0

@JarekS A to tylko w Barcelonie tak jest? Myślę że wszystkie kluby chcą coś ugrać bo te odszkodowania za zwolnienie są absurdalne.
Ktoś kto nie spełnia oczekiwań a klub gra ciulowo ma dostać to samo co by dostał jakby klub grał dobrze.
Cholera trza sie było uczyć na trenera…

4

Uczciwe podejście ze stony Xaviego. Moim zdaniem klauzule zawarte w kontraktach trenerskich są całkowicie chore.

1

Wszyscy mówią że byliśmy słabsi, że ten artykuł nie ma sensu itd. Fakt, byliśmy ale nie zmienia to faktu że wszyscy widzieli jak działał VAR w tym sezonie. Dla mnie największym skandalem był klasyk w Madrycie, czyli mecz który de facto przesądził o mistrzostwie.
Nie ma co się przywiązywać do tych statystyk ale błędy trzeba piętnować.

4

Xavi miał pecha w obecnym sezonie. W najważniejszych momentach zawiedli Go ci na których najbardziej liczył. Araujo z PSG, Cancelo któego był największym orędownikiem, czy w końcu jego przyjaciel Roberto w meczu z Gironą.
Mam 3 największe zarzuty do Barcelony Xaviego. Po pierwsze drużyna jest niesamowicie krucha. Najmniejsze niepowodzenie sprawiało że całkowicie się rozlatywali. Nie wiem dlaczego tak było ale mówił o tym nawet Gundogan. Po drugie obrona - z najlepszej defensywy w Europie staliśmy się pośmiewiskiem, któremu nawet 4-ligowiec potrafił strzelać gole. 2-3 szybkie podania nawet najsłabszych drużyn potrafiło całkowicie rozmontować naszą obronę i wielokrotnie doprowadzało do sytuacji bramkowych. I tu nawet nie chodzi o błędy indywidualnie bo obrońcy sami w sobie nie grali źle. Zawodziła obrona jako całość i to jest coś czego nie potrafię zrozumieć. Po trzecie w ofensywie zawsze coś nie grało do końca. Wiele razy już o tym pisałem. A to złe podanie, a to zła decyzja, a to błąd techniczny, zawsze coś.
Na obronę Xaviego można przytoczyć wspomnianego już pecha i błędy indywidualne piłkarzy. Trzeba powiedzieć że w pewnym momencie drużyna zaczęła grać naprawdę nieźle, czego szczytem były mecze z Atletico i PSG. Niestety później stało się co się stało.
Drugim argumentem jest to, że praktycznie przez cały sezon Xavi nie mógł korzystać z podstawowej pomocy. Dostępny był tylko Gundogan a Gavi, de Jong i Pedri przeplatali się kontuzjami przez cały czas. Niestety pomoc to serce drużyny a my musieliśmy sobie radzić bez niego.
No i na koniec MATS. Kolejny nasz pech i fart Realu. W Realu wypada bramkarz a jego zmiennik staje się jednym z najlepszych bramkarzy w Europie. U nas wypada bramkarz a jego zmiennik staje się..... dopiszcie sobie. Pena może nie grał jakoś bardzo źle ale z nim nasza drużyna traciła niewyobrażalną ilość bramek.
Podsumowując, zawsze byłem zdania że jak za Xaviego ma wejść Marquez albo jakiś inny trener z DNA na dorobku to już bym wolał żeby Xavi został. Ale jak przyjdzie trener z innego świata to jestem bardzo ciekawy jak zmieni się nasza gra, nasz trening i w ogóle wszystko. To będzie szok, inny świat. Nie wiem czy Flick osiągnie sukces ale na pewno będzie inaczej.

5

A tak szczerze to czy wyrok mógłby być inny? Kluby to prywatne firmy w prywatnych rękach, ze swoimi stadionami, płacą pensje piłkarzom itd. I teraz przychodzi instytucja która zabrania tym prywatnym klubom stworzeni swoich własnych rozgrywek, grozi im karami i (uwaga uwaga) grozi piłkarzom że nie dopuści ich do gry w reprezentacjach.
Chyba uefie razem z fifą coś się jednak pomyliło.

