macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
29
Uwielbiam dialogi w W3. Generalnie na dialogi zwracam szczególną uwagę, nie tylko w filmach, ale też właśnie w grach.
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/68703889_2333353436748298_2176866116272390144_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQlmHFtcNIQVkDzHtJJaBHgdNWVwsctaX7nMDtgO3UsWH7iNA5dYfBblNJCGV08eJ1w&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=2dcb3145cc850c4b6955fc64de436e9d&oe=5DD90E7A
0
@sidzej
Ja miałem taką minę jak Ci w środku jak się dowiedziałem o pomyślę sprowadzenia Neymara z powrotem.
8
Wyjaśnił.
Już niedługo w jakiejś Gazecie Polskiej czy coś takiego:
"Zmasakrował globalne ocieplenie i udowodnił, że to lewacka bzdura! Zobacz jak!"
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/70270131_2293502810703344_2056877576269332480_n.png?_nc_cat=109&_nc_oc=AQnOdqF4PM5KBbym0w1zVXU6HIdCpyzeErQgCDzfo9Py0r6C2IO7oJ7GucXtmj2hqMM&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=756e2db526a7de03ff90fe6fcde23f96&oe=5E12BC4E
3
@Danny Gaucho
Wybitny trener. Dobrym trenerem jest Valverde. Ale do wybitności Fergusona, Guardioli, Kloppa etc. mu dużo brakuje.
0
@Danny Gaucho
I ten trener United ^^
0
@Rewolucja123
LL, bez PK i LM.
3
@arcziFCB
Czyli fajnie, że teraźniejsze pokolenie ma tak samo g*wniane nauczanie, bo ja też takie miałem? Myślałem, że przyszłość powinno się tak kreować, by przyszłe pokolenia miały po prostu łatwiej, a nie tak samo/czy nawet trudniej.
31
Bywa i tak :)
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69480944_1182419151930939_7112289211645952000_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQlany1bwZL042-gR6pgTg1vCYzCFUahAO_KOw08gluhE8T3gsjidBrOLvnCWwpBa74&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=696abd97789299893ff036e728cb9877&oe=5E09E219
2
"Manchester City jak na razie króluje w tym sezonie.
Najwięcej wymienionych podań: Manchester City (1885).
Najwięcej strzelonych goli: Manchester City (10).
Najwięcej asyst: Kevin De Bruyne (4).
Najwięcej bramek: Raheem Sterling (ex aequo z Pukkim) (5)."
Ale pkt nie mają najwięcej :P
1
@Suzu
To wyżej, to moje, to też żart. Chyba. Ja nie wiem co tam inni robią pod biurkiem.
3
Ta cała sprawa jest tak żałosna, że aż śmieszna. Jak pojawiła się dziś informacja o jakiejś tam ofercie za Neymara z dopiskiem że to ostateczna, to ktoś napisał że "mu stanął". W tym momencie to chyba opadł i się długo nie podniesie. Strach pomyśleć co będzie się dziać jak Brazylijski Dzieciak nie przyjdzie.
0
@HansLanda
Cóż, mam inne zdanie oparte na obserwacjach i trochę autopsji. U nas jest to mocno nasilone jak dla mnie.
1
@robsesh
W każdym, ale w mniejszym lub większym stopniu. U nas w zdecydowanie większym. Nie przez przypadek mamy mnóstwo memów z Januszami, somsiadami, czy madkami.
2
Zastanawiam się skąd w naszym narodzie tyle zawiści i zazdrości. I to jeszcze do nas samych, do innych Polaków.
Sporo ostatnio czytam komentarzy pod różnymi informacjami dziejącymi się w Polsce i na świecie, również o sukcesach narodu. Bardzo często można natrafić na komentarze wyśmiewające, lub bagatelizujące jakieś informacje/osiągnięcia. Jako przykład można dać Zawieruchę u Tarantino, gdzie skala zawiści była ogromna. Przed filmem pełno komentarzy "haha, kurła chyba Go wycioł!, jakież było zdziwienie, że jednak pojawił się w filmie. A jak się pojawił, to wyśmiewanie, że było Go bardzo mało, ledwie 2-3 minuty. Kolejna sytuacja z... Cyberpunkiem. Pojawiła się informacja, że udostępnione demo będzie 15 minutowe, a nie tak jak ludzie myśleli - 50 minut. I znów: "haha i macie cede projekt, obiecali pisiont minut i co?". Ludzie pomijają fakt, że żadnych obiecanych 50 minut gameplayu nie było, ważne żeby po prostu dopieprzyć i wylać swoje frustracje. I to właśnie u nas w kraju jest bardzo widoczne. Gdzieś indziej są oczywiście takie przypadki, ale w trochę mniejszym nasileniu.
Takich komentarzy jest zadziwiająco dużo, w różnych sytuacjach czy komentarzach. Miałem wrażenie, że jakoś to zahamowało w ostatnim czasie, może zaczynamy dojrzewać jako naród. Ale nie. Czasem nawet jest jeszcze gorzej jeśli chodzi o skalę zazdrości, czy zawiści. Historia tak nas "nauczyła"? Mamy to w genach? Politycy tak "kształtują" społeczeństwo poprzez podziały? Pewnie wszystkiego po trochu. Zastanawiam się tylko kiedy w końcu będzie tego mniej, a ludzie w Polsce będą kibicować drugiemu, zamiast ciągle szukać dziury w całym.
2
@GeFcIo
I niech tak już zostanie, pójdzie se we wrześniu na rowerek.
2
@BarcaInfo
Za chwilę pojawi się informacja:
"Tak samo Abidal i reszta."
0
@buddy
Piekarnik.
:(
9
@buddy
La Rambla przed plotką o powrocie Neymara.
