macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Ter kurła Sztegen! Geniusz!
3
@betonito
Ja też takie skromne 10:5.
0
"Muzeum Narodowe w Krakowie ogłosiło konkurs na nowe logo. Zwycięskiemu duetowi grafików, zamiast dopłacić za narzucone ekspresowe tempo pracy, odebrano zlecenie. Nowe logo MN miało być bowiem inspirowane plakatami reklamującymi muzyczny cykl Artura Rojka w Teatrze im. J. Słowackiego."
W sumie trochę podobne :P
https://bi.im-g.pl/im/fe/08/18/z25199870V,Projekt-logo-dla-muzeum-i-logo-cyklu-w-teatrze.jpg
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25200540,zamieszanie-wokol-nowego-logo-dla-muzeum-narodowego-projektanci.html
0
@barteq
Si.
0
Czy jest możliwość ustawienia w meczowej transmisji brak polskiego komentarza, a tylko dźwięk stadionowy, lub przełączenie na angielski komentarz? UPC. Byłoby świetnie. Wszystko przez Hajto.
6
Dokładnie 80 lat temu:
"17 września 1939 r. około godziny czwartej nad ranem, bez wymówienia paktu o nieagresji, Sowieci zbrojnie napadli na Polskę. Formalnie wywiązali się w ten sposób z tajnej antypolskiej zmowy z Hitlerem z 23 sierpnia 1939 r., przewidującej wspólną agresję przeciwko II RP, podział jej terytorium i definitywną likwidację polskiej państwowości.
Armia Czerwona uderzyła na Polskę w ogromnej sile, na całej długości jej wschodniej granicy. Zaplanowana z premedytacją agresja na Polskę, była oficjalnie tłumaczona przez Stalina rzekomym „wewnętrznym bankructwem państwa polskiego” i „troską Rządu Sowieckiego o zamieszkującą terytorium Polski pobratymczą ludność ukraińską i białoruską”. Nota z takim uzasadnieniem agresji sowieckiej na Polskę została odczytana ambasadorowi polskiemu w Moskwie. Wacław Grzybowski odmówił jej przyjęcia.
Symbolem skutków agresji Sowietów na Rzeczpospolitą 17 września 1939 r. stały się: aneksja ponad połowy terytorium państwa, ludobójstwo katyńskie, zbrodnicze, masowe deportacje Polaków na wschód, mordowanie polskiego wojska walczącego w konspiracji, pozbawianie tysięcy Polaków godnego pochówku, a całego narodu polskiego – niepodległości na kilkadziesiąt następnych lat." - Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
10
@krzychu1526
Hajto sobie w ogóle zdaje sprawę ze swej ułomności w wypowiedziach? Bo mam wrażenie że żyje w totalnie innym świecie, własnym, zamkniętym, gdzie można gadać różne głupoty bez konsekwencji. Przecież On jest memem. Takim śmieszno-żałosnym memem.
0
@Phatro
Oczywistym jest to, że wyjazdy zawsze są trudniejsze, ale my czasami się po prostu tam kompromitujemy i to jeszcze po zwycięstwach 4:1/3:0 w pierwszych meczach... pokaż mi drugą taką drużynę.
Sezon 14/15 był świetny, bo większość zawodników była w formie bardzo dobrej, lub genialnej, ale nie zmienia to faktu, że sama drużyna trochę porzuciła chęć zdominowania rywala na rzecz bardziej bezpośrednich ataków i cofania się. To się opłaciło w niektórych sytuacjach, ale coraz częściej taka ostrożna gra po prostu przynosi złe skutki. Przynajmniej ja to tak widzę. Problemy wg. mnie z tym, że nas zdominować może prawie każda drużyna zaczęły się w momencie, kiedy przerzuciliśmy siły ze środka pola na atak. Środek pola został zaniedbany.
1
We wtorek czeka nas bardzo trudny test. Wiadomym jest, że Barcelona największe problemy ma na wyjazdach, w zasadzie już od paru lat i to jeszcze w LM. Nawet za czasów Enrique, nawet w sezonie trypletu mieliśmy problemy na wyjazdach, gdzie drużyna wyraźnie spuszczała z tonu. M.in. rewanż z Bayernem w LM. Udało się strzelić 2 bramki dzięki świetnej formie magicznej trójki z przodu, jednak w tamtym meczu Bayern miał bardzo dużo sytuacji i po prostu mieliśmy sporo szczęścia. Przywołuje tamten mecz dość często, bo zapadł mi w pamięci właśnie ze względu na to, że widziałem Barcelonę zepchniętą, nie starającą zdominować rywala.
