26

Jakbym miał wybrać jednego naszego piłkarza który poradzi sobie z taką kontuzją to byłby to właśnie Gavi.

3

Barcelona powinna skarżyć federację za to że pozwolili Gaviemu grać dalej. Kontuzje się zdarzają i nie ma co się wkurzać na FIFĘ. Ale to że pozwolili Gaviemu wrócić na boisko to skandal i ktoś powinien za to odpowiedzieć.

5

Gavi to dzik, kto ma z tego wyjść jak nie On?

11

@Patry10 No dobrze, to o co dokładnie Ci chodzi? Bo twój komentarz w moich (i jak widać nie tylko moich) oczach umniejsza naszym paniom. Pewnie niewiele osób interesuje kobiecą piłką ale jak widać przez ostatnie lata jej popularność bardzo rośnie. Dość powiedzieć że na meczu było prawie 40 tys kibiców.

47

@Patry10 Mamy najlepszą drużynę na świecie. Nasze piłkarki są najlepsze na świecie. Żeby być w czymś najlepszym na świecie - nie ważne czy jest to piłka kobieca, męska, układanie kostki rubika czy bierki - trzeba mieć talent i włożyć w to masę pracy. Ale zawsze musi się znaleźć jakiś kiep który będzie temu umniejszał.

9

Ale strzał z dystansu przy 2-0 fajny, może nasi piłkarze też czasem spróbują?

4

@oleoleole Nie znam Viniciusa i nic mi nie zrobił. Jego zachowanie mogę ocenić tylko po tym co widzę na boisku. A co widzę? Nurka, prowokatora, płaczka, zawodnika który ma pretensje do wszystkich o wszystko. Może Vinicius jest fajnym gościem ale na boisku na pewno tego nie pokazuje, chyba przyznasz mi rację?
A co do rasistowskich okrzyków to oczywiście powinny być tępione z całą stanowczością a winni powinni być ukarani. Tylko czy o rasizm tak naprawdę chodzi? Przecież każda drużyna w Hiszpanii ma w swoich szeregach czarnoskórych zawodników i jakoś z nikim innym nie ma problemów. To nie Lazio gdzie występowały faszystowskie symbole.

1

@th@les No tak, tylko że nasi zawodnicy dopiero co wrócili a reszta jest zajechana. Zresztą Valencia tak rozłożyła nogi że bardziej już nie mogła. Zobaczymy jak im pójdzie, na pewno trochę punktów potracą.

2

Real jest teraz w takiej sytuacji jakiej my byliśmy jeszcze 3 tygodnie temu. Zobaczymy jak sobie będą radzić.

1

@sledzik Mało nie mało, Mou trenował w swojej karierze największe kluby świata, w Chelsea miał nieograniczony budżet, a LM akurat zdobywał w tych nieoczywistych.

1

@sledzik Mourinho... kolejny trenerski geniusz który ma z kolei 2 wygrane LM

0

@Firestone Już przestańcie z tym Pepem. Wszyscy tak pieją z jego powodu a potrzebował 6 lat żeby wygrać LM z City mając najlepszy skład na świecie od lat. Ma 3 wygrane LM czyli tyle samo co wuefista Zidane.

0

@Crema Catalunya Przede wszystkim Turan stracił pół roku jak mieliśmy bana transferowego. Po tym czasie był już innym piłkarzem, zaczął nieźle ale zaraz się stoczył.

0

Ilość kontuzji u Dembele musi się zgadzać, jak sam nie złapał to Camavingę wyciął…

11

Dawno już o tym pisałem. Mały, zwinny, waleczny, nieustępliwy a jednocześnie z dobrą techniką umiejący grać piłką.

1

@Tasde Bardzo dobry wybór, kurde że ci z naszego zarządu na to nie wpadli?

0

Obrona nie mogła być przygotowana na taką stratę w 10 sekundzie. Mimo to było to do wybronienia ale Araujo niepotrzebnie poszedł do środka, a Cancelo nie poszedł do skrzydła. Do tego Kounde wychodzi do przodu przez co Martinez jest już bez szans żeby wejść przed napastnika.
Seria kilku błędów spowodowana brakiem koncentracji na początku meczu i to już nie pierwszy raz.

0

@AxelF Widzę że nie do końca zrozumiałeś o co mi chodzi. Branis zaprosił do czytania statystyk z lat ubiegłych, a moim zdaniem takie czyste statystyki bez interpretacji są bezsensowne, bo nie pokazują tła. Załóżmy że Real dostał w sezonie 10 czerwonych kartek a Barcelona 5. I co? Kibice napiszą że Barca jest faworyzowana przez sędziów bo dostała mniej kartek. Ale jak pooglądamy mecze to wyjdzie że Real to w sumie powinien dostać 20 czerwonych kartek a Barcelona 3. Kto jest w takim razie pokrzywdzony?
VAR został wprowadzony po to, żeby taką weryfikację przeprowadzać od razu. I oczywiście wiele razy się myli, ale często się zdarza że naprawia błędy sędziowskie na gorąco. Bez VARu błędu naprawić się nie da, bo trzeba by powtarzać mecze.