1
@fajny_football
Zarówno w ofenzywie i defenzywie.
0
Jedno jest pewne: chyba jeszcze nigdy ta strona nie była tak podzielona jak w kwestii najpierw Valverde, a teraz Neymara.
0
@koksik2700
Po tym co Neymar zrobił, to ja Go po prostu nie chce i tyle. Gdyby odszedł w normalniejszy sposób, to może, ale w takim wypadku nie chcę Go tutaj.
Co do Dembele, to ciężka z Nim sprawa. Po dobrym występie Pereza śmiałem się, że można powiedzieć Dembele, by dalej se grał w te gry :)
Ale coraz bardziej twierdzę, że Jego czas w Barcelonie dobiega końca. Niestety, bo talent ma naprawdę genialny. Ale czy głowa będzie na takim samym poziomie co umiejętności piłkarskie? Mam wątpliwości. Szkoda byłoby, gdyby taki talent się zmarnował przez swoją własną głupotę.
19
Świetny materiał Ćwiąkały na temat Barcelony i La Masii.
Właśnie to jest wyjątkowością i dziedzictwem tego klubu. Czymś na co zawsze powinien być tutaj nacisk.
Dlaczego zakochaliśmy się w Barcelonie? Dlaczego to właśnie Barcelona była tym klubem, który wydawał się nam najlepszy i który rozkochał w nas miłość do piłki jak i do samego klubu? Myślę, że dla większości to była historia klubu, mocno naznaczona osobistością Cruyffa, styl gry i właśnie Ci wychowankowie. To stanowiło i powinno stanowić teraźniejszość i przyszłość FC Barcelony.
A jak jest? Wydaje mi się, że nie do końca tak jak chciałyby osoby kształtujące wielkość Blaugrany w przeszłości w osobach właśnie Cruyffa, Guardioli, czy nawet tego Laporty.
Abstrahując już od stylu gry, który się nieco zmienił i który często jest "szarpany", przeplatając świetne występy z występami wstydliwymi dla takich piłkarzy jakich ma Barcelona, to wiele decyzji marketingowo-biznesowych źle działa dla dobrego imienia klubu. Mnóstwo afer, czy niezrozumiałych, transferowych decyzji. A teraz jeszcze Neymar. Piłkarz z pewnością świetny, ale czy sportowa świetność ma przewyższać wszystko inne w takim klubie jak Barcelona, o takiej tożsamości? Moim zdaniem nie. W tym klubie inne wartości powinny być również mocno brane pod uwagę przy wyborze zawodnika. To jak się zachowuje, to jakim jest człowiekiem, jak pasuje do założeń klubu, do historii klubu pod względem charakterologicznym. A tymczasem staramy się ponownie o zawodnika, który dosłownie napluł i nasikał na dobre imię klubu, z którym było mnóstwo absurdalnych problemów prawnych i nie tylko, który jest często mentalnie jeszcze dzieciakiem i który bez niczego poszedłby do Realu, czy do każdego innego klubu. Jak to ma się do reszty historii Barcelony? Nijak. Zarząd nawet nie powinien rozpatrywać możliwości kupna takiego zawodnika, tym bardziej że skład jest naprawdę dobry. No ale jeśli dla kogoś bardziej liczą się pieniądze, biznes etc od dobrego imienia klubu, wyjątkowości... to tak jest. Szkoda.
8
@DC7
O, dzień dobry, widzę że Pan nowy w internetach :)
11
@IronSanHybrid
Takich osób jest zadziwiająco sporo. Ostatnio jak byłem w jednej, dość eleganckiej restauracji, to dziecko po połowie pomieszczenia jeździło jakąś zabawkową ciężarówką, która robiła dość spory hałas. A rodzice zachwyceni. Drugie dziecko latało se po całej knajpie, bez totalnej opieki... ludziom naprawdę się w d*pach przewraca, myślą że jak mają dzieci to są ponad innymi. Ech. Niektórzy ludzie nigdy nie powinni mieć dzieci, taka prawda.
8
Wincyj dajcie, wincyj
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69277759_2713305295360335_710038066319851520_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQk0_0TWR9Nz4wE0X-njB_XuRtS_-BDf2vnu_tIhOwANef4lb-R6ShoKL8vqfSI5gvk&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=6109528b859bae8aa832654c6e8386e4&oe=5E130029
1
@tadzik447
Oby! :)
34
A na bramie polskiej ambasady w Waszyngtonie... wisi coś takiego:
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/69125085_2333699256713716_5381033425576656896_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQkQdqQIhbqNttB8tpeSDETzlKvkMZba8CKL_qctiPeH7uZfB6pUlDhFDf-iFx0nFq0&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=81d313aabbe5077f99e06eb53161debc&oe=5DD8F213
0
@student97r
Tak, to też prawda. Tylko smutno, że ludzie którzy wszystkim wokół deklarują wiarę w Boga piszą takie rzeczy. To jeszcze bardziej... irytuje.
0
@student97r
Miecugowa bardzo lubiłem. Przyjemnie się Go słuchało. Ale nigdy nie zapomnę tych komentarzy m.in. pod postami TVP Info, czy Niezaleznej na fb ludzi, którzy wyśmiewali tą śmierć. Wstyd.
12
Z tym wypychaniem Rakitica to trochę jest też tak, że nie tylko ludzie chcą by klub na Nim zarobił niezłe pieniądze, ale też nie chce się już bać, że Ivan będzie za każdym razem w pierwszym składzie :D
Jak Go nie będzie w klubie, to Valverde nie będzie już na Niego stawiać - oczywista oczywistość. M.in. też dlatego duża część osób chce by odszedł. Wtedy będzie większa szansa na "młodą" i świeżą pomoc.