1

Mecz który był idealnym podsumowaniem naszego sezonu. Niby nie było źle, niby poszczególni zawodnicy zagrali niezłe spotkania, ale cały czas to nie jest to. A to błąd w przyjęciu w ostatniej chwili, a to zła decyzja, a to zły strzał, a to niedokładne podanie. Do tego błędy w obronie które na szczęście udało się wybronić i jak zwykle brak skuteczności.
Moim zdaniem jest potencjał w tej drużynie i trzeba to po prostu wszystko dobrze poukładać. Dlatego cieszę się że nowym trenerem nie będzie ktoś stąd. Nowe spojrzenie na trening, na taktykę, na wszystko. Nie wiem czy Herr Flick odniesie sukces ale na pewno będzie inaczej.

0

Tytuł artykułu to żaden clickbait, jest jasno napisane że chodzi o parkingi przy Bernabeu. Wszyscy komentujący weszli w ten artykuł tylko po to żeby napisać że ich nie interesuje, fuck logic.

1

Proponuję FC Basel albo Levante

1

@Bajson Jak u Ciebie 21-latek ma pełnić rolę zmiennika przez wiele lat to gratuluję poczucia humoru. Piłkarz w tym wieku (zwłaszcza obrońca) musi grać, nabierać doświadczenia. Musi popełnić ileś błędów, zawalić ileś goli. Sadzając Go na ławce kończysz jego karierę.
P.S. Przypomnisz mi kiedy wzięliśmy większą kasę za wychowanka prosto ze szkółki?
P.S. 2 Przypomnisz mi w których topowych klubach grają te nasze największe talenty na miarę dekad?

0

@KamQiX Oczywiście że nie jest poważne, powiem więcej, jest wyjątkowo ujowe. Nie wiem kto wymyślił ten cyrk z pozostaniem Xaviego i po co to było ale stało się.
Nie zmienia to jednak faktu że nasza drużyna zamiast się poprawiać gra coraz gorzej, a ich zdolność do „rozsypywania się” po najmniejszym niepowodzeniu jest coraz gorsza (vide mecz z Gironą).
Xavi jest legendą i kocham Go jako tą legendę. Niech to jednak nie zaciemnia nam obrazu drużyny - jest źle i jest coraz gorzej. Klub zawsze musi być ponad jednostkami, nawet tymi najbardziej legendarnymi.

0

@KamQiX Ale czego niby nie rozumiem? Też mi się nie podoba takie zwalnianie i pozostawianie Xaviego ale nikt nie jest ponad dobrem klubu. Ten cały cyrk z jego zostaniem nie powinien się odbyć, nie wiem kto to wymyślił i po co. Przecież Xavi sam ogłosił że odchodzi więc o co chodzi?

5

@Hawajski89 Znaczy co, mamy trwać w beznadziejności z Xavim tylko dlatego że jest legendą? Właśnie takie podejście doprowadziło ten klub do miejsca w którym jest. Dość tego.

3

Jak sędziowie tak sędziują jak Ceferin nas lubi to strach pomyślec co będzie jak przestanie

1

Oby! Dość tego DNA!

11

Ja nie wiem czy Wy te wszystkie bzdury piszecie dla jaj czy tak na poważnie?
Po pierwsze z opisu niektórych wynika że puściliśmy największy talent w historii lewonożnych obrońców. Jakby był taki cudowny to by Go chciał kupić Machester City a nie Crystal Palace.
Po drugie jakby u nas został to by zagrał w 6 meczach a nie pełny sezon tak jak w Betisie.
Po trzecie wreszcie zarobimy jakieś konkretne pieniądze na naszym wychowanku więc przestańcie snuć smuty.

0

@Marcin43 A co, Xavi za darmo pracuje? Przecież po ostatniej podwyżce wcale źle nie zarabia. Jakby taki Flick dostał tyle samo to nie sądzę żeby się nie zdecydował

0

Vinicius tak nisko? Jeb… rasiści…

0

A co zrobił Allegri?

