0

@JarekS Nie zapominaj jednak w której lidze gra Marquez i że jest w tej lidze na 7. miejscu np za rezerwami Certy czy Realu Sociedad. Nie chcę się tu wymądrzać bo nie śledzę aż tak poczynań Barcy Athletic, ale przy okazji listopadowego wyjazdu na Alaves wybrałem się na mecz z Sabadell który jest obecnie przedostatni z jedynie 14 punktami. I mimo wysokiej wygranej (mecz się super ułożył bo po kilkunastu minutach było 3-0) zastanawiałem się jak tak słaba drużyna może być tak wysoko w tabeli. Sam dobrze wiesz trzecia liga to nie primera, Barca B to nie Barca A a z całym szacunkiem Pau Victor to nie Lewandowski i jego jest chyba łatwiej posadzić na ławce.

1

@JarekS Z tym Martinezem celowo przesadziłem, ale oglądając mecz wydawało się że to jest naprawdę łatwe. Pewnie masz rację z tymi skrzydłowymi i zagęszczaniem pomocy, ale mimo wszystko bardzo prosto było się wczoraj przebić. Zresztą kilka razy się udało ale wtedy albo były błędy techniczne albo Balde nie umiał dośrodkować.
W złą atmosferę w szatni jestem w stanie uwierzyć, ciekawe co będzie jak np dostaniemy w pałę od Osasuny albo przegramy wyraźnie w finale. Ja zawsze jestem ostatnim który chce zwalniać trenera ale jak SPH skończy się jakąś kompromitacją to trzeba będzie ratować sezon.
Największy problem jest w tym że nie ma Xaviego kim zastąpić, bo żadnego klasowego trenera teraz nie wyciągniemy a jak mamy stawiać na wynalazki typu Marquez to już wolę żeby został Xavi.

0

@LionelM95 Dokładnie to samo mam

0

@AlphaNumeric No wiem, tylko personalizowane są wszędzie a tylko tutaj włączają się te. Zresztą nie mam potrzeby wchodzenia na takie strony z komórki…

0

Czy tylko mi od wczoraj na stronie włączają sie porno reklamy?

0

@JarekS Skrzydła? Wystarczyło mieć kogoś kto potrafi podać w tempo i kogoś kto potrafi utrzymać linię. Jestem przekonany że gdyby w tym meczu grał Martinez to miałby 6 asyst pierwszego i drugiego stopnia. A tak to albo podania nie było, albo nie w tempo, albo nasi zawodnicy palili jak dzieci. Obrona Las Palmas nawet nie musiala się ruszać a nasi zawodnicy sami włazili na spalonego, szczególnie Raphinia był irytujący w tym względzie.
A jak już wszystko się udało, było tempo itd to nasi zawodnicy nie umieli przyjąć piłki.
Nie wiem co się dzieje ale degrengolada naszej drużyny jest przerażająca.

1

@Gacek5 Przy takim kopnięciu to choćby rok nie grał i tak by się coś mogło stać

0

@Culer9002 Ani to śmieszne ani mądre…

1

Jak byśmy mieli 1 piłkarza który umie podać w tempo to by tu było już 10-1…

4

Asysta Roberto, nie zatrzymuje się

0

Ja nie wiem czy oni nie widzą że wyłażą na tego spalonego? Przecież Las Palmas nie robi nic tylko stoi a ci się sami pachają

2

Dramat, absolutny dramat :(

2

Jadą nas we 2 Sandro z Munirem… co się stało z tą obroną?

1

Miałem okazję być w listopadzie na meczu z Sabadell (który teraz jest ostatni w lidze) wygranym co prawda wysoko, ale zastanawiałem się jak tak słabo grająca drużyna może być tak wysoko w tabeli. Naprawdę mieli w tym meczu wielkiego farta, a ostatnie wyniki pokazują że ten fart się skończył.
Mam nadzieję że nawet przy zwolnieniu Xaviego nikomu nie przyjdzie do głowy zatrudniać Marqueza do pierwszej drużyny.

1

@misiek4st Pieniądze są tylko Tebas zabrania je wydawać, weźcie się w końcu tego nauczcie...

0

@Czarny_ck Daj mi przykład zawodnika klubu z topu który poszedł na wypożyczenie po czym wrócił i grał pierwszoplanową rolę. To się zdarza bardzo, bardzo rzadko. Dużo lepszym sposobem jest sprzedaż z opcją odkupu albo sprzedaż części praw jak zrobiliśmy z Abde.

1

I tak właśnie należy postępować z młodymi zawodnikami - albo ich od razu sprzedawać albo wpuszczać do pierwszej drużyny dając realne minuty. Wieczne wypożyczenia z nadzieją na zdobycie doświadczenia nie mają sensu.

0

@!34RC3!_0N4 Nie myśl że Laporta jest taki głupi na jakiego wygląda

0

@pacior95 Wszyscy tak liczą na tego Roque a to może być wielki niewypał (oby nie). Przecież to chłopak z Brazylii który nigdy nie miał kontaktu z prawdziwymi europejskimi obrońcami a Wy go chcecie do podstawowego składu Barcelony wstawiać?