2

No nareszcie, ile może trwać dochodzenie w tak prostej sprawie? To teraz tylko czekamy na kwotę za którą laska pójdzie na ugodę.

1

@Braniś Toure Bardzo nie lubię takiego podejścia do statystyk. Zawszę protestuje jak ktoś pisze że np Real dostał w sezonie 15 karnych a my tylko 2, bo to o niczym nie świadczy. Dopiero zestawienie tych statystyk z realną liczbą karnych które powinny dostać drużyny daje obraz sytuacji. Co z tego że Real dostał 15 karnych skoro powinien ich dostać 25 i co z tego że my dostaliśmy 2 skoro powinniśmy 1?
Podobnie jest z kartkami, Real zawsze narzekał że dostaje dużo czerwonych kartek. Tak, dostawał ale dostawał je słusznie bo grali tam zawodnicy typu Ramos czy Pepe. Dlatego czysto „liczbowe” statystyki do których mnie odsyłasz nie mają dla mnie sensu bez weryfikacji jak to powinno być naprawdę.
VAR jest po to żeby weryfikować wydarzenia boiskowe na bieżąco i oczywiście czasem wychodzi to lepiej a czasem gorzej. Ale fakt jest taki że to Barcelona zarobiła sporo punktów na tych weryfikacjach a Real sporo stracił i to moim zdaniem o czymś świadczy.

2

Pisałem już po meczu z Alaves (na którym miałem okazję być) że z trybun gra Lewego wygląda naprawdę lepiej niż w telewizji. On naprawdę jest bez przerwy w ruchu, cały czas wybiega przed linię obrońców, cofa się w kierunku pomocników. Do tego jest bez przerwy faulowany, cały czas trzymany, kopany, szturchany, popychany. Nie dostaje w ogóle piłek chociaż pokazuje się na pozycji.
Wiadomo że jest w słabej formie i jego gra pozostawia wiele do życzenia. Ale ten ostatni mecz naprawdę pokazał mi Go w innym, dużo lepszym świetle.

1

@antymadrista1 Napisałeś że „tylko Barca może zapisać coś takiego w kontrakcie”. Otóż nie, nie tylko. To normalna praktyka stosowana nawet w najmniejszych inwestycjach, nie tylko budowlanych. Dlatego nie wiem o co się czepiasz skoro dosłownie każdy zaoszczędzony dzień to realny zysk dla klubu. A ten milion w skali całej inwestycji to marne grosze, nie wiem też jak liczysz te 50 i skąt ta suma się wzięła. Mówisz o zapisach w kontrakcie a gówno wiesz co tam jest napisane.

1

@Braniś Toure Może nie nieomylna, ale jeżeli bez VAR to Real byłby mistrzem w poprzednim sezonie a nie Barca to to chyba o czymś świadczy?

4

@antymadrista1 A wiesz że w normalnych kontraktach nawet na głupi remont kibla w szkole też czasem są takie zapisy? Albo jeszcze częściej dostaje się w przetargu punkty za skrócenie terminu? Nie wiesz? To się nie odzywaj…

5

Ja serio serio nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby pisać takie pierdoły. To jest dla mnie fascynujące. O co chodzi, to jakaś polska zawiść? Dlaczego akurat polscy kibice Barcelony mają taki wielki problem z Lewandowskim? To się nadaje na jakąś pracę doktorską z psychologii pod tytułem „Ból dupy o Lewego w kontekście jego transferu do Barcelony okiem polskich kibiców.”

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@galix22 A jeszcze jedna sprawa mi przyszła do głowy: powinniśmy mieć ogromną przewagę w środku a w ogóle nie było tego widać. Fermin był zagubiony, tak naprawdę nie wiadomo było co ma robić. Do tego do środka schodził Cancelo a i tak nic to nie dawało.

21

To ja sobie pozwolę napisać kilka słów na świeżo po powrocie ze stadionu.
1. Nasza gra na żywo wygląda jeszcze gorzej niż w tv.
2. Lewandowski wygląda za to znacznie lepiej. Naprawdę gość walczy, biega, wychodzi na pozycję, byłem zdziwiony że tak to wygląda. A poza tym i to chyba najważniejsze jest nieustannie faulowany. Naprawdę, bez przerwy jest trzymany, popychany, kopany itd.
3. Na żywo jeszcze lepiej widać jak sędzia potrafi zniszczyć mecz swoimi decyzjami. W pierwszej połowie nie odgwizdał chyba z 10 faulo dla nas.
4. Pedri i Gundogan grają jakby na hamulcu.

0

@matirix20 Można wszystkich ale wywieszone na wystawie są tylko te 3. Jak się chce inną to trzeba iść i przyklejają na miejscu.

0

Spaceruję sobie po Barcelonie i trzeba powiedzieć że Lewandowski jest wszędzie. Dopiero tutaj widać jaką gość ma pozycję. Nawet w oficjalnym sklepie przy stadionie można kupić tylko 3 koszulki: Pedriego, Gaviego i właśnie Lewego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?