inViNcibl3
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Piękny wywiad Budki u Mazurka, nie odpowiedział chyba na żadne pytanie :D
0
@tomFCB Ale "kryzys był i trzeba było podwyższyć podatki". Niemcy chyba zgłupieli, bo właśnie obniżyli solidnie VAT, a przecież mamy zapaść gospodarczą.
0
@kamyk_23 Po czym tak stwierdzasz?
0
@kamyk_23 Chętnie poczytam.
1
@Chwytliwy Platforma podniosła 21 podatków. Tusk obiecywał, że wyrzuci z rządu osoby, które będą postulowały podniesienie podatków oraz przedstawił program 3x15% vatu, pitu i citu.
0
@Hushovt To po co mam iść na wybory skoro wszyscy są kłamcami i aferzystami? Skoro Platforma przedstawiła swoje poglądy w 2007 roku, wygrała wybory i zmieniła swoje pomysły o 180 stopni to mam na nich głosować bo wszyscy kłamią? Wasz jedyny argument za PO jest taki, że nie będzie rządził PiS. Sorry, ale ja na to nie pójdę.
2
@Hushovt Pięknie obrazujesz dzisiejszą politykę. To, że PiS podnosi podatki to usprawiedliwia afery i kłamstwa Platformy?
0
@macio_944 Różnica jest taka, że obecne TVP manipuluje nieudolnie. Jeśli dla Ciebie propaganda "na wyższym poziomie" jest okej, to coś jest chyba nie tak.
0
@Kuczek Raczej pod kontrolą, od 7 rundy bił bez prawej ręki, która mu trochę spuchła. Ogólnie niezbyt ciekawa walka, ale ostatecznie wygrał na punkty dosyć wyraźnie.
1
@NGTRX Ale nie odhumanizowałby, gdyby ta pseudodziennikarka dała mu dokończyć zdanie, nie wchodząc w najważniejszym momencie.
3
@Bykunn Sama nazwała to "odhumanizowaniem ludzi". To nie był problem jak definiujesz LGBT tylko ona go wyrzuciła, bo "odhumanizował" gejów itd., co nie miało miejsca, bo on nie miał tego na myśli.
0
@Bykunn A Ty znowu o tym...
12
@Bykunn Ale ani ja ani @Statistics nie mówimy tutaj o poglądach dotyczących LGBT, bo Ty możesz powiedzieć, że to skrót od (...), a ktoś inny może uważać, że to cały ruch, który walczy o ich prawa. Chodzi o przekaz "dziennikarki", która się wcięła w pół zdania i przedstawia gościa jako totalnego homofoba uważającego gejów za kosmitów czy robaków. Przecież on nie zdążył skończyć zdania, a ta wywaliła go z programu. Naprawdę nie wiem jak można nie widzieć tutaj manipulacji Zaleskiej, która skończyła jego zdanie w tak kluczowym momencie.
12
@Bykunn Przecież mu nie chodziło o to, że geje czy lesbijki nie są ludźmi, a tak to przedstawia "dziennikarka". Serio tego nie widzisz?
0
@Osioł No i nie mam pewności o kogo Ci chodzi przez ten wstrętny avatar :D Ja się chcę po prostu dowiedzieć jak sprawa wyglądała za czasów partii, którą popiera autor postu ;)
1
@Chakalaka A jak wygląda statystyka Komorowskiego?
0
@killingjoker101 Tak, Kaczyński jest najważniejszą osobą w Polsce, formalnie prezesem partii rządzącej.
0
@Barca1992 Widzę wiele gorszych rzeczy finansowanych z podatków, które nie są tak szeroko rozprzestrzeniane jak ochrona najważniejszej osoby w państwie.
0
@Barca1992 Jest najważniejszym człowiekiem w kraju, bez względu na brak pozycji w rządzie. Prezes koalicji rządzącej musi mieć ochronę, być może z tymi 18 osobami trochę przesadzają, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność.
0
@damiano996 "coz ludzie ktorzy sa za demokracja i tolerancja mniejszości to jest przyszlosc a reszta to takie ruskie zachowanie."
Kocham La Ramblę, takiego humoru to ze świecą szukać :D
1
@brzucho Piękna analiza, lepiej bym tego nie ujął ;)
0
@Bagsik88 Jest liczony od wartości początkowej, bo dług 528 mld wzrósł o 395 mld. Nie można liczyć od wartości końcowej, bo to nie oznacza procentowego wzrostu i tyle :D Podawałem mln z przyzwyczajenia, tak samo można to skrócić do zapisu takiego jak u góry. W czasach kryzysu należy pobudzać gospodarkę, podniesieniem podatków działamy w drugą stronę. To nie państwo ma mieć miliardy na koncie tylko Polacy. Platforma podwyższyła podatki, czym zablokowała prywatne inwestycje i podkręciła klin podatkowy.
