macio_944
Dołączył/a: styczeń 2024
Będzin
43 obserwujących
8 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Sulimo To prawda, ale mimo wszystko faktycznie rozgłosu było znacznie mniej. Pewnie ma to też związek z mniejszą popularnością social mediów, ale wydaje mi się, że było to znacznie bardziej profesjonalne czego dowodem był np. bardzo szybki transfer Villi.
4
@Popitek12 Cristiano Ronaldo - ten, który rozwala kluby, niszczy godność. Cieszę się, że unikam tego zawodnika i zamiast tego wybieram Lionela Messiego.
11
@Tasde I prawie 3 tyś serduszek. To jest właśnie wstyd i ja za takich ludzi się najbardziej wstydzę, a nie za Lewego, który odbiera medal od Dudy (bo tam też były jakieś dyskusje polityczne, że nie powinien), czy popieranie przez Świątek liberalnych, czy wręcz lewicowych wartości. Lewy, Świątek i inni sportowcy zrobili dla Polski i polskiej kultury nieporównywalnie więcej niż Ci wszyscy narzekacze razem wzięci.
1
@Death_voice No to masz parę linków, gdzie kontynuowałem dyskusję, szczególnie w ostatnim linku, gdzie to właśnie ja nie otrzymałem odpowiedzi. Z tym, że ja akurat to rozumiem - od dłuższego czasu nie widzę sensu w kontynuowaniu dyskusji z kimś, kto wg. mnie gada takie pierdoły, że brakuje mi rąk do facepalmów. Ale żyjcie sobie w swoim własnym, wyimaginowanym świecie, że uciekam od dyskusji. Dla mnie to nawet lepiej, że tak twierdzicie, bo jeszcze bardziej potwierdzacie swoją memiczność. Dobrej nocy :)
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14564690#comment-14564690
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14561351#comment-14562183
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14471460#comment-14471947
PS. "nie mam pojęcia co on wrzucił i nie bardzo mnie to obchodzi." - tą wypowiedzią udowodniłeś swoją głupotę. To może jednak zobacz, wyjdź ze swojej małej, ciasnej i bardzo ograniczonej strefy komfortu i zobacz, że KK ma wiele za uszami. Taki mały protip :)
1
@Aragorn33 Brak mi słów na ten komentarz powyżej, podziwiam że Ci się chce odpisywać :D
To jest taki poziom odklejki i głupoty, że nie potrafię już podchodzić do tego na poważnie bez sarkazmu, ironii, czy prymitywnego wyśmiania.
2
@misterio niezła grafa, ale klimat vice city średni, leci łapka w dół
17
Oesu, grubo śmiechłem :D
twitter.com/culerboi/status/1817518029682487806
6
@Kgorecki2500 Teraz Wy też musicie zobaczyć to co mi się wyświetliło na głównej "X". Enjoy!
3
Komentarz usunięty
0
Teraz pytanie czy gdy Nico jednak zostanie w Bilbao, czy tam pójdzie do PSG to czy nie powinniśmy być źli na Yamala i innych, którzy zj***ali negocjacje?
4
Ten dziennikarz z Eleven niedawno pisał tak, więc CALMA KOUNDE mordeczki
twitter.com/susquatch33/status/1817640998505456036
2
@tristan87 Nawet nie mam ochoty znów poważnie odpowiadać na kolejny Twój dziwny komentarz potwierdzający to co pisałem tutaj: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14656434#comment-14656449
Tak więc dawno nie było nic o chomikach :)
Chomiki to jedyne gryzonie, które są samotnikami
W naszej kulturze przyjęło się, że chomiki są wspaniałymi zwierzątkami domowymi, więc niejednokrotnie wybierane są na pierwsze zwierzątko dla dziecka. Taki fajny zwierzaczek, tani w utrzymaniu, niewymagający za dużo opieki, to czemużby nie wziąć drugiego pod opiekę, by miał swojego chomiczego przyjaciela? Otóż kategorycznie nie powinno się tego robić. Dlaczego?
