konajoncek
Dołączył/a: styczeń 2013
13 obserwujących
11 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Cóż to w ogóle za głupi pomysł ze sprzedażą Ardy?Ludzie chyba postradali zmysły,albo mają za dużo wolnego czasu aby wymyślać takie głupoty.Turan swoją postawą,czekaniem na debiut,zasłużył na szansę gry w podstawowej jedenastce Barcy i należy mu dać czas aby pokazał na co go stać.Kluczem do tego jest dobrze przepracowany presezon pod okiem Lucho i nie wcześniej jak za rok możemy oceniać przydatność Turka dla Barcy,oraz pfuu..rozważać ewentualną sprzedaż.
Myślę że Arda pokaże wszystkim niedowiarkom że jego obecność w Katalonii to nie przypadek.
1
Przeciwnicy będą mogli robić z nami co im się podoba,a my za każdą pierdołe będziemy dostawać kartki,upomnienia itp.Tak to będzie moim zdaniem wyglądać i taki cel ma akcja zorganizowana przez cały Madryt,ten biały i ten pasiaty.
Myślę że już w środę będziemy świadkami "sprawiedliwego"sędziowania.Jest na to dobre rozwiązanie-bardzo dobra gra Barcy i przekonujące zwycięstwo nad rywalem.
2
Dzisiaj na przystanku autobusowym miałem okazję podsłuchać rozmowę dwóch sympatyków Realu.Temat mógł być tylko jeden,wczorajsze spotkanie na Volkswagen ArenaPanowie zaczęli od nieuznanej bramki Ronaldo,która ich zdaniem powinna być zaliczona.Później temat poszedł dalej i obaj zgodnie stwierdzili że karnego nie powinno być,ba,nawet chcieli kartkę dla gracza wilków za symulowanie :D Uśmiechając się delikatnie słucham dalej..rozmówcy cofnęli się w czasie i stwierdzili że gdyby to była Barca z wtorkowego mecz to Wolfsburg grałby w osłabieniu i przegrywał 1:0.Trochę mnie nosiło żeby im coś powiedzieć,jednak uznałem że na głupotę nie ma rady.Nie były to dzieciaki po 15 lat,tylko goście gdzieś koło 26/27 lat.Chyba obaj za dużo czytają madryckie gazety,co ewidentnie im szkodzi.Swoja drogą madryckie dzienniki znowu się zbłaźniły,a te "statystyki" potwierdzające faworyzowanie Barcy można o kant czterech liter rozbić.Mi się wydaję że takie pisanie bzdur ma na celu wymuszenie na arbitrach bardziej aptekarskie sędziowanie naszych spotkań,karanie graczy Barcy za każde przewinienia,a wszystko po to aby teoria o Uefalonie na jakiś czas upadła.Barcelonę,jak i Real czekają ciężkie pojedynki w rewanżach LM i mam nadzieję że Katalończycy uciszą pismaki,"kibiców"białych wysoką wygraną,a królewscy pożegnają się z LM na swoim stadionie.
2
Jese:
"Moim zdaniem był również karny na Bale'u."
Zaczyna się tłumaczenie z wyniku.
1
Oglądam studio LM i patrze na statystyki strzałów.
Real 21,3 w światło bramki
Wolfsburg 10,6 celnych
Patrząc na wszystkie klarowne okazje w tym meczu spokojnie by mogło być 5:2 i to by dopiero było mega zaskoczenie.
Marcelo pokazał że zawód aktora opanował do perfekcji.Zdziwiło mnie trochę z jaką gracją upadł na murawę i kto napisał mu scenariusz do tej sceny.Cóż,nauczycieli ma najlepszych na świecie,a nauka czyni mistrza.
4
Na Calderon trzeba się szybko postarać o gola i mecz stanie się dla nas łatwiejszy. Atletico będzie musiało zaatakować, i wtedy pojawia się okazję do kontrataków. Ważne żeby teraz odpocząć i w środę wyjść tak zmotywowanym jak dziś na drugą połowę.
