2

@VbamboeB nie chcę Cię obrażać, ale "iks de" podsumowuje brak nadmiernego wysilania głowy żeby przemyśleć to co chcesz napisać. W większym stopniu chodzi o odbudowanie głowy po kontuzji niż organizmu, bo nie zrobisz tego drugiego bez pierwszego, ale może nie potrzebnie się wdaję tutaj w dyskusję z Tobą xD

11

@Barca2022 Mam nadzieję, że nie. Chłopak ma taki mental, że da sobie radę, a tego brakuje imo Ansu. Bardziej martwiłbym się o Pedriego jak znowu wypadnie...

3

Jestem z przyszłości i chciałem Wam powiedzieć, jak tłumaczył się będzie za 45 minut Xavi. "Musimy popracować nad koncentracją, nie możemy tracić takich bramek. Zabrakło nam ostatniego podania, trawa była za zielona, nie chce rozmawiać o sędziach, ale uważam że powinni się tłumaczyć ze swoich decyzji. Robert jest świetnym napastnikiem, potrzebuje tylko kilkudziesiesięciu prób żeby strzelić bramkę".

0

Balde mając na plecach oddech Alby i grając stosunkowo mniej meczów wymiatał, teraz brakuje mu tego ostatniego podania. Wahania formy u tak młodego piłkarza to norma, aczkolwiek tutaj bardziej chodzi o brak pomysłu z jego strony na finalizację, czy powinni się trenerzy zająć, a wrzutki w pole karne Alvesa pamiętam bardzo dobrze...

9

No ileż można. Xavi za sterami to powoli co raz większy obraz nędzy i rozpaczy, nie widzę specjalnej różnicy, czy na ławce jest on, czy Valverde czy Setien. W kóło te same teksty, na konferencjach, a lepsze wnioski wyciąga przedszkolak się zrobi sobie ała. Lewandowski to jest dramat z przebłyskami średniego piłkarza. Zastanawiam się tylko, co sprawia, że ktoś wchodzący do składu robi potężny progres, a potem jest tylko średnio. Np. Cancelo, Felix, albo słabo... Christensen czy Balde

0

@Rastafarnianin Josue ma taki sam, "fajny" charakter jak Vincius i oboje zasługują na takie samo traktowanie.

22

Dyplomacja dyplomacją, ale prawda jest taka, że większość osób tak myśli i uważa Viniego za bachora, który z rasizmu robi groteskę i cyrk, bo on nie jest hejtowany za kolor skóry, ale za robienie z siebie właśnie błazna i ofiary.

0

@Compadre Chyba w fifie

0

Co za to był paździerz. 3pkt i do zapomnienia. Szkoda że to nasze motto od 2 lat.

1

No tak, chociażby dowodem na to, jest to że to stadion Barcelony nosi nazwę Santiago Bernabeu. Ah.. Wait...

2

Ja polecam przełączyć może na FCB Historia, bo tylko to daje gwarancję zobaczenia dobrej gry. Byłem i jestem zwolennikiem Xaviego, ale zaczyna mnie męczyć to, że gra wygląda ciągle tak samo. Pytanie, które powinien zadać Lapcio i cały zarząd, to nie "czy tv zakłamuje rzeczywistość", ale "czy wyniki Barcelony, to zasługa trenera, czy popis indywidualności - Ter Stegena, w zeszłym sezonie, przebłysków Joao x2, fartownych bramek Lewego, szczęścia Fermina i Yamala."

0

@tristan87 myślę, że to się musi Tomasz Hajto wypowiedzieć

9

Najlepiej oddajmy go za darmo do Atletico i opłacajmy mu pensję

8

Nie ma miejsca w hiszpańskiej piłce dla rasizmu, seksizmu, preferencyjnego sędziowania czy wprost - korupcji. Chyba że jesteś klubem, którego stadion nosi imię wielkiego zwolennika faszyzmu i żołnierza Franco.

Ot taki rebus.

1

Myślę, że już przed meczem można zacząć budować narrację, że real był faszystowskim klubem na wypadek gdybyśmy przegrali, najwyraźniej teraz się tak robi, żeby nie przyznać się do własnych błędów. Zasłona dymna a'la TVP.

0

@koraldinho49 weź pod uwagę że jak odejdzie wypożyczony Felix i Canelo to zostaniemy dalej z Roberto na PO. Atak też się osłabi bez Joao

4

"Nie zapominajmy że w Realu plaga kontuzji" Rozumiem, że zabronili im kupować piłkarzy na ławkę?

10

Fajny ten Bellingham, taki pompowany strasznie przez madrycioków. Facet ma świetny początek sezonu, ale nie przesadzajmy z jakimś graczem kolejki. To już Provedel z Lazio zasłużył za tego gola

0

@FutbolFan jednak to Wembley przyciąga Barcelonę do finału

1

@Sewren122 A czy do przygłupich ludzi dotrze w końcu, że selekcjoner powołując szrot na zgrupowanie jest jednak odpowiedzialny za to jak gra reprezentacji wygląda? No chyba, że to Kulesza kazał powołać Krychowiaka i Zielińskiego...