Dlatego też problemy Barcelony są już od paru lat, trochę niezależnie od trenera. Albo inaczej: są trenerzy, którzy prawdopodobnie przywróciliby Barcelonę grającą odważnie, z polotem, agresywną. Ale ile jest takich trenerów? 3? 4? I to w dodatku totalnie nie do wyciągnięcia, a jeden już u nas był i stworzył najlepszą drużynę wszech czasów.
Zmieniliśmy się. Nie mamy już takiego parcia na zdominowanie rywala jak kiedyś. M.in. dlatego według mnie są takie problemy na wyjazdach, a czasami nawet i na Camp Nou. Porzuciliśmy filozofię ryzyka i agresji na rzecz wcześniej po części kontr, a teraz na rzecz pragmatyzmu. Dlatego to mi się nie podoba. I mam wrażenie, że niezależnie od tego jaki piłkarz tutaj przyjdzie, to w pewien sposób to nie pomoże tej drużynie, bo ciągle będzie drużyna jako całość ograniczona do takiej ostrożnej gry. Może się mylę, nie znam się na tyle na ile znają się ludzie w Barcelonie, wierze że są tam ludzie mądrzy, ale myślę że mają po prostu inne spojrzenie na piłkę niż ja i część kibiców/piłkarzy/trenerów i chcą skierować Barcelonę na trochę inne tory niż np. 10 lat temu. A że do końca nie wiedzą jak skierować tą drużynę na inny tor i balansują gdzies pomiędzy, stąd często nietrafione transfery, czy haniebne porażki w LM.
0
@Granto
Tak, hype jest ogromny i to może zaszkodzić. Ale też wszystkich się nie zadowoli. Widok 3 osoby byłby kiepskim pomysłem, bo gra jest bardziej wertykalna niż horyzontalna i odpowiednie ustawienie kamery w ciasnych pomieszczeniach TPP byłby ogromnie problematyczne i po prostu niekomfortowe. Ktoś, kto wie coś więcej o grach, jakie mechaniki nimi kierują i jak się ogólnie robi gry, dużo więcej decyzji twórców zrozumie. Ale oczywiście nie każdy się tak bardzo zagłębia, dlatego krytyka byłaby zawsze. Tym bardziej jeśli hype jest aż tak ogromny. Trochę tak było z "Once upon a time... in Hollywood" Tarantino. Ludzie chcieli drugie Pulp Fiction, media w Polsce przedstawiały historię obiegającą wokół zabójstwa Sharon Tate i osoby Polańskiego, a później jak poszli do kina i się okazało, że to film zupełnie inny, o innej historii i powolny to byli zawiedzeni. Nie sprawdzali wcześniej, tylko media nakręcały karuzelę nieprawdy odnośnie tego jak ten film ma rzekomo wyglądać. Tak samo może być niestety z Cyberpunkiem. Ale Redzi wiedzą co robią. To są fachowcy i mistrzowie. Jeśli questy, historia i świat będą tak dopracowane i świetnie zrobione jak w W3 to będę bardzo zadowolony. A tak pewnie będzie.
1
Fajny materiał o tym jak został zrobiony Cinematic Trailer na E3 z Cyberpunka. W ogóle świetna muzyka. Liczę, że w końcu udostępnią parę podobnych soundtracków z gry.
1
@Cariones
Perełka sztos.
0
@Bykunn
To jest humorystycznie, tak jak kolega Raiden z Mortala Ci powiedział :)
Wg. mnie śmieszny, prześmiewczy tekst ;)
1
Kraft vs. piwa koncernowe weszły już nawet do muzyki.
"Przystępna cena i cudowny smak
dlatego śpiewam dla was tak
Harnaś z puchy Harnaś z puchy nie dajmy się zwariować
Po co za piwo przepłacać skoro efekt jest zazwyczaj ten sam"
2
@marcin000019
Wg. mnie prawda leży gdzieś po środku, czyli piłkarze typu Paco, Gomes, czy Coutinho faktycznie mieli problem z psychiką, odpowiednim podejściem, nie potrafili się odnaleźć, ale z drugiej strony też sztab trenerski nie potrafił im za bardzo pomóc, wzrosnąć by grali na miarę swoich możliwości. Ile zawodników widocznie urosło piłkarsko z Valverde? Bardzo mało. Więc prawda wg. mnie leży gdzieś po środku.
PS. Żeby nie było: nie uważam Valverde za wszystko co złe w Barcelonie, bo jak kiedyś pisałem, problem w drużynie jest bardzo złożony. Jednak On swoje winy też oczywiście ma, tak samo jak zarząd, jak piłkarze i o tym też trzeba mówić.
4
@kerouac
Tam jest może i bardziej przejrzyście poprzez dużą ilość białego co jest dość logiczne patrząc na kolory ich klubu. Jednak całość jak dla mnie jest mocno szablonowa jak na parę lat pracy. Można zrobić świetną stronę w jasnych kolorach, czytelną, informacyjną i z efektem "wow".