2
Wielki plus wczorajszego meczu to piękna oprawa na cześć Johana i powodujące ciarki wykonanie hymnu a cappella.
2
Każda porażka Barcelony boli,a szczególnie gdy miała miejsce z odwiecznym rywalem,jednak powiem szczerze że byłem na to w pewien sposób przygotowany.Barca miała niezwykłą serię meczów bez porażki i w końcu musiał przyjść moment słabości,a GD toż po zgrupowaniu reprezentacji wydawało się być idealną sytuacją dla rywali aby ujarzmić Katalończyków.
Sam mecz był słaby,mało emocjonujący,chyba najgorsze GD jakie mi przyszło oglądać.Barca włączyła tryb ekonomiczny i przez 60 min na tle beznadziejnego Realu wyglądała dosyć dobrze,jednak królewscy zwietrzyli szansę i słusznie wygrali ten mecz.Lucho chcąc grac w ten sposób mógł zastosować rotację i dać pograć Roberto,Munirowi czy Turanowi od pierwszych minut,ale nie ma co osądzać decyzji trenera bo mleko już się wylało.Trochę niepokojąca jest postawa Dumy Katalonii w ostatnich spotkaniach,gdy przy prowadzeniu i dobrej grze dają sobie wbić dwie bramki.Teraz czeka nas ważny mecz z Atletico i moim zdaniem da nam odpowiedź na pytanie:Czy Barca ma mini kryzys,czy może zawodnicy celowo oszczędzali siły na LM? Według mnie to właśnie tryb oszczędzania energii jest głównym powodem wczorajszej gry i mocno wierzę w dobrą grę Barcy we wtorek.Przypomnę że w ubiegłym roku przed meczem w 1/4 LM z PSG,Barcelona zaliczyła podobne spotkanie jak wczoraj z Realem.Katalończycy prowadzili 2:0,by zremisować 2:2 z Sevillą,a 4 dni później udali się do Paryża i wygrali 3:1 z PSG.
Mam nadzieję że pojutrze będzie podobnie i Barcelona pokaże że taki reset był jej potrzebny .
13
Suarez lepszy od Benzemy i Messi lepszy od Ronaldo.
Reszta wyborów do zaakceptowania
0
Jest parę fajnych opcji aby obejrzeć dzisiejszy mecz,Ja mam sprawdzone dwie stronki,a mianowicie : weeb.tv oraz futbolhd.tv
W przypadku weebtv możesz wykupić transmisję na okres trzech dni za 4 zł i masz wszystkie kanały dostępne w jakości HD.Jest opcja wykupienia na 7,14,30 dni co się oczywiście bardziej opłaca.Płatność przelew lub karta.
Co do futbolhd to transmisje można wykupić smsem za 10 zł na 14 dni.Również dobra jakość.
Jak nie chcesz wydawać kasy to ściągnij sobie sopcasta,skopiujesz linka z fb i oglądasz GD za darmo.
4
''Postaramy się zagrać jak najlepiej i wejść mocno w to spotkanie”.
Te słowa Zidanea potwierdzają moje przypuszczenia co do taktyki francuza na ten mecz.Real rzuci się na Barcę od początku i przez pierwszy kwadrans będzie chciał szybko strzelić bramkę.Jeśli nasze chłopaki nie stracą gola w pierwszych minutach, to jestem spokojny o pozytywny wynik dla Blaugrany.Ten mecz wydaję się być mało znaczącym w kontekście walki o mistrza kraju,jednak wygrany tego spotkania może wiele zyskać na tle psychologicznym i wzmocnieniu pewności siebie przed decydującą fazą sezonu.Barca wygrywając potwierdzi dominację w tym sezonie,oraz podbuduję się jeszcze bardziej przed walką w LM.Real wywożąc korzystny wynik z Camp Nou zyskuje dużo więcej,wzmacnia się po niezbyt udanej grze z minionym czasie,łapie wiatr w żagle i może dużo namieszać w LM.
