0

@Rajek99 Chyba Fermin?

14

Mega mecz Felixa i dobry Ferrana. Zostawili serce i maksimum sił na boisku. Teraz czekamy na powroty kontuzjowanych.

0

Fermin niestety pokazuje że pierwszy skład to jeszcze za wysokie progi. Potencjał jest, błysnąć umie ale to jeszcze nie ten poziom

2

Przecież to karny jest

0

Tam nie było faulu?

1

Felix pechowo strasznie ostatnio

3

Przecież to wszystko nie ważne, tylko Negreira teraz się liczy

0

@Greenalley To miałem na myśli, chodziło mi o to że finansowo ich nie przebijemy

4

Laporta obejmując prezydenturę miał 2 wyjścia: albo robić to co robi albo sprzedać wszystkich najlepszych, skazać klub na kilka lat bez pucharów ale za to wyjść na prostą finansowo. Kontrakty zawodników odziedziczone z czasów (tfu!) Bartomeu były tak gigantyczne że klub był na skraju przepaści. Tylko historia może ocenić czy zrobił dobrze czy nie.

1

@jamesbond6 Ad. 2 Jeżeli Tebas nie zmieni swojej polityki to za chwilę nawet Real nie będzie w stanie zakontraktować takich zawodników. Z resztą widać że Laporta przyjął strategię taką jak Perez już dawno dawno temu - nie ma niebotycznych kontraktów. Przy takim założeniu ani my ani Real nie będą w stanie się zbliżyć (a już nie mówiąc o przebiciu) do pieniędzy które może zaoferować Anglia czy PSG. Jeżeli piłkarze będą chcieli tu grać to będą grać.

20

Podejrzewam że połowa Rambli by się załapała patrząc na to jak krytykują obecnych trenerów… a tak w sumie to nigdzie nie jest napisane że to ma być człowiek do pracy z pierwszą drużyną, zapewne chodzi o jakieś sekcje młodzieżowe.

1

To jeszcze Butrageno na szefa La Ligi i możemy spać spokojnie

0

@jaras121 Chyba zapominasz ile Alves w więzieniu przesiedział, to nie jest zniszczenie wg Ciebie? Mogła od razu wziąć kasę a nie pier..... jaka to ona skrzywdzona i jak chce dochodzić sprawiedliwości.

22

To przecież od razu mówiłem że tak się skończy...

0

Już to kiedyś pisałem, ale nie rozumiem dlaczego żaden kataloński dziennikarz nie wykona - w sumie prostej - pracy polegającej na zbadaniu sędziowania w latach płacenia Negreirze. Przecież to nie jest żaden problem mając dostęp do wszystkich meczów.
Wystarczy wziąć te mityczne listy na których Negreira rzekomo robił korekty spadku i awansu sędziów i sprawdzić jak to się ma do przebiegu meczów.
Jeżeli sędzia X dostał spory awans od Negreiry to prześledźmy jego mecze w danym sezonie. Sprawdźmy jak sędziował, ile razy się mylił na naszą korzyść/niekorzyść itd. Podobnie sędzia Y który dostał od Negreiry degradację, czy i ile razy się mylił itd.
Przecież to nie jest jakaś bardzo żmudna praca, wystarczy oglądnąć kilka starych meczów. Dziwię się dlaczego nikt tego nie zrobił.

1

@JarekS Co do ostatniego zdania: Dzieje się tak dlatego że w Barcelonie są sentymenty a w Realu nie. Real sprzedaje legendy bez mrugnięcia okiem jak tylko widać że mają swój top za sobą. Ci piłkarze którzy jeszcze są w sile wieku utrzymują się dłużej bo po prostu są w lepszej sytuacji formowo/wiekowej. A u nas? Za Rakitica dawali grubą kasę ale my Go woleliśmy potrzymać i za 2 lata oddać za darmo. To samo Villa, Suarez, można tak wymieniać bez końca. Trzymamy najlepszych piłkarzy do końca karier przez to nie dość że nie dostajemy pieniędzy ze sprzedaży to jeszcze płacimy coraz większe kontrakty. Jak się ma miękkie serce to trzeba mieć twarde co innego. W ostatnim sezonie się to zmieniło, paradoksalnie tak znienawidzony przez wszystkich Tebas zmusił nas do pozbycia się legend (a w sumie bardziej ich pensji) co moim zdaniem nam pomoże i to już całkiem niedługo.

0

Dziwne te dane bo przecież od samego początku wszystkie źródła podawały że Fati dostaje 7 mln netto.

0

Brak karnych za notoryczne dotykanie piłki ręką to największy absurd współczesnej piłki nożnej

0

@Midast Teoretycznie oczywiście masz rację, tylko po co nam pomocnik który nie łapie się w Gironie? Może to w chwili obecnej nie najlepszy przykład bo Girona jest w tabeli wyżej niż my, ale wszyscy wiemy jaki jest potencjał drużyn, zwłaszcza w pomocy i ataku. Z resztą ostatnio Real dość mocno ich zweryfikował. Jeżeli Torre pokaże cokolwiek co może dać nadzieję na jego odpalenie to może wrócić, ale jak do końca sezonu nie wejdzie do składu Girony to raczej i u nas się nie przyda.

