31

Miał asystę drugiego stopnia jak Messi wywieszał pranie na SB, z tej akcji Gomesa zapamiętam.

2

Real już kolejny kontrakt w okolicach 10 mln euro netto. A FFP zapewne dalej wywalone w kosmos.

2

Ja powtórzę się do znudzenia, ale nie uważam żeby ta legendarna umiejętność taktyczna była aż tak ważna jak tu wszyscy piszą. Na Boga, przecież my mamy takich piłkarzy, że z takim Szachtarem, a tym bardziej z Granadą czy Majorką odprawa przed meczem mogłaby wyglądać „weźcie piłkę i coś strzelcie”. Wiadomo, meczach na szczycie, fazie pucharowej LM itd jest to ważne bo drużyny są na podobnym poziomie. Przecież nasi piłkarze mają tak gigantyczną przewagę umiejętności nad większością drużyn z którymi grają że powinni te mecze wygrywać z palcem wiadomo gdzie.
Niedawno wymieniałem trenerów i przytaczałem ich umiejętności. Zdajecie sobie sprawę z tego że Zidane ma więcej wygranych Lig Mistrzów niż Mourinho i tyle samo co Guardiola? Chcecie mi powiedzieć że Zidane jest lepszym trenerem od Mou? Ile Guardiola - podobno najlepszy trener świata - czekał na wygraną w City? City które ma najlepszy skład na świecie?
Również do znudzenia będę powtarzał: jeżeli piłkaż pozycji i klasy Gundogana po 3 miesiącach pobytu w klubie wychodzi i strzela z takiej armaty to w drużynie musi być bardzo, bardzo źle. I nie mówię że to nie jest wina trenera - za atmosferę też odpowiada. Ale przestańcie już z tą taktyką.

4

@GeneralXavi Na szczęście zaraz będzie przerwa do marca

4

Dobra aktualizacja, niech spokojnie dochodzi do formy

0

@barteq A Szachtar to wyznacznik? Przecież to dużo słabsza drużyna niż np Sociedad. We wczorajszym meczu byliśmy tak słabi że i Legia miałaby szansę.

0

@Tarins Uważasz że Xavi zabrania swoim zawodnikom biegania w ostatniej tercji boiska? Albo np zabrania im strzałów z dystansu? Przecież zawodnicy muszą dać coś od siebie, przecież to nie jest tak że jak trener nie powie komuś że ma się ruszać i wychodzić na pozycję to ten stoi jak kołek bo "trener nie kazał". Przecież to nie są trampkarze.

0

@4Fabregas4 Ja nie krytykuję Ferrana, zawsze Go wspieram i bronię jak mogę. Ale w twojej wypowiedzi zwaliłeś całą winę za niepowodzenia w meczach z Realem i Szachtarem na Lewandowskiego, co moim zdaniem jest idiotyzmem. I tak jak pisałem nie chcę tu bronić Lewego, bo jest beznadziejny i nic nie daje drużynie, ale wskazywanie akurat jego jako winowajce jest niesprawiedliwe i tendencyjne.
Zresztą, z Szachtarem weszło 4 zmienników, zszedł Romeu i tak przez wszystkich hejtowany Alonso i co, zmieniło się coś?

0

Jedynie o co mam pretensje do Pinto to puszczenie gola jak Bale objechał Bartre. Miał mnóstwo czasu, nie wyszedł i puścił w krótki róg. A tak poza tym to to jest właśnie gość który powinien u nas siedzieć jako drugi bramkarz a nie jakiś młodzian.

2

@colossus Eh to były czasy.... pamiętam jak Warka we Wrocławiu wtedy oszalała, ktoś był?

19

Deco, wiesz co robić.

0

@itsmylife No właśnie o to mi chodzi, chcesz powiedzieć że Zidane wygrał to taktyką?

6

Ja już nie mogę słuchać o tej legendarnej taktyce. Jakby samą taktyką wygrywało się mecze to (podobno jeden z lepszych trenerów na świecie) Mou miałby 10 wygranych lig mistrzów, a przypomnicie ile ma? Mając w Chelsea wszystkie pieniądze świata nie wygrał, trenując świetny Real nie wygrał. A Pep? Podobno najlepszy trener i taktyk świata? Ile ma wygranych? Ile lat musiał czekać w City mając zdecydowanie najlepszy skład na świecie? W czasach Pepa w Barcelonie mieliśmy najlepszą drużynę klubową w historii - nie boję się tego powiedzieć. A wygraliśmy LM "tylko" 2 razy. W czasach MSN, najlepszego ofensywnego trio w historii klubowej piłki wygraliśmy tylko raz.
A Zidane? Taki z niego świetny taktyk? Gra tysiąca i jednej wrzutki? A Ancelotii wymyślił sobie że w każdym dwumeczu będzie grał wielkie gówno przez 170 minut a w ostatnich 10 się zerwie i wygra?
Taktyka jest ważna, ale bez odpowiednich wykonawców można ją sobie wsadzić. Chyba nie chcecie mi powiedzieć że wczoraj przegraliśmy mecz przez złą taktykę? Albo straciliśmy przez to punkty z Majorką czy Granadą? Co się dzieje z Celtą? Chyba nikt mi nie powie że Benitez jest złym taktykiem? Czy jeżeli Girona wreszcie spuchnie to będzie oznaczało że nagle zapomnieli taktyki?
Jeżeli gość klasy i pozycji Gundogana wychodzi po trzech miesiącach i wystrzeliwuje z takiej armaty to sprawa musi być bardzo, bardzo poważna. Osobiście bardzo mnie to dziwi, bo myślałem że ciepłe kluchy odeszły już z klubu ale widać że coś jest na rzeczy.
Xavi na pewno ma deficyty, jest młodym trenerem praktycznie bez doświadczenia. Ale zwalanie naszych ostatnich niepowodzeń tylko na trenera jest nieporozumieniem.

