1

Czyli autor sugeruje że pod innym trenerem Roque grałby więcej i zapewne miałby już na koncie z 15 bramek? Co za bzdury...

1

Co Wy za bzdury opowiadacie z tym porównywaniem tej propozycji do kontraktu Fatiego? Przypomnę że Fati zarabia około 14 mln, Cubarsi (jeżeli to prawda co tu piszą) za 5 lat będzie zarabiał 12, czyli i tak mniej niż Fati teraz. Chyba nie liczycie na to że Cubarsi który za 2-3 lata może być najlepszym obrońcą na świecie będzie zarabiał milion euro rocznie? Poza tym obrońcy są znacznie mniej narażeni na poważne kontuzje więc tutaj akurat też jest dużo mniejsze ryzyko.
Miłość do klubu miłością do klubu ale jak wejdzie Anglia z ofertą nie do odrzucenia to zawodnik musi zarabiać rozsądne pieniądze.

1

@HavertzKai Fredy Guarin na DMC, pamiętam w starych dobrych czasach zawsze się Go kupowało w FM :)

3

@MesQueUnClub_87 W sumie racja...

6

Ten tytuł jest nie na miejscu, sugeruje że Barcola powiedział ze symulował a On tylko opisał przebieg sytuacji...

3

Tak właśnie ostatnio sobie myślałem czego my tak naprawdę oczekujemy. Fakty są takie że praktycznie przez cały sezon gramy bez podstawowej pomocy. Gavi wypadł, Pedri i Frankie mijają się z kontuzjami a przez to Gundogan musi grać wszystko i chyba zaczął powoli wysiadać. Zobaczymy teraz jak będziemy grać co tydzień jak to będzie wyglądało. Dodatkowo kontuzja MATSa, wszyscy widzieli ile bramek traciliśmy jak Go nie było. I to już nawet nie chodzi o to że Pena popełniał jakieś wielkie błędy, bo przecież tak nie było. Ale widać jak ważny jest bramkarz w całej defensywnej grze zespołu. Swoją drogą trzeba mieć szczęście, bo w Realu też wypada bramkarz a znikąd wypada Łunin który staje się jednym z lepszych bramkarzy w Europie. Do tego wypada nam legenda która trzymała całą pomoc w szachu, wszyscy wiedzieli że Busquets jest niezastępowalny i że będziemy mieli po nim wielkiego kaca.
Moim zdaniem nasza gra ostatnimi czasy nie wyglądała tak źle jak to pokazują wyniki. Jestem przekonany że gdyby nie głupota Araujo gralibyśmy w półfinale LM. Pomysł Xaviego na ten mecz działał i do 30 minuty PSG stworzyło 1 groźną sytuację. Z Realem nie chcę zwalać winy na sędziowanie, ale moim zdaniem skandaliczna decyzja o karnym ustawiła mecz, to co się działo później było już wynikiem szybkiego wyrównania na 1-1.
Pisałem już rano, jak mamy na siłę szukać kogoś na miejsce Xaviego to ja już wolę żeby został. Wszyscy mówią o Marquezie, ale nikt się nie zastanawia czy On w ogóle chce być w tym momencie trenerem pierwszej drużyny, bo ja bym obstawiał ze wcale nie. Więc pozostaje pytanie czy wolimy Xaviego czy Flicka?

6

Wszyscy narzekają na pozostanie Xaviego ale moim zdaniem parafrazując znane powiedzenie: gorsze jest wrogiem złego. Jeżeli nie ma kandydata na nowego trenera i mamy na siłę kogoś szukać to ja już wolę tego Xaviego. Powiecie Marquez, ale czy dopuszczacie do siebie myśl że Marquez po prostu nie chce być trenerem pierwszej drużyny? Przecież widzi jak to wygląda i może zwyczajnie nie czuje się jeszcze na siłach? Nie zdziwię się jak się okaże że Marquez zostanie asystentem.

0

Wszyscy mówią o zakupie DMC i mają rację. Ale ja bym się upierał żeby wypróbować na tej pozycji Gaviego. Przejść na 4-2-3-1, jako 2 defensywnych postawić Gaviego i Christensena. W przodzie Pedri i Gundogan byliby mniej zaangażowani w grę defensywną. Bo tak naprawdę kogo możemy kupić na defensywnego pomocnika? Kto jest dostępny na rynku i do tego da gwarancję jakości? Dużo łatwiej jest kupić zawodnika ofensywnego niż defensywnego.

