0

@Fake69 Jeżeli piłkarz klasy i pozycji Gundogana wychodzi po 3 miesiącach i strzela z takiej armaty to nie mów mi że wszystko jest w porządku. On nie krytykuje jakości piłkarzy tylko ich zaangażowanie a z tym jest słabo i to widać gołym okiem.

1

Wczoraj była na ten temat fajna dyskusja w Hola la Liga.
Moim zdaniem to już nie pierwszy raz jak Gundogan o tym mówi ale wcześniej rzeczywiście zostawało to w szatni. Teraz poszło publicznie i ja się bardzo cieszę. Potrzebujemy takich ludzi, może ktoś wreszcie wstrząśnie tymi ciepłymi kluchami. Oby to był początek czegoś lepszego.
Mam nadzieję że teraz już nikt się nie dziwi dlaczego Real potrafi przy beznadziejnej grze przeć do przodu w LM a my odpadamy z Benfiką albo Eintrachtem… myślałem że po odejściu starej gwardii będzie lepiej ale widzę że gen przegrywu wrósł dużo głębiej.

3

Nie było spektakularnego kontrkandydata. Rodri to genialny pomocnik ale niestety takim piłkarzom ciężko jest wygrywać nagrody indywidualne. Haaland nic nie ugrał z reprezentacją a w decydujących fazach LM zniknął. Ta nagroda to ukoronowanie kariery najlepszego piłkarza w historii.

0

Ja tam mam inne niż większość podejście do przyznawania ZP. Dla mnie to wybór najlepszego piłkarza na świecie a nie piłkarza który najwięcej wygrał czy najdalej zaszedł. Moim zdaniem głosowanie powinno wyglądać tak: 1. Podaj dowolnego piłkarza którego chciałbyś mieć w swojej drużynie.
2. Podaj piłkarza przeciwko któremu najbardziej nie chciałbyś grać.
Sumujemy punkty i mamy najlepszego piłkarza w danym roku.

0

@JarekS Wiesz że jestem ostani który by usprawiedliwiał naszych zawodników, nie mają nic innego do roboty poza tym żeby się przygotować do sezonu i biorą za to ciężkie pieniądze. Na ich uspraiwedliwienie można powiedzieć że Felix i Cancelo przez perypetie transferowe nie mieli pełnego okresu przygotowawczego, Ferran chyba nigdy w karierze nie grał tak dużo, a Fermin to cały czas chłopak z rezerw który wskoczył do składu niejako przez przypadek i od razu z tych rezerw jest wrzuciny na bardzo głęboką wodę. Nie dziwię się że Mu może noga zadrżeć podobnie jak Yamalowi.
Ale mnie martwi to co powiedział Gundogan, jeżeli taki gość krytykuje szatnię w ten sposób to ja jestem prerażony. To oznacza że nie tylko jesteśmy w dupie ale jesteśmy już w niej porządnie urządzeni.

1

@JarekS Tu nie chodzi o to że na mecz jest niedostępny ten czy ten. Przez naszą sytuację kadrową Felix, Cancelo, Gavi, Fermin, Ferran i Gundogan musieli przez ostatni miesiąc grać absolutnie wszystko. Niestety to wyszło w meczu z Realem który może i nie ma napastnika ale ma komfort szerokiej kadry. A u nas nie dość że kontuzje to jeszcze doszedł dołek formy Romeu i przede wszystkim Yamala, który ostatnio jest bardzo słaby.

1

@Messibestplayerintheworld Ja mam wrażenie że słabsze zespoły w meczach z nami mobilizują się jeszcze bardziej niż zwykle, zawsze było tak że na mecze z Barca i Realem dają z siebie wszystko ale teraz jest jeszcze mocniej. Może to sprawa Negreiry, nie wiem.
Celta- mecz sezonu, Majorka - świetnie zagrali, Granada - to samo. Do tego można chyba powiedzieć że mamy w tym sezonie pecha w ofensywie.

0

Nikt nie robił z Romeu następcę Busquetsa, to miał być gość do uzupełnienia składu za kwotę za jaką nas było stać. I na początku sezonu szło Mu nieźle a teraz ma dołek formy. Romeu nie jest tak słabym piłkarzem jak w ostatnich meczach i mam nadzieję że jeszcze to udowodni.
Do tego śmieszą mnie wypowiedzi typu: „widzicie, mówiłem że zatęsknimy za Busquetsem a Wy chcieliście się Go pozbyć”. Tak, tęsknię, podobnie jak tęskniłem za Messim, Neymarem, Xavim, Iniestą czy Puyolem. Ale piłkarze się starzeją i w drużynie muszą iść za tym zmiany. Busquetsa nie da się zastąpić bo to najlepszy DMC w historii. Mam nadzieję że w lecie ściągnniemy kogoś lepszego ale teraz mamy Oriola i życzę Mu żeby wrócił do formy.

