macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@LuisSalvano
No jasne, że mam obsesję. Śniłeś mi się nawet wariacie.
47
@Odesseiron
"Jakikolwiek klub, który zdecyduje się go kupić popełni wielki błąd."
@LuisSalvano już jedzie, by Cantonie wp***ić.
0
@MatiFCB2000
Tak.
5
@cules100pro
Ma rację. Real nie ma określonego sylu gry. Styl jest zależny od trenera. U nas styl jest narzucony przez historię. Można się spierać z tym, czy ten wyjątkowy styl nie jest zatracany, ale tak czy inaczej styl u nas jest dużo ważniejszy niż w Madrycie i bardziej wyjątkowy.
2
@szkutnik91
Może, ale ja Busquetsa cenię za to, że ryzykuje i szuka niekonwencjonalnych podań. Motoryka i zwinność już nie ta, ale inteligencja nadal pozostała. A Rakitić nigdy nie był i nie będzie typem zawodnika, który często będzie szukać niekonwencjonalnych podań. A nawet jak szuka, to albo są one niedokładne, albo spóźnione. Za rzadko są w odpowiednim tempie i z odpowiednią siłą.
2
@Misanthrope
Myślę, że Valverde dałby radę to poukładać tak, że nie byłoby tragedii. W końcu Messi miał już parę razy kontuzje i Valverde dał radę, więc na dłuższą metę by to nawet działało. Jednak drużyna jeszcze bardziej byłaby pragmatyczna i ograniczona, jeszcze bardziej by się cofała... więc w sumie wolę o tym nie myśleć :)
10
@FafitFCB
To jest niesamowite, ale widać było wczoraj dość dużą różnicę pomiędzy Rakiticem, a Puigem i De Jongiem. Rakitica cenię, ale widać że chłopak ma dużo mniej luzu niż Puig i De Jong. Nie samą kreatywnością i artyzmem piłka nożna stoi, wiadomo, ale ile bym dał za to, by Rakitić już trochę schodził ze sceny, a coraz częściej w Jego miejsce wchodził taki Puig, który ma ogromny luz i talent...
9
#InRakiticWeTrust
0
@Objectivo
Dokładnie tak to będzie wyglądać i powoli już wygląda.
1
@student97r
W tym roku nie powinni mieć większości konstytucyjnej, ale kto wie... wystarczy, że dadzą znowu jakiś g*wniany przywilej, który będzie totalnie od czapy, ale "kupi" tym jakąś grupę wyborców.
10
"Pewnie nie tym razem, ale przyjdzie taki dzień, że zmienimy konstytucję na potrzebną. Konstytucję, która będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, prawdziwą praworządność, prawdziwą równość, która jest dzisiaj łamana - mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński."
To dopiero będzie "#dobrazmiana"! Już sobie wyobrażam tą równość i prawdziwą demokrację...
1
@AlwaysBlaugrana
Koeman był widziany w biurach Barcelony parę miesięcy temu. Może było tak, że zarząd faktycznie szukał kogoś innego i może powiedział, że nie opuści Holandii przed Euro 2020, ale po Euro będzie dostępny. Stąd pozostanie na stanowisku Valverde, który odejdzie po sezonie, a Koeman przybędzie po Euro.
1
@sidzej
Cóż, czeka nas prawdopodobnie kolejny, ciężki sezon z indywidualnymi przebłyskami, bo nie bardzo wierzę, że nagle Barcelona zacznie grać ryzykownie i błyskotliwie. Z tymi zawodnikami tak, ale z Valverde? Nie jestem przekonany.
2
@Avada Kedavra
" jak Barcelona wygrywa 1:0 i cała drużyna się cofa i broni wyniku"
No właśnie, wydaje mi się, że jest to trochę ręka trenera... niestety. Mam czasem wrażenie, że zawodnicy się "duszą" w systemie i stylu preferowanym przez Valverde, że są trochę ograniczani przez pragmatyczność i sztywność. Ale mogę się mylić, nie wiem. Trudne jest to do jednoznacznego ocenienia. W każdym razie nie jestem za Valverde i tyle. Już powinno się to skończyć, to za duży klub na takie kompromitacje jak w ostatnich latach w najbardziej prestiżowych rozgrywkach i mający jeszcze w składzie najlepszego piłkarza wszech czasów...
