@GeneralXavi Boniek i tak pewnie by za to nie odpowiadał, tylko sztab prawników, ale za tak niekorzystne sporządzenie umowy i narażenie firmy na straty są odpowiednie paragrafy.
@DCHX Nie sądzę aby ktokolwiek mógł to przewidzieć. Ale już za samo sporządzenie tak niekorzystnego kontraktu powinien nie tylko przeprosić, ale być może nawet odpowiedzieć przed sądem.
@tbas Akurat przy kryzysie gazowym z którego wynikają po części ceny nawozów PIS stosunkowo niewiele zawinił. Owszem przespali wiele lat, aby temu zapobiec, ale moim zdaniem ktokolwiek by rządził to ten kryzys i tak by w nas uderzył. Nie wiem też jakie są recepty aby się z tego wygrzebać. PIS bardziej stracił u rolników tym poronionym pomysłem piątki dla zwierząt - być może to był tylko temat zastępczy, ale zadra u wielu ich wyborców pozostała do dzisiaj.
@tbas No taa - już wyszedł raz Puda na konferencję i jego receptą na wysokie ceny nawozów było to aby rolnicy stosowali nawozy naturalne. On chyba żył w przekonaniu, że do tej pory te nawozy naturalne dziwnym sposobem ulatniały się do atmosfery.
@Ingiel Pewien jesteś,że zyska? Bo ja jestem pewien, że koszty Nowego Ładu, które poniosą firmy i osoby w które on uderzy zostaną i tak przerzucone na usługi i produkty.
@Stanio87 Jakąś minimalną stawkę wyliczoną na podstawie średnich wynagrodzeń GUS. A jak nie zapłaci bo go nie stać to zakaz prowadzenia pojazdów na określony czas.
@Vaven Są kraje w których to zdaje egzamin. Kwestia tego jak to konkretnie się zapisze. Skoro ktoś ma duże zarobki to więcej zapłaci - właśnie temu ma służyć to rozwiązanie. Bo obecnie jak ktoś zarabia dużo to mandaty są dla niego śmiesznie niskie. A chodzi o to aby każdego uderzyło podobnie po kieszeni.
@DonMatteo901 Czyli nadal kwestia sporna - dla jednego dużo, dla drugiego mało. Dopóki wysokość mandatów nie będzie proporcjonalna do zarobków to zawsze to będzie niesprawiedliwe.
@SkyWalkerr To jest pewne. Stąd te ograniczenia w przesyle gazu. Putin chce zmusić Europę aby nie reagowała, bo całkiem zakręci kurek. Do tego Biden na stołku prezydenta - przecież to kpina i zachęta dla Putina do zdecydowanych działań.
"Abde zdaje sobie sprawę, że dla jego rozwoju najlepsze byłoby odpuszczenie reprezentacyjnego turnieju" - taa jasne. Bo występ na turnieju nie wpłynie zupełnie na jego rozwój. Szansę na zdobycie takiego doświadczenia ma się raz na kilka lat. No chyba, że woli grac dla Hiszpanii - to już on sam powinien wiedzieć lepiej który kraj ma w sercu. Mam nadzieję, że nie dokona tego wyboru patrząc pod katem kariery, tylko wybierze ten kraj który naprawdę chce reprezentować.
@ProMILs Pisali że limit pozwala wydać tylko 1/4 zaoszczędzonej kasy więc nie sądzę aby samo odejście Aguero wystarczyło,skoro niedawno pisali, że sytuacja z Aguero ułatwi zarejestrowanie Alvesa. A on ponoć gra za minimalną pensję. Musieli być bardziej kreatywni w tej księgowości.
0
@szkutnik91 Zupełnie inna sytuacja. Nawet nie ma co porównywać.
0
@Momals11 Nie no - wszystko musi być z umiarem. Póki co to nawet nie było jakichś mrozów, więc jak można narzekać na zimno?
1
@MesQueUnClub96 ranger3120 ?
1
@GeneralXavi Boniek i tak pewnie by za to nie odpowiadał, tylko sztab prawników, ale za tak niekorzystne sporządzenie umowy i narażenie firmy na straty są odpowiednie paragrafy.
0
@Kgorecki2500 Warto dodać, że to był tak naprawdę plan Sachsa-Liptona.
2
@DCHX Nie sądzę aby ktokolwiek mógł to przewidzieć. Ale już za samo sporządzenie tak niekorzystnego kontraktu powinien nie tylko przeprosić, ale być może nawet odpowiedzieć przed sądem.
0
@tbas Akurat przy kryzysie gazowym z którego wynikają po części ceny nawozów PIS stosunkowo niewiele zawinił. Owszem przespali wiele lat, aby temu zapobiec, ale moim zdaniem ktokolwiek by rządził to ten kryzys i tak by w nas uderzył. Nie wiem też jakie są recepty aby się z tego wygrzebać. PIS bardziej stracił u rolników tym poronionym pomysłem piątki dla zwierząt - być może to był tylko temat zastępczy, ale zadra u wielu ich wyborców pozostała do dzisiaj.
0
@tbas No taa - już wyszedł raz Puda na konferencję i jego receptą na wysokie ceny nawozów było to aby rolnicy stosowali nawozy naturalne. On chyba żył w przekonaniu, że do tej pory te nawozy naturalne dziwnym sposobem ulatniały się do atmosfery.
1
@Ingiel Pewien jesteś,że zyska? Bo ja jestem pewien, że koszty Nowego Ładu, które poniosą firmy i osoby w które on uderzy zostaną i tak przerzucone na usługi i produkty.
