0

@Herbert Zaznaczę że ja celowo mocno upraszczam tą sytuację żeby wytłumaczyć o co mi chodzi.
Dlaczego tak uczepiłeś się tych krajowych federacji? Przecież to nie ma nic do rzeczy. Liga to liga, puchary to puchary. Nie rozumiem dlaczego chcesz narzucić klubom obowiązek grania w rozgrywkach pod egidą uefy, a jak tam by nie chcieli grać to zabraniasz im grać gdziekolwiek indziej. Co ma uefa do lig krajowych? Dlaczego w koszykowce i piłce ręcznej da się grać jednocześnie w ligach krajowych i w euroligach a w piłce miałoby się to nie udać?

0

@Herbert No właśnie tutaj chodzi o złamanie monopolu uefy na organizację życia klubom. O jakich oficjalnych terminach mówimy? Jakim prawem te terminy UEFA ma niby wyznaczać? Kluby które mają prywatnych właścicieli, swoje stadiony, płacą kontrakty piłkarzom itd nie mają żadnego prawa o decydowaniu z kim i kiedy chcą grać.
I jasne jest przecież że jak klub będzie chciał grać w Superlidze, czy jakichkolwiek innych rozgrywkach poza UEFą, będzie musiał z ich rozgrywek zrezygnować.
W koszykówce albo w piłce ręcznej to jakoś działa.
Nie wiem czy Superliga kiedykolwiek powstanie, ale tym wyrokiem UEFA mocno dostała po uszach.

1

@Herbert No nie, ale przecież nie ma obowiązku grania w LM. Zarówno puchar Gampera, jak i Superliga technicznie polega na tym samym, przecież są tam sprzedawane prawa TV, są bilety, kibice, grają kluby poza rozgrywkami UEFA, czyli mogą grać piłkarze nawet niezarejestrowani (było tak kiedyś choćby z Danim Alvesem). Oczywiście skala jest inna ale dlaczego tutaj kluby mogą grać poza uefą a w Superlidze nie? Czym różnią się te wydarzenia poza ilością klubów?

3

No jak mam być szczery to to jest dla mnie szokujący wyrok. Jest jeszcze nadzieja w wymiarze sprawiedliwości. Tu już nie chodzi o to czy Superliga kiedykolwiek powstanie, ale mając taki wyrok w ręku Barcelona i Real są chronieni przed ewentualnymi reperkusjami.

2

@Herbert Ale przecież "konkurencyjne rozgrywki" to nawet puchar Gampera albo np tourne po USA. Czym to się z zasady różni od Superligi?

0

Jakby to była „normalna” sprawa to wyrok mógłby być tylko jeden. Organizacja która nie ma żadnej własności w żadnym klubie nie może rościć sobie monopolu do organizacji rozgrywek. Niestety tutaj nacisk i powiązania są tak wielkie że wyrok pójdzie w tą drugą stronę.

11

Sergi Roberto ratujący mecz po asystach Raphinii i Lewego, Rambla ma zbiorowy zawał :)

5

@pienaar nie bluźnij

1

Ja nie wiem, to jest coś niemożliwego. Przecież Pedri to nie jest ani skrzydłowy ani jakiś sprinter, a cały czas łapie te kontuzje. Przecież to jest niepojęte że po tylu latach profesjonalnego treningu jego mięśnie są tak słabe. To oznacza że albo Pedri po prostu źle się prowadzi albo to że jego organizm nie nadaje się do wyczynowego sportu.

2

Aż się prosi o 4-2-3-1 z Almerią…

0

@Wojtek88 Ale jak bez sensu? Real grający na wszystkich frontach jeszcze z superpucharem za pasem zostaje z Rudigerem i Nacho, gdzie Hiszpan to raczej głęboki rezerwowy a nie gracz pierwszego składu. Ja tam nie narzekam, ale moim zdaniem mocno ryzykują.

