49

Ronaldo był solidarny z Leo i też nie wybiegł na murawę w 3 kolejce Lm.Jak rywalizować to uczciwie.

5

Weźmy pod uwagę obecną wartość piłkarza według transfermarkt i zobaczmy jak to się przekłada w stosunku do zarobków.
Messi-wartość 120 mln,zarobki 21,2 mln
Neymar-80mln,10 mln
Suarez 80 mln,10 mln
Iniesta:35 mln, 7,5
Rakitic:40 mln, 6,5
Busquets:45 mln, 6
Alves:10 mln, 6
Piqué:40 mln, 5,8
Mascherano:15 mln, 5,5
Alba:35 mln, 4

Załóżmy że zawodnik powinien zarabiać 1/8 swojej obecnej wartości rynkowej i wychodzi nam tak:
Messi(on jest bezcenny :D)Iniesta,Rakitić,Pique,Masherano i Alves zarabiają za dużo.Głównie wielkie rozbieżności widać u Iniesty,a zarobki Masherano i Alvesa to już kosmos.Alba i Busi są mocno niedoceniani przez nasz zarząd,ale cóż na to poradzić.Żeby było śmieszniej na koniec to wartość Douglasa to 2 mln,a zarabia półtorej bańki :) Porównanie robione z nudów i ciekawości więc proszę do tego podejść z przymrużeniem oka.

0

Dzisiaj wielki hit PSG vs Real. Tak w skrócie napisze tylko tyle PSG musi wygrać, a Real może. Jasna sprawa ze królewscy zawsze walczą o wygraną, ale jeśli dzisiaj przegrają to tragedii nie będzie. Na paryżanach spoczywa większa presja. Grają u siebie, z osłabionym rywalem i dzisiaj muszą wykorzystać swoją szansę. Ktoś powie ze to tylko mecz w fazie grupowej,ok,ale jest też to mecz o prestiż,pokazanie siły rywalom, i potwierdzenie swojej pozycji w światowej piłce.

Vamos PSG!

0

Lewy zrobił dla reprezentacji bardzo wiele w tych eliminacjach,ale stawiania go w roli faworyta,ba...zwycięzcę ZP jest wielką przesadą.Pomińmy grę dla reprezentacji i skupmy się na klubach.Od 1 listopada 2014 do chwili obecnej:

Messi 55 goli 23 asysty,LM,LL,CDR,SPE
Lewandowski 33 gole,17 asyst,Bundesliga

Życzę Lewemu jak najlepiej,ale na swoją ZP musi jeszcze trochę popracować.Myślę że w tej edycji powinien się znaleźć w czołowej 5,a po cichu liczę na miejsce 4.Jeśli Robert pociągnie nasza reprezentacje na MŚ,utrzyma obecną formę i wygra coś z Bayernem to kto wie jak się potoczy los :D

0

Dzisiejsze spotkanie wbrew pozorom nie będzie wcale takie łatwe.Gramy na trudnym terenie,z niewygodnym rywalem,po dosyć wyczerpującym meczu z Rayo i w dodatku w osłabieniu.Bate w meczu z Romą pokazali że nie są chłopcami do bicia i prawdę mówiąc spodziewam się ciężkiego meczu.Myślę że każdego kibica Barcy zadowoli wygrana i zachowanie czystego konta.Mam również nadzieję na zmianę pary stoperów w porównaniu do ostatniego meczu,i lepszą skuteczność naszych graczy ofensywnych.Cel na dziś?
-3pkt
-czyste konto
-lepsza gra drużyny

34

A gdzie najlepszy piłkarz tego sezonu czyli Roberto?
Sergi za Ivana i jedziemy z nimi.

0

Oficjalnie: Thomas Vermaelen otrzymał zielone światło od klubowych lekarzy.

Można mieć nadzieję na duet Bartra-Vermaelen,i pomoc Mashe-Busi-Roberto :)

15

Rozwiązaniem problemów w obronie na ten moment jest postawienie na duet Bartra-Vermaelen(na dniach ma wrócić do gry).Roberto/Douglas za Alvesa,a Mashe-Roberto w pomocy.To jest jedyne dobre rowiazanie na chwilę obecną.Gdy wrócą zawodnicy po kontuzjach,można będzie wrócić do innych rozwiązań w ustawieniu,a przy okazji co poniektórzy przypomną sobie jak się gra w piłkę na najwyższym poziomie.