Moim zdaniem jutro nie mamy się spodziewać gradu bramek,naporów na bramkę rywala,będzie to raczej spokojne Gran Derbi na skromne zwycięstwo.
Skromne wygrana w pełni mnie zadowoli,najważniejsze jest brak kontuzji przed ważnym meczem z Atletico i zachowanie jak najwięcej sił na to spotkanie.
5
Oczywiście zgoda. Jednak popatrz na Bravo. Daje On podstawy do tego aby to Stegen zastąpił go w bramce? Rozumiem pretensje Niemca wtedy gdy Claudio grałby słabo, ale tak nie jest. Niemiec wiedział gdzie przychodzi, i musiał się liczyć z wielką konkurencją w takim klubie jak Barca.
1
Barcelona ma wielki komfort posiadania dwóch bramkarzy z najwyższej półki. Lucho umiejętnie rozdziela minuty i szczerze nie rozumiem pretensji Stegena. W przyszłym sezonie można odwrócić rolę, Claudio puchary,Ter Stegen liga,jednak jestem przekonany że takie rozwiązanie nie spasuje Niemcowi. Marc liczy na granie w LL i Lm,ale w obecnej sytuacji nie ma na to szans. Decyzja należy do niego,ale obecnie trener nie ma powodów aby zmieniać świetnie funkcjonujący układ.
Liczę że Marc okaże się cierpliwy i zaakceptuje warunki sztabu szkoleniowego. Za dwa o lata to On będzie numerem jeden, podobnie jak miało to miejsce z Valdesem.
0
Dzisiaj czeka nas bardzo ważny mecz i chciałbym aby przewidywane składy się sprawdziły. Barca wygrywając dzisiejszy mecz zrobi wielki krok w stronę mistrzostwa i wygra walkę na tle psychologicznym. Once de gala na dziś to obowiązek, a w Gran Derbi można zrobić rotacje przed ważnym meczem z Atletico.
Real dziś gra trudny mecz z Sevilla, Atletico straciło punkty i możemy po cichu liczyć na pozytywne zakończenie weekendu dla Barcy.Po wygraną!
1
Wynik losowania zbytnio mnie nie zdziwił. Byłem przygotowany na trudnego rywala na tym etapie i jak widać się nie pomyliłem. Według mnie nie ma przypadku w tych parach ćwierćfinałowych.Fifie zależy na tym aby wielka czwórka czyli Barca, Bayern, Real i PSG znalazły się w 1/2,jednak ktoś musi wyeliminować Atletico a obecnie tylko Barca jest do tego zdolna.
Drużynę z Madrytu uważam za najtrudniejszego rywala obok Bayernu i nasza drużyna będzie się musieć dużo napracować aby wygrać ten dwumecz.
Zdaje sobie sprawę że ekipa Lucho ma patent na Atletico, jednak to jest dwumecz w którym bramki są bardzo ważne,a rewanż odbędzie się na gorącym Calderon. Należy również pamiętać o trudnym i napietym terminarzu który ma Barca. W zbliżających się meczach nie będzie wielu rotacji, podstawowy skład będzie mocno zmęczony a każdy kolejny mecz będzie potegował zmęczenie.
Barcelona jest faworytem tego pojedynku, ale stawianie jej w półfinale jest na wyrost. Mecz Barca vs Atletico to najciekawszy dwumecz 1/4 Lm.W pozostałych pojedynkach już można wskazać półfinalistów,ba,nawet pary 1/2 PSG -Real, Bayern -Barca/Atletico.
Nam kibicom pozostaje trzymać kciuki za Barce, liczyć że wyjdzie z najbliższych pojedynków zwycięsko bez kontuzji, i znowu zawalczy o tryplet.
0
Najlepszy scenariusz? Barca,PSG,Bayern,Atletico losują rywali z pozostałej czwórki. Wtedy po awansie faworytów mamy półfinały na wysokim poziomie i do finału trafiają potęgi Europejskiej piłki.
