0

@comtedurgell a czy ktoś wcześniej odważył się napisać taką oficjalną skargę jak to zrobił Real? Nie kojarzę więc argumenty typu że dopiero jak Real napisał skargę to trzęsą portami jest trochę dziwny. Reszta zespołów odważyła się co najwyżej na konferencji prasowej coś wtrącić przy pytaniach od dziennikarzy

1

@Hadim nauczyłeś się już czytać czy mama ci przeczytała tytuł? Nie zdegradowany a odsunięty od sędziowana na tą kolejkę. To chyba różnica. Już trzecią kolejkę z rzędu sędzia jest odsuwany po meczu Realu i nie za bardzo ma z tego profit.

0

@Ronad10 a czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Real chce tylko odsłuchać rozmów sędziego z Var. Barca chciała żeby CAT przekazała im wszystkie materiały tak aby mogli to sobie przeanalizować. Real chce wiedzieć co sędzia Var przekazał głównemu odnośnie faulu czy mówili mu że ma podejść do monitora czy nie. Barcelona chciała dostać wszystkie materiały ale przekazać je do analizy czy piłka przekroczyła linie czy nie czytaj przekazać do jakiejś firmy która by się tym zajęła.

1

@MateuszDoniec no chociażby to: „Warto jednak przypomnieć, że gdy o taki sam przywilej ubiegła się w zeszłym sezonie Barcelona…” a to zwykłe kłamstwo bo jak sam napisałeś Real chce odsłuchać nagrań i CTA zaprasza ich do siedziby. A Barcelona również była zapraszana do siedziby ale chciała aby CTA przekazała wszystkie nagrania tj rozmowy video itd aby klub mógł sam sobie to przeanalizować na co CTA się nie zgodziła. W którym więc miejscu uważasz że Barcelonie odmówiono podobnego przywileju ? Ja wiem że większość ludzi już nie pamięta czego żądała Barcelona ale większość pamięta że to się nie udało. Łatwo więc stworzyć narracje że Real jest w tym momencie faworyzowany a to zwykłe kłamstwo bo w obydwu przypadkach odpowiedź CTA jest taka sama. Tylko co to by był za artykuł gdybyś napisał że Real dostał taki sam przywilej jak Barcelona. No nie klikało i nie komentowało by się to.

2

Wystarczy przeczytać pierwsze trzy słowa i można przełączyć kartę w przeglądarce. Według dziennika Marca. Wiarygodne źródło. Kolejne wiarygodne źródło to autor tego artykułu m. Troszkę zmanipulowany artykuł żeby zachęcić do dyskusji. Barcelona również mogła udać się do siedziby by odsłuchać nagrań. Laporta chciał jednak żeby udostępniono im wszystkie nagrania i materiały aby sami mogli sobie to zweryfikować na co CTA się nie zgodziła. Real chce odsłuchać co mówili sędziowie Var- sędzia główny, czyli mniej więcej to co ostatnio zostało upublicznione po karnym z meczu Real Atletico. Wielokrotnie już w tym sezonie były upubliczniane nagrania z rozmów sędziów. Nie zrobiono jednak w przypadku tego faulu i tego domaga się Real. Nie wiem więc co autor miał na myśli pisząc że o taki sam przywilej prosiła Barcelona. W artykule do którego się odnosi autor jest wypowiedź laporty : jako FC Barcelona natychmiast zażądamy od Komitetu Technicznego Arbitrów oraz Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej udostępnienia nam całości zapisu wideo oraz audio związanych z tą akcją. Jeżeli po analizie tej dokumentacji klub uzna, że doszło do popełnienia…. Po co więc ta kłamstwa ? Żeby po raz kolejny zachęcać ludzi do mowy nienawiści. Autor to Mateusz Doniec z tego co widzę. Gratuluję rzetelności, drzwi do TV Republika stoją otworem.