11

Ludzie, przecież my przegraliśmy dopiero pierwszy mecz w tym sezonie. I to przegraliśmy dlatego że drużyna padła po godzinie gry bo wcześniej przez miesiąc musieli grać wszystko od deski do deski. Real gra jakoś lepiej? To poczutajcie komentarze na ich stronie podczas meczów. Mają dużo szerszy skład od nas, mogą dowolnie rotować a wiszą tylko na Bellinghamie który prędzej czy później musi spuchnąc, bo jak nie spuchnie to będzie to oznaczało że strzeli 50 goli w tym sezonie.
Spokojnie, wrócą kontuzjowani, dojdzie Roque i wtedy jak gra się nie poprawi to sobie ponarzekamy.

0

@creativeopinion Trenera? A nie czasem zawodników? Real nie szuka wymówek po meczach? Powiem więcej, Real szuka wymówek już przed meczami wypuszczając w swojej telewizji filmiki krytykujące sędziów.
Serio, nie rozumiem fenomenu nienawiści do Xaviego na tej stronie. Mamy listopad i przegraliśmy pierwszy mecz w sezonie i to przegraliśmy naprawdę pechowo. Z Realem praktycznie w pełnym składzie który mógł sobie rotować jak chciał a u nas bida taka że w poprzednim meczu ligowym na ławce byli praktycznie sami juniorzy.

2

I bardzo dobrze, w Barcie przez lata zadomowił się gen przegrywu który nie tak łatwo będzie wyplenić mimo że stara gwardia już praktycznie odeszła. Jeżeli szatnia nie jest wkurzona po takim meczu to coś rzeczywiście jest nie tak i potrzeba nam piłkarzy takich jak Gundogan czy Cancelo żeby to zmienić.
Ale tak patrząc poważnie to te słowa są przerażające. Jeżeli Gundogan przychodzi z Anglii i jest zaskoczony że nasz zespół to ciepłe kluchy to ja już wiem dlaczego przez ostatnie lata nam nie idzie. Zresztą nawet jak mieliśmy najlepszą drużynę w historii to i tak musieliśmy całkowicie zdominować rozgrywki żeby je wygrać, próżno było szukać meczów przepychanych "w stylu Realu". To teraz już wiemy dlaczego.

1

I bardzo dobrze, w Barcie przez lata zadomowił się gen przegrywu który nie tak łatwo będzie wyplenić mimo że stara gwardia już praktycznie odeszła. Jeżeli szatnia nie jest wkurzona po takim meczu to coś rzeczywiście jest nie tak i potrzeba nam piłkarzy takich jak Gundogan czy Cancelo żeby to zmienić.

1

A ja tam się bardzo cieszę że tak się zachowuje, to tylko wieści rychły koniec jego światowej kariery. Im większy pyszałek tym niżej spadnie. Oby już niedługo.

4

Cieszę się że pomimo porażki jest spora grupa ludzi która trzeźwo patrzy na świat. Warto przypomnieć że pomimo osłabień to była nasza pierwsza porażka w tym sezonie a mamy praktycznie listopad.

0

@skarfacze Znaczy co wymyślił? Vinicius istniałw tym meczu?

0

@FCBurnley To co w drugiej połowie weszło na boisko to na pewno nie byli ani Raphinia ani Lewandowski więc tak, graliśmy bez 4 podstawowych graczy ofensywnych.

