0

"W następną sobotę (28 września) o godz. 16:00, w ramach Festiwal Komiksu W Łodzi po raz pierwszy przedstawimy Wam aktorów głosowych, którzy wcielą się w główne postaci w grze Cyberpunk 2077!

Panel odbędzie się w auli Hali EXPO w Łodzi (al. Politechniki 4), a wezmą w nim udział m.in. Adam Badowski (Game Director) i Mikołaj Szwed (Senior Localization Producer)."

No w końcu. Bardzo jestem ciekawy kogo wybrali. Dubbing w W3 był genialny, ale dużo też zależało od tego, że to po prostu słowiański, "nasz" klimat, w Cyberze jest zupełnie inaczej.

0

@Chaoss
Jest jakiś zakaz, że nie można typować swoich faworytów na początku sezonu? Ewentualnie jakiś nakaz, że typujemy tylko wiosną?

4

Oglądając ostatnie mecze czy to w LM, czy to w różnych ligach ciężko jest wybrać jedną, czy dwie drużyny które mogłyby być wyraźnymi faworytami w tym sezonie. Oczywiście jest to początek sezonu, ale czasem bywa tak, że jakaś drużyna zaczyna z wysokiego C i się bardzo wyróżnia. W tym sezonie raczej żadna jakoś szczególnie nie zachwyca, jak na razie.

Manchester City wygląda bardzo dobrze, ale ta drużyna ma tak w sumie co roku, a i tak coś się zawsze dzieje, że tego upragnionego zwycięstwa w Europie nie ma. Tak czy inaczej to co wczoraj mi imponowało w City, to momentami perfekcyjny timing i ruchliwość. Tam piłkarze świetnie pokazują się do podań, pressing po stracie również jest imponujący, choć co ciekawe pod koniec meczu to Szachtar trochę przejął inicjatywę, a drużyna Pepa nie atakowała już tak agresywnie, a wręcz i się trochę cofnęła. Jednak jak mieli piłkę, to bardzo przyjemnie się patrzyło na wymienność pozycji i szeroki wachlarz pomysłów na rozegranie. Bardzo jestem ciekaw jak City będzie wyglądało na wiosnę, bo znowu się wydaje, że to drużyna najrówniejsza.

Najsłabiej ze wszystkich topowych drużyn wyglądał... Real. To jak momentami był miażdżony przez PSG to aż niesamowite. Było spokojnie parę razy po 5/10 minut gdzie Real nie mógł wyjść z własnej połowy. Gdyby PSG było skuteczniejsze i np. Sarabia nie popełniałby głupich decyzji to wynik mógłby być okazalszy. Real jest bardzo pogubiony. Ciągle odnoszę wrażenie, że powrót Zidane'a to jedna z najgłupszych decyzji. No ale zobaczymy... futbol jest cholernie przewrotny.

4

@draxidox
Tak. Jedna i druga strona jest w zasadzie bardzo podobna do siebie. Trochę jak PiS i PO. Obie strony używają agresji (mimo, że zawsze uważałem i w sumie wciąż uważam PiS za partię bardziej agresywną). Nienawiść napędza nienawiść, tak to trochę wygląda...

2

@KamQiX
Wiesz, to nawet nie chodzi o mowę nienawiści, bo ksiądz nie powie Ci wprost: "na stos z LGBT!", bez przesady. Bardziej chodzi o zrozumienie drugiej strony, a nie postrzeganie wszystkiego w sposób zero-jedynkowy, czyli my dobrzy, Oni źli.
Osobiście wiele razy słyszałem podobny wydźwięk. A w kościołach protestanckich często drwiono z katolików, co bardzo mi się nie podobało. Stąd nie chodzę nigdzie, bo się trochę zraziłem. Zwracam uwagę na szczegóły, detale i bardzo często "niby delikatnie" było dzielenie społeczeństwa na dobrych i złych, bez zrozumienia drugiej strony.

2

@draxidox
Tak. Film bije do obu stron, ale że facet jest stylizowany na Jezusa i generalnie wszystko się opiera na chrześcijańskich wartościach to swoją wypowiedź oparłem właśnie na tej religii. Ale zgadzam się z tym, że film bije do obu stron i to jest absolutnie fantastyczne, bo w każdej grupie są agresywne i idiotyczne zachowania. Ale jako że kościół w Polsce jest ogromny i ma siłę przebicia, to jednak mój nacisk jest właśnie na tą religię, bo dużo ludzi przecież słucha różnych kazań etc. A nie wszystkie kazania mają taki przekaz jak powyższy film. Niestety.

8

@draxidox
Nie wiem czy mowa nienawiści, czy po prostu ostre nazywanie rzeczy po imieniu, bo dla mnie to co często słyszałem w kościołach czy to katolickich, czy protestantkich to w większości był po prostu bełkot. Nie obrażam katolików, a jedynie sposób mówienia i same wypowiadane słowa.

19

Widzieliście nowy film GF Darwin pt. Jezus "Miłujcie się"?
Piękne. Coś takiego ma dużo mądrzejszy, emocjonalny wydźwięk niż jakiś agresywny, kościelny bełkot, którymi ludzie są stosunkowo często karmieni w różnych denominacjach.


