0

Te okresy przygotowawcze dla zawodników wypożyczanych to jakaś masakra. Grają cały rok w jakimś klubie później wypożyczenie sie kończy, może zostanie przedłużone może zostanie zawodnik sprzedany a on musi wrócić do macierzystego klubu czasem na tydzień czasem na miesiąc żeby trenować z zawodnikami z którymi i tak grać nie będzie.

15

Skończy się tak że Nico pójdzie do PsG a Olmo do City więc Laporta i Deco wezmą byle kogo za gruby hajs z wielką pensją żeby pokazać że potrafią. Ja nie rozumiem czy on nie może normalnie powiedzieć że klub ma problemy finansowe dlatego nie będzie kupować nikogo chyba będzie okazja żeby za darmo przyszedł. Każdy normalny dorosły kibic to zrozumie że trzeba w pierwszej kolejności sensownie uzdrowić finanse a czas na zakupy przyjdzie później. Takie transfery typu kupimy żeby pokazać że nas stać nigdy nie kończąca się dobrze

1

@slayer to nie porąbane przepisy tylko porąbane są finanse klubu.

3

@WiernyKibic111 no na pewno był z jego agentem na kolacji i gadali a kto wie może spotkał go na tych greckich wakacjach

0

@Ronad10 Ja nie mam obiekcji kto jest właścicielem Barca Vision bo skoro ich nie sprzedali to oczywiste żebyś klub jest ich właścicielem tylko że bez tych środków nie byli by w stanie zarejestrować tych wszystkich piłkarzy których zarejestrowali. Tak jak teraz aby wrócić do zasady 1:1 muszą podpisać umowę zarówno z Nike jak i Barca Vision. Osobna kwestia jest to czy to faktycznie była chęć sprzedaży praw czy tak jak pisałem fikcyjna transakcja aby zmieścić się w FFP. Bo cała ta transakcja smierdzi z daleka. Cała ta kreatywna księgowość, odsprzedawanie kilkukrotnie praw, dzwignie itd to są rzeczy które inne kluby nie robią i to nie dlatego ze nikt na to nie wpadł i że Laporta to geniusz finansowy. Jestem na 100% pewny że za kilka lat to wszystko wróci, pewnie już za nowego prezesa który będzie chciał usprawiedliwić siebie i słabe finanse klubu i będzie wyciągać te wszystkie transakcje które spowodowały taką a nie inną sytuacje finansową klubu. Wtedy każdy będzie obrzucać błotem laporte mimo iż też sporo osób go chwali że robi co może żeby ratować klub. On ratuje tylko i wyłącznie swoje imię.

0

@Ronad10 no tak Barca vision to również platforma dla kibiców która jak widać w głównej mierze służy do latania dziur w FFP. Sprzedawanie kilka razy tych samych praw to jak to można inaczej nazwać jak nie wałek. Prędzej czy później ktoś się do tego przyczepi. Prawda jest taka że gdyby Real np sprzedał prawa do wspomnianych przez Ciebie restauracji tylko po to by móc zarejestrować np Mbappe po czym po roku okazałoby się że transakcja nie wypaliła i ponownie sprzedawałby te same prawa by móc rejestrować kolejnych graczy to 99% osób na tym forum domagałoby się od Tebasa aby kazdy mecz w którym grał Mbappe uznać za nieważny. I jeżeli Barca kiedyś będzie miała jakieś konsekwencje z tych transakcji to każdy na tym forum będzie obwiniał Laporte za robienie wałków tylko po to by pokazać jakim to on nie jest prezesem.

1

@Patry10 wzięli konsolidacyjną plus dobrali na olmo i Nico z opcją wydłużenia spłacenia odsetek o kolejne 10 lat i wyszło aktualnie tyle samo raty do spłaty.

3

@AxelF transfery na aktualnym poziome finansów Barcy a nie mydlenie oczów jakimś Williamsem czy Olmo za 60mln.

2

@Boss227 już dosłownie za kilka godzin po niego rusza tylko te umowy klepną z Nike i barca vision. Już trzymają długopisy w rękach

1

@AxelF kto wie śluby już campingu były to i może noce poślubne będą nagrywać ????

0

@Lamignat no od samego patrzenia na twój nick i avatar człowieka ogarnia strach. Brawo

0

@Ronad10 a co ma do tego co napisałem restauracja realu na lotnisku? Zluzuj majty trochę. Słowem o realu nie wspomniałem chyba że twoja jedyna odpowiedzią na nieprzychylny komentarz jest odpisanie cokolwiek na temat realu. Teraz to wszystko co tworzy Laporta pięknie wygląda ale tak jak pisałem jak się okaże za kilka lat że to tylko kolejne walki do robienia kreatywnej księgowości i będą z tego tytułu problemy tak każdy będzie jechać po laporcie .

1

To teraz może czas na Barca Cooking czyli platformę która zrzeszała by wszystkich fanów Barcy którzy lubią gotować, można teraz stworzyć inne platformy Barca Tv series i puszczać seriale paradokumentalne o klubie. Później można fikcyjnie odsprzedawać udziały i dzięki temu spełniać wymogi FFP. Kreatywna księgowość Laporta dalej działa. Kiedyś ktoś się do tego dobierze i wtedy będzie płacz i wylewanie żalów że to wina poprzedniego prezesa i zarządu tak jak teraz jest z Bartomeu. Jak kupował piłkarzy za gruby hajs to każdy się cieszył że Barca ma najlepszy skład na świecie.

