0

@4drian0 To,że nie lubi Ameryki to rozumiem. Ale co ma do Gruzji?

1

No powiem wam jeśli uda im się to usunąć to zasłużą na wielki szacunek - https://next.gazeta.pl/next/7,151003,30801863,podatek-od-aut-spalinowych-moze-trafic-do-kosza-jest-zapowiedz.html

0

@FcPortoFan1999 Ale jeszcze nie mamy wiosny.

0

@Cochise Za zabicie bydlaka też nie,a niektórych wsadzają.

1

No pięknie. Pierwsze błyskawice w tym roku.

0

@Cochise Chyba siedzisz. Nieraz ktos zabije jakiegos bydlaka,a idzie siedzieć jak za człowieka.

0

@bartekvisca Lepiej do Bolonii się wybierz na mecz.

0

@Dari0G Ale co wyszło na jaw? Bo w takim razie ja nie jestem w temacie.

2

@Popitek12 Proste - Xavi i Zidane są najsłabsi. Iniesta jest najlepszy bo nadal gra.

0

@Dari0G W zasadzie to o o każdym można tak powiedzieć. Ale nawet jeśli uzna się, że to fikcja, to jak pięknie opisana. Zresztą w "Cesarzu" Kapuściński wcale nie opisuje wypaczeń władzy w Etiopii, ale jest to ponadczasowy i uniwersalny opis jak władza zmienia ludzi - czy to w państwie czy to w organizacji, firmie itd.

0

"W kilka dni później prasa moskiewska informuje, iż kiedy zaczynał się pucz, matka przywódcy zamachu - Janajewa leżała w szpitalu Kremla. Na wiadomość o przewrocie, który dał władzę jej synowi, pacjenci szpitala zwlekli się z łóżek i poszli do staruszki składać jej najszczersze gratulacje. Kiedy przewrót się nie udał, a Janajewa osadzili w areszcie, ci sami pacjenci znowu zwlekli się z łóżek, ale tym razem udali się do dyrektora, kategorycznie żądając wyrzucenia staruszki ze szpitala."
Ryszard Kapuściński - "Imperium"

0

@Rhaan Kilka dni temu sam minister wskazywał na ten problem braku przepisów wykonawczych i że to na razie nie wejdzie w życie ale dzień później pewnie go wzięli na dywanik i już swe słowa odwołał. Więc zabierają,ale jak widać sami nie wiedzą co z tym robić i stąd takie prowizoryczne rozwiązania. I teraz co ta "osoba godna zaufania" z tego ma, że musi opiekować się autem, które i tak zabiorą i jeszcze ponosi za to odpowiedzialność? Absurd normalnie.

1

1

@Rhaan No to jeszcze lepsze jaja. A co teraz grozi tej "osobie godnej zaufania" (wtf - jest w ogóle taki termin w prawie?) jesli przyjda i ona im powie - "nie mam waszego auta. I co mi pan zrobi?"

0

@esem91 50 latka ciągają? Paranoja.

1

@esem91 Chodzi o Polaka czy o Brytola?

0

I prawidłowo. Wytępić i wypalić podobne praktyki żywym ogniem.

0

@MOLESTA A jak oceniasz trenerów? Xavi czy Lucho wyżej?

1

@Lucerfi Jeden logiczny powód? Bo nie są właścicielem tego auta więc jak mogą nim rozporządzać? Mało tego - na razie wystarczy dopisać jakiegoś współwłaściciela i auta nikt nie skonfiskuje ale naliczą karę o jego wartości dla pijanego kierowcy. No i potem może komornik i tak zająć jego majątek aby tę karę wyegzekwować. Ale oczywiście te przepisy nigdy nie powinny wejść w życie. To jedynie skok na kasę. Gdyby zależało komuś na bezpieczeństwie to obligatoryjna odsiadka dla złapanych pijaków byłaby o wiele dotkliwsza dla sprawców. I eliminowałaby takiego osobnika przynajmniej na jakiś czas z dróg. A konfiskata auta tego nie gwarantuje.

4

Mogło być gorzej. Jak uda się przejść PSG to potem już całkiem możliwy finał.

0

@michal26 Na szczęście jest, bo to już by było w ogóle kuriozalne gdyby zabierali cudze auta. Choć wiadomo że w wielu przypadkach pewnie te kary będa nie do ściągnięcia i długi im będą rosły.

1

@draxidox No i zgadzam się z Tobą w tym temacie. Tyle, że nie popieram podobnych rozwiązań.

0

@Tasde No i nadal sprowadzamy tę dyskusję do sporu w piaskownicy. Przecież w żaden sposób nie staje tu jakoś jednoznacznie po stronie PIS, czy przeciwko PO. Bardziej chodziło mi o to że tu na rambli pojawiały się głosy że po co nam w Polsce montownia chińskich aut, ze nie powinniśmy z Chińczykami wchodzić w podobne interesy i umożliwiać im ekspansji na UE. Jak widać znalazły się inne kraje, które będą na tym w jakiś sposób korzystać podczas gdy u nas w Polsce podobne projekty ocenia się najbardziej przez pryzmat tego kto takie pomysły wysunął.

1

Nie było jeszcze etatowego mściciela ostatnich czasów czyli wymieniam - Liam Neeson

0

@Barcasub Bruce Willis.

0

@Cvzx Proponuję ich namierzyć po IP i zawczasu odebrać im auta. Xd.

0

@MysticCat "W sytuacji współwłaściciel/wspołmalzonek wystarczy zasądzić karę w wysokości rynkowej wartości pojazdu a ten przechodziłby w pełne posiadanie drugiego współwłaściciela." A cóż to za fikołek prawny by był? O tyle dobrze że nie ma takiego problemu gdy złapią kogoś w cudzym choćby "w części" aucie. Wtedy zasądzają mu karę o wartości pojazdu którym jechał. Po co tworzyć jakieś dziwne rozwiązania problemu którego nie ma?

0

@michal26 Jeśli była współwłaścicielem to nikt nie odbierze im auta. Kierowca dostanie natomiast karę o wartości samochodu.

1

@draxidox Nie trywializuj tego i nie zawężaj tego do grona "pijanych kierowców". To nie jest żadna obrona tych przestępców, tylko krytyka podobnych sankcji.

1

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?