35
To jest niesamowite jak wielka presja leży w tym momencie na Valverde. Wystarczył jeden mecz towarzyski (kurła jeden! towarzyski!), żeby Valverde znów został zjechany od góry do dołu. Nie wiem czy jest to słuszne, wg. mnie w tym momencie nie, ale mimo wszystko Ernesto trochę sam jest sobie winny. Wczorajsze gwizdy niektórych osób na stadionie tylko potwierdziły fakt, że nie jest to trener mile widziany na ławce przez kibiców. Trochę rozumiem jednak zarząd, że na nikogo innego się nie zdecydowali, bo nikogo innego po prostu nie było... choć z drugiej strony Valverde popełnił duży błąd, że zdecydował się zostać. Jeśli znów odpadnie z LM, nie daj Boże po kolejnej kompromitacji, to będzie to gwóźdź do Jego trumny trenerskiej i ogólnie całej kariery. Wg. mnie nie powinien zostać i byłbym bardziej rad z tego, że zarząd zaryzykowałby z innym trenerem, choćby to się skończyło fiaskiem. Ale zaryzykowałby, co mnie by się po prostu spodobało. Praktycznie każdy jeden błąd, każdy mecz będzie przez kibiców ostro oceniany względem Valverde, nie tylko przez większość z nas na La Ramblii, ale też jak widać i słychać przez sporą część kibiców z całego świata.
Wielka presja. Ciekawe jak sobie z tym poradzi. Osobiście podchodzę do tego nieco pesymistycznie... ale chciałbym się miło zaskoczyć. Skład jest naprawdę dobry. Guardiola, zostając trenerem pierwszej drużyny Barcelony, w swojej pierwszej przemowie powiedział mniej więcej: "Jeśli z tymi zawodnikami nie uda nam się osiągnąć wielkich rzeczy, to będzie to tylko nasza wina, trenerów". I tak będę twierdzić w tym sezonie. Jeśli Barcelona znów będzie w cholerę pragmatyczna i ociężała, a w efekcie doprowadzi to do kolejnego odpadnięcia z LM w podobnym stylu co w poprzednich latach, będzie to trochę dowód na to, że wina leży po stronie ławki trenerskiej.
3
Większość sytuacji Arsenalu jest dużo klarowniejszych i spójniejszych. Barcelona jakby bez pomysłu. Wciąż. Zobaczymy jak to będzie się rozwijać...
0
Był angielski w tle, teraz jest katalonski. Świetnie Polsat, kolejny raz wielki profesjonalizm. Wstyd, Polsat to jedna z najbardziej irytujących stacji.
5
Ernesto trochę wygwizdany. Ale i tak ktoś będzie twierdzić, że w sumie tylko tutaj są "dzieciaki" i Valverde kojarzy się w większości pozytywnie.
3
@Nano22
No, nie to co Ty, taki dojrzały kawaler.
2
@Nano22
No pacze i myślę jednak, że więcej jest osób, którym Valverde kojarzy się z tą nieszczęsną LM, aniżeli z wygranymi ligami. Ale chętnie zrobię ankietę tutaj na ten temat. Jutro. I nie tylko tutaj, ale na różnych social mediowych grupach też postaram się coś takiego zrobić.
4
@BykFCB
Masz trochę racji, ale Guardiola swój status zbudował poprzez swój niepodważalny geniusz i legendę Barcelony, a Valverde póki co jest kojarzony z kompromitacjami w LM.
3
Chciałbym, żeby w przyszłym sezonie Barcelona grała z taką pasją i pomysłowością jak City i Liverpool.
1
@Witekk10
Dzięki bardzo :)
0
Jestem ostatnio trochę nie na bieżąco jeśli chodzi o klubowe sprawy. Może ktoś napisać, czy będzie jakaś prezentacja drużyny przed meczem z Arsenalem i czy:
a) będzie transmitowana na Polsat Sport Extra
b) będzie na jutubie?
Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam wszystkie mordeczki.
0
@czółkovsky
Ty się cieszysz, a Valverde teraz siedzi i płacze, a Rakitić Go pociesza.
1
@adambądkowski93
On nawet nie zasługuje by trzymać taką koszulkę.
9
@BigShaq
Mnie się zawsze takie ubrania patriotyczne kojarzą z typowym Sebixem, który w głowie ma totalną pustkę, jest łysy, z Żubrem w łapie i jak mu się coś nie podoba to od razu mówi "wyp***alaj z Polski ty k***o". Stereotyp, ale na pewno nie wziął się znikąd. Znam wielu takich ludzi, którzy są... cóż, niezbyt inteligentni, a taką odzież noszą bardzo często.
3
@Esteban_ @Ghotti
Heh. W zasadzie to jest trochę zabawne. Ludzie się burzą (wg. mnie słusznie), że znak Polski Walczącej jest na fladze LGBT przy czym ten sam znak mają np. na bieliźnie, czy na ubrankach dla psa. Wtedy to jest spoko :D
28
Wincyj, żeby ludzie widzieli żem patryjota!
https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67687878_2562298140469037_5148072123108950016_n.png?_nc_cat=103&_nc_oc=AQlQQEkDvPvANior0ViKT43ScGVplLeKMo8Uq-laP888cJgIlDvwOEB4RO9bxzAw16o&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=c4423a484c370469a15994c9471ee7de&oe=5DE68D78
5
@AdrianGajewski2005
Co w tym dziwnego? Dorabia za głodową pensje w Barcelonie. De Ligt tak nie chciał.