10

Ciekawy jestem jak by wyglądały nasze oceny gdybyśmy jakimś cudem wcisnęli gola na 2-1. Oceny dla obrony 5 6 4,5 4 gdzie Valencia stworzyła 1 sytuację na początku (swoją drogą niech ktoś przypomni Araujo że z autu nie ma splonego) a później nie istniała aż do „strzału życia” jak to określili komentujący. Pomocnicy 4 6 5 (swoją drogą Pedri był najsłabszy na boisku i nie wiem skąd „5”) gdzie współczynnik xG wynosił 0,79-3,16 a i tak myślę że powinniśmy mieć większy.
Ja się będę upierał że pomimo ogromnej krytyki która spływa na drużynę gramy lepiej niż to sugerują wyniki.

0

Nie rozumiem dlaczego Perez tak ryzykuje. Mają podobno kupę kasy i miejsce w FFP a zostają z 1 klasowym DC.

0

@Spawar Może dlatego że poprzedni (tfu!) prezes zostawił drużynę w totalnym rozpadzie, z wielką dziurą w budżecie i z gigantycznymi kontraktami?

0

@Cobra303 W sezonie 22/23 do pierwszego miejsca wystarczyło 10 pkt, Sevilla spadała z ligi a Kopenhagi nie ma co komentować. Jak City nie zdobyło mistrzostwa to z pierwszego koszyka trafili Szachtar albo Porto. Poza tym z drugich koszyków nigdy poza 22/23 nie trafili naprawdę mocnego przeciwnika.
Jakby Barcelona miała mieć takie losowania to biorę w ciemno.

0

Akurat wypożyczenie jakiegoś doświadczonego DMC nie byłoby głupie, bo wyraźnie go brakuje. Zostało nam tak naprawdę 4 pomocników do gry bo Gaviego nie ma a Oriol gra wielkie gówno.

7

Jakiś czas temu wysiliłem się na sprawdzenie losowań City w LM, a teraz się wysiliłem drugi raz żeby to odszukać. Mówimy zawsze że Real ma szczęście w losowaniu? To sprawdźmy kogo City miało w grupach.
sezon 17/18 City Szachtar Napoli Feyenoord

sezon 18/19 City Lyon Szachtar Hoffenheim

sezon 19/20 City Atalanta Szachtar Dinamo

sezon 20/21 City Porto Olympiakos Marsylia

sezon 21/22 City PSG Lipsk Brugge

sezon 22/23 City Borussia Sevilla Kopenhaga

sezon 23/24 City Lipsk Crvena Zvezda Young Boys

0

Lipsk dla Realu, ciekawie będzie

1

Nie jest źle, teraz jak PSG złapało RSSS to czekamy na Kopenchagę dla Realu

1

Mogło być lepiej mogło być gorzej

2

@pacior95 Już mi się nawet nie chce odpowiadać na głupoty sugerujące że główną przyczyną naszych słabych wyników jest postawa Lewandowskiego...

1

Weźmy pod uwagę to że w lutym będziemy mieć inną Barcę, bo albo drużyna zacznie grać na miarę możliwości albo Xavi wyleci po superpucharze.

0

Można by się zgodzić że brakuje Dembele jakby był problem z tworzeniem sytuacji, tylko że my jesteśmy na czele negatywnego rankingu ilości tych sytuacji niewykorzystanych

0

@kanver_ No jak to był dobry mecz Pedriego to ja wolę nie oglądać jak będzie grał zły…

1

Ci co piszą że najgorszy był Lewandowski widzieli co grał Pedri?

0

Kolejny wygrany mecz zmarnowany, coś niemożliwego po prostu

1

Jezus Maria…. To jakiś kryminał jest

0

@ptrx W tamtym sezonie tak nie marnowaliśmy, przecież tu 5-1 powinno być

1

Pedri jest absolutnie tragiczny…

0

No niestety jak my w bramke nie będziemy trafiać to sam Guardiola z Kloppem tu nie pomogą…

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?