@Mns21 Mogliby jeszcze podać te statystyki w rozbiciu na producentów szczepionek. Może są jakieś istotne różnice, które można wyłapać i na tej podstawie podjąć racjonalną decyzję o wyborze rodzaju szczepionki. Czemu nikt tego nie podaje do publicznej wiadomości?
@barcelonaLM Wszystko to bajka. Najbardziej mnie ciekawi co planuje Wołodia i ile mu się uda zrealizować. Myślę,że to najbardziej wpłynie na nasze życie niż przetasowania w krajach o których piszesz.
@arekfanBarcy A może dlatego atakuje głównie zaszczepionych, bo nieszczepione "szury" mają różnego rodzaju ograniczenia i siedzą pozamykani w bunkrach?
@Borneo Nie ma takiej opcji aby jakieś państwo wskoczyło w pierwszej kolejności na ostatni szczebel w drabinie eskalacyjnej. To jest jakaś sfera baśni. Nawet państwa totalitarne dokonują w takim przypadku rachunku zysków i strat. Gdyby Ukrainę po rozpadzie ZSRR było stać na to aby utrzymać swój arsenał nuklearny, to Rosja do dzisiaj siedziałaby cicho.
@Borneo Nadal nie widzę najmniejszego sensu i korzyści dla Rosji w zniszczeniu Polski w ataku jądrowym. Oczywiście poza celem obronnym. Ale to nie Polska obecnie eskaluje konflikt i prowokuje sąsiada. Po prostu Rosji się to zupełnie nie opłaca. Nie w tym rzecz aby zetrzec przeciwnika z planszy ale w tym aby go sobie podporzadkowac i przejąć jego zasoby.
@baartekk97 Wspomniany tu Bartosiak zwłaszcza w ostatnich wywiadach i chyba też w ostatniej książce alarmuje, że oś zainteresowania USA przesuwa się na Pacyfik. I przewiduje też jaki to ma i będzie miało wpływ na nasz region. To już się dzieje.
@Borneo Tylko wytłumacz mi w takim razie w jakim celu poza obroną Rosja miałaby jej użyć? Bo jeśli chodzi o atak konwencjonalny to wchodzą do jakiegoś kraju i zdobywają teren, surowce naturalne, siłę roboczą, przestrzeń do życia itd. A jaki mają cel w tym aby uczynić z jakiegoś kraju pustynię jądrową z której nie będą mieli żadnej korzyści?
@Borneo Nie masz pojęcia o drabinie eskalacyjnej. Tylko posiadanie broni atomowej i oczywiście powszechna wiedza o tym, że jakieś państwo ją posiada trzyma wroga w szachu.
@baartekk97 Oczywiście pełna zgoda co do Bidena. Tyle, że w tej kwestii akurat to nie jest jego wina,że USA przesuwa centrum swojego zainteresowania na Pacyfik.
@michal26 Sam Bartosiak też mówił w wywiadach, że jeden człowiek czy nawet jedna opcja polityczna w kwestii geopolityki ma niewielkie pole manewru. To że u steru jest Biden to tak naprawdę niewiele zmienia w tej kwestii. Trump sam wyznaczył kierunek w którym oddalał się od Europy, a Putin skrzętnie z tego korzysta. Podobnie jak z bierności UE.
@baartekk97 Pewnie mu chodziło bardziej o tych kibiców, którzy bardziej aktywnie angażują się w działalność klubu - z racji lokalizacji zwłaszcza tych którzy mogą uczestniczyć w meczach na stadionie, a nie tych przed telewizorem w różnych zakątkach świata. Ci często są przyciągani głównie przez piłkarzy. Choć jak na to spojrzeć z tej perspektywy to większa w tym zasługa przypadku gdzie kto się urodził i w jakim otoczeniu wyrastał niż świadomego wyboru.
@ClassicRock Ale jakoś nie widzę presji państwa skierowanej do palaczy aby rzucili nałóg, takiej jaka jest wywierana na ludzi aby przyjęli dobrowolną bądź co bądź szczepionkę. Już nawet pomijając kwestie prawne i różnego rodzaju ograniczenia - media nie serwują nam codziennie statystyki ile osób dziś zmarło z powodu palenia, ile osób wylądowało w szpitalach itd. Choćby i na pasku o tym nie piszą. To czemu państwo tak się troszczy o jednych a innych pomija zupełnie?
@msmsms Jest to kwestia mocno subiektywna. Dorzucę level wyżej - każda złotówka wydana na pomoc charytatywna skierowaną do ludzi jest lepiej wydana niż na pomoc skierowaną dla zwierząt. Ktoś pohandluje z tym stwierdzeniem?
2
@Arkon Pytanie co wypełni tą próżnię. Prędzej czy później ci młodzi zaczną szukać czegoś więcej w swym życiu.
0
@Pawlak1992 Mimo wszystko zorganizowanie ustawionego losowania wymaga mniej zachodu i choćby kilku zaangażowanych w to ludzi.
1
@MESSIah16 Moim skromnym zdaniem zatrzymywanie prawka na 3 miesiace to i tak dotkliwa kara. Dodatkowe restrykcje to tylko skok na kasę obywateli.
0
@Mns21 Mogliby jeszcze podać te statystyki w rozbiciu na producentów szczepionek. Może są jakieś istotne różnice, które można wyłapać i na tej podstawie podjąć racjonalną decyzję o wyborze rodzaju szczepionki. Czemu nikt tego nie podaje do publicznej wiadomości?
0
@zadafcb Nu pagadi.
0
@zadafcb A co to jest Superbowl?