0

0

@RAFI9 osobna kwestia to dług. Myslisz ze powrót do zasady 1:1 tzn ze klub nie ma długów? Skąd Ty się urwałeś chyba ze masz kilkanaście lat to spoko możesz nie ogarniać. Klub ma ponad miliard długu. A tak naprawdę do końca nikt nie wie jak bardzo zadłużony jest klub.

0

@RAFI9 a gdzie ta informację znalazłeś że wrócili do zasady 1:1? Z tego co kojarzę to mieli wrócić do zasady 1:1 pod warunkiem sfinalizowania umowy z Nike i Barca Vision. A te umowy mają być już w tym tygodniu tyle że taki komunikat jest już od kilku tygodni jak nie miesięcy. Nawet jak to się uda to jeszcze Tebas musi to zatwierdzić

0

Do Ansu i jego grania najlepiej pasuje słowo gdyby. Gdyby odzyskał formę, gdyby omijały go kontuzje, gdyby przekonał Flicka, gdyby wrócił do reprezentacji.

0

Jak już i tak chce jeszcze bardziej zadłużyć klub( o ile się da) to niech już weźmie 150 mln kredytu i kupi Nico, Olmo i Merino. Jak szaleć to szaleć

0

Porozumienie z Nike i Barca Vision to już dosłownie na dniach będzie podpisane. Na dniach od kilku tygodni, i zasada 1:1 też już na dniach. Z transferem Nico jest taki problem że on ma klauzule co znaczy że nie ma żadnych negocjacji i odroczonych płatności itd. Trzeba odrazu wpłacić całą kwotę i to zaksięgować. Nie zdziwię się jak Laporta dogada się z Bilbao że on im da 100mln ale w ratach byle by odpuścili klauzule.

1

@PJ777 jeszcze pewnie dołoży coś w stylu że Drabinka płacowa w Madrycie i pensja Mbappe rozwala całą ligę i Tebas powinien coś z tym zrobić

25

@OldMc84 miało być ale awaria Microsoft wszystko opóźniła bo już mieli klikać i przelewać

1

Jak dla mnie jak któryś z przychodzących piłkarzy zgodzi nie na odroczone pensje z tendencją zwyżkową co sezon to znaczy że jest debilem. Od kilku lat są stosowane te zagrania żeby zmieścić się FFP i nie było jeszcze zawodnika któremu by nie robione z tego tytułu problemów. Zawsze na początku jest super zawodnik bo zgodził się i chciał pomóc klubowi a jak później ma dostać co mu się należy to nagle są problemy że mu się nie należy, że powinien odpuścić i zrobić coś dla klubu.

0

@normasubiektywna a nie może część drużyny grać w Nike a część w Puma? Mogliby podwójnie zarobić. To żart oczywiście ale kto wie na co wpadnie Laporta. Nie zdziwię się jak podpisze jednak umowę z PUMA bez rozwiązywania umowy z Nike i będzie kolejny cyrk

0

@ikar34 określenie „ dźwignie finansowe „ jest opatentowane przez Laporte i nikt inny tego nie robił. Mogli np odsprzedawać część praw ale same dźwignie to wymysł laporty

0

Pieniądze ważniejsze niż szacunek????????

0

@RanDiFCB Myślę że czy to Jude czy Kylian to raczej inicjatywa prezesa niż samego Carlo.

3

Myślę że przyjscie tutaj i teraz mogloby mocno nadszarpnąć jego renomę. Guardiola zawsze dość starannie wybierał kluby do prowadzenia zresztą za dużo ich nie było, Barca to jego pierwsze wyzwanie było, nie miał co wymyślać. Zresztą nie musiał bo miał jeden z lepszych składów w historii i do tego prawdopodobnie najlepszego zawodnika w historii w najlepszym okresie swojej kariery. Nie twierdzę że to słaby trener ale myślę że np w united by sobie nie poradził a tym bardziej w zespołach pokroju np Aston Villi. Wybiera takie zespoły gdzie widzi że może osiągnąć sukces. W Barcie widzi że przez najbliższe lata nie będzie miał szans na sukcesy i zbudowanie takiego zespołu jaki by sobie życzył

0

Buahaha ale dokładamy kolejne nazwisko, już się powoli gubię bo już ponad 10 zawodników których Barca by chciała sprowadzić. Swoją drogą ci dziennikarze mają świetną pracę, przychodzą do roboty i wymyślają sobie kogo i kto chciałby kupić a później wszystkie fora jak to to cytują a ludzie się podniecają albo oburzają i komentują.

0

@AlphaNumeric no tak można się śmiać ale problem jest taki że guler ma się uczyć i rozwijać w Realu, a na 16 letnim Yamalu sztab Barcelony opierał w ostatnim sezonie całą ofensywę. Ok to piłkarz Barcelony i skoro dobrze gra to niech gra ale według mnie to jest słabe bo wyobraźmy sobie co by było gdyby jego nie było. Normalnie piłkarze w jego wieku są w sekcjach młodzieżowych więc można powiedzieć że to jest swego rodzaju patologia

2

Tytuł wskazuje jak by już wszystko było dogadane ale wyskoczył jakiś problem. Tymczasem obstawiam że nawet żadne rozmowy się nie odbyt

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?