0

@Ironman Lewy, Kounde i Frankie mają kontuzje mechaniczne. Lewy po ostrym wejściu, Kounde po uszkodzeniu przez Gaviego a de Jong po skręceniu. Tego nawet przy najlepszym przygotowaniu nie da się uniknąć, takie kontuzje po prostu się zdarzają.
Pretensje można mieć o przygotowanie Pedriego i Araujo którzy po raz kolejny łapią kontuzje mięśniowe.

6

Można śmiało obstawić że Olmo w końcu trafi do Barcelony, w każdym okienku jest o tym mowa. Ja kompletnie nie rozumiem fenomenu Olmo w Barcelonie, przeciętny gracz który niczym się w Lipsku nie wyróżnia. Jakby miał przyjść za darmo jako uzupełnienie składu to jeszcze by to miało sens ale wydawanie 60 mln to absurd.

6

E tam. Akurat w naszym przypadku w tym sezonie problemem nie jest atak tylko obrona. Mamy strzelone więcej bramek niż Real, najwięcej w lidze. Jakby obrona grała choć w połowie tak dobrze jak w poprzednim sezonie bylibyśmy liderami ligi z niezłą przewagą. A tak to w każdym meczu musimy gonić wynik, w meczach z Celtą i Granadą od stanów 0-2 zdobyliśmy 4 pkt i strzeliliśmy 5 bramek. W poprzednim sezonie byłoby to niemożliwe.
Piękny Luuk zrobił swoje ale i On by nas nie zbawił.

14

Ja bym powiedział że to nie tyle chodziło o ruch Ferrana tylko o błędną ocenę odległości przez bramkarza. Gdyby bramkarz dobrze ocenił wysokość piłki i ruszył od razu do Felixa to spalonego by nie było. A tak zrobił ruch w kierunku Ferrana co spowodowało odgwizdanie spalonego.
Tak to właśnie błąd bramkarza uchronił go od utraty gola.

0

@ini_barca Dołączam się do pytanie bo ja tu nic kontrowersyjnego nie widzę

0

Czyli jak dobrze pójdzie to Lewy opuści raptem 3 mecze, nie ma co panikować. Ważniejsze żeby wrócili nasi pomocnicy bo bez nich gra wygląda fatalnie

5

@borzowporzo Bo złapaliśmy 4 kontuzje a po przerwie reprezentacyjnej piłkarze zaczną wracać? Bez przesady…

1

@Kamil689 Ale przecież Fermin wszedł na boisko. Nie wiemy jaka była sytuacja piłkarzy, może Felix potrzebował zmiany? Xavi swoją najmocniejszą zmianę musiał wykorzystać już w pierwszej połowie i to na pewno pokrzyżowało plany. A wstawienie kompletnego debiutanta w tak zaciętym i twardym meczu to ruch iście samobójczy. Myślę że Xavi poświęcił Gaviego na mecz z Szahtarem (rotacje przecież i tak muszą być) i wolał Go utrzymać ile się da, bo Gavi daje jakość i walkę. A i tak utrzymał się bardzo długo bo przecież czerwoną dostał w samej końcówce.

6

Moim skromnym zdaniem trochę przesadzacie. Ok, zagraliśmy słaby mecz. Ale przez 2 sezony w Europie takie słabe mecze przegrywaliśmy. Porto to może nie jest czołówka europejskich drużyn, ale to regularny uczestnik fazy pucharowej LM. Dzięki temu zwycięstwu mamy 99% pewności awansu i zrobiliśmy ogromny krok do pierwszego miejsca w grupie a nawet do zdobycia kompletu 18 pkt.
Gramy bez trzech najbardziej kreatywnych ostatnio zawodników, to tak jakby Realowi zabrać Viniciusa Bellinghama i Tchouameniego. Do tego Balde jest kompletnie bez formy, Romeu pokazuje że bez "obstawy" jest słaby, Cancelo w tym meczu tragiczny, Gavi skupił się na walce, Gundogan nie daje nawet połowy tego co w City a Yamal dostał sraczki.
Najtrudniejszy mecz w fazie grupowej LM wygrany, zachowajmy spokój. Na razie w LM nie straciliśmy gola a od początku sezonu nie przegraliśmy meczu. Poczekajmy na powrót naszych najlepszych piłkarzy i wtedy sobie ponarzekamy.

0

@Kamil689 No tak, tylko na kogo ich zmienić? Widziałeś ławkę?

1

@bary I co, Adidas? Nie sądzę. A nikt nie da tyle co te 2 firmy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?