15

,,Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie” - Mam ostatnio wrażenie, że walka polityczna w Polsce to już nie jest nawet kwestia "byle tamci nie wygrali", tylko tego, że ludzie nie pamiętają co jakiś polityk/partia, obiecała i robiła parę dni/lat/miesięcy wcześniej.

17

Neuer już od paru imprez powinien siedzieć na ławce. MAtS miał w końcu najlepszy sezon w karierze, ale już od wielu lat prezentował poziom wyższy niż Manuel, ale to nie on był pupilkiem Wąchacza.

0

@Bogan Guardiola rozumiem, że podpisał tak idiotyczny deal? Nie. Polityka transferowa, negocjacyjna leży od lat, to że Pep chciał się pozbyć Eto'o to jedno, ale taka wymiana była nieopłacalna dla Barcelony.

3

Uwielbiam deale z Interem. Najlepiej wspominam Eto'o, 40 mln i przyjście w zamian Zalatana. Bardzo dobra inwestycja. Myślę że powinniśmy tutaj oddać Kessiego, opłacać jego pensje i jeszcze dać z 50 mln za Brozo.

3

Nie znam faceta, ale już pokazuje większy profesjonalizm niż Dembele. Trzymam kciuki za kolejnego Abidala, czy może Yaya Toure.

1

@7black4 @JoeBlack
Sam znam osoby, które wzięły ogromny kredyt w CHF. I wiecie co? Spłacili go już prawie cały i sami przyznali, że im się tak bardzo opłacało na początku, że nie maja do nikogo pretensji i nie sądzą się o to.

4

@7black4 Jak było korzystnie finansowo to nie było lamentów co nie? Każdy jest odpowiedzialny za swoje decyzje, jest ryzyko jest zysk, ale lepiej lamentować potem .

0

Aktywuję protokół WY

36

Bardzo interesujące, że na taki ważny mecz i to akurat z Realem federacja nie chce zwolnić kluczowego piłkarza i kapitana Barcelony...

2

@Rivaldinho11 raczej zależy, bo mógłby dostać minimalny kontrakt, a wtedy z jego zgłoszeniem Barcelona nie miałaby problemu

0

Klub zbudował narrację, dzięki której to Leo będzie tym złym, nie przychodząc do Barcy. I w sumie tak jest, skoro nie potrafi zrezygnować z pensji albo diametralnie jej obniżyć, bo nie uwierzę, że jakby dostał milion na sezon to La Liga miałaby problem. Poza tym, zawsze można zapisać ogromne bonusy za sprzedaż koszulek itp. Itd. Także kasa misiu kasa.

0

@sewciu50 @sevs akurat tak się składa że FC Barcelona zarabiała nie tylko na siebie ale na wszystkie pozostale sekcje, do momentu covida, bo nie mieli kapitału zapasowego, czego nie można powiedzieć o innych sekcjach.

0

Każda sekcja powinna na siebie zarabiać, albo chociaż wychodzić na 0. To jest biznes i jak coś jest nierentowne to niestety, ale trzeba z tego zrezygnować. Tak jak nie rozumiem idiotycznych transferów do Barcelony B, żeby tylko się utrzymać. Niech grają tam wychowankowie, albo rzeczywiście piłkarze przyszłościowi.

0

@sedziaoxford Bo tylko idiota uwierzy, że nie wiedział że organizatorem jest Mentzen? Bo pewnie zarobił fajną kaskę za wystąpienie na tym forum biznesowym? Bo musi się tłumaczyć dlaczego tam był w swoim czasie wolnym?

10

Od Pokrzywdzonego bohatera, do żałosnej pacynki w rękach uefy i lewaków. Rano mi było go żal, obecnie facet pokazuje że napisze i powie wszystko żeby jego Pan był zadowolony. Mógł wydać oświadczenie, którym uzyskałby tyle samo, bez przepraszania za to że ma swoje własne życie.

