lukasz9197
Dołączył/a: sierpień 2017
6 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@DJ6 najbardziej brakuje w tej drużynie charakteru i walki o każda piłkę, najazd jest na Martina a tak naprawdę on włączy o każda pile. Nie posiada takiego talentu czy umiejętności jak Antek a ogląda się go 5 razy lepiej
0
@Barcelonista94 liczmy ze Laporta wygra wybory i pokaże duże jaja i weźmie każdego za pysk i zrobi porządki w tym klubie.
2
@Comentateiro zgadzam się z tobą, ja tez nie oczekuje cudów po tym sezonie. Chciałbym żeby tylko było zaangażowanie i gryzienie murawy, żeby Koeman dał takiego charakteru dla drużyny jaki posiadał na boisku. Żeby chłopacy mieli jaja w każdym meczu. Małym plusem w tej mgle jest młodzież czyli Dest, Araujo, Pedri, Ansu, teoretycznie De Jong tez jest młody, ale od niego oczekujemy już dużo więcej. Jest z czego budować, ale czy Koeman ma wystarczający warsztat żeby ogarnąć to i skleić w jedna całość? Narazie tego nie widać. Moim marzeniem wiem ze pewnie nie realnym, ale chciałbym zobaczyć w Barcelonie na ławce trenerskiej Nagelsmanna to co zrobił z Lipskiem to jakiś kosmos, polecam obserwować ich grę i ogolnie cały zespół. Jeżeli następny prezydent znów będzie gadał o DNA barcelony to jesteśmy w dupie. Bo dwa razy wyszło(Pep,Luis) to nie znaczy ze zawsze to się uda i może trzeba coś nowego a taka nowością napewno byłby niemiec.
2
@formentera2017 to fakt, na początku broniłem Koemana ale jak widzę jak gramy z wahadłami które tak naprawdę nigdy nie były i nie będą wahadłami. Spoko Dest próbuje iść do przodu i wejść zrobić miejsce ale przez to wyglada gorzej z tylu. Najlepsze mecze Desta to te z 4 obrońców i myśle ze powinnismy takim ustawieniem zdecydowanie wychodzić. Firpo jest strasznie elektryczny i za mało minut tak mi się wydaje. Wpuszcza Trincao który no po prostu się nie nadaje i ma coś w głowie zablokowane albo nie ten poziom. Jak widzę Busiego wchodzącego na wynik 1:1 przed Puigem to aż skręca mnie od środka. No i nasze gwiazdy nie błyszczą tak jak powinny Antek nie bierze ciężaru gry na siebie tylko człapie gdzieś. U niego wydaje mi się duży problem psychiczny bo to nie jest ten gość z Atl z przed 3 lat, myśle ze jest stłamszonym Messim i jego wielkością w drużynie. Z plusów moim zdaniem to Dembele bardxo dobra zmiana, Pedri jeżeli zadbają o niego to będzie diament. Mimo wszystko Araujo, sylwetka podobna do VVD oby rozwijał się tak dalej (błąd z dziś karygodny ale zdarza się każdemu) i myśle ze będzie z niego pociecha. Modlę się aby Ansu po powrocie nie obniżył lotów i żeby ciągnął ofensywę jak tylko potrafi, Coutinho to szansa na jakieś pieniądze i obniżenie płac oddać i pocałować komuś rękę kto go weźmie.
0
@ToJa79 to ty chyba Trincao czy Antka nir widziałeś
1
za to na mecz dojechał jako jeden z niewielu
5
wyobraźcie sobie co ma w głowie Antek jeżeli on nie chce podejść do jedenastki. On musi być tak stłamszonym od środka i zablokowany ze to szok ciężko sobie wyobrazić. To jest inny zawodnik niż ten który grał w Atl lub na mistrzostwach świata. Mocno w głowie się przestawiło
0
@marchisio10 busi miał uspokoić środek pola a Trincao świeżość na skrzydłach. Przeczytać to trzeba dwa razy co napisałem bo to jest bardxo dobry zart
0
ten firpo się nie nadaje
0
coś czuje ze nam spierrr.. koniec roku tym meczem
1
@4Fabregas4 skad info ze przyjdzie Xavi?
0
@Euphoria . Najnowszy raport dla branży inwestujących w sport Deloitte podaje że na samych spekulacjach czy Messi odejdzie barcelona straciła 87mln w tym sezonie, szacuje się że jego odejście pociągnie 3-4 razy większą kwotę. Przykładowo:
1) Messi z roku na rok sprzedaje coraz więcej koszulek - w tym roku rekord się szykuje pomimo covidu i idzie w 2,5mln sztuk, gdzie prowizja dla klubu może być grubo powyżej 50mln
2) Rynek azjatycki - tam nie kibicuje się klubom tylko ulubionym zawodnikom - Barcelona zapewniła sobie prawa na rynku azjatyckim - w tym roku to ok 80mln z czego większość to Chiny i Japonia.
