kanver_
Dołączył/a: maj 2023
A teraz nalejcie mi, panowie, w to oto naczynie wódki, albowiem będę wygłaszał głębokie prawdy i różne filozofie, w tym egzystencjalne.
3 obserwujących
0 obserwowanych
0
Aż dziwne, że syreny im nie przeszkadzają.
0
@torondirn Nie mówię, że nie pomógł, ale to nie był występ na 10tke
1
@Criss18Barca Jeszcze Oyedele za 6 mln chyba. Więc oprócz gry w pucharach też mieli świetną passę na rynku transferowym, bo on np. przyszedł za darmo.
Ale najbardziej w tych ruchach podobało mi się, że sprowadzili wielu Polaków za naprawdę niemałe pieniądze. Szymański, Urbański, Piątkowski. To ryzyko, ale też coś czego bardzo potrzebujemy w naszej lidze.
4
Legia w tym sezonie zrobiła 3 transfery za ponad 2 mln €
Jeszcze niedawno rekordem ligi był transfer Gholizadeha za 1,8 mln €
Chyba widać, że gra w LKE oprócz punktów do rankingu przynosi też inne korzyści.
0
@torondirn Przecież on tam jednej setki nie obronił, same słabe strzały lub z trudnych sytuacji. Tutaj Garcia dwoił się i troił, wyciągnął z 5 setek.
2
Garcia właśnie pobił o dwakroć najlepszy występ Szczęsnego z Benficą, ale tutaj dziesiątki już nie dajemy.
3
@Cules69 Yamal to ostatnia osoba, której możesz zarzucić nabijanie statystyk ze słabymi drużynami. Przejrzyj sobie jego liczby jeszcze raz.
1
Skromny to on nie jest. Ale dopóki gra, jak gra, to nie musi. Są różne sposoby na osiągnięcie sukcesu, jeśli to dodaje mu pewności, to okej, dopóki pamięta, że najważniejsza jest drużyna.
0
@Who_you_mam To ciekawe, że przytaczasz tutaj Pedriego, bo on przecież też okazem zdrowia nigdy nie był. W poprzednich sezonach opuszczał więcej spotkań niż Olmo w tym sezonie, a jednak był dla nas bardzo cennym zawodnikiem. Daj mu czas.
0
@Who_you_mam i w te 1900 minut zrobił 18 G/A. To są niezwykłe liczby dla ofensywnego pomocnika.
0
@Bogan Dlatego piszę, że Transfermarkt szacuje. Chyba, że masz jakiś lepszy sposób na ocenę wartości rynkowej, to chętnie posłucham.
0
Mieliśmy dobrą sytuację kadrową przed okienkiem, więc tych transferów wiele nie było potrzebne. I tak zrobiliśmy o jeden za mało - gdzie jest zmiennik na boki obrony? Okienko było okej, ale gdybyśmy mieli większe braki, to takie coś by nie przeszło.
1
@MatBac1991 Jeśli będzie grał tak jak w poprzednim sezonie to będzie długoterminowym skarbem dla Barcelony.
0
@Jurny To chyba bardziej zależy od egzekucji niż od metody.
2
@NeroTFP1 Ambasada w szoku :0
2
Najdroższym polskim piłkarzem na ten moment jest Jakub Kiwior. Jego wartość transfermarkt szacuje na 28 mln €.
To wiele mówi o stanie polskiej piłki.
2
@Kalipso Mnie tam nigdy nie interesowały mecze średniaków, czy to w La Lidze, czy to w PL, czy gdziekolwiek. Chyba, że chciałem sobie obejrzeć jakiegoś konkretnego zawodnika.
0
@Magneta Emilia, Amelia, Agata
1
@FcPortoFan1999 Też mnie to zastanawia, skąd to zaufanie do Polaków tam. Paru niezłych grajków popełniliśmy (Zielu, Piątek, Milik, bramkarze), ale dużo jest niewypałów.
0
Polacy w TOP 5 ligach na początku sezonu:
- 1 w Premier League: Matty Cash
- 2 w La Lidze: Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny
- 12 w Serie A: Zalewski, Zieliński, Buksa, Urbański (jeszcze), Benedyczak, Piotrowski, Walukiewicz, Ziółkowski, Marchwiński, Skorupski, Milik, Zelezny
- 4 w Bundeslidze: Grabara, Kamiński, Pyrka, Dźwigała
- 3 w Ligue 1: Frankowski, Majecki, Oyedele
Kolonia polska wciaż liczna tylko we Włoszech, niestety.
3
@tbas I to jakie mocne nazwiska. Wirtz, Isak to pewniaki. Nie przepalają kasy na jakichś Mudryków, czy inne wynalazki.
0
@danijacek Szczerze mówiąc mało mnie to interesuje, czy wysiadasz, czy nie. Zacząłem oglądać Barcelonę dla Lewego i nadal to jego bramki mnie najbardziej cieszą z całej ekipy, ale to, co widziałem w poprzednim sezonie, to to, że Ferran, jak już grał, to prezentował odpowiedni poziom by grać w pierwszej drużynie. To, co widzimy teraz, to eksperyment, który trzeba było przeprowadzić i Flick dobrze o tym wie, bo wybiera to, co jest najlepsze dla drużyny.
0
Ej, bo jedno mnie zastanawia. Co to za nagroda, którą mam dostać po 30 sekundach reklamy?
0
@danijacek Jakie to ma znaczenie, co on udowodnił? W Barcelonie udowodnił, że jest jednym z najlepszych w wykańczaniu akcji. Tyle i aż tyle. Nie mówię, że to mało. Resztę odebrał mu wiek. Ferran w jednym meczu, a konkretnie w El Clasico kluczowym dla losów ligi, zrobił tyle asyst co Lewy we wszystkich rozgrywkach przez cały sezon.
Łatwo skreślasz Ferrana. Gdyby ludzie w BVB myśleli tak jak ty, to Lewy nigdy nie wypłynąłby na szersze wody i nigdy nie wypchnąłby ze składu Barriosa.
0
@danijacek Ma to, co najważniejsze - strzela gole. Robi to bardzo regularnie i często w ważnych momentach w ważnych spotkaniach. Gdyby Lewy miał jakieś inne atuty, poza samym strzelaniem, to grałby Lewy. Ale ma 37 lat i wiek sporo mu już zabrał, piłkarsko niedługo będzie emerytem. Za rok kończy mu się kontrakt. Jeśli Ferran pokazuje formą, że może robić 90% tego, co Lewy, to w takich meczach jak te powinien grać Ferran, bo jest młody i wciąż może się rozwinąć.
1
@Gaucho Przykre, przykre. Najlepsze, co można zrobić, to pozwolić mu odejść godnie. Szkoda, że u nas nie ma takiej możliwości.
0
@Herato Na ławkę, żeby Kane nie musiał grać wszystkiego.
0
@danijacek Emocje kipią z twoich wpisów.
2
@tbas Wczoraj był sporo lepszy od Pedriego.
1
@danijacek A w jakiej formie jest Lewy? Wczoraj przy każdym kontakcie tracił piłkę i nie zrobił kompletnie nic na plus. Poprzednio to samo. Wraca po kontuzji i nie nadaje się do pierwszej 11.