Odpowiedź jest prosta: chomiki to zwierzęta bardzo terytorialne. Niezależnie od tego, czy mamy samicę, czy samca, to scenariusz jest zawsze taki sam. Łączenie ze sobą samicy z samicą, bądź samca z samcem, w najlepszym wypadku kończy się pogryzieniem i wizytą u weterynarza, a w najgorszym — śmiercią jednego z pupili. Chomiki nie zastanawiają się długo nad działaniem. Kiedy tylko widzą, że inny osobnik pojawia się na ich terenie, to od razu atakują. Dzielnie walczą o swoje, aż ten drugi nie zostanie unicestwiony bądź na tyle ranny, by nie mógł się ruszyć.
Czy łączenie samca z samicą w jednym lokum to dobry pomysł? Również nie. Chomiki, podobnie jak inne gryzonie, bardzo szybko się rozmnażają. Wiele osób uważa to za przeuroczy sposób na posiadanie małych chomiczków. Pomysł jest zły z dwóch względów. Po pierwsze, na własną rękę nie powinno się rozmnażać zwierząt. Od tego są uprawnione do tego hodowle. Wciąż pozostaje bardzo dużo bezdomnych chomików, jest wiele organizacji charytatywnych, które mają setki chomików do adopcji. Po drugie, osoba niedoświadczona nie zdaje sobie sprawy z tego, jak chomiki potrafią być brutalne wobec młodych. Zdarza się, że samica zabija swoje młode, kiedy coś jej nie przypasuje. Co dokładnie? Kiedy człowiek dotyka małe przesłodkie chomiczki, one zmieniają swój zapach. Samica przestaje traktować je jak swoje, więc zabija. Co jeszcze? Może być to szmer, spowodowany otwieraniem klatki przez nas, by chociażby dosypać karmy. Samica może uznać też, że warunki są niewystarczająco dobre dla jej potomstwa. Każdy wymieniony to wystarczający powód dla samicy, by zabić młode. Powodów jest mnóstwo, a scenariusz tak samo brutalny.
Jakie jest najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji? Jeżeli decydujesz się wziąć chomika pod swój dach, to najważniejsza zasada brzmi: jeden chomik — jedna klatka.
3
@Culer9002 "Niniejsze oświadczenie zostało opublikowane w związku z wytoczonymi przez DT w 2022 roku postepowaniami sądowymi"
Czyli, że Tusk wygrał sprawę w sądzie i TVP musiało go przeprosić? Jeśli tak, to nie widzę w tym nic złego. Jeśli natomiast TVP ot tak wystosowało takie przeprosiny bez żadnego oficjalnego wygrania sprawy (ofc napisane przez popleczników Tuska), to brzmi to żenująco, mimo że osobiście uważam, że rzeczywiście Tuska TVP za czasów PiSu powinno przeprosić za masę rzeczy.
3
@Laporta where nico
2
Mieliście tak? :D
twitter.com/Neat_22/status/1817300048310673576
0
@Striker Podobno to był fejk
6
JEŚLI to jest oczywiście prawda jak to na pierwszy rzut wygląda, to jest to naprawdę niesamowicie smutne... Z drugiej strony Yamal uwolnił się od prawdopodobnie bardzo toksycznej osoby i dzięki temu może poznać kogoś nieporównywalnie bardziej wartościowego - ma jeszcze mnóstwo czasu.
twitter.com/MusialaEra/status/1817502849451843735
2
@Mario96w "mam wrażenie po prostu że niektórzy powinni odpocząć od polityki"
Tak. Z tym się akurat zgodzę i to się tyczy mnie, Ciebie i wielu innych osób. Natomiast ja odpowiadam za siebie i też uważam, że nieco mniej się wypowiadam niż np. pół roku temu. Mam nadzieje, że niedługo to spadnie to absolutnego minimum, czy nawet do zera. I tyle w tej kwestii.