0
Ciężko to jednoznacznie stwierdzić.Wszystko zależy od tego kto popełni aktualnie błąd.Jeśli jest to Bravo to dzieci chcą widzieć w bramce Niemca,a jak zawali Ter Stegen to Claudio jest dla nich zbawieniem.Oceny nigdy nie były do końca sprawiedliwe bo wielu tutaj kieruje się sympatią,a nie patrzy na występ zawodnika w danym meczu.Przykładów można szukać po każdym meczu.
1
Ewentualne odejście Ter Stegena to moim zdaniem plotki wymyślone przez gazety.Jak widać nie tylko ludzie na forum,ale też dziennikarze w Katalonii faworyzują Niemca i przez takie wymyślanie bzdur chcą wymusić więcej minut dla Stegena na murawie.Dobrze że Lucho i Unzue mają jasny plan na minuty dla Bravo i Marca i mądrze się go trzymają od początku pracy na Camp Nou.
Barca to klub który musi posiadać dwóch klasowych bramkarzy w składzie i dziwią mnie opinie ludzi którzy chcą sprzedaży jednego z nich.Opieranie tezy o odejściu Marca na podstawie niezadowolenia poprzez brak gry w finale KMŚ jest dla mnie śmieszne.Zgodzę się,Ter Stegenowi należała się gra na tym turnieju,jednak sztab postanowił inaczej.Marc był pewnie bardzo rozczarowany,czemu się osobiście nie dziwię,jednak jest profesjonalistą i takie momenty idą w niepamięć.
W Barcelonie Marc ma możliwość gry na najwyższym możliwym poziomie,gra u boku najlepszych piłkarzy świata,zdobywa trofea,czego chcieć więcej? Bravo jest już wiekowym piłkarzem,pogra na wysokim poziomie ze trzy lata,a później to Niemiec będzie grał w każdym meczu oddając koledze(niekoniecznie Bravo) występy w PK.Liczę że Niemiec zachowa zimną krew w tej sytuacji i będzie przez długie lata reprezentować nasz klub,bo potencjał i umiejętności ma ogromne.
0
Chciałbym zauważyć że Barcelona nie jest jeszcze w 1/4 finału i należy poczekać na końcowe rozstrzygnięcie dwumeczu.Zdaję sobie sprawę że znajdujemy się w komfortowej sytuacji,jednak trzeba przypieczętować awans na Camp Nou.Różnego rodzaju historie miały miejsce w przeszłości,jakaś głupio stracona bramka czy czerwona kartka i może być różnie.Poczekajmy tydzień i będziemy mieć wszystko jak na dłoni.W przypadku awansu naszej drużyny życzyłbym sobie dwumeczu z Wolfsburgiem lub Benfiką. Te dwa zespoły wydają się być najsłabszymi do wylosowania i chciałbym aby Barca miała nieco łatwiej.Musimy pamiętać że na początku kwietnia gramy z Realem,później LM,trudny mecz z Realem Sociedad,rewanż LM i mecz z Valencią.Każdy mniej wymagający rywal w tym okresie będzie dla nas zbawieniem i mocno będę trzymać kciuki w piątkowym losowaniu.Benfica byłaby idealna na tym etapie.Podróż do Portugalii byłaby bardzo komfortowa,a i sam mecz byłby ładny dla oka bo Portugalczycy graja dobrą techniczną piłkę.Jeśli wszyscy faworyci awansują do 1/4 to hierarchia rywali dla Barcy(od najgroźniejszego) według mnie wygląda tak:
Bayern,Atletico/PSG,Real,City,Benfica,Wolfsburg
Wiele osób może dziwić dlaczego dałem PSG czy Atletico przed Realem,jednak moim zdaniem w dwumeczu są to groźniejsi rywale dla nas.Z Atletico mecze są bardziej ostre co może się odbić źle w decydującej fazie sezonu,natomiast PSG grają dosyć poukładany futbol z nieprzewidywalnym Ibrą w składzie.