3

@4Fabregas4 A wczoraj Ferran zagrał wielkiego uja i co na to powiesz? Serio, zwalanie winy na Lewandowskiego (chociaż oczywiście jest w beznadziejnej formie) to idiotyzm

7

Podziwiam Redakcję że potrafili tu znaleźć jakiś pozytyw

0

Ja już od jakiegoś czasu że trener, jego ustawienia, zmiany itd nie mają tu nic do rzeczy. Nasi piłkarze są po prostu w beznadziejnej formie. Serio, poza środkiem obrony i czasem Cancelo tutaj zwyczajnie nie ma kto grać...

0

@tomasthc Ale przyznasz że pomoc Oriol Gavi Fermin wygląda lekko ryzykownie

0

Wydaje się że Gavi i Romeu to pewniaki na ten mecz. Nie sądzę żeby Pedri wyszedł w podstawie a nie wiem czy Xavi zaryzykuje pomoc z Ferminem. Felix ma mieć wolne więc trójka Lewy Raphinia Ferran wydaje się być optymalna.

4

Generalnie moje oceny się pokrywają ze średnią, mam tylko zastrzeżenie do Gundogana i Inigo. Niemiec był niechlujny, wiele razy tracił piłkę, znikał. Popisał się piękną asystą ale za całokształt ocena w dół.
Co do Martineza to nie zgodzę się absolutnie z opisem. Pokazał że jest „jeb… szefem”, pokazał pewność siebie i zacięcie. Świetny darmowy transfer, takich ludzi nam potrzeba.

0

@Murazor My też umiemy tylko nie wiem dlaczego tak mało próbujemy.

0

Oj Bellingham ma problem

1

@Yoshi94 No właśnie, nie takie gwizdali. Fakt jest taki że jest kontakt.

1

Jakby dał karnego dla Realu to by się wybronił. Ale popatrzcie jak Oyarzabal w ostatniej chwili dziwnie stawia nogę przed Kounde w celu wymuszenia karnego

1

Nawet jeżeli Lewy nie był zachwycony to co z tego? Gość jest mega ambitny, wie że zagrał słabo i został zmieniony. Żaden piłkarz nie lubi być zmieniany.

3

Z wrodzonym optymizmem staram się znaleźć pozytywy tego meczu. Chyba nie będzie to przesadą jak powiem, że RSSS jest obok Girony najlepiej grającą obecnie drużyną w Hiszpanii. Wszyscy krytykujący jakoś pomijają fak, że Real w pierwszej połowie zagrał po prostu genialnie. My może j jesteśmy bez formy, ale oni byli doskonali. Druga połowa nie była już tak przytłaczająca a ostatnie 15 minut było całkiem niezłe. Ale co najważniejsze wrócił Pedri. Na początku bardzo słabo ale z każdą minutą było lepiej. Trzeba przypomnieć że przecież Gavi okradł Go z asysty, do tego świetne rozprowadzenie gry przy golu, no i błysk Gundogana który grał niechlujnie ale pokazał klasę w decydującym momencie.
Teraz 2 łatwiejsze mecze na zbudowanie formy i czekamy na powrót Frankiego.
P.S. Jak Real gra gówno i przepycha mecze to każdy się zachwyca jacy to oni mocni psychicznie, jak my tak gramy to narzekanie. Ot taki paradoks.

0

@jacobFCB No tak, musiałby soedzieć pod stadionem i pieniądze na jedzenie zbierać

0

@Yoohoo Nie wiesz że dzień bez narzekania na Lewego to dzień stracony?

9

Niestety zabrakło tygodnia żeby zdążyć na mecz z Realem. Ale trudno, 3 pkt z RSSS na koniec sezonu będxie znaczyło tyle samo co 3 pkt w Klasyku.

0

@MeAndSwan Albo kołnierzyk i guziczek - bleeeee

5

@ArturS Udział w bramkac w tym sezonie (gole, asysty,asysty 2 stopnia): Lewandowski 13, Gundogan 9, Felix 8. Jak oni są rozczarowaniem to co powiedzić o reszcie?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?