3) Messi to 30% kontraktu z głónym sponsorem (aktualnie Rakuten, jednak kolejnym sponsorem bez Messiego może być każda średnia firma bo ceny poszybują mocno w dół i ze względu na covid i ze względu na brak twarzy projektu)
Można tak wymieniać i wymieniać - większość kontraktów najważniejszych kontraktów sponsorsko-reklamowych z których Barcelona zarabia została nabita nazwiskiem Messiego, bo Bartek za wszelką cenę chciał doścignąć RM. Już nie pamiętam dokładnie ale Deloitte szacował 70 aktywnych umów z "klauzulą Messi".
0
@Euphoria nawet sobie nie wyobrażasz ile Messi generuje przychodu dla naszego klubu.
0
@Lati zgadzam się w 110%, mamy 5 obrońców na ten moment którzy wystarcza w zupełności
0
dawajcie Monchiego będzie zabawa
0
@FutbolToMagia mówisz ze nie znasz Oscara Minguezy?
0
@FutbolToMagia Dest, Araujo, Oscar M, Pedri, Ansu, Trincao. Dla Ciebie to nie są młodzi? Plus Puig nie gra już u 3 trenera którzy widza go codziennie na treningach wiec cos w tym jest. Nie zrozumiałeś co napisałem ze ok dla Pepa się udało zrobić światowa karierę w piłce jako trener, ale to nie znaczy, że każdy następny były gracz Barcy czyli teraz Xavi jest gwarancja wyników i dobrej gry. Jeżeli uważasz ze Koeman nie ma nosa do piłkarzy to prześledź sobie jego karierę trenerska jakich zawodników wyciągał w średnich klubach.
0
@FutbolToMagia jak słyszę o Xavim w barcelonie na ławce trenerce to śmiać mi się chce. Ok wyszło z Pepem ale nie każdy były zawodnik barcy teraz będzie taki jak on. Xavi jako trener osiągnął nic. Plus znając Xaviego charakter to pewnie po przegranym meczu mówił by ze trawa była za długa albo ze murawa zbyt mokra tak jak to było kiedyś. Koeman ma nosa do piłkarzy i tego nikt mu nie odbierze to on stawiał w świętych na Van Dijk czy Mane których późnej sprzedał do Liv tak samo jak był trenerem Holandii to wyglądała ona najlpeiej od kilkunastu lat gdzie trzonem zespołu byli młodzi zawodnicy.
0
@FutbolToMagia każdy trener zły
1
@Avatarr 10. Podpisać Wijnalduma który biega więcej niż nasza pomoc w tym sezonie razem wzięta.
3
mało ambitny trener z niego na to wychodzi
0
@Martinuc55 skończ pier... Nie żyjesz już w czasach Guardioli i przyzwyczaj się go tego ze ten sezon to zmiany i zmiany. Oczekujesz ze wygrają wszystko to się rozczarujesz
0
@JarekS myśle ze w kadrze na ten moment nie mamy żadnego pomocnika który dawał by jakość taka jaka chcemy, oprócz Puiga ale to zupełnie inny profil. Smutna sprawa
6
@Crema Catalunya śmieszny jesteś
1
@pasquda dobrze? za niedługo za określenie „rudy” ludzie będą protestować. Jak na nas mówią „biali” to spoko bez rasizmu a w druga stronę to działa zupełnie inaczej
0
@JarekS a co myślisz właśnie o kandydatach na prezydenta? jedyny słuszny to Laporta?
0
@lukas992 sędzia nazwał zawodnika (Ba) czarnym
0
@JarekS jestem pod wrażeniem obszernej odpowiedzi, masz racje Messi to duża kasa ale także duże koszty plus jak by nie patrzeć jeżeli nie daje jakości sportowej a zajmuje miejsce w drużynie, która gra lepiej bez niego niż z nim w składzie. Głównie o wyniki sportowe tu chodzi jeżeli Barca wróci na dobre tory jeżeli chodzi o liczby i zwycięstwa to zawsze będą w lepszej sytuacji niż są teraz. Myśle ze duże znaczenie ma tu tez osoba Ansu, ponieważ został o namaszczony następca Messiego i jeżeli młody będzie się rozwijał a do końca sezonu może jeszcze postawić to w naprawdę małym stopni mamy nadzieje na przyszła gwiazdę. Jezeli chodzi o markę jaka Messi jest to myśle ze można zerknąć na Pogbe który tez generuje bardzo duże przychody i zainteresowanie mediów a boiskowo jest może w 1/10 tak dobry jak jego nazwisko. Myśle ze głównie trzeba postawić na wyniki i poprawę sytuacji drużyny plus odświeżenie twarzy w klubie. Będzie nowy prezydent (mam nadzieje ze Laporta) to i nowe twarze są nam potrzebne. Jedynie czego bym nie chciał to żeby Messi odchodził od nas skłócony lub z jakimś urazem. Pożegnajmy króla tak jak na to zasłużył i za to ile nam dał.
6
myśle ze musi zrobić to co Pep jak przychodził pożegnał Ronaldinho i Deco teraz Koeman musi pożegnać Messiego i Busiego
11
dawno mnie nikt tak nie irytował jak on. Prawie każdy wiedział kiedy ma zejść ze sceny i zachować się męsko. A ta pipa ciągnie kasę ile może i na boisku zajmuje miejsce dla młodych lub po prostu kogoś lepszego. To ze trener na niego stawia to tez nie rozumiem kompletnie ale to inna bajka.