lysy1015
Dołączył/a: lipiec 2023
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@norbi77 no tak cały świat uznaje ten mecz jako jeden z największych przekrętów w historii LM ale nie kibic Barcelony dalej uważa że nic się nie stało. Jak by przyznanie tego że Barcelona awansowała w tym meczu dzięki złym decyzją arbitra miało coś zmienić
0
@norbi77 ani ty ani ja nie mamy pojęcia co tam się wydarzyło dlatego daleko jestem od wydawania jakichkolwiek osądów. Skoro jednak jest sprawa, śledztwo i są dowody na to że Barcelona dokonywała płatności to coś musi być na rzeczy. Nie ważne czy chodziło o opłacanie sędziów czy pranie pieniędzy.
Co do tych wyników to żaden dorosły kibic Realu nie podważa tego jak grała Barcelona za czasów Prime Messiego, Iniesty, Xaviego itd. Tylko że co by nie mowić Barcelona miała wtedy jednego myślę z dwóch lub trzech najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej. Ale te czasy się już skończyły dawno temu, a kibice dalej nie potrafią tego zrozumieć i wymagają od zespołu że będzie grać podobnie. Messiego nie zastąpią nikim przez długie lata a tutaj tylko pojawi się jakiś dobry 16 latek i już jest robiony z niego na siłę Messiego m. Efekt taki że taki dzieciak w wieku 18 lat jest zajechany jak 30 letni piłkarz i do tego ma ego wywalone w kosmos.
0
@Tridente2015 zasady FFp są znane wszystkim klubom. Klubu wiedzą za ile i kogo mogą kupić. To nie wina Ligi że Barcelona kupowała za wielkie pieniądze, proponowała duże kontrakty i nie amortyzowała transferów. To tak jak by zabrać kredyt hipoteczny pod kreskę a później winić bank że rata wysoka.
0
@pt9 dokładnie tu sie zgodze. Nawet więcej uważam że nawet duża większość sympatyków Barcelony gdyby dostała od klubu jako zabezpieczenie FFP te dźwignie i dwukrotna sprzedaż tych samych praw to by tego nie przyjęła. Tebas Mino wszystko to zaakceptował i pozwolił na rejestrację wszystkich piłkarzy
0
@Serducho ale jakim nam? Masz na myśli Barcelonie? Z tego co wiem to araby już go kupiły dwa lata temu. A to czy gra w Arabii czy w Anglii to jakie ma znaczenie
0
Komentarz usunięty
2
Niech kupią Mbappe, Haalanda i jeszcze Salaha. Nie wiem czy większy problem był by żeby znaleźć pieniądze na te transakcje czy ciężej byłoby ich zarejestrować.
7
@Azi powiedział co wiedział. Gdyby nie to FFP to nawet ciężko sobie wyobrazić w jakich problemach finansowych była by Barcelona. Tak to przynajmniej mają jakiegoś bata nad sobą
1
@creativeopinion no tak ja pierwszy który zostawił sarkastyczny komentarz, nie będę teraz pisał że to ty jednak masz 12 lat bo tak mniej więcej zachowują się 12 latkowie albo nawet i młodsze dzieci.
20
A oni nie czytają artykułów na tej stronie? Przecież było jasno napisane że 100mln mają dać jak go chcą.
1
@creativeopinion chłopie wiesz co to sarkazm czy masz 12 lat ????
1
Nie no jak tak sprawy stoją to musi przedłużyć i to jeszcze z pensją o połowę niższą. Albo niech mu dadzą podwyżkę ale z odroczoną płatnością o 5 lat. Frenkie nie ma powodów żeby nie wierzyć że ktoś mu tych pieniędzy nie wypłaci. Gość ewidentnie nie ma wyjścia. Może też np odrazu z własnej kasy dać te 100mln i wtedy klub pozwoli mu szukać nowego klubu.
2
To pokazuje jak zmieniły się oczekiwania ludzi po tej złotej erze. Jak zmieniły się oczekiwania co do napastników po tym co zrobili Messi i Ronaldo. Przed ich wyczynami 20 czy 25 bramek to był standard dla topowego napastnika. Teraz to by kibice chcieli żeby napastnik strzelał gola w każdym meczu a co trzeci mecz to hat trick. Jeszcze 20 lat temu Barcelona grała w kwalifikacjach z Wisłą Kraków. Czas się obudzić złota era Messiego, Iniesty, Xaviego itd się skończyła.
0
Zidane jest też wolny, aż dziwne że nikt jeszcze nie wymyślił żeby napisać artykuł o nim jako kandydacie, jak wszyscy to wszyscy. Ciekawe czy Mourihno by przyjął ofertę
1
@Rsk94 nie musi i nie musi odchodzić. Kontrakt to kontrakt zgodziły się na to dwie strony. A to że jedyna ze stron jest niepoważna to już ich wina
0
@Remi1899 a no tak jak to był poprzedni zarząd to się nie liczy. To może niech zmienia teraz szybko cały zarząd na miesiąc i prezesa i anulują wszystkie kontrakty. Później wróci Laporta i powie że wszystko jest od nowa bo przecież to nie on tylko poprzedni zarząd. Jak czytam takie komentarze to śmiać mi się chce. Co to zmienia że to był inny prezes. To co jak u Ciebie w firmie przyjdzie nowy prezes i Ci powie że od dzisiaj zarabiasz połowę mniej bo tamtą pensję ci dał poprzedni prezes to powiesz no tak ok masz rację.
