macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
15
"Poseł PiS Zbigniew Dolata wnioskuje, by określenia "przed naszą erą" i "naszej ery", które nazywa reliktami komunizmu, zniknęły z przestrzeni publicznej. Chce, by w podręcznikach szkolnych i na wystawach muzealnych zostały zastąpione terminami "przed Chrystusem" i "po Chrystusie" lub "Anno Domini". Zwrócił się z prośbą w tej sprawie do ministra kultury Piotra Glińskiego i ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego."
Pomysł standardowo durny, jak większość w tej partii, ale w sumie mogło być gorzej. Mogli przecież wpaść na pomysł, by totalnie zmienić wszystko na "przed Smoleńskiem" i "po Smoleńsku".
2
@DonMatteo901
Dzień jak co dzień.
4
@Danny Gaucho
W 10/11 LM wygrała również Barcelona, dorzucając do tego tytuł ligowy. Niech się historia powtórzy i w jednym i w drugim przypadku.
1
@sidzej
Możliwe, ale wciąż uważam, że lepszy trener mógłby sprawić, że ta układanka by zadziałała. Ale takich trenerów jest ledwie paru, którym mogłoby się to udać i raczej żaden z Nich nie będzie w najbliższym czasie trenerem Barcelony, a jeden nawet już był. Dlatego też, faktycznie bez sensu mogło być sprowadzenie tutaj Filipa. Ale to jest ta sama kwestia o której pisaliśmy dawno temu: ten klub nie ma jasnej wizji sprowadzania piłkarzy. "Kupmy tego, tamtego, a trener se to jakoś poukłada."
1
@sidzej
Hmm, a ja uważam, że pod okiem lepszego trenera mógłby tutaj grać naprawdę fajną piłkę. Potencjał ma bardzo duży. Ktoś z wizją i pierwiastkiem geniuszu mógłby Go dobrze ustawić w tej Barcelonie. No ale tego to już raczej się nie dowiemy...
16
@Ratamahatta
Ech... wstyd mi trochę za ten klub...
3
@Dzemix111
Ten po lewej to ja, za**ista czapka.
25
A gdyby tak Neymara kupić po prostu za uśmiech bombelka?
1
@IronSanHybrid
Ta sama babka :D
https://streamable.com/i1cpw
3
@norbi77
Już tak jest tutaj, że myślałem że w tym filmiku będzie Neymar.
5
[jeśli przyjdzie milioner-gimnazjalista] Ile wg. Was Neymar wytrzyma w Barcelonie?
Jak dla mnie 2/3 lata, trochę syfu podczas pobytu w Barcelonie na czym ucierpi i tak już mocno nadszarpnięte imię klubu + standardowo kwas z odejściem za parę lat.
0
@bart_azz
Nie, tylko jest to po prostu smutne, że klub z dawnej wyjątkowości nie ma już tak naprawdę nic... a powrót Neymara jest na to koronnym dowodem.
6
Nie wiem czy było, ale uderzające podobieństwo. Ten na górze był czasami po prostu śmieszny, ten na dole jest często śmieszny i żałosny równocześnie.
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67812198_10157574783313055_2459427165658152960_n.png?_nc_cat=101&_nc_oc=AQnhKc_TQ3GJ3vhCyPBNSe3UqFR5XTDwrkHcaGHEKvcyYrw_o9oMTLioLmrUGAM_qB0&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=1a0bc57a2e0645f969ecbb94340638b6&oe=5DDC5108
2
@tbas
Nie kurde, nie jest ok i w zasadzie nie wiem po co o tym wspominasz. Ani jedno, ani drugie wg. mnie nie jest ok.
@plutonio
Nie mam zamiaru nigdzie Ci grzebać (fuj) i krótko mówiąc: wolę żeby został Coutinho, niż przyszedł Neymar, bo innej alternatywy już nie widać na miejsce Coutinho. Pisałem wiele razy, że chciałbym by Coutinho pozostał w klubie pod warunkiem zmiany trenera. Zmiany nie było, więc mój entuzjazm względem Filipa trochę osłabł, niemniej jednak jak się dowiedziałem, że Neymar ma wrócić w miejsce Coutinho, to zdecydowanie wolę, by Filip został. Tyle.
0
@Odesseiron
Jesteś pewnie starszy ode mnie, ja te bajki to kojarzę całkiem dobrze i mam pewien sentyment. A ze starych bajek to jeszcze "Bajki z mchu i paproci", szczególnie jeśli chodzi o muzykę.
