9

Ronaldo spotkał się z dziennikarzami w Rzymie przed meczem z AS Roma. Jeden z nich przypomniał Portugalczykowi, że ostatniego gola na boisku rywala zdobył ponad dwa miesiące temu, czym wyraźnie wyprowadził go z równowagi.

- Kto strzelił więcej goli wyjazdowych ode mnie, odkąd trafiłem do Hiszpanii? Daj mi nazwisko jednego piłkarza, który strzelał częściej ode mnie. Nie masz nikogo? OK, dziękuję - odpowiedział gwiazdor Realu Madryt, po czym wstał i wyszedł z sali. Onet.pl


No to dzisiaj szykuje się strzelanie z każdej pozycji :)

6

Słowa Cristiano można interpretować na różne sposoby,jednak w moim odczuciu Portugalczyk znowu pokazał swoje prawdziwe ja.Na zadane pytanie mógł odpowiedzieć zupełnie inaczej,a celowe nawiązanie do relacji MSN,ich przyjaźni i cieszynek po bramkach pokazują jak Cristano chciałby takich relacji/takiej gry w Realu.Niestety jest to niemożliwe głownie przez jego osobę.Po wcześniejszych wypowiedziach ceera,głownie jego zachowanie na gali ZP,myślałem że gościu zmądrzał i ma poukładane w głowie,jak widać myliłem się.Portugalczyk ma słabą psychikę co nieraz udowadniał na boisku i widać to także w wywiadach na których dostaje niewygodne dla siebie pytania.Jak widać spece od wizerunku nie mogą wszystkiego kontrolować i dzięki temu poznajemy zawodnika takim jakim jest.Co do karnego Leo to mógł powiedzieć coś w tylu:"Bardzo ciekawe rozwiązanie które rzadko spotykamy w piłce nożnej" ale po co ? Lepiej rzucić głupim tekstem mającym na celu nie wiadomo co..może to że Leo boi się/nie umie strzelać karnych ? Cieszmy się że mamy takie tridente w naszej drużynie życzmy i zdrowia,a porównywanie ich do jakichkolwiek zawodników obecnie nie ma sensu.Obecnie byłoby to obrazą dla naszego trio.

0

Dzisiaj na treningu Barcelony gościł włoski piosenkarz Eros Ramazzotti.

2

Dużo osób przed meczem śmiało się żartobliwie z naszej ławki rezerwowych a tu proszę, zmiennicy dali nam remis i rekord Barcelonie Enrique.
Akcja Douglas-Camara-Kaptoum coś pięknego, zwłaszcza uruchomienie Camary przez Douglas.
ZM oczywiście Sergi Roberto.

1

Gołym okiem widać że Barcelona ma ewidentny problem z pozyskaniem sponsora,a nasze kierownictwo robi dobrą minę do złej gry.Słowa wiceprezydenta Villarrubiego potwierdzają moje przypuszczenia.Jest to swojego rodzaju pokazanie siły marketingowej Barcy,i powiedzeniu światu wprost:Jesteśmy tak mocni że nie sprzedamy się za grosze.Czy tak jest naprawdę? Moim zdaniem nie.
Kierownictwu klubu grunt pali się pod nogami,lecz nie chcą tego przyznać wprost.Barcelona dostała pewnie oferty od sponsorów,lecz nie spełniają wymagań jakie stawia klub.Z drugiej strony nie ma się co dziwić bo przyjęcie oferty na niższym poziomie niż 70 mln będzie kompromitacja negocjacyjną klubu.
Drugą kwestią jest długość obowiązywania umowy.5 lat to szmat czasu,rynek jest dynamiczny,pieniądze w piłce coraz większe,i podpisanie umowy na okres 5 lat jest swojego rodzaju marketingowym samobójstwem.Trzy lata to moim zdaniem maksymalny okres na jaki powinna być zawarta umowa,ewentualnie z opcją przedłużenia na korzystniejszych warunkach.Barca to oprócz Manchesteru i Realu najpopularniejsza marka piłkarska na świecie i nie może się rozmieniać na drobne.Patrząc na obecną sytuację na rynku kwota 80 mln i umowa na 3 lata wydają się być kwotą akceptowalną dla takiego klubu jak Barca.
Poczekajmy na rozwój sytuacji,jednak pewnym jest iż Barcelona musi mieć sponsora to po pierwsze,a po drugie musi mieć sponsora który zasługuje na sponsorowanie najlepszego klubu na świecie.

1

City wejdzie poziom wyżej i to nie ulega żadnej wątpliwości,jednak moim zdaniem do poziomu Barcy,Realu,czy Bayernu nadal im będzie trochę brakować.
Jeśli mówimy o podniesieniu poziomu w City dzięki Guardioli,to musimy także wspomnieć tutaj o Bayernie.Pamiętajmy że Bawarczyków w nowym sezonie obejmie Carlo Ancelotti i jestem przekonany że podkręci śrubkę w tym zespole.To głównie dzięki niemu Real uratował honor i wygrał w końcu tak długo wypatrywana LM.Co do Realu to nie byłbym taki pewien jego odrodzenia,wystarczy spojrzeć na ostatnia dekadę tego klubu.Wszystko tam będzie zależało od trenera,a jak widać Zidane to mistrzem taktyki nie jest.Pytanie kto będzie jego następcą?Jeżeli Lewy chce w swojej karierze zdobyć LM to moim zdaniem Bayern pod wodza Carlo będzie dla niego idealną drużyna.Już teraz w ciemno w Bawarczykach upatruję głównego faworyta do wygrania LM 2017.

