kejdzi
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Wrocław
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
7
@Filarrr11 To zerknij tu:
https://www.fcbarca.com/123092-hugo-gatti-cristiano-jest-lepszy-od-messiego-w-barcelonie-gwizdali-pod-leo.html
6
Niezależnie od tego jak skończy się przygoda Flicka w Barcelonie to ja bardzo się cieszę że tu przyszedł. Wreszcie się okazało że można wszystko robić inaczej, bez mitycznego DNA. Wreszcie po długim czasie (nawet jak ostatnio wyniki są słabe) nie mogę się doczekać kolejnego meczu i oglądam go jak na szpilkach bez miski na ewentualny rzyg na kolanach.
1
Nie wierzę że ktoś ma jeszzce wątpliwości…
1
Ja rozumiem że demencja i te sprawy ale ja nie wiem po co upubliczniać takie bzdury. A już z „zostawaniem na ziemi” to pojechał.
3
@norbi77 I właśnie dlatego trzeba było Go sprzedać zachowując kontrolę żeby grał w niezłym klubie a nie siedział na ławce w Barcelonie.
0
@ViscaBarca123 Mnie niezmiennie ciekawi po co to wszystko. Po co tak utrudniają życie tym sędziom? Pamiętam w tamtym sezonie takie zdarzenie że chyba w meczu Realu obrońca de facto zatrzymał piłkę lecącą do bramki i nie było karnego bo się podpierał albo przewracał. Zresztą przywołana tu już przez kogoś sytuacja Cucurelli z ME była w miarę podobna. O co chodzi władzom że wymyślają takie durnoty?
0
@ViscaBarca123 Wybacz że tak to opisałem ale niesamowicie irytuje mnie to tłumaczenie że obrońca nie chciał zagrać ręką. Moim zdaniem obecne standardy dyktowania karnych za „ręce” są totalnie absurdalne i kompletnie ich nie uznaję. Czy się podpierał, czy chciał, czy nie chciał, czy piłka najpierw trafiła w nogę, czy w brzuch, czy upadał, czy go zaskoczyła… kiedyś ręka to była ręka i o ile nie była przy ciele to był karny. Teraz ta mnogość interpretacji powoduje tylko kontrowersje.
Swoją drogą jak ostatnio Vinicius był faulowany po tym jak już dawno nie miał piłki i był praktycznie poza boiskiem to karny był, jak w poprzednim sezonie Carvajal wywrócił się na leżącym Cubarsim a de Jong miał już piłkę pod nogami to też odgwizdali.
Dobra decyzja co do Flicka, ustawienie było super, to był absurdalny mecz i fajnie to omówił Ćwiąkała. Tak jak pisałem po meczu przy takiej grze wygrywamy 99/100 meczów z Leganes i 49/50 z Atletico. Pech, pech i jeszcze raz pech ale wierzę że będzie dobrze.
5
Czekałem na oceny żeby jest skrytykować bo z góry było wiadomo jakie będą. Ale 6,5 dla trenera? Przecież ustawienie na ten mecz było trafione nie w 100 tylko w 200%. Postawienie na Gaviego i Fermina było świetnym planem który totalnie zdusił Atletico. Zmiany też maiły sens ale to już nie wina trenerów że Olmo kopie się po czole a Ferran nie potrafi dryblować.
Dziwią mnie też oceny dla obrony, przecież Atletico tylko 3 razy podeszło pod bramkę. Przy pirewszej zawalił Casado a przy drugiej po prostu była to dobra kontra.
Ja wiem że wynik jest zły ale przecież to był jeden z 3 najlepszych meczów Barcy w tym sezonie, zagrali świetnie, totalnie zgnietli przeciwnika który jest ostatnio w świetnej formie.
Porażka jest frustrująca ale te oceny to grube przegoęcie.
P.S. Jak przeczytałem że zawodnik się nie spodziewał że piłka Go dotknie w rękę i dlatego nie powinno być karnego to się zesr*** ze śmiechu. A jak już się po tym umyłem to zapytam: jakby On tam złapał tą piłkę i wyrzucił ją za linię końcową to też nie powinno być karnego? Przecież się nie spodziewał a piłka i tak by wyszła za linię końcową…
0
@OldMc84 Tyle że Atletico „w gazie” właśnie tak wygląda, nie oczekuj po nich pięknej gry.
0
@LinekMichal Ale jak zajechał skoro wczoraj zagrali jeden z trzech najlepszych meczów w tym sezonie?