58
@plutonio
No taa, nie ważne w sumie czy jest wyrzucany z klubu, kogo to obchodzi, ważne że Neymarek przyjdzie. Tak się nie powinno robić.
2
@Odesseiron
A ja to lubiłem :)
Wpada w ucho.
No i nie można zapominać o Tabaludze!
0
@plutonio
Że niby Cruyff nic mądrego?
1
@Ratamahatta
50% pomyłka, bo sportowo było za*iście, ale 50% miał racji, bo faktycznie miał trochę konfliktów, czy to z Semedo, czy to z Albą, czy to później z Bartomeu i ogólnie klubem. Wszędzie Neymarek zostawia syf. Dlatego Cruyff miał rację, że trzeba się bardzo poważnie zastanowić nad ściągnięciem Go. Szczególnie teraz. Ale jak dla kogoś liczy się hajs i medialność jak u Bartomeu, to o czym my tu mówimy... tożsamość, wyjątkowość i tradycja? A na co to komu, a komu to potrzebne?
8
Swoją drogą bardzo ciekawe co Cruyff powiedziałby na temat polityki zarządzania tym klubem i samego przyjścia Neymara. Myślę, że nie trudno przewidzieć, że miałby mnóstwo uwag i dużo krytyki by się posypało z Jego ust. Jest to o tyle ciekawe, że osoby, które chcą przyjścia Neymara za wszelką cenę, również uważają się za wielkich zwolenników Cruyffa i krytykują np. Valverde za odejście od Jego filozofii, podczas gdy ten klub jako całość odchodzi totalnie od tego z czego był jeszcze 10 lat temu wyjątkowy. A takie akcje jak z Neymarem to pogłębiają i potęgują.
0
@Rogalson
Niedługo to zamiast koguta narysujo TENCZE!
8
"3 sierpnia. Ks. Lucjan Pezda, proboszcz parafii w Pcimiu, podczas kazania omawia powstały w kwietniu mural ze słowem "gościnność" i symbolami wsi: kłosami zbóż, chabrami, żukami i kogutem. Wykonały go dzieci z pobliskiej szkoły podczas zorganizowanych dla nich warsztatów.
Księdzu nie spodobał się mural, który przedstawiał symbole wsi. "Dla mnie kogut jest symbolem zdrady i to zdrady największej, bo Piotrowej. Niech rodzice uważają, na co zapisują dzieci" - miał z ambony powiedzieć proboszcz Pcimia."
https://bi.im-g.pl/im/90/eb/17/z25081488V,Mural-w-Pcimiu.jpg
Kiedy pseudochrześcijańska "miłość" do innych wejdzie za bardzo.
5
@szkutnik91
Ostatnio rzadko się udzielam w kwestii Neymara, ale cały czas, nieprzerwanie od paru tygodnii mam wrażenie, że czytam to samo. Nudy.
1
@Barcelismo
O kurde, jaki fanatyzm...
11
@IronSanHybrid
Zawsze tacy ludzie będą mi się kojarzyć z totalnym brakiem inteligencji.
1
"Na Melinie, inaczej czas płynie" - Sidney Polak
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67772573_2682298045127727_3518036149132066816_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQk_QR9wCe7ayFjvwtZMmYj22YF8uQ9vwVaT4Fbub-es0bb2zT3SqfySJpcabJY1S-I&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=4f092c5362744dea8e154894475dcf14&oe=5DC75398
0
@masq
Polecam :)
W tym tygodniu jeszcze Tarantino muszę zaliczyć, mam nadzieje że czasowo dam radę się wybrać. A co do Toy Story 4, to ciekawostką jest fakt, że na sali oprócz nas było wczoraj z 10 osób z czego tylko 2 osoby były rzeczywiście dziećmi :D
34
Wczoraj byłem na Toy Story 4. Poza samym faktem, że jest to po prostu bardzo dobry film i bardzo nostalgiczna, fabularna podróż do pozostałych części, to poziom artystyczny i technologiczny stoi na niebotycznym poziomie. Najlepiej zrobiony film animowany w historii. Nieprawdopodobna ilość detali, deszcz, który wygląda jak prawdziwy, zarysowania na postaciach jak gdzieś spadają, kurz w najdrobniejszych zakamarkach, nitki na ubraniach. Naprawdę, coś niesamowitego. Pixar to najwyższa klasa.
18
@Koqsu21
Andrea Pirlo.
0
@kkbarca
No i trza zaś wykupić jakieś Ilewen.