Wg. mnie trochę taką stronę ma Polityka:
https://www.polityka.pl/TygodnikPolityka
6
Tak pacze na tą fioletową, pacze... i szczerze pisząc, to myślałem że będzie to ładniej i bardziej zaawansowanie wyglądać. Wiem, że może nie mają tyle mocy przerobowej, lub tylu utalentowanych ludzi jak tutaj, ale skoro wzmianki o stronie pojawiały się już chyba parę lat temu i informacje, że nad tym ciągle pracują, to myślałem że zaskoczą czymś naprawdę bardzo dopracowanym. A tutaj mamy coś bardzo prostego, zwykłego, coś co można zrobić w dość krótkim czasie. Mimo wszystko ciekaw jestem jak będą tą stronę rozwijać.
19
@Barca17griezz10
PiS, a TVP KO.
2
Na Camp Nou z reguły jest bardzo dobrze. We wtorek dopiero będzie prawdziwy test tej drużyny. Wyjazd i to w dodatku na teren bardzo trudny. Oby w końcu te wyjazdy wyglądały dużo lepiej niż dotychczas.
0
@Rewolucja123
Ten Peter Lim to taki Grzegorz Lato Valencii. Szkoda, mam nadzieje że sytuacja się ustabilizuje, a ten Lim długo tam nie pobędzie.
0
@FafitFCB
Gramy na Camp Nou, więc powinno być dobrze. Później znowu wyjazd i znów pewnie będzie dużo narzekania (tego podstawnego, jak i tego bezpodstawnego). Wątpię, że Barcelona będzie przez dłuższy czas grać tak jak z Betisem. Raczej to będzie sinusoida, a słabsze mecze będą standardowo na wyjazdach.
46
- Buenos días, señor Siarra!
- Buenos Ajres!
Legenda.
0
@ViscaBarca123
Nie znam.
0
@Mesi12
Tutaj:
https://www.awwwards.com/
Jako "Site of the Year". El Jarek już ogarnia przemowę na wręczenie nagród. Nagrodę podobno ma wręczyć Muniak.
3
Chcecie spojrzeć na wyjątkowe, ładne i zaawansowane technologicznie strony?
Jak kogoś to interesuje, to zachęcam spojrzeć :)
https://www.kikk.be/2019/en/home
https://veleyross.wedding/
https://boniver.withspotify.com/
https://prior.co.jp/discover/en
https://stuuudio.co/
http://www.drinkcann.com/
0
@cinek090
Bardzo merytoryczna, miła i pełna kultury odpowiedź. Rodzice pewnie dumni :)
0
@badej60
Nie wiem czy to takie logiczne. Sporo ludzi znam i obserwuję i naprawdę mało osób jest za tą partią. Stąd ciekawość, dlaczego mają aż takie poparcie, skoro większość znanych, czy nowo poznanych osób ich niepopiera. Ale rację ma @banann16 z tym, że sporo osób jest starszych, nie mających dostępu do internetu etc.
13
@kamilo0066
Dla Ciebie najazd, dla mnie spostrzeżenie którym chce się podzielić z innymi. Widzisz to co chcesz widzieć.
PS. Poza tym tutaj starałem się zauważyć dobre strony tej partii:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-7717895
A to, że widzę niestety więcej wad niż zalet i o Nich piszę, to już inna sprawa. Oni są u władzy i to na Nich się opiera większa uwaga, a nie na nieudolnej opozycji, która w zasadzie niestety mało znaczy w tym momencie. Więc Twój komentarz jest idiotyczny.
4
#JeszczeTrochęPolitycznieWięcMożeszNieCzytać
Po ostatnich zapowiedziach PiSu, bardzo dużo moich znajomych się mocno oburzyło, również Ci którzy w pewien sposób siedzieli cicho i nie byli po żadnej ze stron. Osobiście w moim środowisku znam z 10% ludzi, którzy otwarcie głosują i popierają platformę Kaczyńskiego. Reszta, albo ich szczerze nie znosi i wyśmiewa, albo w politykę się nie miesza i po prostu nie chodzi. Czy to w robocie, czy to u większości rodziny, czy to u znajomych z różnych środowisk, czy to nawet tutaj, na La Ramblii, widać że ludzie niepopierający PiSu są większością. Dlatego ciekawe jest to, że Oni mają aż tak cholernie duże poparcie. Wciąż. Choć osobiście znam stosunkowo mało osób, którzy na Nich głosują, choć większość ludzi narzeka w internecie i na ulicy też. Jesteśmy dziwnym krajem.
11
@IAmBackCules
Spoko, jak bendziem zarabiać 4 tysionce, to w czy dni kupimy!