kejdzi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@JarekS chodziło mi o to że nie spłacamy „nowych” długów bo mamy jeszcze zaległości u piłkarzy których w klubie już dawno nie ma. I dopóki nie pozbędziemy się złogów po poprzednim zarządzie ten klub na prpstą nie wyjdzie. A ile tych zaległości jest nie wie nikt.
@MaroBrd Laporta przyjął taki model działania i czy był on słuszny oceni historia. Myślę że to nie jest takie proste, nie kupować nikogo i spłacić zaległości.
5
Defensywny pomocnik jest jedną z najważniejszych postaci w klasycznym systemi Barcelony czyli 4-3-3. Pozycję tą przez wiele lat zdominował Busquets który był jedynym tego typu piłkarzem w historii piłki nożnej i więcej takich już nie będzie. Flick zamierza grać 4-2-3-1 a tutaj ta pozycja nieco się rozmywa. Zresztą jest tylko kilku piłkarzy na świecie którzy daliby pewność uniesienia tej roli. Moim zdaniem przy 2 cofniętych pomocnikach da się to tak obstawić żeby działało, ale bez prawdziwego lewoskrzydłowego nic nie ugramy. Jakbym miał wybierać między Nico a np. Merino to zdecydowanie wolę tego pierwszego.
0
@JarekS Czy ja wiem? Klub poprosił de Jonga o odroczenie płatności a On odroczył ale za to podpisał 2x większy niż miał. Nie wiadomo czyj był to pomysł, czy de Jonga, czy (tfu!) Bartomeu czy może agenta, nie ważne. Ważne jest to że de Jonga bierze potężne pieniądze a gra słabo albo nie gra w ogóle przez kontuzje (co oczywiście nie jest jego winą bo to kontuzje mechaniczne).
Nie zgodzę się też z tym że Barcelona nie spłaca długów, przecież my mamy jeszcze zaległości wobec Alby, Busquetsa i przede wszystkim Messiego, Bóg jeden raczy wiedzieć komu jeszcze i ile jesteśmy winni. Nie słyszałem jednak żeby np Alba lub Pique wykorzystując problemy finansowe klubu i odroczenie podwoili swoje kontrakty, chyba że mnie poprawisz jeśli się mylę?
0
@gaq Który z nich jest defensywnym pomocnikiem o odpowiedniej jakości? Tylko nie mów że Cassado…
1
@mkl87 Z wrodzonej uprzejmości staram się nie obrażać intelektu komentujących ale trzeba przyznać że jest to coraz trudniejsze...
14
@Galera Ta… i naszym podstawowym (i jedynym) środkowym napastnikiem na cały sezon będzie Roque.
Nie wierzę że ktoś może pisać takie głupoty na poważnie…
2
@Janosik Niech Nico z Yamalem zajmą się dryblingiem i tworzeniem sytuacji, od strzelania mamy innych
1
@OldMc84 A Laporta gdzieś się oficjalnie wypowiadał o Nico? Zresztą czego w Athleticu się spodziewają? Sami wpisali taką klauzulę.
2
I chwalić niebiosa że nie ma. W końcu coś się może zmieni.
0
@Pustelnik największe znaczenie ma to kto o tym trąbi bo akurat ze strony klubu nikt się nie odzywa i moim zdaniem to daje nadzieje.
0
@OldMc84 Nie wydaje mi się że brutto, z resztą to ich sprawa. Mają kasę to wydają.
Co do DMC to zgodziłbym się gdybyśmy pozostali przy 4-3-3. Jeżeli Flick ma przejść na 4-2-3-1 (oby!) to zaryzykuję tezę że bardziej potrzebny jest nam Nico. Przy dwóch defensywniej ustawionych pomocnikach da się złożyć kogoś z czwórki de Jong Gavi Gundogan Christensen. Kto wie, może Flick wskrzesi Romeu który przecież umie grać w piłkę? Z resztą takich naprawdę klasowych DMC jest naświecie kilku i żaden nie jest do wyjęcia. Już bym wolał zaryzykować tańszy transfer typu Merino licząc na to że się uda.
0
@DamianPSV @azysko Sezonowcem to mnie tu jeszcze nikt nie nazwał…
Zapewniam że mój wpis był ironiczny, Barcelonie kibicuję więcej niż Wy macie lat i nigdzie się nie wybieram.
0
Jak oni odpuszczą Nico i sprowadzą Olmo to chyba czas się przerzucić na Real albo przynajmniej Espanyol…
0
@Krecinho Acurat Paco poszedł za około 20 do Borussi z tego co pamiętam
1
@OldMc84 Real niczego nie musiał przyśpieszać, to że Mbappe kiedyś tam zagra było pewne. Wszystkim umyka to że to nie był żaden darmowy transfer bo Real zapłacił gigantyczne pieniądze za podpis, pieniądze podwójne bo doszedł podatek.
0
@Kazragore Przypomnisz jaki budżet miał Deco rok temu żeby jakiś transfer załatwić?
13
Chociaż w dzisiejszych czasach nie podejrzewam piłkarzy o brak higieny to już moja babcia mówiła że „od zębów wszystko się zaczyna”. Każda zmiana na lepsze jest dobra.
1
Spokojnie, to ten sam Olmo co przed mistrzostwami. Na razie zagrał 2 dobre mecze.
3
Te rankingi są mocno przekłamane przez to że nie ma dużej różnicy między Ligą Mistrzów a innymi pucharami. Stąd wysoka pozycja Romy a z tego co pamiętam swego czasu na piereszym miejscu byla Sevilla.
6
To co robi Yamal jest przerażające, oby kontuzje Go omijały.
0
Ktoś powinien się przypadkiem zderzyć głowami z Mbappe, wyeliminowanie Go z tego meczu na pewno ułatwi sprawę
0
@BORO_12 Nie, po prostu Martinez nie odejdzie
1
Jeszcze więcej pola do interpretacji dla sędziów przy zagraniach ręką, na pewno będzie lepiej.
0
@ArcziArtt Klub to klub a reprezentacja to reprezentacja. Brzydkie zachowanie Araujo
7
No właśnie co z Araujo? To powinna być najważniejsza wiadomość w tym newsie
1
Miejmy nadzieję że to tylko efekt uderzenia. Dostał w kolano jak nic
0
@Mazi Myślę jednak że nasza „sekcja transferowa” nie jest aż tak durna jak to się tu często przedstawia w komentarzach
7
@Czarny_ck Najlepiej to sprzedajmy jeszcze Araujo i w ogóle postawmy na Juvenil
0
@OldMc84 Takie to jest życie że jak plotki w gazetach są pozytywne to się w nie nie wierzy i są wyssane z palca ale jak plotki są negatywne to wszyscy w nie wierzą i jadą po klubie. Mówię w tym momencie o Roque którego na razie nikt nigdzie oficjalnie nie wypycha.
Nie zalominaj że wychodzimy z największego kryzysu sportowo-ekonomiczno-instytucjonalnego w historii klubu i trzeba się ratować zawodnikami starszymi albo niechcianymi w innych klubach. Można też grać młodymi i zająć 12 miejsce w lidze.
0
@Chaoss Ja nie jestem profesjonalnym piłkarzem, jak się do tego nie nadaję to się za to nie biorę