0

@Jakchcesz @Kubsoleon Na pewno psycha mu siadła, ale to też konsekwencja tego, jak bardzo niepowodzenia go zjadały. Tymczasem Robercik nie ma za grosz honoru i odpowiedzialności, żeby wziąć to wszystko na swoje barki, tym bardziej że udzielił takiego wywiadu przed tym zgrupowaniem. Tak robi leader? Nie sądzę. Chodzi o jakiś impuls, że dla dobra kadry zrezygnuje z gry. Może niech odpocznie 1-2 zgrupowania a potem przyjdzie już w roli mentora dla młodych czy rezerwowego, bo może na podmęczonego rywala fizycznie będzie dobrze wyglądał.

0

@MarcepanowyKsiaze aż by się przydał teraz Najman i jego słynne "co Ty p.. człowieku". Kulesza, Lato, Boniek, Listkiewicz kazali Santosowi powołać Lewego, Zielińskiego, Krychowiaka i Grosickiego? Oni kazali mu budować tą drużynę na takim kręgosłupie? Powołani zostają Ci sami piłkarze od wielu wielu lat, więc może najwyższa pora odciąć grubą kreską (hehe PZPN lubi to) to co już wiemy o kadrze, przestać traktować piłkarzy jak święte krowy i powołać kogoś z Ekstraklasy, skoro ewidentnie gra dla repry jest zbyt dużą presją dla Zielka chociażby. Hiszpania, czy Włochy zbudowały świetne reprezentacje, bo na sukcesy od 2008 - 2012 tych pierwszych składała się Barcelona i Real. MOŻE więc warto spróbować zlepić drużynę z polskiej ligi, i do tego dorzucić kilku z zagranicy, a nie na odwrót? Np. Czesi myślę że nie żałują takiego podejścia.

0

Moja jeszcze jedna refleksja po wczoraj. Hejtowałem zawsze Messiego za "kończenie" kariery reprezentacyjnej po Copas America, etc., ale obecnie widzę, że to po prostu był dramat ogromnego patrioty, któremu tak bardzo zależało na tej reprezentacji, że widział samego siebie jako głównego odpowiedzialnego za niepowodzenia. Tymczasem, Lewandowski powie, że im jest przykro i poleci na kolacje z Grosikiem xD

8

Skończmy z tym całowaniem po dupie Lewego, bo dzisiaj na boisku najlepszy był Kiwior, Wieteska. Chociaż mu się chciało biegać. Zieliński to już co najmniej 7 rok próbuje zagrać dobre zgrupowanie, Grosik fantastycznie pokazał, że jego miejsce to mecz z Łęczną, Szczęsny może i nie zawalił, ale od bramkarza trzeba wymagać obrony takich piłek. No i jeszcze Grzesiu... Dalej powołując tych samych partaczy i liczmy że będzie inaczej.

4

Dla mnie Lewandowski jest ciężarem naszej reprezentacji. Dawał jej mnóstwo i tego nie można mu odmówić, ale narracja, że nie dostaje podań dla tego nie strzela bramek upadła wraz z przejściem do Barcelony. Obecnie istnieje, oczywiście w odpowiedniej skali Lewanodependecia, jak to miało miejsce z Leo. Czy sam jest w stanie jednym strzałem wygrać mecz? Tak. Czy z nim jest szansa na zbudowanie drużyny, która będzie w końcu walczyła i gryzła trawę i stanie się drużyną, a nie zlepkiem 18 piłkarzy? Nie. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy drużyny, czy dalej prób oparcia wszystkiego na Roberciku. Niech on się lepiej zajmie Anką czy coś...

5

@macio_944 aż mi się przypomina tekst, po co Ci głowa. "Jem niom" Ps. Kowala lubię xD

19

Ocena dla Roberto to żart, facet się kopie po czole, jego rola na boisku jest bliżej niedoprecyzowane, bo ani to obrońca, ani skrzydłowy. Równie dobrze można postawić w jego miejsce znak drogowy i efekt będzie taki sam. Jedynie mogę docenić podanie, po którym zszedł do środka robiąc lukę z prawej strony i wprowdzając w konsternację pomocników, którzy nie wiedzieli jak z tym ciałem obcym postąpić.

0

@zaky274 bardziej chodzi mi o pieniądze za jakie gra Rojo Ramos, bo chyba dalej się nie doczekaliśmy obniżki od naszego fantastycznego kapitana

1

Roberto niech bierze przykład co to znaczy być El Capitano.

15

Samo odejście Dembele zasługuje na notę 10/10 xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?