"Tu kolor zębów jest ważny, pokazuje miejsce w hierarchii społecznej. Im wyższa persona, tym więcej złotych zębów. Niżej postawieni mają zęby srebrne. Najniżej - zęby sztuczne, przypominające kolorem i wyglądem naturalne. Korci mnie, żeby spytać, jakie zęby miał Stalin. Ale znam odpowiedź: nie wiadomo, Stalin nigdy się nie uśmiechał" Ryszard Kapuściński - "Imperium"
@Safrani Nie znam tej pisarki. Ale skoro wrzucają na tej grafice jej zdjęcia zamiast choćby jednego zdjęcia jej dzieł, to chyba nie jest to proza najwyższej jakości.
@TR3YWAY Gada bo co ma gadać. Słowo się rzekło i trudno. Na pewno teraz nie zmieni zdania,ale gdyby naprawdę wygrał LM to może wtedy inaczej na to spojrzy i wtedy będzie czas na zmianę decyzji.
@Gall Nie chodzi mi o tą prawdziwą rezerwę jeszcze z czasów zasadniczej służby. Tylko o tę rezerwę w myśl nowych przepisów - czyli powoływanie na krótkie szkolenia osób które nigdy nie miały kontaktu z wojskiem. To się chyba nazywa pasywna rezerwa, jeśli dobrze pamiętam.
@lucca87 Zawsze to będzie w jakiś sposób wybiórcze. Po pierwsze postawili na podział między kraje a po drugie na klucz historyczny i tak wyszło. Taka Anglia też ma obecnie lepszych reprezentantów niż Chelsea.
@Safrani U nas nie chodziło o pobór ale o kwalifikację wojskową. Na podstawie której planują potem powołania do ćwiczeń rezerwy. I żeby nie było to mi to tam wisi ale skoro sami mówią o równości i nawet mamy od tego urząd ministra,to niech się tym zajmie.
@Szklaner Dokładnie. Jedyne nad czym można się tu zastanawiać to nad jego urazami. Bo tak doświadczony zawodnik musi być w zespole aby można po niego sięgnąć w razie potrzeby.
@MESSIah16 Powinna iść siedzieć - pełna zgoda -popieram i nie mam z tym problemu. Natomiast zabieranie auta to zwykły skok na kasę. Nawet jak mnie to nie dotyczy to jest to niebezpieczny precedens i kto wie czy niedługo nie pójdą za ciosem.
@kuz Mnie to nie dziwi. Ja juz dawno słyszałem od Ukraińca,że tam sa mocno podzieleni i że wcale nie ma tam dużego poparcia. To co my widzimy to jedno a to jak jest postrzegany wewnątrz kraju to co innego.
@MeAndSwan Znamienne jest,to że myslisz sobie - przecież to oczywisty fejk. A potem sobie przypominasz co zdolni są wymyślić eurokraci i pojawia się lekkie zawahanie.
@Tasde Jeśli UE przestanie wprowadzać kolejne zakazy i obostrzenia,generujące koszty to na pewno im się spodoba. Tyle że to dotyczy wszystkiego - norm spalin w ciagnikach także.
0
Polecam artykuł - https://www.agrofakt.pl/ponad-1800-zl-doplaty-do-ha-pszenicy-wg-marcowej-kalkulacji/
0
"Tu kolor zębów jest ważny, pokazuje miejsce w hierarchii społecznej. Im wyższa persona, tym więcej złotych zębów. Niżej postawieni mają zęby srebrne. Najniżej - zęby sztuczne, przypominające kolorem i wyglądem naturalne. Korci mnie, żeby spytać, jakie zęby miał Stalin. Ale znam odpowiedź: nie wiadomo, Stalin nigdy się nie uśmiechał"
Ryszard Kapuściński - "Imperium"
1
@marcin62 Skoro miał dwa promile to jak mogło to być umyślne morderstwo? No chyba że istnieją dodatkowe dowody, że to planował.
1
@Gitarkafcb A może ten twój plan tak go przeraził, że sam zdecydował się wystartować.
0
@LaLigaPD Ale o co chodzi?
2
@Safrani Nie znam tej pisarki. Ale skoro wrzucają na tej grafice jej zdjęcia zamiast choćby jednego zdjęcia jej dzieł, to chyba nie jest to proza najwyższej jakości.
0
@TR3YWAY Gada bo co ma gadać. Słowo się rzekło i trudno. Na pewno teraz nie zmieni zdania,ale gdyby naprawdę wygrał LM to może wtedy inaczej na to spojrzy i wtedy będzie czas na zmianę decyzji.
0
@TR3YWAY Dzieje się to że może Xavi jednak zostanie.
0
@Gall Nie chodzi mi o tą prawdziwą rezerwę jeszcze z czasów zasadniczej służby. Tylko o tę rezerwę w myśl nowych przepisów - czyli powoływanie na krótkie szkolenia osób które nigdy nie miały kontaktu z wojskiem. To się chyba nazywa pasywna rezerwa, jeśli dobrze pamiętam.
1
@lucca87 Zawsze to będzie w jakiś sposób wybiórcze. Po pierwsze postawili na podział między kraje a po drugie na klucz historyczny i tak wyszło. Taka Anglia też ma obecnie lepszych reprezentantów niż Chelsea.
4
@Safrani U nas nie chodziło o pobór ale o kwalifikację wojskową. Na podstawie której planują potem powołania do ćwiczeń rezerwy. I żeby nie było to mi to tam wisi ale skoro sami mówią o równości i nawet mamy od tego urząd ministra,to niech się tym zajmie.
0
@TheNekro94 Tego nikt się nie spodziewał? Nie przesadzaj.
0
@FcPortoFan1999 Rosja. Xd.
0
@Armintrance1 Sam się ogarnij.
0
@Culer9002 Ale już prawie.
2
Brawo Inter. Do domu.
0
Pięknie. Sorry Alexis ale...
0
@katalonczyk987 W zeszłym sezonie Napoli tak samo goliło każdego oprócz Milanu w LM.
0
A więc karne.....
1
@NeroTFP1 A walić to. Fanem Atletico nie jestem ale antyfanem Interu już tak i liczę że odpadną.
0
@NeroTFP1 Ale o co chodzi?
0
Brawooo Gool Depay!!!!!
1
@Szklaner Dokładnie. Jedyne nad czym można się tu zastanawiać to nad jego urazami. Bo tak doświadczony zawodnik musi być w zespole aby można po niego sięgnąć w razie potrzeby.
1
Sergi i Xavi muszą zostać i tyle w tym temacie.
0
@MESSIah16 Powinna iść siedzieć - pełna zgoda -popieram i nie mam z tym problemu. Natomiast zabieranie auta to zwykły skok na kasę. Nawet jak mnie to nie dotyczy to jest to niebezpieczny precedens i kto wie czy niedługo nie pójdą za ciosem.
0
@kuz Mnie to nie dziwi. Ja juz dawno słyszałem od Ukraińca,że tam sa mocno podzieleni i że wcale nie ma tam dużego poparcia. To co my widzimy to jedno a to jak jest postrzegany wewnątrz kraju to co innego.
0
@MeAndSwan Znamienne jest,to że myslisz sobie - przecież to oczywisty fejk. A potem sobie przypominasz co zdolni są wymyślić eurokraci i pojawia się lekkie zawahanie.
0
@Xavi6:) Bułka.
0
@draxidox Wyp---j
0
@Tasde Jeśli UE przestanie wprowadzać kolejne zakazy i obostrzenia,generujące koszty to na pewno im się spodoba. Tyle że to dotyczy wszystkiego - norm spalin w ciagnikach także.