1

"Thibaut Courtois ostatnie czyste konto w barwach Realu Madryt miał 3 lutego w spotkaniu z Alaves (3:0)."
Z całego serca życzę mu, by wytrzymał w tym rok :)

5

@Kajol
Czy Ty aby na pewno oglądałeś mecze Barcelony i Realu?

1

Neuer na bank musi mieć jakieś taśmy z Lehmannem i Hoenesem, bo to jest niemożliwe by wygadywali takie idiotyzmy. Środowisko Bayernu to stan umysłu.

0

Real żadnego celnego strzału. Miód.

0

Fajny ten Real, taki nie za królewski, nie za mocny.

3

"W opublikowanym właśnie programie rządząca partia zapowiada stawianie na innowacje i pomoc dla przedsiębiorców z sektora IT. Ma powstać nawet Centrum Gier Wideo, które będzie dbało o wizerunek twórców z Polski. Co na to sami twórcy?
- Ale po co? Przecież mamy dobry wizerunek - odpowiadają.
- To pomysł polityczny, a my takich unikamy. Pewnie będzie się toczyć u nas jakaś wewnętrzna dyskusja na ten temat, ale raczej się nie zaangażujemy - słyszymy w dużej polskiej firmie, która zajmuje się produkcją gier. Słyszymy też, że z uzyskaniem "oficjalnego" komentarza będzie problem, bo cała sprawa "wygląda za bardzo politycznie"."

Heh, no to teraz podatki twórców gier pójdą w górę za kare :D

0

@MarioVeB!
Weź ziomuś przejrzyj sobie moje wcześniejsze wpisy, bo niechce mi się ciągle pisać tego samego. Wiele razy pisałem nie tylko o winie Valverde. Poza tym w powyższej wypowiedzi zawarłem zdanie: "Nie twierdzę, że Valverde jest złem wszystkiego.", więc to raczej powinno znaczyć, że to nie jest TYLKO wina Valverde, a MIĘDZY INNYMI. No ale jesteś już znany z tego, że trzeba się po prostu dopieprzyć, zamiast pomyśleć.

1

@MarioVeB!
Wielokrotnie pisałem, że problem Barcelony jest bardzo złożony. Ostatnio nawet pisałem, że kiepskie wyjazdy były już za Enrique. Za Pepa wyjazdy były dużo spokojniejsze, ale tamtą drużynę to niestety trzeba już zostawić. Generalnie geneza mojej wypowiedzi jest taka, że żeby coś zaczęło się zmieniać, to potrzeba jak największego odświeżenia. A tego odświeżenia nie będzie z trenerem, który 2x został skompromitowany w LM ze swoją drużyną.

11

Śmieszy mnie trochę siłowe bronienie Valverde jak i całej drużyny. Bo kontuzje, bo początek sezonu, bo piłkarze zmęczeni, bo ten z tamtym się źle czujo... Zupełnie niepotrzebne mydlenie oczu. I żeby nie było: nie twierdzę, że wyżej wymienione rzeczy nie mają wpływu na drużyne, bo oczywistym jest to, że mają. Ale cholera jasna, ile jeszcze razy będziemy usprawiedliwiać to co się dzieje w tym klubie? Czy m.in. absurdalne i żenujące porażki w najbardziej prestiżowych rozgrywkach nie były dowodem na to, że w tym klubie po prostu nie jest tak jak być powinno? Dlaczego ciągle broni się te same osoby, skoro obraz na boisku drużyny jest w zasadzie taki sam na przestrzenii paru lat, z jedynie pojedynczymi błyskami? Ile razy jeszcze będziemy się oszukiwać, że wszystko jest w porządku i potrzeba czasu?

Nie, nie potrzeba czasu. Nie jest wszystko w porządku. Przez parę ostatnich sezonów ciągle są te same głosy: a bo to początek sezonu, a bo piłkarze zmęczeni, a bo kontuzje, a bo skład nie taki... czego składowi brakuje? Mamy naprawdę świetnych zawodników i jednego absolutnie najza***istrzego ziomka jaki kiedykolwiek biegał po boiskach. Jest młoda krew, są kreatywni, są piłkarze którzy technicznie są naprawdę znakomici. A jednak coś nie gra. Dlatego wszelaka krytyka jaka się przejawia jest jak najbardziej na miejscu. I nie mówię tutaj o sławnym #ValverdeOut, które nic nie wnosi, ale jest wiele użytkowników, którzy pisali bardzo mądre rzeczy krytykujące tą drużynę.