18

Mam podobne odczucia jak niektórzy komentujący, sędzia 3/10 ale z tekstu wynika że w sumie wszystko zrobił dobrze, bo przecież o gola widmo nie można mieć do niego pretensji. Jeżeli chodzi o karnego na Vasquezie to pozwolę sobie się zdecydowanie nie zgodzić. Ileż to razy tłumaczono brak karnego (ostatnio mi się przypomina sytuacja z Raphinią) tym, że to nie obrońca sfaulował tylko atakujący szukał faulu? Ile razy mówiono że to obrońca musi chcieć faulować a nie tylko zostawić nogę? Przecież Cubarsi nie zrobił żadnego ruchu w kierunku Vasqueza, nogę miał na murawie, piłka była już daleko, wręcz Barcelona ją przejęła. Vasquez przewraca się o tą leżącą nieruchomo nogę chociaż nie ma już kompletnie szans dojść do piłki. Dla mnie ten karny to największy skandal tego meczu, zwłaszcza że sędzia nawet nie podszedł do monitora.
Sytuacja kolejna to faul Rudigera.

target="_blank" rel="nofollow">

na tym filmiku który pokazuje same zdjęcia widać że Rudiger musiał się przesunąć o metr w bok żeby zablokować Fermina. Czym różni się ta sytuacja od tej poprzedniej? Ano tym że Vasquez nie miał już szans na dojście do piłki a Fermin już minął Rudigera i wychodził sam na sam. Rudiger nawet nie patrzy na piłkę która Go już dawno minęła, koncentruje się tylko na tym żeby zatrzymać Fermina i jeszcze wystawia 4 litery czego w filmiku nie widać.
Kolejne zaniechania sędziego to niepokazanie Modricovi pewnie ze czterech zółtych kartek...
Podsumowując: Karny na Vasquezie błąd. Sytuacja Camavingi - na styku ale moim zdaniem było na tyle daleko od bramki że sam dałbym zółtą. Gol widmo - to nie wina sędziego. Nie było ujęcia które by udowodniło gola więc nie mógł go uznać. Sytuacja Fermina błąd.
I największy błąd: nie korzystanie z VARu. Po to to ktoś do cholery wymyślił żeby sędzia w tak ważnym meczu nie wierzył swoim kolegom tylko podszedł i sam zobaczył sytuację.

P.S. Czy tylko mnie irytuje to puszczanie spalonych po to żeby na końcu sprawdzić VAR? Przecież to jest jakiś absurd. Sędzia puszcza spalonego, piłka wylatuje na rzut rożny i pada z niego gol. Czy ta sytuacja jest wtedy sprawdzana? Oczywiście że nie. A przecież tego rożnego nawet nie powinno być bo wcześniej był spalony.

0

No z tym spalonym to już ostro pojechali…

1

Można nie lubić Laporty i jego metod, ale jak nas w tak krótkim czasie wyprowadzi na prostą to będzie to nie lda osiągnięcie.

1

@pluszek A i jeszcze meczu w Londynie kiedy (tfu!) Carvalho faulował Valdesa przy decydującym golu.

2

@pluszek Zgadzam się pod warunkiem powtórzenia też pierwszego meczu w Barcelonie i dwumeczu z Interem Mou.

1

@qbuteq Kto grozi odejściem? Bo ja bym chętnie kilku obraził żeby chcieli odejść :)

0

@DonPancio Oj pojawi, wbrew pozorem często się zdarza takie „zostawienie nogi”. A co powiesz o sytuacji Rudigera z Ferminem?

0

@Never No właśnie to jest dla mnie najbardziej niewiarygodne. Tebas ciągnie tą ligę w bagno a wszyscy Go i tak popierają.

0

@DonPancio Takich karnych się w dzisiejszych czasach nie gwizdże, nie miej do mnie pretensji bo nie ja to wymyśliłem. Można podać dziesiątki przykładowych zdarzeń zligi gdzie karnego nie było w takich przypadkach.
Jeżeli obrońca zostawia nogę i nie wykonuje ruchu w kierunku przeciwnika - a tak było w tym przypadku - to karny nie jest odgwizdywany. Wspomnisz moje słowa przy kolejnym takim przypadku gdy karnego nie będzie.
Co do karnego na Ferminie to nie wiem o jakim myleniu pojęć mówisz. Dla mnie to jest klarowny karny i nie wiem jak tutaj ktoś może mieć wątpliwości.

8

Nie wiem za co mnie pokarało że kibicuje drużynie z tej obrzydliwej ligi. Rzygać mi się chce po prostu. Tebas żałuje 3 milionów na technologię którą mają wszyscy, do padolino Vasqeza sędzia nawet nienjest wzywany do monitora, Rudiger kasuje fermina hokejowym wejściem a Modric powinien dostać chyba 4 żółte kartki. A na wybory nowych władz Tebas ma - uwaga uwaga - ziobro kontrkandydatów. Cyrk, kpina i kolejna kompromitacja.

