2

Raphinha w minionym sezonie:
- na początku wybrany przez drużynę jednym z kapitanów - lider w szatni i na boisku.
- najwyższa w drużynie średnia ocen na Sofascore (7.91)
- 56 udziały bramkowe - drugi najwyższy wynik na świecie (pierwszy Salah z 57 udziałami)
- 13 goli i 8 asyst w Lidze Mistrzów - wyrównany rekord udziałów bramkowych w
pojedynczym sezonie
- 18 goli i 9 asyst w lidze - 3 pod względem udziałów bramkowych, wybrany MVP ligi
- 16 goli i 11 asyst przeciwko topowym drużynom we wszystkich rozgrywkach (Real, Bayern, Atletico, BVB, Benfica, Atalanta, Inter)
- intensywny pressing w każdym spotkaniu
- najwięcej wykreowanych okazji na świecie (liga + LM) - 129 (dla porównania Yamal
wykreował 82 okazje)
- najwięcej wykreowanych wielkich okazji na świecie (liga + LM) - 39 (dla porównania
Yamal - 33)

A w mediach cichutko. Raz na jakiś czas ktoś coś o nim przebąknie, ale w kontekście ZP słyszymy tylko o jednym zawodniku Barcelony.

1

@BHAFCB Takie "tylko poglądy" potrafią się z czasem zmienić w bardzo szkodliwe idee, wyznawane przez rzesze ludzi. Dobrze, że już ich nie głosi. A co do jego śmierci, to cóż. Jest jednym z milionów ofiar zabójstw na świecie.

0

Najwięksi są najbardziej łasi na kasę. Nic nowego.

18

No tak. Kluczowy jest ruch. Dlatego Tchouameni mógł mieć rękę wyciągniętą na metr do przodu i zablokować nią piłkę, bo nią nie ruszał. Sprawa rozwiązana. To po co obrońcy w ogóle chowają te ręce w polu karnym? Niech sobie latają swobodnie, w naturalnym ułożeniu.

2

@draxidox Człowieku... Jaki argument siły? Jaki argument siły ma wilk przeciwko niedźwiedziowi? Myślisz, że wystarczy groźnie zawarczeć? To nie jest ta liga, niedźwiedź po prostu go rozszarpie.

0

@adamek20151 Akurat Wachowi niczego nie można zarzucić. Dopóki zdrowie mu pozwalało, bił się w boksie. Ale z Kliczko nigdy nie powinien się bić, bo to maks. poziom luksusowego journeymana był.

2

@JohnKennedy A ciebie to nie wkurza? Dla mnie Borek jest asłuchalny jako komentator

5

Najbardziej wkurzający tekst w historii komentarzów sportowych?

3

@Eklerek A co by na tym ktokolwiek zyskał? Tacy jak on do szybkiej utylizacji i tyle, nie potrzeba z tego robić jasełek.

0

@T^L No nie wiem, ty mi podaj, bo mnie zaciekawiłeś.

0

@tbas No tak jak patrzę, to w 2023, jak Morawiecki kończył rządzić, to nie był szczególnie wysoki. A w poprzednich latach tylko podczas pandemii był wyższy, ale to naturalne. W odniesieniu do PKB nie przekraczał normy w tym wieku.
https://dnarynkow.pl/deficyt-budzetowy-polski-najwyzszy-w-historii/

0

@michal26 Co by nie mówić, za jego rządów PKB wzrosło z 473 mld USD do 812 mld USD, więc chyba nie było aż tak źle.

0

@Stinger_ Tak, ale Cristiano Ronaldo gra w Portugalii, a Haaland w Norwegii. Co prawda Norwegowie teraz są całkiem mocni, ale dalej do topki trochę brakuje.

6

Dwóch wyróżnił, tak w sumie.

3

Nah, tylko Haaland tak potrafi, zmarnować 3 sety i mimo to strzelić 5 bramek.

0

@Soetie O nie, tylko nie to. Strasznie mi przykro.

4

@Tarnowitz Byłoby idealnie, ciężko sobie wyobrazić zawodnika, który mógłby bardziej wpasować się w buty Lewego. Tylko pytanie, jak długo jeszcze Flick będzie nas trenował. Erling u niego byłby bestią.

1

@Soetie Odpowiedź D: Raphinha strzela gola z niczego i ratuje mecz.

1

@Soetie Tak właściwie, to jest najczęściej tracącym zawodnikiem w całej lidze, a nie tylko w drużynie.

1

@Soetie Yamal to tylko jedna zębatka w maszynie. Tak samo uwagę ściągają Rapha, Lewy i Olmo. Biorąc pod uwagę, że prawie połowa jego dryblingów kończy się stratą, a Yamal jest najczęściej tracącym piłkę zawodnikiem w drużynie, to nie widzę, w jaki sposób to go wywyższa nad Raphę.