2
To może warto przy okazji wrzucić artykuł ze Leao musi zgodzić się na obniżkę pensji tak żeby już wiedział że to co wynegocjuje to nie to co będzie dostawać
1
Klasyka, musi obniżyć pensje którą sami mu zaproponowali.
0
@Serducho no wierzyć nikomu nie można zabronić. Ale czytałeś artykuł o tym że Barca ma najgorszą defensywę w tym roku ze wszystkich drużyn w TOP5 w Europie. Nawet ostatnia Salernitana w Italii lepiej broni. Wiara czyni cuda
0
Nawet jak odpadnie z LM to dalej ma szansę na jedno trofeum. Taka narracja może być nawet do początku maja bo wtedy Barcelona może już stracić matematyczne szanse na mistrzostwo. Wtedy Laporta powie że ok nie ma już szans na żadne trofeum ale za 3 tygodnie kończy się ligą i w sumie o nic już nie walczą to niech ten czawi sobie poprowadzi klub do końca
0
@Ukwozniakk no dopiero co były artykuły i komentarze a nawet dane wypowiedzi czy to Xaviego czy Laporty ze stratą do lidera czyli Realu wynika z tego ze sędziowie pomagają Realowi. Teraz się okazuje że Barcelona ód względem defensywy jest najgorsza w top5 Europy i tu nie chodzi o topowe zespoły tylko o wszystkie kluby z top5 lig. Jak zaznaczone nawet jakieś Frosinone jest lepsze. Czyli to jednak może ta strata punktowa to wina tego że Barca gra tragicznie.
1
Aha czyli te -10 do Realu do nie wynika z tych statystyk tylko z tych błędów i przekupionych sędziów przez Real. Bo gdyby nie to to Barca byłaby liderem Laliga i generalnie Xavi dalej byłby kandydatem na trenera na nastepny sezon.
0
Myślę że Xavi to doskonały przykład i prognostyk przed hurra optymizmem przy wyborze nowego trenera. Wiele osób tutaj pisze że Thiago Motta super trener idealny, Flick kolejny idealny dla Barcelony itd. Jakiegoś trenera trzeba wybrać ale może niech on najpierw pokaże co potrafi i jak sobie poradzi a później można go chwalić. To co mówią poprzedni doświadczeni trenerzy że ciężko się trenuje ten klub ze względu na niewyobrażalną presję to nie jest wymysł wyssany z palca. Nawet sam Pep mówił że Barca a City to dwa różne światy. Dlatego obecnie nie ma trenera który na pewno sobie poradzi, większa szansa jest że ktoś sobie nie poradzi niż odwrotnie .
0
Ale jak to Xavi i Laporta winni? Przecież to taki świetny prezes, wyciągnął klub z tarapatów po poprzednikach, skonstruował świetne dźwignie, ściągnął gwiazdy. Do tego Xavi legenda klubu, drugi Guardiola. Nie ogarniam tej zmienności. To jak z jakimś zawodnikiem w trakcie meczu gra słabo to już sprzedać go natychmiast w wystarczy że strzeli bramkę to już jaki jest cudowny i świetny. Coś jak z Roberta cały sezon na niego pojazd a wystarczyło że dwa mecze zagrał dobre tzn strzelił bramki i już mu dawać kontrakt a zaraz nie wywalić go.
1
Widzę że bardziej komentowane są dyskusyjne sytuacje realu na tej stronie niż Barcelony.
0
@AxelF gwarantuje że były takie same, podobnie jak opinie gdy Xavi zostawał trenerem, że to będzie drugi pep.
2
@BORO_12 no to daj mi przykład jakich zawodników rozwinął Motta? Gość był trenerem w Genoa (10 meczów i 0,9 pkt na mecz), Spezia ( 40 meczów i 0,98 pkt) i Bologna ( 61 meczów i 1,68 pkt). Jego kluby grają mało ofensywny futbol i strzelają mało bramek. Czy tego chcą kibice? Nie twierdzę że jest słaby ale nie uważam że to super trener skrojony pod Barcelonę. Według mnie nie udźwignie presji.
0
@BORO_12 no ale na jakiej podstawie? I dlaczego mają większe szanse niż ci trenerzy których wymieniłem? Szansę ma każdy. Według mnie jest bardzo ciężko znaleźć trenera który poradzi sobie czy to w Barcelonie czy Realu. To musić być doświadczony trener albo taki który ma naprawdę duże poważanie u piłkarzy a do tego charyzmę.
0
@BORO_12 to czy nie weźmie to się okaże. 8mln na ulicy nie leży i nie o takie pieniądze były spory.
3
@BORO_12 no nie jeden już był trener który dobrze prowadził słaby zespół a gdy przyszło do trenowania wielkiego klubu to już tak dobrze nie było, no Setien, Martino czy w Realu Lopetegui, albo Benitez. W Barce presja jest niewyobrażalnie większa niż w tym średniaku ligi włoskiej