Musimy poczekać na końcowe rozstrzygnięcia i liczyć na to że los będzie dla nas szczęśliwy.
0
Real 37 strzałów w tym 9 celnych
Roma 11 strzałów w tym 4 celne
Roma miała bardzo klarowne sytuacje i tylko sami zawodnicy wiedza jak nie padły bramki po tych akcjach.Cieszy mnie osobiście gra Realu,ich taktyka i pomysł na grę.Strzelanie z każdej pozycji to chyb nowinka wprowadzona przez Zidana,a grzmot świetnie wypełnia założenia taktyczne trenera.W spotkaniu oddał 14 strzałów i pewnie dostanie pochwałę od Zizou.
10
Bardzo pozytywna informacja.Miejmy nadzieję że Marcin pokaże się z dobrej strony i będzie mógł dołączyć do którejś z drużyn młodzieżowych Barcelony.
Już samo zaproszenie na testy do stolicy Katalonii to wielkie wyróżnienie dla Polaka i powód do dumy dla niego i dla nas kibiców.Nie od dziś wiadomo że w Polsce szkolenie bramkarzy stoi na dosyć wysokim poziomie,co pozwala nam optymistycznie patrzeć na przyszłość Marcina.Pozostaje życzyć mu powodzenia i trzymać kciuki za młodego chłopaka.Może w przyszłości zobaczymy go w Barcelonie B,a później kto wie... :)
3
Tak w skrócie moim zdaniem.
Na plus dzisiaj:Messi,Busi,Mathieu,Ivan
Na minus:Suarez,Neymar
Plusy meczu:
35 mecz bez porażki
utrzymana przewaga nad Madrytem
brak kontuzji
hattrick Leo
wejście Ardy
Minusy meczu:
niewykorzystany karny
stracona głupio bramka gdy przeciwnik grał w 10
5
Neymar nota za wysoka moim zdaniem,i to już kolejny raz.Liczba 17 strat(ostatnio to jest jego średnia)dobitnie pokazuje jak Brazylijczyk prezentował się w tym meczu.Wiele złych decyzji,zmarnowane świetne okazje na strzelenie gola,dużo niepotrzebnego holowania piłki,wdawanie się niepotrzebne dryblingi to daje nam niezbyt dobry obraz gry Neymara."Powinien częściej brać przykład z Messiego i w takich momentach przedkładać efektywność nad efektowność." to zdanie świetnie podsumowuje ostatnie występy Neymara.Za dużo kombinowania,niby szarpie na tym skrzydle ale za wiele z tego nie wynika.Mam wrażenie że Brazylijczyk nie umie podejmować dobrych decyzji przy finalizacji akcji.Czasem wystarczy jedno proste podanie,a Ney niepotrzebnie utrudnia sobie życie.Mam nadzieję że poprawi swoją grę bo szybko zbliżamy się do decydującej fazy sezonu,i Neymar w formie jest nam potrzebny.
8
Lata młodości to były piękne czasy i jest co wspominać na stare lata.W moim przypadku było wiele śmiesznych/głupich akcji,lecz ostatnio znajomi przypomnieli mi jedną z nich.
Zbliżały się 18 urodziny naszego dobrego kolegi.Ja i moi kumple z klasy postanowiliśmy złożyć się razem i kupić dmuchaną lalkę w sex shopie.Miał to być dodatek do normalnego prezentu jaki miał od nas odstać.Od razu po szkole udaliśmy się do sklepu,kupiliśmy kobitkę i wracamy autobusem do domu.Po przejechaniu paru przystanków włączyła się nam ciekawość i postanowiliśmy wyjąć panią z pudełka.Jeden z moich znajomych nadmuchał lalę i naszym oczom ukazała się w całej okazałości.Po paru minutach śmiechu trzeba było panią spakować z powrotem i tu pojawił się problem...jak to zrobić ?Nie mogliśmy znaleźć odpowiecznika.Na kolejnym przystanku do busa wsiadają dwie panie które kontrolują bilety.Jedna zostaje z przodu,druga idzie na tył gdzie my siedzimy.Zobaczywszy naszą pasażerkę wybucha śmiechem i ucieka na przód.Po chwili przychodzi druga pani,również zaczyna się śmiać i pyta czy pani ma bilet?