0

W zdziesiątkowanym składzie byliśmy w stanie zdominować Real. Niestety zabrakło sił a stało się to dlatego że przez kontuzje piłkarze tacy jak Gundogan, Ferran, Fermin, Cancelo czy Gavi musieli ostatnio grać w każdym meczu od deski do deski. Do tego piłkarze którzy wrócili czyli Raphinia i Lewy odbyli może po jednym pełnym treningu z drużyną. Doliczając do tego słabą formę Romeu i Yamala mamy to co mamy.
Psioczycie że Xavi zrobił złe zmiany, to co, miał zagrać podstawową 11 do końca czy wpuścić dzieci na boisko? Real gra w pełnym składzie praktycznie od początku sezonu, ma komfort rotowania składem a z ławki wchodzą piłkarze klasy Modrica i Camavingi którzy są lepsi od tych co byli na boisku. Do tego wiszą tylko i wyłącznie na Bellinhamie co jest jakimś cudem i strzelają w swoim stylu zwycięską bramkę po błędzie technicznym Modrica.(swoją drogą to jest coś nieprawdopodobnego jakiego oni mają farta)
Zabrakło nam tydzień do prawdziwego powrotu kontuzjowanych. Nasza zajechana drużyna niestety nie wytrzymała tego meczu i akurat o to nie mam pretensji. Mnie cieszy że potrafiliśmy zdominować Real przez godzinę, a mało brakowało do prowadzenia 2-0. Będzie dobrze, to tylko 3 punkty. Bellingham nie pociągnie w takim tempie całego sezonu bo to będzie oznaczało że strzeli we wszystkich rozgrywkach 50 goli.

1

@zeko0 A jakby ich nie wpuścił to musiałby zagrać cały mecz w 11. Czyli wszyscy by mówili że Xavi gópi bo nie zmienia.

3

Wszyscy mówią jakie to Ancelotti zrobił świetne zmiany a jakie Xavi słabe. Że Xavi nie zareagował jak przestało iść. A jak miał zareagować? Kogo wpuścić? Raphinia i Lewy po jednym treningu, beznadziejny ostatnio Romeu i grupka juniorów na czele z Yamalem który ostatnio gra po prostu słabo.
Trudno, zdarza się. Real był faworytem w tym spotkaniu i zabrakło 2 minut do remisu. Zabrakło nam tygodnia do powrotu kontuzjowanych i niestety to było widać.

1

Wreszcie ta ławka zaczyna jakoś wyglądać

1

Czy Fermin będzie bronią na klasyk to ja nie wiem… z Bilbao zagrał bardzo słabo.
Ja tam jestem spokojny, w obecnej sytuacji kadrowej to Real jest zdecydowanym faworytem. Remis biorę absolutnie w ciemno ale porażka też nic nie przekreśla.

0

@Redakcja Czy będzie kontynuowany cykl przypisywania punktów za gole, asysty i asysty drugiego stopnia? Po meczu z Bilbao nie było chyba że przeoczyłem i teraz też nie widzę.

4

Będę najszczęśliwszym człowiekiem na świecie jak Fati odzyska formę i do nas wróci. Tylko ciężko uwierzyć…

8

Cele w LM osiągnięte a to jest najważniejsze. Nawet jak przegramy z Realem to to są tylko 3 pkt, a przy tej ilości kontuzji to żaden dyshonor. Myślę że Xavi powinien spróbować 3-5-2 z podwójną gardą na prawej stronie. Oriol nie może zagrać bo jest ostatnio beznadziejny, Yamal też obniżył loty. Ja podchodzę do tego meczu ze spokojem, kontuzje to jest pewne alibi które ściąga (przynajmniej w moim przypadku) presję z drużyny.

14

Nie wiem czy bym nazwał Pedriego niedocenianym. Każdy zna jego wartość i możliwości. Brakuje tylko okresu bez długich kontuzji żeby mógł w pełni je pokazać. Marzę o tyl żeby w kilku meczach pod rząd zobaczyć w środku trio Pedri Frankie Gundogan, z Lewym i Felixem z przodu i Cancelo, Balde i Raphinią na bokach. To będzie piękne.

0

I do rze trzeba zachować spokój. Niech jeden mecz nawet tak ważny nie zaślepi Xaviego i sztabu medycznego. Później mamy tydzień przerwy i ciężki wyjazd do RSSS gdzie można zdobyć i stracić tyle samonpunktów co w meczu z Realem. A tam jest szansa na powrót już wszystkich.

6

Bida aż piszczy… oby to wygrać byle jak i bez kontuzji. Powinniśmy przycisnąć i jak najszybciej zdobyć przewagę. Przydałaby się też zmiana dla Cancelo.

0

Ta, tłumaczyć… przecież hiszpańscy sędziowie są najlepsi na świecie, w ogóle się nie mylą a skuteczność VAR to 98%.

14

Od niedzieli mam wrażenie że oglądałem jakiś inny mecz. Dla mnie zrównanie noty Ferrana i Fermina to grube nieporozumienie, a danie Romeu 4,5 przy 5 dla Ferrana to już prawdziwy skandal.

0

@Rajek99 Chyba Fermin?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?