inViNcibl3
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Janiama Ale ja nie mam zamiaru przekonywać Cię do Dudy, bo sam nigdy na niego na zagłosuję. Chcę tylko żebyś przed głosowaniem zastanowił się czy głosujesz na Trzaskowskiego ze względu na antyPiS czy ze względu na poglądy jakie głosi.
6
@Janiama A ja lubię Dudę, fajny chłopak, zawsze uśmiechnięty, dobrze mu z oczu patrzy. Wedle Twojego rozumowania mam na niego oddać głos?
11
@Janiama Dlaczego głosujesz na Trzaskowskiego?
1
@Bykunn Mam nadzieję, że się trzymasz głosu na Kosiniaka ;)
1
@tadzik447 Nie ma pewnych zysków, szczególnie w dzisiejszej sytuacji. Na początku pandemii wygrali ci, którzy kupili złoto, teraz już nie ma ratunku dla naszych pieniędzy xd Zawsze możesz zainwestować na giełdzie ale po 1 większość giełdy jest na czerwono, a po drugie to trochę ruletka :D
2
@hardmind Zamrażanie miliona dla 0,1% też raczej nie jest korzystne :D
3
@AmigoBlancos Nie warto, po obniżeniu praktycznie do 0 stóp procentowych lokaty nie mają aktualnie sensu, tym bardziej jeśli masz 1000 zł.
0
@Przemo91 Po co mam czytać artykuły pseudodziennikarzy?
0
@BarcaInfo Rewanże 1/8 rozegrają standardowo?
1
@Przemo91 Cóż za wspaniałe źródło informacji. "Prawicowym fundamentalizmom towarzyszy dziś zalew półprawd", całkowicie obiektywne dziennikarstwo, same fakty.
0
@nieprzysiadalnosc Spokojnie do przeżycia
0
@Janiama Stan wyjątkowy i stan klęski żywiołowej to nie są synonimy.
0
@sebasek99 Kluczowy był też zapis na "prywatnym", na ile to było możliwe, koncie w OFE. Teraz pieniądze mamy w ZUSie, których większość z nas prawdopodobnie nie zobaczy. Moim zdaniem nie była to dobra reforma, sam pomysł zmiany inwestycji mógł się sprawdzić, natomiast tutaj chodziło niestety o coś więcej.
0
@sebasek99 No nie zgadzam się z tym, przy bankructwie oczywiście wszystko pójdzie z dymem. Wolałbym jednak utrzymywać część emerytalnego kapitału w OFE, które poza polityczną ingerencją były bezpieczniejsze niż w ZUSie, który od wielu lat jest bankrutem. Cały ten system jest pełny błędów, pomysł PiSu z przerzuceniem do trzeciego wora z podatkiem 15% też jest absurdalny, ale tak już będziemy dymani w czasach POPiSu.
0
@sebasek99 Już pomijając niekompetencję niedoszłej Prezydentowej, przesunięcie pieniędzy Polaków z jednego wora do drugiego bez ich zgody jest wg mnie niemoralne. Tym bardziej, że oba te filary jednak działały inaczej i to decyzja przyszłych emerytów co chcą zrobić ze swoimi pieniędzmi. Główną przyczyną tej reformy nie było uproszczenie tego procesu tylko obniżenie wskaźnika długu, który po osiągnięciu 55% PKB zablokowałby przyszłoroczny deficyt. Na to jednak nie pozwolili, bo jak to tak rok bez deficytu?
0
@sebasek99 Sztuczne obniżanie długu, żeby tylko nie przekroczyć ustawowego progu uważasz za dobrą praktykę? A te 20 mld, które zniknęły, a według Kidawy "są bezpieczne"? :D
2
@Janiama Też mnie boli kierunek, w którym to idzie, ale zestawiając drużyny z dawnych czasów z aktualnymi drużynami byłaby przepaść na korzyść tych drugich. Oczywiście jeśli chodzi o np. całą ligę, a nie wyselekcjonowane jedenastki.
0
@AV0CAD0 Kolega się zapytał kto z Konfederacji jest socjalistą.
0
@itmustbejoke Luksemburg
0
@Bykunn Tak usłyszał w internetach to tak napisał, nie drąż :D
1
@HansLanda Z Żółtkiem mogę się zgodzić, ale mało kto go bierze na poważnie. Nie interesuje mnie to ile oszczędności kandydaci mają na kontach, nie zwykłem zaglądać ludziom do kieszeni.
3
@HansLanda Masz odpowiedź od samego Bosaka, ale dalej brniesz w swoje absurdalne zarzuty. Może teraz coś o wykształceniu i doświadczeniu zawodowym? Albo z wyglądu coś nie tak? Wymień tych bardziej wolnościowych kandydatów, może zmienię zdanie przed wyborami.
0
@tobiasson92 Jak zwykle porównanie z drugim biegunem.
9
@Chakalaka Sondaż dla Gazety Wyborczej.
0
@Gaucho może to będzie impuls, który zmieni podejście Andrzeja? Nadzieja umiera ostatnia, a PiS nie ma już możliwości wymiany na kandydata, który ma szansę wygrać wybory.
2
@arasz1819 Bardzo ciekawe podejście, czyli jak staniemy się płatnikami to wychodzimy z Unii? To, jak w tym momencie działa UE jest typowym socjalizmem, który hejtujecie w przypadku PiSu. Po Traktacie Lizbońskim ta Wspólnota przestała być tylko wspólnotą, a stała się tworem będącym prawnie ponad prawem krajowym. Według mnie to absurdalne, ale to już kwestia gustu czy wolicie być pod okupacją czy też być suwerennym państwem.
0
@Jackazz Nie chodzi o dreszczyk emocji tylko sugerowanie się sondażami przy oddawaniu głosu.
0
@Azi chyba nie myślisz, że ankieta w internecie da takie same wyniki jak normalne wybory? :D
1
@Bykunn Ale nawet te rzetelnie zrobione szkodzą. Po co wyborcy informacja kto ma ile %? Skoro ma jakieś poglądy to niech wybiera według tych poglądów, a nie według poparcia dla danej partii. Dla mnie to jest niepojęte, że decydują takie rzeczy.
0
@Bykunn Zabawne jest to, że sondaże może sobie zrobić każda telewizja i każda przedstawi to jak chce. Ale jak są wybory to cisza wyborcza i nie można się słowem odezwać. Ludzie, którzy nie znają się na polityce, czyli pewnie ponad połowa głosujących patrzą sobie na taki sondaż i głosują nie na tych, do których jest im najbliżej poglądowo, tylko na tych co mają największe szanse według tych pseudosondaży z "większym złem".