 3 bramki; dużo kluczowych podań (niestety bez wykończenia kolegów), udział w grze kombinacyjnej, walka w defensywie (od razu po stracie piłki), a nawet zejście i rozgrywanie na skrzydle.
3. Dobry występ Roberto (zawalił bramkę, ale bardzo dużo dawał z przodu i nawet taki Alves nie zawsze nadążał się cofać za akcjami i tutaj bardziej wina braku asekuracji)
4. Dobry występ FDJ (nie wiem czemu niektórzy go krytykują za ten mecz. Bardzo dużo ważnych odbiorów i czytania gry przeciwnika)
5. Alba nic lepiej niż Balde w lidze co służy na plus młodemu
6. Dembele coraz lepiej gra i co najważniejsze coraz więcej widzi (brakuje tylko jego bramek)
7. Ferran co prawda z asystą i bramką, ale uważam że nic nie pokazał po wejściu.
8. Fati kompletnie bezproduktywny.
9. Pique po wejściu bardzo słabiutko - nie był w stanie wyprowadzić piłki, a w pojedynkach 1na1 strasznie odstawał szybkościowo od przeciwników.
Myślę że mimo wszystko należy trochę studzić nastroje ponieważ tak naprawdę nie przyszło nam jeszcze grać z żadnym godnym przeciwnikiem (sevilli nie liczę bo w tym sezonie gra fatalnie, a i tak do momentu utraty bramki grali lepiej od nas).
Oby ten sen trwał jak najdłużej, ale do poziomu ekipy Pepa jeszcze daleko.
Za tydzień pierwszy poważny sprawdzian i obyśmy wyszli z niego zwycięsko!
VeB!!!
0
@mekston za darmo to uczciwa cena :P
0
@Survier no dosłownie drugi Roberto :P
0
@Kidd wypełnione jeszcze nie było, ale doczekamy takiej sytuacji ;)
7
Słaby ten Lewy... nie dogonił Ronaldo, ani nawet Messiego.
3 bramki na pustaka, które dziecko z podstawówki by strzeliło. Wystarczyło nogę dołożyć. Taki Benzema w tych 3 akcjach by strzelił co najmniej 6 bramek. Nie wiem po co kupili takiego dziadka. I w dodatku nic nie rozgrywa i nie cofa się po piłkę tylko czeka ciągle przy bramkarzu...
Jak zwykle @AlexDark00 miałeś rację...
12
"Jakie to uczucie grać na Camp Nou?"
Młody jeż, w odpowiedzi - jakie to uczucie?
Jeż! Jakie To Uczucie?
0
przy takich długach klubu Lapcio powinien im zupki chińskie u siebie na chacie zrobić :P
0
a to zboczeniec...
1
@Janiama skoro to pytanie było głupie to twoja wcześniejsza odpowiedź zdecydowanie również...
I to jest twój jedyny argument? Gratuluję!
0
@xKrisuS nie powiem, nie powiem - wypowiedź na poziomie
1
@Janiama czemu do 12 tygodnia tylko? Kobieta powinna mieć jeszcze prawo do eutanazji dziecka do 18 roku życia skoro za nie odpowiada (np. za niesprzątanie pokoju, czy złe oceny w szkole) - bo jak nie tu to pojedzie to zrobić gdzieś, gdzie można.
1
@MateuszDoniec a tutaj to nie poleci?
0
I nasza przyszłość na każdej pozycji
obrona - Riad
pomoc - Alba
napad - Ilias
0
@SzymonBZ no skoro ustawią autobus to tam żaden Dembele się nie przedostanie... On musi mieć miejsce. Właśnie do gry kombinacyjnej to jak już to Ferran i Ansu.
1
czyżby zaczynała się u nas era Jamalów? :P
0
@verdant nie zgodzę się, ponieważ tak jak napisał wyżej @zielony20 "legalna aborcja będzie wywierała nacisk na osoby wahające się, które być może nie dokonałyby aborcji gdyby była nielegalna."
Tak samo masz z narkotykami. Ile osób więcej by paliło zioło, gdyby było legalne i normalnie dostępne w sklepie?
Dla mnie główny problem i tak nie tkwi w tym czy jestem za, czy przeciw aborcji, tylko w tym że nawet jeżeli kobieta już urodzi dziecko (np niepełnosprawne) to pomoc dla niej jest znikoma porównując to do skali problemu z jakim musi się zmierzyć.
0
@zielony20 nie do końca zrozumiałem twój tok myślenia? Uważasz że lepiej dopuszczać legalnie do aborcji niż żeby podziemie aborcyjne wzrastało tak?
0
@MesQueUnClub_87 co do eutanazji jestem na nie ponieważ tak zostałem nauczony i wychowany.
Najbardziej się boję przesuwania granic i tak jest również w tym przypadku. Kto mógłby podjąć decyzję o swojej eutanazji?
Każdy?
Tylko pełnoletni?
Tylko emeryt?
Tylko rencista?
Tylko niepełnosprawny?
Na to nie ma jednej i dobrej odpowiedzi...
0
@TheNekro94 takim płytkim komentarzem i nie odniesieniem się do tematu dyskusji pokazałeś jak Ty wyglądasz intelektualnie...
Ale trzeba jeszcze cokolwiek wiedzieć żeby się udzielać, także poniekąd rozumiem twoj tok "myślenia" w trakcie pisania tych wypocin z twojej strony. :)
0
@anxted nie wiem i nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Z pewnością zbyt dużo się nie zmienia, co nie zmienia faktu że nie powinniśmy pozostawać na to obojętni. Przesuwanie takich granic będzie miało zawsze miejsce, ale podąża to w złym kierunku. Zadajmy sobie pytanie gdzie te granice "normalności" będą za 30 lat? I nie mówię tutaj oczywiście o aborcji tylko o wszystkim co w takim tempie się zmienia (jak chociażby wymyślana ilość płci)
0
@aleksandrowielki rozumiem o co Ci chodzi. Ja tego nie odbieram jako segregację tylko stwierdzenie że ich zachowania odbiegają od normalności - bo tak jest. A to że ich porównał do "normalnych" uczniów to Ty odebrałeś po prostu inaczej niż ja.
Ale to się przecież ładnie przyjęło że PISowcy tylko dzielą ludzi ;)
0
@anxted a skąd Ty możesz wiedzieć czy dziecko będzie czuło się chciane i jak mu się życie ułoży? wróżysz z fusów czy jak?
0
@Zoker "Albo aborcja w każdym możliwym przypadku albo w ogóle."
Masz rację. Coś jest czarne, a coś białe. Dlatego jestem za tym żeby nie było jej wcale bo te biedne dzieci nie są niczemu winne.
A podawanie przykładu z 16-letnią pijaną dziewczyną jest słabe... Jedynie co można zrozumieć to naprawdę zagrożone życie matki i gwałt (bo nie mam pojęcia co taka kobieta może czuć - mogę się jedynie domyślać)
0
@clyde rozumiem i nigdy bym nie chciał decydować za kobiety. To złożony i trudny temat, a ja tylko wyrażam swoje zdanie.
Twierdzisz że oddanie dziecka to trauma, a po aborcji kobiety nie mają traumy? Moja znajoma od 8 lat chodzi do psychologa po aborcji i nie może się pozbierać i strasznie żałuje, a córce nie wie co powiedzieć dlaczego ta nie ma siostry...