1
Jeszcze taka refleksja mnie naszła że nasza drużyna przez 3 z 4 miesięcy grała najlepszą obok Liverpoolu piłkę na świecie a ma mniej punktów niż mizerna Xavinieta. Football, bloody hell.
6
Moim zdaniem to był jeden z 3 najlepszych meczów Barcelony w tym sezonie. Nie zapominajmy z kim graliśmy, Atletico jest naprawdę w wielkim gazie a my potrafiliśmy ich totalnie zdominować. Prawda jest taka że grając w ten sposób wygrywamy 99/100 meczów z Leganes i pewnie minimum 19/20 meczów z Atletico, niestety te pojedyncze mecze trafiły się raz za razem.
Pech, gigantyczny pech i niesamowity fart Atletoco. Strasznie mi szkoda naszej drużyny. Ale udowodnili że wracają do formy i ja się z trgo cieszę bo grając na takim poziomie jesteśmy faworytem nadchodzącego SPH. Liga jest jeszcze długa a Atletico spuchni i to już niedługo.
0
@Azglahal Nabity? A przez kogo? Przecież piłka leciała długo i po prostu nikt jej nie dotkną, nabity by był jakby ktoś z małej odległości w niego strzelił.
1
@Koriolan Bo w polu karnym się nie gwiżdże ale poza nim już tak. To co jest przewinieniem na środku boiska nie jest przewinieniem w polu karnym, czego nie rozumiesz?
0
@Sebolinho Ja nie mówię że nie, przecież napisałem że to kompromitacja. Zresztą w wywiadzie sam przyznał że gra gorzej. Nie zmienia to jednak fakru że nawet jakby strzelił to i tak gol byłby anulowany
4
@Sebolinho Przy kompromitacji Lewego był spalony Ferrana, nawet jakby strzelił to i tak by anulowali.
3
Ja pier…. To już nawet oceniamy czy akcja jest logiczna? Przecież oni sami się wszyscy pogrążają…
0
@JarekS
"1) Gwarancja stabilności rozwoju (to nie zmarnowany poprzedni sezon na grę w 3 klubowych zespołach - Marquez rozwinął Guiu, ale ile czasu stracił w innych zespołach - wystarczyło żeby bez cyrkowania klub zaproponował mu grę w rezerwach z możliwością przeprowadzania treningów z pierwszym zespołem oraz zaplanował mecze w których mógłby się pojawić na boisku - np wczesne fazy PK lub słabiaki z LaLiga)"
A co, nie było tak? Przecież grał. A teraz w Chelsea poza Konferencją nie gra wcale.
Nie do końca rozumiem o jakich gwarancjach (i na jakiej podstawie) mówisz. Tak jak pisałem jedyną "przewagą" Chelsea nad Barceloną w tym momencie jest to że grają w Konferencji i tam Guiu może grać bo na razie Chelsea fazę grupową traktuje dość rozrywkowo. Ale można się spodziewać że jak zacznie się faza pucharowa z poważnymi przeciwnikami to do głosu dojdą zawodnicy pierwszego składu. W PL murawę powąchał przez 23 minuty, w pucharze nie gra. Założę się że gdyby został u nas zamiast Pau Victora, a nawet jakby zostali obaj to miałby więcej minut. Gwarancja uczciwej rywalizacji? Nie wiem o czym mówisz, chyba się nie spodziewasz że gdyby nagle zaczął grać super to by nie dostawał minut? Plan na ścieżkę kariery w pierwszym zespole? A dlaczego w Barcelonie miałby nie mieć takiej ścieżki? Co do lekarzy i psychologów się nie wypowiadam bo zupełnie nie znam struktur.
Nie mam pojęcia skąd wnioskujesz że w Chelsea jest Mu tak świetnie, że wszystko jest tak zaplanowane, stały rozwój, awans do pierwszego składu itd. Dlaczego u nas nie miałby mieć takiej szansy? Przecież w poprzednim sezonie trochę pograł i nic nie wskazywało na to żeby nie miał pograć i w tym.
0
@Szymemdymek Frankie jest w topowej formie ostatnio przecież
0
@JarekS @Greenalley No dobra, ale siadamy z do rozmów z Guiu i co? On pyta: będę zarabiał więcej? No nie. Będę grał w pierwszej drużynie? No czasem, ale mało. Możemy zagwarantować mecz w CdR z czwartoligowcem, pół godziny z Young Boys i jakieś ogony w lidze. To co tak naprawdę mi oferujecie? No w sumie to nic.