15

Jeśli Lewy odejdzie z Bayernu to podejmie najgłupszą decyzje w swoim życiu.Obecnie znajduje się w drugim najlepszym klubie na świecie i zmiana Bayernu na City czy Real to cofanie się w rozwoju i szukanie większej kasy.W przyszłym sezonie Bawarczyków będzie prowadził jeden z najlepszych trenerów na świecie i właśnie w Lewym widzi filar drużyny i zawodnika niezbędnego do swojej układanki.Robert opuszczając Bayern mógłby iść tylko do Barcelony,lecz jak wiemy na to nie ma szans bo mamy najlepszą "9" na świecie.
Cóż,decyzja należy do Lewego.Wygląda na inteligentnego gościa i przypuszczam że podejmie słuszną dla siebie decyzję.Co do Dymbali,to podejrzewam że nie tylko Bayern chciałby go widzieć w swoich szeregach.

1

Takie informacje to nie jest przypadek moim zdaniem. Neymar wraz z ojcem umyślnie, stopniowo puszczają takie newsy w obieg, aby wywalczyć dla siebie korzystną pozycję przy negocjacji nowego kontraktu. Ojciec Neymara jest pazerny na kasę,a młody jakoś mocno się temu nie sprzeciwia, przynajmniej takie można mieć odczucia. Ney mógłby uciąć temat konkretną wypowiedzią typu.. Jestem szczęśliwy w Barcelonie i jeśli zdrowie i los pozwoli chciałbym tu zakończyć karierę..lub jakieś inne słowa tego typu. Obu panom taki rozgłos jest na rękę i myślę że jeszcze jakiś czas będziemy tego doświadczać.

2

Lucho powinien porozmawiać z Neymarem na temat jego zachowania na boisku. Nie chodzi mi tylko o lekceważący sposób wykonywania karnych, lecz ogóle zachowanie zawodnika. Neymar dzisiaj zachował się jak gówniarz wyśmiewajac się z zawodnika Valenci pod koniec meczu(gość w masce). W drugiej połowie między oboma zawodnikami iskrzyło a na koniec Ney w chamski sposób chciał pokazać wyższość Barcy nad Valencia. Brazylijczyk takim zachowaniem i dosyć prowokacyjnym stylem gry przysparza sobie wrogów w LL.Oby się kiedyś na tym nie przejechał.

2

Po taki spotkaniu ciężko wybrać zawodnika meczu.Busi,Suarez i Messi zagrali fenomenalnie i każdemu z nich należy się dyszka za ten mecz.Cieszy dobra gra naszego zespołu od pierwszej do ostatniej minuty,pressing(dzisiaj był niesamowity)oraz chęć rozstrzygnięcia dwumeczu na Camp Nou.ZM daję Suarezowi bo 4 bramki oraz asysta robią wrażenie.Oby tak dalej ,a będziemy mieli więcej okazji do radości w tym sezonie.

0

Sprawa Neymara robi się już mecząca dla kibiców i zapewne dla samego zawodnika. Ktoś nawarzył gorzkiego piwa,a teraz nie ma go komu wypić.Szkoda że tak się dzieje bo cierpi na tym dobre imię klubu oraz całe Barcelonismo.Miejmy nadzieję że ta sytuacja szybko się wyjaśni,winni ukarani,i cała sprawa zostanie zamknięta definitywnie.

0

Okładka MD przypomina stare dobre czasy kiedy to Ronnie co chwila gościł na pierwszych stronach gazet. Jedno zdjęcie,a tyle wspomnień przeleciało przed oczami. Madryckiej prasy nie skomentuje bo szkoda słów.

2

Panowie rozumiem Waszą frustrację po meczu Realu,jednak szkoda sobie psuć nerwy.Na długo przed pierwszym gwizdkiem wiadomo było jak będzie wyglądał ten mecz. Espanyol zagrał jak zawsze z białymi i szczerze mówiąc nie spodziewałem się innego spotkania,a gol samobójczy tylko podsumował grę graczy z Katalonii.Barcelona jest na dobrej drodze do mistrzostwa,jesteśmy zależni od siebie,z czołówka mamy dobry bilans bramkowy i z tego powinniśmy się cieszyć.Sezon jest długi,przed nami wiele spotkań i na tym powinniśmy się skupić.Real zostawmy,niech żyją sobie w tej madryckiej sielance.

