1

To ja nie do końca rozumiem po co było gadanie o grudniu a później o marcu. W sumie to mam nadzieję że to ściema (co oczywiście też jest karygodne), bo jak rzeczywiście zarząd przestrzelił aż tak w przewidywaniach to znaczy że są tam sami idioci. Pomylić to się można o miesiąc a nie o 9.
Opowiadanie o karach w kontrakcie to też jedna wielka ściema, bardzo bym chciał się dowiedzieć jaki naprawdę termin mają tam wpisany.

1

@Adran360 A ja Ci powiem jak to będzie wyglądało, rób screena :) UEFA oczywiście nie zgodzi się na powstanie tych lig i będzie ciągnąć swoje puchary. A22 odpuści w tym sezonie bo dobrze wie że ciągnięcie rozgrywek równolegle nie ma żadnego sensu. Ale mając wyrok Trybunału Sprawiedliwości pójdzie do sądu po odszkodowanie i wygląda na to że ma spore szanse na wygraną. Pewnie podzieli to odszkodowanie między kluby zdeklarowane do gry.
Co bęszie dalej zobaczymy, może inne kluby widząc że to działa też zmienią zdanie?

1

Widzę jeden problem: o ile w lidze star i gold do ćwierćfinałów awansuje połowa drużyn to w ligach blue i unify awansują tylko 2 zespoły z 8. To sprawia że jak ktoś źle zacznie to nie ma szans, więc odpuści i będzie wiele meczów o nic, a jak widać w tegorocznych ligach UEFY emocje będą do końca z racji tego że większość drużyn awansuje dalej.
Nie ma też żadnych informacji na temat awansów - rozumiem że do star idą 2 najlepsze drużyny z ligi? Co będzie jak ktoś nie będzie chciał? Idzie wtedy do LM UEFA? I rozumiem też że te ligi będą się co rok resetować?
Prowadzenie 2 europejskich pucharów na raz będzie bardzo ciężkie do zrobienia a jakoś nie widzę UEFY żeby tak z dnia na dzień zrezygnowała ze swoich pucharów.

0

@Lokusekpl Nawet jak sie remont kibla w szkole robi to jest termin i ewentualne kary. Nie wierzę że przy robocie za miliard tego nie ma.

13

Ciekawe jak to jest z tymi karami które rzekomo miały być. Przecież jakiś termin w umowie wpisany być musi.

0

@kanver_ P.S. taka refleksja mnie naszła a już nie można edytować.
Real w tym roku też gra „beztroski” futbol a ich obrona (zwłaszcza na bokach) jest tragiczna. Ale średnio w co drugim meczu Courtois jest ich bohaterem i wygrywa im punkty. W ilu meczach Pena był naszym bohaterem? Ja kojarzę 2.

0

@kanver_ Czy ja wiem? Wiadomo że teraz gramy bardziej ofensywnie ale czy naprawdę za czasów Xaviego graliśmy bardziej defensywnie ale czy naprawdę przeciwnicy mieli aż tak dużo mniej okazji? My mieliśmy MATSa w topowej formie a teraz mamy Pene który nie dodaje nic od siebie. Wczoraj kolejny mecz który zakończyłby się takim samym wynikiem gdyby w bramce stał 15-latek z Juvenilu. 1 akcja gdzie zawodnik strzelił prosto w bramkarza, 1 gol z 1 strzału i 2 do koszyczka.

7

Tylko że po 1. Xaviemu w pierwszym sezonie mecze wygrywał MATS a Flick z niewiadomych przyczyn postanowił grać bez bramkarza i po 2. spójrzmy na tabelę Ligi Mistrzów.
Drużyna Flicka rozbudziła nadzieje genialnym początkiem a przecież to miał być sezon przejściowy. Jak byśmy grali w kratkę od początku to nikt by nic nie mówił.
Ja uważam że cele z początku sezonu zostały jak najbardziej osiągnięte: jesteśmy liderem ligi, pokonaliśmy Real, pokonaliśmy oba zespoły z pierwszego koszyka LM, jesteśmy wiceliderem LM. Jakby jeszcze udało się wygrać z Atletico to jakby mi ktoś na początku sezonu powiedział że do świąt będą takie wyniki to bym Go do paychiatry wysłał.
Spokojnie, kryzys musiał przyjść choć rzeczywiście trwa już za długo. Niestety obrona z powodu braku rotacji się rozsypała ale teraz powinno już być lepiej. Oby Flick zbudował formę drużyny podczas przerwy i dał wreszcie szansę Szczęsnemu.