2

Bartra-Masherano taki powinien być duet stoperów na jutrzejsze spotkanie.Prawdę mówiąc chętnie bym zobaczył duet Bartra-Vermaelen,lecz nie do końca wiadomo w jakim stanie fizycznym znajduje się Belg.W takiej sytuacji Mashe zagrałby w pomocy razem z Busim i Roberto.
Pique powinien dostać przymusowy odpoczynek i przemyśleć na ławce swoją postawę z ostatnich spotkań.W ubiegłym sezonie taki zabieg poskutkował.

7

Kto by pomyślał przed rozpoczęciem sezonu że Roberto zrobi tak wielki progres w swojej karierze,i będzie najrówniej grającym zawodnikiem Barcy.Sergi zagrał wczoraj bardzo dobre zawody, Ivan'' okradł '' Go z przepięknej asysty, ale i tak występ Roberto był genialny. Bardzo mi imponuje ten zawodnik, spokój z jakim operuje piłką wzbudza podziw,a jego waleczność, ustawianie mogą się podobać. Myślę iż nawet Lucho jest mile zaskoczony postawą Roberto,i pewnie się cieszy ze przy tej pladze kontuzji ma tak uniwersalnego gracza jak Sergi.

0

Rayo to drużyna grająca otwarty, widowiskowy dla oka futbol i po cichu liczę na goleade w wykonaniu Barcy.Gramy u siebie, z leżącym nam przeciwnikiem i jest to idealny moment na podreperowanie statystyk strzeleckich. Najważniejsze jednak będą 3 pkt,gra na zero z tyłu, a jeśli chłopaki zaaplikują parę brameczek to będę przeszczęśliwy.

32

Konferencje Lucho są genialne. Nasz trener nie wdaje się głupie dyskusje ,mocno broni interesy klubu, i celnie ripostuje dziennikarzy. Posiada charyzme, inteligencję, idealnie wyraża opinie, idealny trener aby prowadzić wielki klub.

Mam nadzieję że Lucho da jutro odpocząć Mashe lub Busiemu, i wpuści na plac gry Bartre.Mamy początek sezonu, a niektórzy nasi zawodnicy rozegrali dużo minut i każdy odpoczynek będzie dla nich na wagę złota. Suarez jest gotowy do gry co mnie bardzo cieszy,bo z samym Neymarem byłoby dużo ciężej o korzystny wynik. Po 3 pkt i liczę na jakąś goleade w wykonaniu Barcy.

2

Imiona i nazwiska piłkarzy piszemy z dużej litery.
Ktoś tak jak ''naymar'' napewno nie gra dla Barcelony.

1

Messi wbrew pozorom znajdzie się bardzo trudnej sytuacji. Załóżmy takie scenariusze:

-Messi się zdąży wykurować-obwinianie Messiego za celowe nie pojechanie na mecze reprezentacji.Stawianie klub jako priorytet.
-Messi jedzie,ale drużyna przegrywa-obwinianie Messiego za brak zaangażowania i przyczynienie się Leo do porażki zespołu

Leo,jak i cały sztab Barcy muszą podjąć dobrą decyzję co do przyszłości.Messi nie może ryzykować zbytnio przed GD,jednak będzie mieć z tyłu głowy to że Argentyna gra słabo i szybko może odpaść z walki o miejsce na MŚ.Najlepsze rozwiązanie dla kibiców Barcelony i Argentyny to taki o to scenariusz:Messi jedzie na reprezentacje,strzela gole,dzięki niemu Argentyna zdobywa 6 pkt,a później wraca na GD i ponownie błyszczy prowadząc Blaugrane do zwycięstwa.Znając Leo,jeśli tylko zdrowie pozwoli,będzie chciał zagrać dla swojego kraju i pomóc drużynie w awansie na Mś.Dla mnie taka decyzja będzie jak najbardziej zrozumiała,lecz obawiam się jak ewentualne złe wyniki Argentyny w tych meczach wpłyną na zdrowie psychiczne i fizyczne Leo.Z drugiej strony Barcelona posiada fachowców,fizjoterapeutów,lekarzy,którzy bez wątpienia podejmą najlepszą możliwą decyzję.Zdrowiej nam Leo !