I Chelsea też Mu nic na razie nie daje poza większymi pieniędzmi ale ma jedną przewagę: gra w Lidze Konferencji gdzie na razie traktują to bardzo rozrywkowo przez co Guiu tam gra.
U nas był wybór: albo On albo Pau Victor. Mamy tego drugiego bo jest bardziej uniwersalny a to jest w Barcelonie lubiane. A czy to jest dobra decyzja dowiemy się za kilka lat.
Ja tylko do znudzenia zadaje pytanie: ilu młodych piłkarzy których sprzedaliśmy/albo ktorych ktoś nam podkupił zrobiło w Europie realną karierę?
1
@JarekS Tylko co dalej? Przedłużamy kontrakt i co? Guiu był zbyt słaby żeby u nas grać, miał ten wystrzał z Bilbao ale nic poza tym. Mogliśmy Mu dać kontrakt na poziomie miliona za sezon ale wtedy nikt by Go nie chciał wypożyczyć.
Chelsea ma taką taktykę że skupuje młodych piłkarzy tyle że Guiu w lice nie gra wcale i tylko w relaksującej dla Chelsea Konferencji piłuje ogórów i to też nie w pełnym zakresie minut.
Niedtety, w Barcelonie nie ma czasu na czekanie, jak w wieku 18-19 lat nie wchodzisz z buta do poerwszego składu to czas odejść. Szkoda tylko że nie msmy klauzuli albo % z następnej sprzedaży ale tego zrobić się nie dało.
@Greenalley tylko że nie podniesiesz klauzuli bez podniesienia kontraktu i koło się zamyka.
0
@kanver_ O jakich minutach mówisz? Nie śledzę jego poczynań w Chelsea ale teraz sprawdziłem: w lidze zagrał w 1 na 16 meczów, w Pucharze Anglii 14 minut i jedynie w Konferencji gra więcej ale Chelsea grało tam z totalnymi ogórami. Chyba nawet u nas grałby więcej.
1
Spokojnie, niech zagra dobre 3 sezony i strzeli 10 goli w 1 sezonie PL. Wtedy będzie się można zastanawiać czy to był błąd.
0
@Damiain Fermin stracił skuteczność, nie strzela w ogóle z dystansu. Pewnie wróci ale na razie jest słabo.
Nasza drużyna pokazała że z mocnymi umie grać, jakby się udało jutro wygrać to początek sezonu oceniłbym na 5 na 6.
0
W ataku poza Ferranem nie mamy żadnej alternatywy, w obronie też. W pomocy niby bogactwo ale Gavi nie istnieje, Fermin po kontuzji słaby, Olmo po kontuzji jest wrakiem a o de Jongu lepiej nie wspominać.
Jestem strasznie ciekawy tego meczu, to wiele powie o nasze drużynie
1
Ferran musi mieć naprawdę niezłe chody bo cały czas są z nim duże wywiady bez konkretnego powodu.
5
E tam, ważne że Negreira był naszym kibicem
0
@Greenalley A ile z tych 70% obronionych strzałów nie leciało prosto w niego? 2?
1
To ja nie do końca rozumiem po co było gadanie o grudniu a później o marcu. W sumie to mam nadzieję że to ściema (co oczywiście też jest karygodne), bo jak rzeczywiście zarząd przestrzelił aż tak w przewidywaniach to znaczy że są tam sami idioci. Pomylić to się można o miesiąc a nie o 9.
Opowiadanie o karach w kontrakcie to też jedna wielka ściema, bardzo bym chciał się dowiedzieć jaki naprawdę termin mają tam wpisany.
1
@Adran360 A ja Ci powiem jak to będzie wyglądało, rób screena :) UEFA oczywiście nie zgodzi się na powstanie tych lig i będzie ciągnąć swoje puchary. A22 odpuści w tym sezonie bo dobrze wie że ciągnięcie rozgrywek równolegle nie ma żadnego sensu. Ale mając wyrok Trybunału Sprawiedliwości pójdzie do sądu po odszkodowanie i wygląda na to że ma spore szanse na wygraną. Pewnie podzieli to odszkodowanie między kluby zdeklarowane do gry.
Co bęszie dalej zobaczymy, może inne kluby widząc że to działa też zmienią zdanie?