0

Nie ma kim grać… niby mamy takie bogactwo w pomocy a nie ma komu pociągnąć gry. Pedri i Casado są w dobrej formie a reszta poniżej wszelkiej krytyki. Olmo po kontuzji jest absurdalnie słaby, Fermin stracił skuteczność, Gavi nie istnieje, o de Jongu lepiej nie mówić. Raphinha sam nie pociągnie, Yamal po urazie nie dał rady a Lewy miał po prostu slaby i pechowy dzień.
Mamy wyścig żółwi po mistrzostwo ale nic nie jest przesądzone, na razie wszyscy punktują równie słabo.

3

Jeżeli przepis mówi że kopnięcie Bellinghama się nie liczy to fakt faktem jest to skandaliczna decyzja. I tu nie chodzi o Real czy o Barcelone ale o sędziowanie w ogóle.
A to że Vinicius powinien wylecieć wcześniej to inna sprawa.

0

Ja jestem ciekawy co by było gdyby ludzie z reprezentacji lat 70 i 80-tych żyli w czasach gdy można było robić karierę za granicą. To byli naprawdę świetni piłkarze i ciekawe jak daleko by zaszli. Boniek przecież zrobił we Włoszech wielką karierę. Przecież bywały lata gdzie w klasyfikacji ZP było kilku Polaków, zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce a nawet na podium.

0

@yoli Swoją drogą to Wague naprawdę miał potencjał. Ciekawe gdzie by był gdyby nie ta kontuzja.

0

A co tam słychać u Mikayla Faye? Taki był tu płacz że Go sprzedajemy a z tego co widzę nawet do 11 Rennes nie zawsze się łapie.

5

@Krystian1588 Jakbym miał z nimi grać za tydzień to bym się nie bał ale już w lutym czy marcu może być różnie

0

Widać że sprawdza się to co wielu przewidywało: o awansie czy jego braku może zadecydować dosłownie 1 bramka. Między 3 a 19 miejscem jest 3 punkty różnicy, coś niesamowitego. Widać to też po Borussi która poleciała aż na 9. miejsce.
Ktoś będzie miał pecha i trafi na City z 20…

3

@Pustelnik Przy takich wyjściach raz na 100 się przestrzeli. O ile jestem krytykiem Penii to tu bym się nie czepiał, zagrał dobry mecz.

1

Gole, asysty, asysty drugiego stopnia w meczach z Betisem i Borussią:
Betis:
1. gol Lewandowski asysta Kounde asysta 2 Pedri
2. gol Ferran asysta Yamal asysta 2 Casado
Borussia:
1. gol Raphinha asysta Olmo as 2 Pedri
2. gol Ferran asysta Fermin as 2 Kounde
3. gol Ferran asysta Yamal as 2 Pedri
Klasyfikację wrzucę wieczorem bo muszę podliczyć

A co do meczu, myślę że nie doceniamy tego jak bardzo ważne to było zwycięstwo. W pierwszej połowie to wyglądało już naprawdę bardzo dobrze, później obronie zaczęło brakować sił ale nie ma się co dziwić bo Kounde Cubarsi i Inigo grają absolutnie wszystko od początku sezonu. Dobrze że wraca Araujo, dobrze że zbliżają się przerwy. Niedługo Superpuchar, będzie ciekawie.

0

@michal26 Po prostu skopiowali superligę tyle że dopuścili więcej drużyn

8

@barcelonaLM Dlatego koniecznie trzeba wygrać z Benfiką żeby się temu spokojnie przyglądać

10

Ale chyba upadnie argument o braku atrakcyjności rego formatu LM. Między 3 a 19 miejscem jest 3 punkty różnicy - niesamowite.

8

Najwyższa Olmo? To jakiś żart?

26

Czy to będzie kontrowersyjne jeżeli powiem że dla mnie zawodnikiem meczu był Casado? Skąd ten gość się wziął i dlaczego nikt Go wcześniej nie widział?

35

Później biegał i cieszył się bez problemów także to chyba tylko jakieś przeciążenie. Dobrze że po meczu z Leganes tydzień przerwy a później kolejna przerwa

0

Spalony i tak. Ale paskudnie skręcił nogę

1

Nie o bez jaj, nie wiem o co się plują

0

Olmo tragedia absolutna na razie

0

Wygląda to o niebo lepiej niż ostatnio

1

@macio_944 … co spowodowało błąd

0

Jeżeli zagramy tak jak w ostanich meczach to może się skończyć katastrofą… mam obawy o ten mecz

0

Widzę że ten obrońca kapitan Atalanty to w ogóle mecz życia rozegrał

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?