5

@DonPancio A karny po faulu Rudigera na Ferminie?
Takich karnych jak na Vasquezie się nie gwizda w dzisiejszych czasach, nie opowiadaj głupot. Kilka razy już nie dostaliśmy takich bo tłumaczenie było że „piłkarz szukał karnego”. Cubarsi zostawia nogę ale stoi nieruchomo a Vasquez w tą nogę wbiega. W dzisiejszych czasach to nie jest karny.

0

Co to jest za ku…. kretyn ten w środku? Naprawdę C+ nie ma kogo tam posadzić?

0

Co za fatalne zawody sędziego…

0

Ja pierniczę co za kpina…

0

Widać że Camavinga dzisiaj słaby. Każda piłka powinna prawą iść

3

Nie ma co gadać o przekroczeniu linii. Nie było pewności więc nie mogli uznać. Karny to kpina i wstyd.

0

@qbuteq Mam dokładnie tak samo, jak przed PSG myślałem że się przekręcę to teraz całkowity spokój.

0

Kręcidło dobrze gada

1

@regatta52 Dlatego lepiej oglądać c+

0

Tutaj kłania się sposób liczenia pieniędzy w FFP i ta słynna amortyzacja. Jeżeli sprzedamy i kupimy zawodnika za 100 mln to pozornie wydaje się że jesteśmy na 0, ale tak nie jest. Do wpływów liczymy 100 mln ale koszty rozbijamy na lata na które zawodnik podpisuje kontrakt. To dlatego swego czasu zamieniliśmy Arthura na Pjanica, czy Cillessena na Neto. To dlatego pomiędzy angielskimi klubami są tak potężne i przepłacone transfery, to jest po prostu rollowanie długu i pewnego rodzaju dozwolone naciąganie przepisów.
I nie mówię tu żeby sprzedać akurat Araujo, ale zawodników trzeba sprzedawać i kupować bo to się po prostu opłaca. Tylko że Barcelona ma wielki problem w sprzedaży zawodników którzy są dużo warci i to jest jedna z długoletnich przyczyn naszej sytuacji finansowej. Popatrzcie na Real, jak dużo więcej wydają na pensję i jak gigantyczny mają jeszcze margines. To jest właśnie sprzedaż Cristiano czy Casemiro za duże pieniądze. A my jak mieliśmy okazję sprzedaży Rakitica to woleliśmy Go za 2 lata oddać za darmo i jeszcze do pensji dopłacać.

0

@Stinger_ No właśnie nawet nie masz przewagi w kwestii meczów u siebie i na wyjeździe, bo zapewne będzie 1 tu i 1 tu z drużynami ze wszystkich koszyków.
Myślę że ten format może być ciekawszy niż nam się wszystkim wydaje, chociaż wydaje się że będzie łatwiej awansować do 1/8 to w środku będzie walka. Teoretycznie nie ma znaczenia (poza kasą z wygranych) czy jesteś na 1. czy na 8. miejscu bo później i tak będzie losowanie.

0

Pozwolę sobie wkleić mój wczorajszy wpis bo w nocy już mało ludzi było.
Liga Mistrzów 2024/2025. W sumie całkiem mi z głowy wyszło że w przyszłym sezonie nastąpi radykalna zmiana formatu rozgrywek więc trochę o tym poczytałem. Do LM wchodzi 36 drużyn które będą podzielona na 4 koszyki (po 9 jak łatwo policzyć), każdy gra po 8 meczów i wszyscy są klasyfikowani w jednej dużej tabeli. Jak na razie wszystko jasne. Losowanie odbywa się tak, że każda z drużyn dostaje po dwóch rywali z każdego koszyka, czyli niezależnie w którym koszyku jesteś dostajesz i tak 2 z pierwszego, 2 z drugiego, 2 z trzeciego i 2 z czwartego. Czy ja jestem głupi czy wychodzi na to że niezależnie w którym koszyku jesteś to i tak nie ma znaczenia, bo i tak dostajesz jakby to samo? Przecież idea koszyków polega na tym że nie możesz trafić na rywala z tego samego koszyka, czyli jak jesteś w pierwszym to unikasz tych najlepszych (co akurat nie zawsze się sprawdzało w przypadku LM ale mniejsza z tym teraz).

Koszyki będą rozdzielane z rankingu UEFA, w tym momencie jesteśmy na 12. Miejscu a wyprzedzają nas m.in. United, Borussia, Chelsea i Lipsk. Wygląda na to że zarówno United jak i Chelsea nie awansują, podobnie jak jedna dwóch drużyn z Niemiec, co pozwoli nam wskoczyć na 9. miejsce i bycie w pierwszym koszyku. Tylko czy to jest jakaś różnica w którym koszyku się jest?


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?