25

Okładka MD na jutrzejszy dzień :

Skłócony Gareth Bale zimowym wzmocnieniem Blaugrany.

Dobrze że już w ten weekend wracają rozgrywki ligowe, dziennikarze zaczną się pisaniem na temat, i przestaną się bawić w jasnowidzów.

5

Wyobraźnia, pomysłowość dziennikarzy MD chyba nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać. Redaktorzy tego dziennika łączyli z Barca wielu świetnych zawodników, z których Enrique mógłby spokojnie zrobić drugą wyjściową jedenastkę. Aubameyang to dobry zawodnik, bardzo ruchliwy, bramkostrzelny, jednak jeszcze musi dużo pokazać w Dortmundzie aby trafić do tak wielkiego klubu jak Barca. Każde takie domysły dziennikarzy trzeba traktować z przymrużeniem oka,a po cichu liczyć na choćby jeden transfer z długiej listy którą codziennie serwują nam MD lub Sport.

Co do meczu Hiszpanii z Ukrainą to mam nadzieję że Boski da odpocząć nie tylko Pique, ale też Sergio. Busi to zawodnik dla Barcy niezbędny, i każda minuta odpoczynku jest na wagę złota. Mam nadzieję że Del Bosque nie będzie ryzykować i oszczędzi swoje gwiazdy przed zlapaniem wirusa Fifa.

1

Moim zdaniem pierwsza trójka powinna wyglądać tak:
Messi
Suarez
Ronaldo
Najlepszym trenerem zostanie wybrany Lucho, który podobnie jak Leo jest murowanym kandydatem do wygrania plebiscytu.Walka o drugie miejsce będzie pewnie zacięta i w końcowym rozrachunku to CR zgarnie drugie miejsce. Jedno jest pewne,Barca będzie rządzić na gali Zp.

3

Barcelona nie powinna wchodzić na wojnę prawną z Fifa, lecz dać im pstryczek w noc poprzez bojkot KmŚ.Nasi działacze powinni w spokoju poczekać do stycznia, bo znając życie ewentualna rejestracja Ardy i tak by trwała do grudnia, a można sobie przy tym narobić niepotrzebnych problemów. Na KMŚ możemy wysłać zawodników rezerw, oraz tych w słabszej formie i nikt nam nie może nic zarzucić. Jak Fifa Barcelonie, tak Barcelona Fifie.

2

Jak dla mnie ZM to Roberto!

Bardzo dobre zmiany Luisa Enrique które uratowały nam 3 pkt i dały spokój przed kolejnymi spotkaniami w grupie.

24

Barcelona otrzymała dzisiaj oficjalne potwierdzenie od FIFA, że zakaz transferowy zakończył się 31 sierpnia.

Zakaz transferowy Barcelony zakończył się. Nie powinno być problemu, aby zarejestrować Ardę do meczów ligowych i pucharu króla. [Ser]

Źródła Barcelony twierdzą, że klub w ciągu 10 dni złoży do Federacji Hiszpańskiej wniosek o zarejestrowanie Ardy Turana. [MD]

0

„Messi jest liderem liderów i strzelił Levante już 13 goli.''

Mam nadzieję że dzisiaj Leo powiększy swój dorobek przeciwko Levante,a Barca jak zapowiada szumnie Mundo Deportivo- eksploduje.Liczę na grad goli,3 pkt,i drobne zmiany w składzie przed trudnym meczem z Celta Vigo.

0

Świetna wiadomość dla naszego trenera i wszystkich kibiców Barcy.Powrót Daniego da więcej możliwości trenerowi przy zestawianiu wyjściowej 11.
Lusi Enrique w przypadku powrotu Alvesa może wystawić Roberto w pomocy,Alvesa na PO,lub trochę bardziej eksperymentalne, Alves w pomocy,a Roberto na PO.Levante jest takim przeciwnikiem że trener może sobie pozwolić na mały eksperyment z którymś z zawodników w środku pola i przekonać się jakby to funkcjonowało.Myślę że Gumbau jutro dostanie jakieś minuty przy korzystnym wyniku dla nas i da nam jakieś rozpoznanie co do jego formy i przydatności dla pierwszej drużyny.