Cały autobus pęka ze śmiechu,my walczymy aby spakować panią z powrotem bo nieubłaganie zbliżał się moment gdy solenizant miał do nas dołączyć w drodze do domu.Pamiętam że ta nasza lala uratowała kumpla od kary bo wtedy akurat nie miał wykupionego biletu,z pan kanar nie potrafiła nas skontrolować.Wszystko skończyło się dobrze,lala wróciła na swoje miejsce,kolega dostał niespodziankę,a na urodzinach było wspaniale :)
0
Barca w 2016 roku : 15 zwycięstw - 2 remisy.Bramki : 50 -10
Barcelona świetnie zaczęła rok 2016 i miejmy nadzieję że taka passa będzie trwała jak najdłużej.Jesteśmy niepokonani w tym roku,a graliśmy z Atletico,Arsenalem,Sevilla,Bilbao czy Valencią.Nie rozumiem narzekań na grę naszej drużyny przy takich świetnych wynikach ekipy Enrique.Jest trochę rzeczy do poprawy,między innymi gra w defensywie,lecz na tym etapie rozgrywek nie ma co narzekać.Sięgnijmy pamięcią rok wstecz.Gra w styczniu.lutym nie była porywająca,dopiero od połowy marca ruszyliśmy na dobre i skończyliśmy sezon z trypletem.Obecnie jesteśmy na dobrej drodze do wygrania LL,zagramy z Sevillą w finale PK,a LM dopiero wchodzi w decydującą fazę.Pozostaje trzymać kciuki za naszych panów,życzyć im zdrowia,a wszystko powinno się dobrze dla nas skończyć.
20
W Madrycie zaczynają się budzić że snu Zidana i powoli patrzeć na rzeczywistość normalnie. Real nie powinien patrzeć na Barce, tylko skupić się na walce o trzecie miejsce w LL.Miejmy nadzieję że fatalna sytuacja w lidze mocno wpłynie na grę Realu w rozgrywkach ligi mistrzów i szybko pozbawia się szans na triumf w tych rozgrywkach.Taki scenariusz byłby idealnym podsumowaniem rządów Pereza,roli CR w drużynie, efektu Zidana, i innych abstrakcyjnych wizji przedstawionych przez madryckie szmatławce. Chwilo trwaj!
1
Once de gala poprzedniej edycji LM.Co prawda nasza defensywa wydaje się być w słabszej formie niż w zeszłym sezonie,jednak liczę na pełną mobilizację i zachowanie czystego konta.
19
OFICJALNIE: Barça na dziś – Ter Stegen; Alves, Piqué, Mascherano, Alba; Busquets, Rakitic, Iniesta; Messi, Suárez i Neymar
2
Cristiano na okładkach Katalońskiej prasy to rzadko spotykany widok,ale przyznam szczerze że w takich okolicznościach bardzo miło się to ogląda.
Do zdobycia jest jeszcze 39 pkt i trzeba walczyć do końca. Nikt nam tych punktów nie podaruje za darmo i tytułowanie Barce na tym etapie nie ma żadnego sensu. Trzeba grać swoje w każdym meczu,trzymać drużyny z Madrytu na dystans,a wtedy wszystko powinno się dobrze dla nas skończyć.
65
Okazało się, że nie będziecie mogli rozegrać finału Pucharu Króla na Santiago Bernabéu z powodu kooncertu Bruce’a Springsteena. Co o tym sądzisz?
Cóż, nie będziemy mogli iść na koncert.
Cała konferencja jakby nie w stylu Lucho,jednak na koniec przywalił z armaty.