7

Może być stworzyć jeszcze jeden Var który by sprawdzał czy ten pierwszy Var nie popełnił błędu. A tak poważnie może to czas żeby ligi Top5 lub nawet szerzej stworzyły swój własny komitet sędziowski. Może by to lepiej wyglądało gdyby w najważniejszych ligach sędziowali ludzie z innych krajów coś jak w LM. Wtedy myślę że były by mniejsze zarzuty o korupcję itd. Skoro sędziowanie w LM myślę że według większości wygląda znacznie lepiej niż w LL to to jest jakieś rozwiązanie

0

@tomgron jeżeli zawodnik który faulował i nie dostał czerwonej sam po meczu mówi że mu trochę głupio bo to był brzydki faul i wiedział że nie ma szans odebrać piłki to coś znaczy.

0

@Values To że w tv usłyszałeś fuck off bo Bellingham stał przy mikrofonie to nie znaczy że jego zachowanie jest czymś dziwnym dla innych graczy. Myślę a nawet jestem pewien ze wszyscy zawodnicy rzucają przekleństwami w trakcie gry tylko w Hiszpani sporo graczy robi to po hiszpańsku. Widać jak puty i inne słowa lecą z ich ust. Już i tak piłka nożna robi się gra można rzecz niemęską przez te wszystkie symulki i inne dziwne zachowania. Jak wszyscy zaczną jeszcze analizować słowa graczy to zrobi się z tego przedszkole

0

Tak ciekawe za co go kupią. Chyba że Laporta wpadnie na jakiś genialny pomysł typu stworzenie BarcaCoinow i wmówi wszystkim że sa warte więcej niż bitcoiny. Swoją drogą aż dziwne że jeszcze na to nie wpadł. Myślę że federacja miałaby nie lada wyzwanie później policzyć FFP klubu.

0

Mogli uznać że była to walka o piłkę i dać żółtą ( coś jak w meczu Espanyol Real ) z tym że tutaj faktycznie była walka o piłkę

0

@Bartula wygląda że nie wie, gdzieś słyszał że tak ktoś mówił tyle że w innym kontekście.

0

Czekajcie czy dobrze rozumiem. Klub zagwarantował sobie 40 % z następnego transferu. Porto wpisało klauzule 60mln. 24 mln trafiałby do Barcelony w takim wypadku. Ale Porto odkupiło 20 % zysków ( czyli de facto 12mln) za 3 mln ? Rozumiem że klub sprzedał bo myśleli że to się bardziej opłaca bo gdyby Porto sprzedało Nico za mniej niż 15 mln to wtedy by dostali mniej. Wow

1

@nowy19pl a co w tym losowaniu było słabego w kontekście o którym piszesz. Przecie już od dwóch dni wiadomo że Barcelona trafi na któryś z tych klubów. Nieważne jak by to nie umieścili to i tak Psg i Benfica są faworytami. Z kim konkretnie z którym zwycięskim zespołem będą grać to tego nie wylosowali

0

Liga i federacja walczą bo Barcelona stworzyła precedens do którego będą się teraz odwoływać wszystkie kluby. Liga i federacja ma swoje regulaminy i przepisy na które godzą się klub grające w ich rozgrywkach. Jeżeli klub łamie jakiś przepis i podnosi głos że nie zgadza się z tym przepisem to już trochę za późno. To co się stało to duży problem dla ligi bo pokazuje że to nie ona tutaj rozdaje karty.