@FcBarty Osobiście ostatnio bardzo lubię Carmenere - smukły i dość delikatny styl z głębią owoców typu śliwki, czy wiśnie. Z tego stylu polecam Cono Sur Carmenere (dostępne w prawie każdym markecie), oraz Casas del Bosque Carmenere (dostępne w Rossmanie). Poza tym jeśli chodzi o inne wina to bardzo polecam Beronia Rioja (drogie jak na marketowe, bo 60 zł, ale super jest to, że gdy się napowietrzy przez ok. 1h to wychodzą pyszne nuty kokosowe), oraz Barbeitos Collection Tinto.
Jednak dobrych win do spróbowania jest b. dużo i to co napisałem to wierzchołek góry lodowej. Dlatego też przede wszystkim polecam aplikację Vivino, która pomoże Ci w doborze dobrego i odpowiedniego wina. Ma też super funkcję skanowania etykiet, gdzie apka mówi Ci jak ludzie oceniają wina etc. Z doświadczenia polecam szukać od 3.8/5 i wyżej.
0
@FcBarty Zazwyczaj nie przejmuje się tym co jest tutaj pisane, ale to mnie jakoś striggerowało, nawet nie wiem dlaczego. Chyba po prostu irytuje mnie ciągła walka z wiatrakami, gdzie ktoś mi wciska jakiś głupi kit, który nijak ma się do rzeczywistości. No, ale przynajmniej po napisaniu powyższego elaboratu jest mi lepiej :)
Teraz chill, też może się napiję jakiegoś winka. Pzdr!
1
@Katalończyk 99 panuje optymizm
3
Teraz się zacznie!
twitter.com/GadiFCB/status/1817314220532445548
0
@Mario96w Hahaha, jacy Wy jesteście śmieszni :D
Dobra, potrzebuję parę słów napisać bardziej na serio i w sumie w d*pie mam co z tym zrobisz, ale jakoś tak uznałem, że trochę to rozwinę: wielu z Was (w tym Ty, więc tutaj będę używać zwrotu w liczbie mnogiej) pieprzyło coś kiedyś, że jestem fanatykiem, bo nie krytykuję w ogóle rządu, czy tam Tuska (co było oczywiście bzdurą, bo zdarza mi się krytykować każdego). Gdy krytykuję prawice (co jest oczywiście najczęstsze, bo to nie jest totalnie mój światopogląd) to hurr durr jest 50 komentarzy broniących to ugrupowanie co jest memiczne. Gdy krytykuję obie strony, to przypieprzacie się tylko o wątek, gdzie krytykuję prawice i pomijacie to, że staram się jakkolwiek obiektywnie podejść do sprawy w całym moim subiektywizmie. Gdy bronię prawice, lub osoby powiązane z prawicą, np. tutaj: https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-14646037#comment-14646048 to tacy jak Ty macie to w d*pie, bo i tak cały czas twierdzicie, że krytykuję tylko jedną stronę. Już kiedyś Cię wyjaśniłem jak zarzuciłeś, że piszę tylko o polityce, gdzie podałem linki do innych dyskusji i nagle stwierdziłeś, że w sumie mam racje. Teraz też przypieprzasz się o coś totalnie bez sensu, a jak przyjdzie, że wstawię coś co bardzo skrytykuje Konfederacje, to będziesz jednym z pierwszych by to skrytykować i napisać coś uszczypliwego, że jestem nieobiektywny, czy wręcz fanatyczny. Wam się już naprawdę potężnie odkleiło. Wypiję dzisiaj za Twoje i podobnych Tobie, bo... widać, że trzeba.