1

Wczorajszy mecz to tortura dla kibiców, ciężko było oglądać to „widowisko”. Całe szczeście że napastnicy Almerii są tak słabi bo doszłoby do już ostatecznej kompromitacji.
Jesteśmy potwornie słabi, piłkarze grają jak za karę. Pedri to totalny wrak, mam nadzieję że to nie jest jego koniec.

1

Odwołają Laportę i co dalej? Kto w jego miejsce? Ten cały Fort chodzi i ględzi w mediach a sam był zwolennikiem sprowadzenia Xaviego

1

Ilość bzdur wypisanych w komentarzach pod tym artykułem jest niesamowita. Wynika z tego że mamy na ławce najlepszego młodego napastnika na świecie a Xavi Go nie wystawia bo jest gópi. Jeżeli nie wystawia to znaczy że coś jest nie tak, przecież żaden trener nie postępuje wbrew sobie.

5

Ja mam wrażenie że Real w takim meczu jak wczoraj wsadziłby manitę. Ilość potencjalnych sytuacji które zmarnowaliśmy jest przerażająca. Zawsze coś jest nie tak, a to ktoś źle przyjmie, a to ktoś źle poda, a to niepotrzebnie drybluje… i dotyczy to wszystkich od Yamala do Gundogana. Real ma niesamowitą łatwość tworzenia sytuacji a u nas zawsze ktoś coś spieprzy.
A co jest najśmieszniejsze? To że drugie dotknięcie ręką piłkarza RSSS nie jest karnym w myśl obecnych przepisów. Gość niemal złapał piłkę, przerwał tym akcję, ale nie ma karnego bo wcześniej piłka odbiła się od nogi. Nie wiem co za idiota wymyślił coś takiego ale mam nadzieję że to się szybko zmieni. Swoją drogą brawo dla VAR, wreszcie.

0

Przecież to się można załamać, ile jeszcze można spieprzyć? Obstawiam gol dla RSSS w 88. minucie

0

„Jedynie zaskakujący zwrot akcji mógłby sprawić, że Ronald Araujo zostanie w Barcelonie. To mogłoby oznaczać, że bliżej transferu będzie wtedy Andreas Christensen albo Jules Koundé, za których to Barça może żądać podobnej kwoty.”
To znaczy co, sprzedajemy Araujo i jeszcze kogoś? Coś jest nie tak z tym akapitem chyba brakuje „nie” albo trzeba zamienić „bliżej” na „dalej”.

11

Pozwolę sobie wkleić mój komentarz który popełniłem kilka dni temu.

Jak Messi zarabiał 70 mln za sezon to wszyscy Go bronili bo "generuje zyski dla klubu". Dlaczego nikt nie wspomina jakie zyski generuje Lewandowski? Każdy kto był w Barcelonie widział że wizerunek Lewego jest niemal wszędzie, w sklepach jego koszulki są zawsze na pierwszym miejscu a na stadionie można odnieść wrażenie że 1/3 kibiców to Polacy.

Lewy jest wielką gwiazdą w Barcelonie, nie mówię że na poziomie Messiego bo to jest nieosiągalne, ale na pewno odrabia sporą część swojej wypłaty.

2

@DJ6 Aubameyang trafił się jak ślepej kurze ziarenko. Nikt nie spodziewał się że będzie grał tak dobrze. Transfer 1 na 100, nie do powtórzenia.

1

Bez sensu, Newcastle nie będzie chciało zapłacić więcej niż 30-35 mln za Christensena. Duńczyk pokazał że może być bardzo ciekawym rozwiązaniem na DMC, jednocześnie daje solidność na środku obrony. Mam nadzieję że nie odejdzie.

0

@Herbert Tylko że podejrzewam że Tebas kazał wpisać potencjalne koszty (premie dla zawodników) w księgowość (stąd moje pytanie niżej) a na pewno nie można wpisać potencjalnych premii za puchary jako zysk. Jeżeli tak jest to z punktu widzenia FFP bylibyśmy sporo do przodu.

0

@Herbert To zależy, często jest tak że premie dla zawodników są więsze niż premie za puchar

0

A czy te potencjalne premie są wpisane w budżet jako koszt?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?