1

@aaaab4211 serio uważasz że do tego klubu mógłby przyjść jako tymczasowy następca Ter Stegens bramkarz którego my Polacy nie znamy? To znaczy że albo poza Barceloną i Polska średnio się orientujesz w piłce nożnej albo uważasz że Barcelona to tak słaby klub że zabrałby jakiegoś randomowego bramkarza którego nikt nie zna. Poza tym jakoś ciężko mi wyobrazić sobie że tylko my polacy wiemy jakim bramkarzem jest Wojtek

0

Niech sobie teraz każdy odpowie na pytanie a co gdyby zamiast Szczęsnego Barca ściągnęła innego bramkarza. Czy również każdy by uważał że to on bardziej zasługuje w tym momencie na miejsce w bramce niż Pena. Zakładając że zagrałby takie same mecze jak Wojtek i popełniłby takie same błędy. Ale nie był by Polakiem. Myślę że w Polsce są wątpliwości czy decyzja Flicka jest słuszna a przede wszystkim w dobrym momencie. W Hiszpani myślę ze nie ma tyle entuzjazmu co do jego występów, podobnie jak w szatni Barcelony. Co by nie mówić pena to Hiszpan i jest tam dłużej niż Wojtek.

11

Wojtek dostał awans do składu la ligi po meczu w którym był najgorzej ocenionym zawodnikiem. Myślę że pena ma mega wkurw że właśnie teraz go odstawili od składu. Wydaje mi się że było conajmiej kilka momentów w tym sezonie w których można było wstawić Wojtka ale ten jest najmniej zrozumiały

0

@slayer bo zdaje sobie sprawę ze nie poradzi sobie nawet w średniaku europejskim. Barcelona to inna bajka bo tu wszystko znał i jest jedną z legend klubu. Wiedział że będzie traktowany inaczej i będzie mieć większy margines błędu. Może poprostu boi się porażki w innym klubie. U Arabów liczy się tylko nazwisko i kasa

24

A czy przypadkiem motta nie był typowany jako idealny następca czawiego? A teraz to on ma zastąpić Thiago

1

Widzę że zasada jest tak że w dni niemeczowe bronić ma Szczęsny. Jak zaczyna się mecz to też Szczęsny lepszy a w trakcie jak już zrobi rzut karny dla przeciwnika albo minie się z piłką to wtedy to jest emeryt i najlepiej się go pozbyć. Po jednym dniu już znowu Szczęsny lepszy

0

@DonPancio a sędziowie z czego oceniają jak nie z powtórek? Argument że to nie są sędziowie czy też byli sędziowie to akurat na plus dla nich.

11

Jak dla mnie to dziwne. Ani Pena nie dał jakiś powodów żeby postawić na Szczęsnego ani Wojtek nie udowodnił że jest lepszy i że bardziej zasługuje na bycie pierwszym. Myślę że Pena będzie lekko niezadowolony a część szatni na pewno jest za nim. Dziwna decyzja Flicka i w dziwnym momencie.

0

@szczurzysyn dokładnie chyba cubarsi miał piłkę i mu odskoczyła więc zaczęła się nowa akcja. Chyba że faul na czerwoną to wtedy można cofnąć akcję.

0

Może się skończyć jakieś 8:1 obstawiam. Później w kolejnych kilku meczach będzie pewnie strata punktów.

0

@Barcafan2020 to samo by pisali tutaj więc nie widzę sensacji

1

To teraz czas na Wojtka żeby zrobił show. Nie po to jest w bramce żeby było nudno

0

@Korek365 można wykupić za 60 zł canal plus z eleven i oglądać wszystkie mecze plus LM

3

@Heros11 każdy mówi że lewy nie dojeżdża itd a prawda jest taka że gdyby wykorzystał 30% swoich okazji które wcześniej wykorzystywał to miałby teraz ponad 20 goli w la lidze.

0

@FranciscoZubra najpierw trzeba wygrać z Valencia i kolejne mecze. Patrząc nawet nie na ostatnie mecze a ostatnie miesiące to raczej większe prawdopodobieństwo jest że to Barcelona zgubi jakieś punkty niż Real. Takim tokiem rozumowania to zaraz może być równie dobrze 14 albo i 17 pkt przewagi

0

Obstawiam przeciek od agenta do Bild że zawodnik negocjuje z Realem w celu podbicia nowego kontraktu. Nic więcej

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?