Poza tym gra Realu wcale nie wygląda porywająco.Bramka z karnego,samobój i te spalone...https://x.com/MessiWorId/status/693898266124034049

3

Kolejne bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Pique,Bravo i Sergio,jednak tytuł ZM wędruje dla Leo Messiego.Messi dał nam wyrównanie w ciężkim dla nas meczu,był bardzo aktywny w ofensywie jak i w defensywie.
5 udanych dryblingów,2 otwierające podania,cenny gol,"zarobiona" czerwona kartka dla zawodnika Atletico,ogólnie dobry mecz w wykonaniu Pchły.
Teraz pozostaje zregenerować siły i szykować się do kolejnego trudnego pojedynku.

0

Dziękuje Panowie! Nigdy nie ogarniałem do końca tych gwiazdeczek.

26

Moim zdaniem użytkownicy zbyt pochopnie mianowali Neymara ZM.Brazylijczyk nie był najlepszym zawodnikiem na boisku,o czym świadczy również opis jego gry.Złe decyzje,niedokładne podania,dużo strat(minimum 16),próba wymuszenia karnego,chamskie zachowanie na początku meczu tylko potwierdzają moje słowa.Pique,Ivan,Roberto zagrali bardzo dobre spotkanie na tle kolegów,a zwłaszcza Gerard,który swój dobry występ podsumował jakże ważnym golem na 2:1.Zgodzę się z redakcją że Ney był najaktywniejszym z naszego tridente,lecz w na tle tak grających kolegów nie było o to trudno.Ja mam swoje zdanie na ten temat,użytkownicy mają inne i nie pozostaje mi nic innego jak to uszanować.Pozdrawiam.

0

Cristiano jest zawsze Naj!
Najczęściej uderza na bramkę rywali.
Najczęściej symuluje.
Najczęściej kopie rywali.
Najczęściej się irytuje.

Można by tak bez końca o Crisie, ale z szacunku dla jego rywali więcej cech nie wymienię.

0

Bardzo dobry mecz Pique, Mathieu, Roberto i Ivana.
Reszta towarzystwa zagrała dobrze, lecz nie porywająco.Liczę na dobrą grę naszego tridente w meczu z Atletico, bo dzisiaj wszyscy panowie zagrali poniżej swojego poziomu.

0

Dzisiaj wszyscy Brazylijczycy zagrali poniżej oczekiwań. Dani Alves sprezentował gola Bilbao, Adriano słaba zmiana,a Neymar zagrał najsłabszy mecz od dawien dawna. Miejmy nadzieję że w meczu z Malaga pokażą się z dobrej strony.

0

Neymar na prawym skrzydle? Vidal na 9 ? Chyba nici z tego.

10

Pierwszy mecz graliśmy na Camp Nou natomiast rewanż na wyjeździe. Można jednak wybaczyć autorowi bo godzina pisania artykułu była już późna. Niemniej jednak proszę o poprawę tekstu bo dosyć mocno rzuca się to w oczy. Pozdrawiam

35

''Gdzie będę trzymał nagrodę? Nie wiem, bo jeszcze mi jej nie dali".

Lucho mógł powiedzieć że postawi ją na kominku Franka Riberyego,ale to co powiedział też bardzo w punkt.Za takie pstryczki kochamy Enrique.

0

Takie okładki gazet mi się podobają. Uznanie dla Leo za to co osiągnął.Brawo!

1

0

Niestety nie wiem.Jednak sam brak Claudio w 11 roku jest skandaliczny.

11

Stoiczkow znowu miażdży :)

„Ronaldo czy Messi? Nie można porównywać legendy do normalnego piłkarza. Messi wygra Złotą Piłkę, a Luis Suarez powinien znaleźć się w finałowej trójce”.

49

Wybór jedenastki roku według Fifa może okazać się największą kompromitacją tej gali.Claudio Bravo,który wygrał w zeszłym roku 6 tytułów,prawdopodobnie nie znajdzie się w tym zestawieniu.Jest to zwykły brak szacunku dla zawodnika i jednoczesne pokazanie światu ile warte są te rankingi.Pogba zamiast Busiego,czy brak Suareza i Pique to kolejne decyzje które wywołują u ludzi śmiech.
Oj kogoś bardzo boli dominacja Barcelony...

8

''Marca pisze również o Messim, celebrującym Złotą Piłkę kolejnym hat-trickiem.''

Jeżeli Marca pisze że Messi zdobędzie ZP to już nikt nie powinien mieć wątpliwości że tak się stanie.Jak widać nawet w Madrycie potrafią docenić klasę Leo i nie robią sobie nadziei na inną decyzję.Messi jutro wyrusza po swoje i manita ZP stanie się faktem.

1

Najlepsza trojka dzisiaj to Messi,Roberto,Turan.

Wyróżnić należy również Vermaelena i Vidala ze względu na małą liczbę minut jakie otrzymują.

13

Do Leo jak narazie to nikt nie ma startu.Statystyki to jedno,i jak pokazuje obecność Ronaldo w trójce Zp, statystyki nie są wyznacznikiem.Podium powinno wyglądać tak :

Messi, Neymar, Suarez

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?