5

Sumarycznie, Ci wszyscy zwolnieni, nie zarabiali pewnie tyle co Roberto/Dembele miesięcznie a ich przydatność dla klubu była dużo większa. Szukanie takich oszczędności jest fascynujące

1

@Emhyr Nie muszę się edukować, przynajmniej w tej kwestii, bo nigdzie nie napisałem, że takie koszulki są po raz pierwszy. Już w tamtych latach była dość duża antypatia wobec nich. Cytując klasyka "jeżeli osioł myli się dwa razy w ten sam sposób to idzie na salami", natomiast w Barcelonie mu dają podwyżki.

2

Jeszcze może herb realu niech tam dodadzą. Czy w tym klubie jest ktoś na tyle inteligentny, żeby takie idiotyczne pomysły koszulek zablokować? Najpierw poziome pasy, a teraz białe koszulki, co za rok?

13

Bardzo płytko...

10

Przypomnę tylko, że w ostatnim 10-leciu Barcelona straciła mistrza 2krotnie przez błędy sędziowskie, nie mówiąc już o odpadaniu z LM chociażby w tym sezonie. Sędziowie w Hiszpanii są tragiczni, ale nie ma co płakać że papugi spadły, właśnie w taki sposób. Tak samo jak Barcelona mogła grać lepiej i strzelać więcej bramek, tak samo Ci spod Barcelony mogli strzelić więcej i utrzymać się 10 meczów temu.

11

Co było pierwsze Barcelona i real, czy marionetka Tebasa - la liga.

7

Tchouaméni, Rüdiger, Mendy, czy Milato muszą mieć ładną zagwozdkę, dlaczego na stadionach tak przesiąkniętych rasizmem oni nie mają takich problemów jak Vinicus. Czyżby kibice byli dla nich milsi i tym samym też ich dyskryminują? Czy może, kolor skóry tutaj nie ma znaczenia, a wpływ na zachowanie trybun ma to, że gówniarz jest bezkarnym i irytującym piłkarzem?

3

Jakby ktoś z nich nie był białoskóry to mógłby uderzyć chociaż Pereza i Tebasa bez konsekwencji.

3

Są równi i równiejsi, takie sytuacje robią z rasizmu groteskę bo pokazują że można kogoś uderzyć i nie ponieść konsekwencji. Czy to nie jest rasizm w odniesieniu do Lewo? Dlaczego jego kary nie anulowali?

11

Trzeba być niezłym dzbanem, żeby coś takiego wgl nagrać. NAWET po piłkarzach bym oczekiwał większej empatii i rozsądku. Blade to gówniarz jeszcze, ale Roberto pokazał po raz kolejny dlaczego już dawno go w tym klubie nie powinno być.

10

Dożywotni kontrakt, bo kiedyś w końcu odpali i się cała Europa będzie o niego biła!

1

Subiektywizm do granic możliwości. Zawsze mnie zastanawia dlaczego obrońcy i bramkarz dostają prawie wyjściowe oceny, przy wyniku 0 z tyłu. Nie mieli wybić z linii bramkowej ale to dzięki nim było czysto. Z drugiej strony mamy takiego Dembele który wchodzi marnuje setkę i też mama dobra ocenę. Atakujący jak nie robią tego co powinni 5, ja obrońcy robią co do nich należy - też 5.

7

Miałem go zawsze w FIFie, bo z jego szybkością i wykończeniem rozwalał wszystkich w polskiej lidze.

0

@Maynard666 Tak tak, jest lepszy, w fife co najwyżej. Jak można w kółko powtarzać te brednie o Dembele. Facet 3/4 kariery jest kontuzjowany, a jak gra to 50:50 że mu coś wyjdzie.

0

Widzę, że jest mnóstwo chętnych do jego sprzedaży, a kto bedzie grał na skrzydle? Torres? Fati? Czy kontuzjowany Dembele? FFP sprawia, że jesteśmy w czarnej dziurze z transferami, a sprzedaż najlepszego skrzydłowego może ten problem rozwiąże, przy założeniu że będziemy wygrywać każdy mecz po golach z główki Araujo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?