Wczoraj bardzo pozytywne było to, że w końcu mieliśmy dużo większą kontrolę nad środkiem pola. Dzięki zawodnikom, którzy już powinni być w tym klubie parę lat wcześniej, ale wg. mnie zaniechano środek pola i stawiano na ludzi, którzy nie są przystosowani do typowo barcelońskiej gry. Jednak mimo tej kontroli, wciąż wiele rzeczy nie działa tak jak powinno i niestety mam wrażenie że to się nie zmieni póki totalnie ta drużyna nie zostanie odświeżona (czytaj: po prostu nie zmieni się trener). Nie twierdzę, że Valverde jest złem wszystkiego. Ale w Jego systemie niektórzy zawodnicy mogą się po prostu dusić i mogą być ograniczeni. Przynajmniej tak to wygląda z mojej perspektywy. Nie widzę tutaj żadnych pozytywnych przesłanek, że się to zmieni w tym sezonie. Jednak chciałbym się bardzo mylić...

3

@GoniecMaga
Tutaj też nie chodzi o to, że odpadała w LM. Bo odpadać można. Ale jak na posiadanie w swym składzie piłkarzy niezłych + najlepszego piłkarza wszech czasów, to porażki 4:0 w Paryżu, 3:0 w Turynie, 3:0 w Rzymie po wygranym pierwszym meczu 4:1 i 4:0 w Liverpoolu po wygranym pierwszym meczu 3:0 to jest absolutnie wstydliwe i haniebne. To spowodowało wątpliwości u wielu co do kierunku w którym podąża ten klub. Gdyby Barcelona odpadała w "normalnych" okolicznościach, to zdecydowanie mniej osób miałoby problem.

1

@Jordi10
Co ma dziękowanie do zwykłej krytyki? Ja też dziękuję drużynie za grę, za ten cenny remis, bo stadion Borussi jest bardzo trudnym trenerem, a jednak widzę i pozytywy i negatywy w tej drużynie, o których napiszę później osobny komentarz. Jeśli uważam, że nie ma pomysłu na grę i drużyna gra po prostu słabo, to nie mam prawa mimo wszystko dziękować za grę?

1

@DaPi
A ja właśnie mam tak z upałami. Wtedy kompletnie nic mi się nie chce, a upały mnie cholernie męczą. W taką pogodę jak dzisiaj dużo lepiej mi się pracuje. Jak dla mnie łatwiej jest sobie poradzić z chłodem niż z upałami.

0

Jeśli to się zakończy remisem, to Ter Stegen zdecydowanie piłkarz meczu. A Lehman niech się pieprzy...

3

Ter kurła Sztegen! Geniusz!

3

@betonito
Ja też takie skromne 10:5.

0

"Muzeum Narodowe w Krakowie ogłosiło konkurs na nowe logo. Zwycięskiemu duetowi grafików, zamiast dopłacić za narzucone ekspresowe tempo pracy, odebrano zlecenie. Nowe logo MN miało być bowiem inspirowane plakatami reklamującymi muzyczny cykl Artura Rojka w Teatrze im. J. Słowackiego."

W sumie trochę podobne :P
https://bi.im-g.pl/im/fe/08/18/z25199870V,Projekt-logo-dla-muzeum-i-logo-cyklu-w-teatrze.jpg

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25200540,zamieszanie-wokol-nowego-logo-dla-muzeum-narodowego-projektanci.html

0

@barteq
Si.

0

Czy jest możliwość ustawienia w meczowej transmisji brak polskiego komentarza, a tylko dźwięk stadionowy, lub przełączenie na angielski komentarz? UPC. Byłoby świetnie. Wszystko przez Hajto.

6

Dokładnie 80 lat temu:

"17 września 1939 r. około godziny czwartej nad ranem, bez wymówienia paktu o nieagresji, Sowieci zbrojnie napadli na Polskę. Formalnie wywiązali się w ten sposób z tajnej antypolskiej zmowy z Hitlerem z 23 sierpnia 1939 r., przewidującej wspólną agresję przeciwko II RP, podział jej terytorium i definitywną likwidację polskiej państwowości.

Armia Czerwona uderzyła na Polskę w ogromnej sile, na całej długości jej wschodniej granicy. Zaplanowana z premedytacją agresja na Polskę, była oficjalnie tłumaczona przez Stalina rzekomym „wewnętrznym bankructwem państwa polskiego” i „troską Rządu Sowieckiego o zamieszkującą terytorium Polski pobratymczą ludność ukraińską i białoruską”. Nota z takim uzasadnieniem agresji sowieckiej na Polskę została odczytana ambasadorowi polskiemu w Moskwie. Wacław Grzybowski odmówił jej przyjęcia.

Symbolem skutków agresji Sowietów na Rzeczpospolitą 17 września 1939 r. stały się: aneksja ponad połowy terytorium państwa, ludobójstwo katyńskie, zbrodnicze, masowe deportacje Polaków na wschód, mordowanie polskiego wojska walczącego w konspiracji, pozbawianie tysięcy Polaków godnego pochówku, a całego narodu polskiego – niepodległości na kilkadziesiąt następnych lat." - Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

10

@krzychu1526
Hajto sobie w ogóle zdaje sprawę ze swej ułomności w wypowiedziach? Bo mam wrażenie że żyje w totalnie innym świecie, własnym, zamkniętym, gdzie można gadać różne głupoty bez konsekwencji. Przecież On jest memem. Takim śmieszno-żałosnym memem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?