0
@barcelonaLM Wszystko to bajka. Najbardziej mnie ciekawi co planuje Wołodia i ile mu się uda zrealizować. Myślę,że to najbardziej wpłynie na nasze życie niż przetasowania w krajach o których piszesz.
1
@Pawci023x Ty sie zastanów chłopie... Zastanów się...
0
@jeyx77x Ale trzeba przyznać,że w tym roku sasiedzi sie postarali. A jak u was to wygladało?
1
@prokofiew A kto i gdzie wciska je ludziom?
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Lola120 Kammel sam mógłby założyć bo ta prośba trochę trąci hipokryzją.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@arekfanBarcy No coś ty - dlaczego jesteś antyszczepionkowcem i foliarzem? W telewizji mówiom, że trzeba się szczepić i że szczepienia działajom.
0
@arekfanBarcy A może dlatego atakuje głównie zaszczepionych, bo nieszczepione "szury" mają różnego rodzaju ograniczenia i siedzą pozamykani w bunkrach?
0
@Borneo Nie ma takiej opcji aby jakieś państwo wskoczyło w pierwszej kolejności na ostatni szczebel w drabinie eskalacyjnej. To jest jakaś sfera baśni. Nawet państwa totalitarne dokonują w takim przypadku rachunku zysków i strat. Gdyby Ukrainę po rozpadzie ZSRR było stać na to aby utrzymać swój arsenał nuklearny, to Rosja do dzisiaj siedziałaby cicho.
0
@Borneo Nadal nie widzę najmniejszego sensu i korzyści dla Rosji w zniszczeniu Polski w ataku jądrowym. Oczywiście poza celem obronnym. Ale to nie Polska obecnie eskaluje konflikt i prowokuje sąsiada. Po prostu Rosji się to zupełnie nie opłaca. Nie w tym rzecz aby zetrzec przeciwnika z planszy ale w tym aby go sobie podporzadkowac i przejąć jego zasoby.
0
@baartekk97 Wspomniany tu Bartosiak zwłaszcza w ostatnich wywiadach i chyba też w ostatniej książce alarmuje, że oś zainteresowania USA przesuwa się na Pacyfik. I przewiduje też jaki to ma i będzie miało wpływ na nasz region. To już się dzieje.
0
@Borneo Tylko wytłumacz mi w takim razie w jakim celu poza obroną Rosja miałaby jej użyć? Bo jeśli chodzi o atak konwencjonalny to wchodzą do jakiegoś kraju i zdobywają teren, surowce naturalne, siłę roboczą, przestrzeń do życia itd. A jaki mają cel w tym aby uczynić z jakiegoś kraju pustynię jądrową z której nie będą mieli żadnej korzyści?
0
@Peszko07 Ciekawe jak tam wygląda sprawa u uchodźców przy naszej granicy. Covid ich już zdziesiątkował czy jeszcze ktoś tam żyje?
0
@kuz Wykup sobie odpowiednio dużą posiadłość i tam sobie wprowadzaj zakazy i nakazy jakie ci się żywnie podoba. Dotyczące obojętnie czego.
1
@Borneo Nie masz pojęcia o drabinie eskalacyjnej. Tylko posiadanie broni atomowej i oczywiście powszechna wiedza o tym, że jakieś państwo ją posiada trzyma wroga w szachu.
0
@baartekk97 Oczywiście pełna zgoda co do Bidena. Tyle, że w tej kwestii akurat to nie jest jego wina,że USA przesuwa centrum swojego zainteresowania na Pacyfik.
1
@michal26 Sam Bartosiak też mówił w wywiadach, że jeden człowiek czy nawet jedna opcja polityczna w kwestii geopolityki ma niewielkie pole manewru. To że u steru jest Biden to tak naprawdę niewiele zmienia w tej kwestii. Trump sam wyznaczył kierunek w którym oddalał się od Europy, a Putin skrzętnie z tego korzysta. Podobnie jak z bierności UE.
0
@baartekk97 Pewnie mu chodziło bardziej o tych kibiców, którzy bardziej aktywnie angażują się w działalność klubu - z racji lokalizacji zwłaszcza tych którzy mogą uczestniczyć w meczach na stadionie, a nie tych przed telewizorem w różnych zakątkach świata. Ci często są przyciągani głównie przez piłkarzy. Choć jak na to spojrzeć z tej perspektywy to większa w tym zasługa przypadku gdzie kto się urodził i w jakim otoczeniu wyrastał niż świadomego wyboru.
0
@ClassicRock Ale jakoś nie widzę presji państwa skierowanej do palaczy aby rzucili nałóg, takiej jaka jest wywierana na ludzi aby przyjęli dobrowolną bądź co bądź szczepionkę. Już nawet pomijając kwestie prawne i różnego rodzaju ograniczenia - media nie serwują nam codziennie statystyki ile osób dziś zmarło z powodu palenia, ile osób wylądowało w szpitalach itd. Choćby i na pasku o tym nie piszą. To czemu państwo tak się troszczy o jednych a innych pomija zupełnie?
2
@Pawel13sz Ktoś sobie urządził szwedzkie ognisko a tu wymyślają, że to wina pioruna. Chłopie ty się zastanów. Zastanów się...
1
@Colon Ta cena coś mi przypomina...
0
@tomek8756 Rzeczpospolita otoczona zewsząd morzem. Ależ by to było idealne miejsce do rozwoju i życia.
0
@msmsms Jest to kwestia mocno subiektywna. Dorzucę level wyżej - każda złotówka wydana na pomoc charytatywna skierowaną do ludzi jest lepiej wydana niż na pomoc skierowaną dla zwierząt. Ktoś pohandluje z tym stwierdzeniem?