0

@Korek365 To wszystko zależy od tego czy Kounde będzie chciał grać na prawej stronie, bo jak nie to wolę żeby Christensen został.

0

Ale to już teraz chcą Riada wykupić? Raczej nie sądzę żeby jakiś inny obrońca odszedł w zimie a na środku obrony już mamy tłok.

0

@Comentateiro Ale przecież my mamy najwięcej sytuacji w lidze

11

Ja nie wiem, przecież to jest niemożliwe. Już kiedyś pisałem że przecież Pedri ani nie jest sprinterem, ani nie pokonuje jakichś wyjątkowych dystansów w meczu. Jeżeli jego mięśnie nie wytrzymują kilku meczów z rzędu to znaczy że a) albo całkowicie źle się prowadzi (jest źle prowadzony) tzn dieta, siłownia, trening itd albo b) jego organizm zupełnie nie nadaje się do profesjonalnego sportu. Przecież ma już swoje lata i co najmniej od kilkunastu jest w profesjonalnym treningu, to jest niemożliwe żeby nie nabrał na tyle masy i mocy w nogach, zwłaszcza że to cały czas są typowe mięśniówki. Kontuzja taka jak u Gaviego może się zdarzyć, pech i tyle dodatkowo połączony z niekompetencją reprezentacyjnych lekarzy. Ale te ciągłe naciągnięcia i naderwania u Pedriego to już przesada.

0

@th@les No właśnie ostatnie MS to świetny dowód tego, że albo jesteś w 100% podporządkowany Messiemu albo nic z tego nie będzie. Tylko problem w tym że to co zadziałało na turnieju to w przekroju całego sezonu już nie wyjdzie.
I to nie jest jakiś zarzut do Messiego, tak już jest po prostu. Jest najlepszym piłkarzem w historii i ma prawo rządzić w drużynie. Tylko że nie wszyscy będą potrafili się podporządkować.

0

@lukkobe Wiesz, ja mam ostatnio duży problem ze znalezieniem gracza “pasującego do Barcy”, bo jaki ten gracz miałby być? Jak przychodził Dembele to wszyscy mówili że nie pasuje do Barcy bo potrzebuje miejsca żeby się rozpędzić, że to gracz na kontry itd. Teraz ostatnio był artykuł “czy tęsknimy za Dembele”. Suarez, którego technika była siermiężna potrafił zrobić błąd na poziomie trampkarza żeby za chwilę strzelić bramkę “stadiony świata”. Busquets z prawdopodobnie najlepszą techniką użytkową świata, jednocześnie wolny jak wóz z węglem i zero mobilności. Pedri który zdaje się do Barcy pasować jak ulał nie ma liczb, a Felix po niezłym początku gra coraz gorzej.
Jestem przekonany że Griezmann pasuje do Barcy, zresztą pierwszy sezon miał niezły. Potrzebował jednak zaufania i swobody ktorej nie mógł dostać przy Messim.

5

@David_Martin Dla mnie najlepszym przykładem tego o czym piszesz to niesprzedanie Rakitica. Niestety, w Barcelonie żyło się sentymentami a Perez jest bezwzględny.

0

@lukkobe Pozwolę się nie zgodzić co do Digna, to był naprawdę super obrońca co udowodnił w Anglii, tylko że po pierwsze mało grał a po drugie Neymar ostentacyjnie grać z nim nie chciał.

0

Nikt chyba nie miał wątpliwości że odejście największych piłkarzy w historii klubu spowoduje problemy. Niestety za czasów (tfu!) Bartomeu zmarnowaliśmy szansę na przemeblowanie składu, choć ja będę uparcie twierdził że to właśnie Messi dołożył swoje trzy grosze do tego że w klubie nie poszło piłkarzom takim jak Griezmann czy Coutinho. I niestety to też Messi był symbolem genu przegrywu który wdarł się do naszej drużyny po Liverpoolu, bo wystarczy zobaczyć jak Messi wyglądał na ostatnich MŚ, a jak wyglądał u nas.
Tylko że w odniesieniu do obecnej drużyny cały czas trzeba popatrzyć na jedną sprawę: co by było gdyby nasi piłkarze tak potwornie nie marnowali sytuacji? Jakie byłoby spojrzenie na grę drużyny gdybyśmy mieli te 5-6 goli więcej? (powinniśmy mieć jeszcze więcej ale nie będę zachłanny). Pewnie wtedy nie byłoby strat punktów z Majorką, Granadą czy Rayo, może byłby remis z Gironą? Cały czas jest ten problem że pomio tego że nasza gra czasami wygląda dołująco to my mamy te sytuacje a drużyna jako całość i napastnicy indywidualnie są liderami rankingów zmarnowanych sytuacji i xG.
Chciałbym zobaczyć nasze wyniki jak nasi napastnicy zaczną wykorzystywać sytuacje choć na przyzwoitym poziomie, może Superpuchar będzie jakąś odmianą.

0

@Midast To może właśnie dają za dużo i Torres chce jak najwięcej strzelać?

0

Barce ratuje Sergi Roberto a Real Vasquez, dziwne rzeczy się dzieją :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?