BTW. spójrz na rosnący dług za czasów Platformy i porównaj do PiSu, który jest krytykowany przez wyborców PO za zadłużanie państwa :D Oczywiście jest to też wynikiem innej koniunktury, ale jednak ciekawe zjawisko :)
0
@Bagsik88 Miałeś wzrost o 394 958 mln zł, który dzielisz na wartość początkową. Wychodzi 74,74%. System podatkowy w Polsce jest inwalidą, przepisy są tak rozbudowane, że nikt w Polsce nie jest w stanie wszystkiego ogarnąć. Uproszczenie tego systemu, między innymi podatki liniowe VAT, PIT i CIT jak przedstawiała Platforma, pozwoliła by na ogromne oszczędności, bo administracja skarbowa mogłaby się skurczyć pewnie o jakieś 80%. Masa ministrów, wiceministrów, nepotyzm w spółkach Skarbu Państwa, to są kolosalne wydatki, które należy ograniczyć do minimum. Wtedy podatki na takim poziomie przestaną być potrzebne, pieniądze zostaną w kieszeniach Polaków, a to napędzi popyt na dobra i inwestycje, co w konsekwencji da wzrost gospodarczy i rozwój naszego pięknego państwa ;) Oczywiście można też sprywatyzować służbę zdrowia czy edukację, ale to na razie tylko życzeniowe postulaty.
0
@Bagsik88 Z matmy na każdym etapie edukacji miałem 5, za 2 tygodnie bronię pracę magisterską z tematem finansów publicznych w Polsce ;) Za to nie wiem co Ty miałeś z matmy, jeśli ten procent liczysz z końcowej wartości. Dług publiczny powinien być niwelowany poprzez niskie wydatki państwowe, co przy obecnej władzy i przy Platformie jest niemożliwe.
2
@NeroTFP Nie przesadzasz trochę? :D
0
@Bagsik88 Wartości są podane prawidłowo, jest to wzrost o 74,74%. Jak już pisałem, w trakcie kryzysu należy obniżać podatki wraz z minimalizacją wydatków publicznych tak, aby umożliwić inwestycje i konsumpcję wśród obywateli. Miała być obniżka najważniejszych podatków, mieliśmy tylko podwyżki.
0
@Bagsik88 Info jest z GUSu, możesz sobie w każdej chwili sprawdzić. Głównym gospodarczym postulatem Platformy było 3x15% - stopy podatkowe VAT, PIT i CIT miały być obniżone do 15%. Dostaliśmy za to podwyżkę VAT do 23%, PITu i CITu także nie widziałem na obiecanym poziomie. Za PO wzrosła akcyza na alkohol, samochody, papierosy i tytoń. O reszcie podatków nie chce mi się już wspominać ;d
0
@Bagsik88 Dług publiczny w latach 2007-2015 wzrósł z 528 434 mln zł do 923 392 mln zł, niech będzie 75%. Piękne te programy socjalne, ale nie to miało być głównym działaniem Platformy. Z kwotą wolną chodzi o to, że jest na absurdalnym poziomie 3091 zł od x lat. Oczywiście kwota wolna dla diet poselskich jest na poziomie 10x większym. Dla porównania Niemcy - 8130 euro (20% średniej pensji), Grecja - 5000 euro (46%), Francja - 5963 euro (18%), Hiszpania - 17707 euro (73%), Austria - 11000 euro (32%), Finlandia - 16100 euro (40%), Luksemburg - 11265 euro (22%), Cypr - 19500 euro (71%), Belgia - 8680 euro (23%), Wielka Brytania - 9440 funtów=12000 euro (38%), Dania 46630 koron=6263 euro (10%).
0
@Bagsik88 Oj tak, "tymczasowa" podwyżka VAT, stałe rozszerzanie administracji, wzrost długu publicznego o prawie 80%, wzrost akcyzy, o kwocie wolnej od podatku nie wspominając. To są niestety mało popularne rzeczy. Ludzie wolą kłócić się o homoseksualistów i aborcję zostawiając gospodarkę w "dobrych rękach".
1
@Bykunn A 3x 15% zamienione na podwyżkę 21 podatków? Podczas kryzysu należało obniżyć wydatki, a nie dokręcać śrubę podatkami. Tego jednak nie rozumieją (albo nie chcą rozumieć) zarówno PO, jak i PiS.