1
@Zoker Brawa dla Putina.
0
@Emhyr Pomarzyć można - choć jednak nie każdy trener klubowy sprawdza się jako selekcjoner. I odwrotnie zresztą też.
0
@Emhyr Ernestowi głowy nie zawracaj - on niech się spokojnie szykuje na baraże z repką Polski.
0
@Stanio87 Jakąś minimalną stawkę wyliczoną na podstawie średnich wynagrodzeń GUS. A jak nie zapłaci bo go nie stać to zakaz prowadzenia pojazdów na określony czas.
0
@Vaven Są kraje w których to zdaje egzamin. Kwestia tego jak to konkretnie się zapisze. Skoro ktoś ma duże zarobki to więcej zapłaci - właśnie temu ma służyć to rozwiązanie. Bo obecnie jak ktoś zarabia dużo to mandaty są dla niego śmiesznie niskie. A chodzi o to aby każdego uderzyło podobnie po kieszeni.
0
@Jakchcesz Dlatego trzymam kciuki za to aby grał w większej ilości meczów, skoro i tak się nigdzie stąd nie rusza.
0
@DonMatteo901 Czyli nadal kwestia sporna - dla jednego dużo, dla drugiego mało. Dopóki wysokość mandatów nie będzie proporcjonalna do zarobków to zawsze to będzie niesprawiedliwe.
0
@Messibestplayerintheworld W tym ostatnim meczu gdy wystąpił wcale nie zagrał źle. I to po takiej przerwie od gry.
0
@Jakchcesz No raczej nie - bo można wydać tylko 25 procent tego co się zwolni. Czyli z 20 mln będzie to pensja 5 mln. Na jednego - dwóch wystarczy.
0
@FC1899Barca Na miejscu Samuela olałbym taką ofertę. A do tego liczę, że Xavi da mu jednak więcej szans i jeszcze będzie z niego pociecha.
0
@SkyWalkerr To jest pewne. Stąd te ograniczenia w przesyle gazu. Putin chce zmusić Europę aby nie reagowała, bo całkiem zakręci kurek. Do tego Biden na stołku prezydenta - przecież to kpina i zachęta dla Putina do zdecydowanych działań.
0
@Katalonbar Roberto. Mingueza to przyszłość Barcy.
0
"Abde zdaje sobie sprawę, że dla jego rozwoju najlepsze byłoby odpuszczenie reprezentacyjnego turnieju" - taa jasne. Bo występ na turnieju nie wpłynie zupełnie na jego rozwój. Szansę na zdobycie takiego doświadczenia ma się raz na kilka lat. No chyba, że woli grac dla Hiszpanii - to już on sam powinien wiedzieć lepiej który kraj ma w sercu. Mam nadzieję, że nie dokona tego wyboru patrząc pod katem kariery, tylko wybierze ten kraj który naprawdę chce reprezentować.
1
@Dawid445 Jeśli wolisz tajemniczą kryminalną historię wraz z nieśpieszną fabułą,z akcją na odludziu to polecam - https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4965292/z-dala-od-swiatel
Polecam też cykl książek o detektywie Cormoranie Strike'u od autorki Harrego Pottera pisane pod pseudonimem - https://lubimyczytac.pl/cykl/251/cormoran-strike
Polecam też tą serię - z niecierpliwością czekam na kolejne tomy - https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4887089/witajcie-w-puppet-show
Jeśli odpowiada ci dość mroczny kryminał w którym nie ma czarnobiałych bohaterów i zarówno gnidy maja swoje lepsze dni i czynią dobro, jak i ci z reguły dobrzy, którzy czasem czynią zło, a czasem odwracają wzrok i udają ze nic nie widza to polecam ksiązki Wojciecha Chmielarza, a zwłaszcza tą serię - https://lubimyczytac.pl/cykl/1541/jakub-mortka
Idąc w tym kierunku - pisarz z naprawdę chorą wyobraźnią - opisy tortur i morderstw bardzo brutalne, ale akcja naprawdę wciągająca - https://lubimyczytac.pl/cykl/7968/ludivine-vancker
I aby zakończyć bardziej pozytywnym akcentem to polecam także serię o trochę innej tematyce niż kryminał, choć są tu też takie akcenty, a akcja dzieje się w Barcelonie - https://lubimyczytac.pl/cykl/10776/cmentarz-zapomnianych-ksiazek
5
@Matt_i1992 Skoro wszystko jest pod kontrolą, a ludzie przejdą to łagodnie to czemu premier panikuje i straszy ludzi?
0
@kamilo0066 A byli w czołówce jeśli chodzi o procent zaszczepionego społeczeństwa. Co poszło nie tak?
0
@mindbender84 Jest taka opcja ignoruj i masz spokój z tymi treściami, które ci nie odpowiadają. Polecam.
0
@ProMILs Pisali że limit pozwala wydać tylko 1/4 zaoszczędzonej kasy więc nie sądzę aby samo odejście Aguero wystarczyło,skoro niedawno pisali, że sytuacja z Aguero ułatwi zarejestrowanie Alvesa. A on ponoć gra za minimalną pensję. Musieli być bardziej kreatywni w tej księgowości.
1
@hayek No i już mi się nie podoba. Nie podoba mi się...
1
@Kusco15 A co na to wszystko nasza jedyna legalna głowa państwa w myśl konstytucji kwietniowej - Jan Zbigniew Potocki? Xd.
0
@Sau_Ron Polska, Białoruś i Ukraina No i Węgry jeszcze. No i Gruzja. Chyba tyle.