2

@Soetie Ta, mogą też patrzeć na liczbę wykreowanych sytuacji, aktywność w pressingu i znaczenie mentalne dla drużyny. Jest jedna rzecz w której Yamal był w tym sezonie lepszy - w dryblingach. W szeroko pojętej efektowności. Grał ładnie, ale to Raphinha dawał konkrety.

5

Ciężka praca to nie wszystko. Żeby wygrać Złotą Piłkę trzeba mieć też szczęście. Wystarczy spojrzeć na takiego Raphinhę, który moim zdaniem miał lepszy sezon niż Yamal. Zrobił wszystko, co mógł, by ją wygrać, a jednak praktycznie nikt w mediach nie mówi o nim w kontekście ZP.

0

@MirusAmisz Wiadomo. Skromny to on nie jest.

0

@MirusAmisz Ale on jest gwiazdą.

0

@Stinger_ No i fajnie, ostatecznie się dogadaliśmy.

0

@Stinger_ Tak szczerze, to wybaczam ci dzisiejszą dyskusję. Zwykle jesteś normalnym gościem, pewnie wszedł ci na konto pewien fanatyk Fatiego albo inny Alex. Każdemu się zdarza.

0

@Stinger_ 1. Nie no co ty, cały czas wierzyłem, że dopuszczą 2 ligi do pucharow, tylko ty, wielki mędrzec, przyszłeś i mnie oświeciłeś. XD. Litości.

2. No tak.

3. To ty piszesz, że polskie kluby mogłyby sobie poradzić w LKE rozszerzonej o kilkanaście zespołów, każdy z budżetem je przewyższającym, bo kilka razy udało sie wyszarpać punkty z zespołami z TOPu. Już zapomniałeś?

4. Podpowiem. Podać miejsce, gdzie cię rzekomo przekonuję do takich oczywistości i przestać odpowiadać na jakieś wyimaginowane przez siebie rzeczy.

5. Polecam czytać, tak na przyszłość. Oszczędzisz sobie kłopotu.

0

@Stinger_ "Po pierwsze to gdyby weszli... Co to w ogóle za wymyślanie jakiś dziwnych teorii?"
Aha, czyli po godzinie dyskusji w końcu zrozumiałeś, że mówimy o abstrakcyjnej sytuacji? Ty w ogóle przeczytałeś mój pierwszy komentarz?

"Równie dobrze mogę napisać, że gdyby UEFA dopuściła całą Premier League (...)"
No tak, ale co mnie to interesuje? Ja pisałem o drugich ligach, więc po co znowu wyskakujesz z pierwszymi?

"Ja ci podałem przykłady w których choćby Legia wygrywała z TOP zespołami z PL więc dlaczego nagle mieliby przegrywać z zespołami z drugich lig?"
Już ci to wytłumaczyłem. Cytat:
"Z tego samego powodu, dla którego FC Saarbrucken pokonuje 3 drużyny z Bundesligi w pucharze, a potem kolejne dwa sezony spędza w 3 lidze. Takie zwycięstwa się zdarzają, ale na dłuższą metę tej przepaści pieniężnej nie oszukasz."

"na koniec. W drugiej lidze angielskiej są większe pieniądze (po co mnie w ogóle do tego przekonujesz jak ja to wiem xd)"
Ale gdzie ja cię tu do tego przekonuję, człowieku? Podałem liczby. Czy jak piszę, że Lewy strzelił 5 bramek z Wolfsburgiem, to przekonuję cię do tego? No nie, gdzie tu logika?

"Ja myślę że chcesz po prostu umniejszyć naszym klubom ale tutaj twoje zrozumienie tematu się kończy bo nie masz żadnych argumentów tylko przykłady z niczego."
Argumenty są, tylko ty ich nie przyjmujesz do świadomości. Jakiś niewyspany jesteś, czy co? Dawno nie miałem tak topornej dyskusji.

0

@Stinger_ krótko - wysyłam post, w którym widać, jak zagraniczne drugie ligi przewyższają Ekstraklasę finansowo. Gdyby weszły do LKE, skończyłaby się nasza barwna przygoda. Proste? Proste. Natomiast ty uważasz, że jest inaczej, jak mniemam. I jako potwierdzenie tego podajesz zwycięstwa Legii nad drużynami z PL i La Ligi. W takim razie wyjaśniam ci, dlaczego te pojedyncze wyniki nie mają znaczenia, ale tutaj twoje zrozumienie tematu się kończy, bo nie odpowiadasz na moje argumenty.

0

@Stinger_ Nie dogadamy się. Ja mam wrażenie, że ty chcesz tu rozmawiać na zupełnie inny temat, bo w ogóle nie dochodzi do ciebie to, o czym piszę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?