41

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem.Artykuł dotyczy finansowego fair play i reguły gdzie"zarobki piłkarzy nie mogą stanowić więcej niż 70% przychodów klubu".
Tu nie chodzi o to za ile Barca/City/PSG kogoś kupi,tylko o to ile im płaci pensji.Przykładowo możemy kupić Pogbe za 10 mln euro,ale jego gaża np.12 mln przewyższy wymagane przez UEFA 70 % przychodów.Barcelonę po prostu nie stać na utrzymanie kolejnego zawodnika przestrzegając przepisy nałożone przez federację.Swoją drogą przy takim stanie rzeczy dziwi planowana podwyżka dla Neymara,który już teraz inkasuje wielkie pieniądze.

1

Niestety potwierdziły się najgorsze przewidywania i Rafinhia zerwał więzadło krzyżowe.Jest to najgorsza kontuzja jaka może spotkać profesjonalnego piłkarza,szkoda,wielka szkoda.Alcanta był na fali wznoszącej,i świetnie wykorzystywał minuty od Luisa Enrique,a teraz w najlepszym wypadku wszystko zacznie od zera.Nam pozostaje życzyć mu szybkiego powrotu do zdrowia,udanej rehabilitacji i mocno trzymać kciuki za jego powrót na boisko.Nasz trener ma trudny orzech do zgryzienia i musi jakoś zapełnić lukę po Rafinhi.No cóż,musimy poczekać na rozwój wydarzeń i liczyć że los się w końcu do nas uśmiechnie.

30

ZP - Messi
Podium:Messi,Ronaldo,Suarez
Trener-Luis Enrique
Bramka:Messi z Bayernem

Tak typuję.

1

Scenariusz na dzisiaj był do przewidzenia już przed rozpoczęciem spotkań LM.

Hiszpańskie drużyny wygrał zdecydowanie swoje mecze
Angielskie zespoły straciły punkty przegrywając swoje spotkania
Cristiano strzelił karnego,ba nawet dwa

Start obecnej edycji LM uważam za udany.

0

Mimo braków kadrowych Lucho nie powinien mieć większych kłopotów z zestawieniem linii defensywy.Masherano-Pique,taki będzie najprawdopodobniej duet stoperów,a towarzyszyć im powinni Roberto i Alba.Jordi może spokojnie odpocząć w następnym meczu ligowym,a wtedy zagra za niego Mathieu lub Adriano.Cieszy forma Roberto i prawdę mówiąc Dani będzie się musiał sporo napracować aby wrócić do pierwszej 11.Jak dotychczas Sergi nie daje podstaw aby miał grzać ławę po powrocie Alvesa czy Douglasa..Pique nie jest w rytmie meczowym jak reszta kolegów,ale wydaje się być lepszą i pewniejszą opcją niż Bartra lub Mathieu.Francuz zagrał dobry mecz z Atletico,i Lucho może na niego postawić w środowym meczu co będzie zupełnie zrozumiałe.Musimy poczekać do środy i zobaczymy jak spisze się nasza obrona w tak ważnym meczu.

4

Nie rozumiem tego płaczu o wysokie prowadzenie Realu.Przecież Espanyol zawsze tak gra z królewskimi.Od sezonu 2008/2009 do teraz Real strzelił im 43 gole,tracąc przy tym tylko 7. Życzę Espanyolowi spadku do segunda,jeden dostarczyciel punktów dla Madrytu mniej.

1

Genialny artykuł o wielkim zawodniku Barcelony!Zawsze czekam z niecierpliwością na Twoje teksty,

Ps.Powinnaś mieć zakaz publikowania tego typu artykułów,bo człowiek jak to czyta to myśli że wszystko inne to badziewie :P

28

250 milionów euro na 20 lat? To daje 12,5 mln euro na rok,co nie starczy na opłacenie gaży jednej z gwiazd grających na Camp Nou. Stanowczee NIE dla zmiany nazwy stadionu,a jeśli jest to konieczne i niezbędne to na pewno nie za takie grosze.Jeśli zmiana nazwy stadionu jest konieczna dla powstania projektu Espai Barca, to nie wiem co mieli w głowach ludzie którzy rozpisali,zatwierdzili i będą realizować ten projekt.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?