1
@FcBarty No i fajnie, ja wczoraj miałem taki wieczór. Twoje zdrowie! ;)
3
@fart "Artysta potwierdził też, że podobieństwa między ideałami przedstawionymi w piosence a komunizmem były zamierzone: - „Imagine”, które mówi: Wyobraź sobie, że nie ma już religii, nie ma już kraju, nie ma już polityki”, jest praktycznie manifestem komunistycznym, mimo że nie jestem szczególnie komunistą i nie należę do żadnego ruchu - cytował w 1980 roku „Playboy” słowa Johna Lennona. "
Więc w zasadzie Babiarz powiedział to samo. Zawieszenie to nieporozumienie, więc mam nadzieje, że bronienie przez ludzi Babiarza sprawi, że TVP się ogarnie i Babiarz będzie normalnie pełnić swoje funkcje jako komentator, bo komentatorem do lekkoatletyki jest naprawdę dobrym (mimo, że słyszałem go może z parę razy w tej roli, to IMO było ok).
https://rozrywka.radiozet.pl/muzyka/o-czym-jest-piosenka-johna-lennona-imagine-muzyk-zdradzil-inspiracje
3
@Xaviball PO już miało w swoich rękach TVP i jakoś takiego ścieku nie było, a cały negatywny rozgłos TVP pojawił się właśnie za PiSu.
22
Żenująco się TVP zachowało, że zawiesiło Babiarza. Nie dość, że sam Lennon o tym mówił, więc Babiarz w zasadzie powtórzył jego słowa, to jeszcze samo TVP zdecydowało się na zostawienie kogoś, kto już miał w swojej historii podobne komentarze za innej władzy, a teraz nagle się od niego odcinają. Moim zdaniem słusznie ludzie się przeciwstawiają tej decyzji, bardzo zła decyzja TVP.
Ale kompletnie mnie rozwala jak ktoś znów przyrównuje teraźniejsze TVP do tego co było za PiSu i pisze, że to to samo. Jakim trzeba być ignorantem i wręcz ślepym by nie dostrzegać ewidentnych różnic. Czy TVP było, jest i będzie propagandowe? Oczywiście, że tak. Czy TVP nie jest w 100% obiektywne? Oczywiście, że tak. Czy TVP popełniało, popełnia i będzie popełniać błędy? Oczywiście, że tak. Ale nie było, nie ma i prawdopodobnie nie będzie takich akcji jak za PiSu, czyli m.in. pieśni niczym z Korei dla Dudy, wymazywanie serduszek WOŚP, czy wymyślanie (!) osób, które w rzeczywistości nie istnieją by pochwalić np. kreacje żony prezydenta. A nawet jak się zdarzyło cokolwiek co mogłoby pod to podejść, to i tak jest to bardzo mały procent, a za PiSu takie akcje były bardzo częste. Nie jest przypadkiem, że paski TVP nagle nie są już popularne (a bardziej popularne stały się paski w TV Republika), a samo TVP jest dla ludzi bardziej obojętne, a za PiSu przeżywało swój peak ze względu na niewiarygodną, chamską i bezczelną propagandę. Ogólnie nie wiem jak można było się łudzić, że będzie w 100% odpolitycznione, ale zdecydowanie to co TVP przedstawia jest lepsze niż to co było za PiSu i trzeba być niezwykle ślepym ignorantem by tego nie dostrzec.
0
@Azazel_Pazuzu Haha, jaka orka, szanuje :D
1
Tymczasem nasz pierwszy Polak w snookerowym main tourze Antoni Kowalski gra swój mecz z Juddem Trumpem w ramach kwalifikacji do Xian Grand Prix. Transmisja na WST, lub na youtube:
Po pierwszej sesji Trump prowadzi 1:0.
@TheNekro94
1
@Aragorn33 Ten znicz to był jeden wielki skręt. W sumie to zazdro :D
1
@budel17 No i spoko, w sumie zazdroszczę, że masz odwrotnie. Ja nie potrafię jakoś się tym jarać i cierpliwie czekam na Barcelonę i rozpoczęcie sezonu. Na szczęście jak dla mnie snooker już ruszył :)