mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
wyjatkowo onet :)
1
Mowisz o 91 bramkach w roku kalendarzowym?
Bedzie - chociazby przez to
a) ze oddaje karne -
b) narazie tylko 2 miesiace za nami, a Messi w marcu (13), kwietniu (9) i maju (8) 2012 roku strzelil lacznie 31 bramek.
c) W 2012 gdy Barca odpadla w polfinale LM Messi rozstrzelal sie mocno w lidze -Espanyol (4), Malaga (3), Rayo (2). Obecnie wieksze prawodpodobienstwo jest, ze uda sie lige spokojniej zakonczyc, a w LM walka mam nadzieje bedzie trwala, wiec Lucho moze dac mu raczej odpoczac niz forsowac po 90 minut w lidze.
Do tego musialby zrobic tez odpowiednia liczbe bramek w reprezentacji. Wowczas zaliczyl dwa hat tricki dla Albicelestes (Szwajcaria i Brazylia), a 12 goli to rekord goli w roku kalendarzowym dla Argentyny (ktory dzierzy wraz z BatiGolem)
Nie przez przypadek ten rekord trzymal sie tyle czasu - mysle, ze w takim momencie sezonu to szkoda o tym myslec nawet - w czerwcu bedzie wiecej wiadomo.
16
Piekna sobota dla Białych:
1) Wysoka wygrana
2) Powrót Króla
3) Utrata punktów przez ich największego rywala, czyli Villareal
4) Bezpieczne 3 miejsce w ligowej tabeli
0
ale ja nie pisalem, ze Ty napisales, ze Messi przegoni :)
Napisalem o pewnym wzorcu zdobywania goli w kontekscie bramek Leo i Cr - bo oczywiscie ten rok jest inny pod tym wzgledem, ze w poprzednim obaj panowie skonczyli z 40+ bramkami, a w tym pewnie Cr bedzie mial 30+, a Leo 20+
Inna sprawa to wlasnie niepotrzebne myslenie o tym, ze Leo nadrobi gole do Cra po meczu w ktorym Messi strzela 3, a Cr 0 - bo wlasnie trzeba pamietac, ze jak Cr mial kilka meczow bez kanonady, to oznacza, ze cos takiego sie pewnie zbliza (Celta dzisiaj), a Messi jak zaliczyl serie trafien, to pewnie skutecznosc troche spadnie w kolejnych kolejkach.
0
bez przesady juz tym Realem - wazne ze sa za nami w lidze i maja duza strate punktowa - zreszta to pewnie Zolta Lodz czesciej zgubi punkty niz Biali.
Ja mam nadzieje, ze Atleti zgubi punkty na Mestalla i zwiekszymy dystans do drugiego zespolu.
12
Ja sie ciesze ze Las Palmas wygrywa i ucieka od strefy spadkowej. Ten zespol zasluguje by grac w La Liga.
0
graja na wyjezdzie z Borussia - trudny mecz. Oczywiscie ze moga zagrozic i porownywanie meczu Bayernu z Borussia do ewentualnego meczu w ktorym mielibysmy z nimi zagrac za miesiac, a moze pozniej jest nie na miejscu.
0
takiego zespolu jak Real nigdy nie mozna skreslac nawet jak graja slabiej w lidze.
Na LM beda juz tez mieli poelny sklad - Bale powrocil, Benzema wroci za 3 tygodnie wiec bedzie na 1/4 LM.
Do tego LM ma swoje prawa i historia pokazala, ze jeszcze nikt nie obronil tego trofeum, wiec Real obok Bayernu i nas to glowny kandydat do LM nwet jak cieniuje w lidze. Oczywiscie wazne tez beda losowania
0
jasne, ze na plus - dla kazdego sportu wychodzi to na plus (sitka, atenis, hokej, rugby)
3
co wtedy byla nawet dwusetka
1
od 3 sezonow mniej wiecej jest , ze na poczatku roku styczen - marzec Messi goni Cra w bramkach w lidze, a pozniej Cr odskakuje, bo lapie wlasnie taki jeden dwa mecze (w zeszlym sezonie to byla Granada), teraz Celta
Poza tym jak Messi juz zaczal oddawac karne to wlasciwie pozbawil sie tej szansy rywalizacji - bo jednak te kilka karnych jest potrzebnych zeby rywalizowac z Grzmotem na poziomie 30+, a czesto i 40+ bramek. Jednak nie ma to znaczenia - bo w futbolu chodzi o trofea druzynowe, wiec w lidze Real poza meczem z nami niech sobie wygrywa, byleby w LM tez skonczyli jedynie z krolem strzelcow.
0
Dzien (mecz) bez proby wymuszenia karnego to dzien stracony
0
tylko pytanie czy oceniac Vidala po polowie sezonu - czy dac mu wiecej czasu - bo jak wiesz dopiero co go sprowadzilismy, wiec to jest ten problem.
Watpie ze Barca sprzeda Vidala po polowie sezonu - wiec sprowadza sie to do teog co napisalem powyzej - narazie jest to raczej nierealne.
0
"• 4 letni kontrakt dla 27 letniego Leo, a 4 letni kontrakt dla 30 letniego Leo, to zupełnie dwie różne sprawy. Wyjaśniłem to powyżej."
Przeciez napisales wyzej, cytuje: "Messi ma kontrakt 4 - letni (do 2018 - zdziwiłem się, że klub na to poszedł),"
Napisales, ze zdziwiles sie, ze klub poszedl na 4 letni kontrakt z Messim w wieku 27 lat - a ja napisalem, ze to byl dosc logiczny wybór. Myslalem, ze chodzi Ci o to , ze sie zdziwiles, z klub poszedl na 4 letni kontrakt, a nie na 3 letni.
Chyba ze miales na mysli, ze klub powinien zawrzec dluzsza umowe wowczas, bo troche sie pogubilem w tym co napisales....
0
"• w kwestii szejków może jest trochę racji, ale nikt nie jest idiotą. Tyle było w ostatnich latach rabanu o Cristiano i podawanie jakichś kwot, ale realnego kupca za grubą kasę (+ chęć dania mu 20 mln netto) jakoś nie widać. Kto da gwarancję, że Leo za kilka lat nie spuści z tonu i będzie z nim podobna sytuacja?"
Nie wiadomo czy nie widac - bo przeciez nie wszystkie dane o negocjacjach sa nam znane (Real mogl odrzucic wiele ofert- lub nawet nieoficjalnych zapytan). Przy Neymarze mowilo sie o 190 mn EURO (i tak wiem, ze Neymar jest mlodszy).
Mowisz, ze nikt nie jest idiota - oczywiscie ze nikt nie jest, ale kupno Messiego po jednym slabszym sezonie - moze byz strzalem w 10, a nie idiotyzmem. Zreszta spojrz co robia teraz Chinczycy, Szejkowie rowniez (kupno Sterlinga, De Bruyne - za takie ceny) - wiec Messi ewentualnie odchodzacy za darmo bo Zarząd mialby go postawic pod ścianą - slaba opcja (az tak Messiego nie znam, ale mam nadzieje, ze jednak by zostal tak czy inaczej).
0
"• nie wiadomo ile Leo dostarcza pieniędzy klubowi. Można pisać o ogólnym "fejmie", ale konkrety? Leo ma 100% praw do swojego wizerunku i jego postawa ma duży wpływ na pośrednie przychody klubu. Jeśli Leo dostaje ZP, gra wyśmienicie, to sponsorzy chcą więcej płacić, kibice bardziej się interesują i chcą oglądać takiego gracza, ale jeśli nastąpi regres, to już zainteresowanie spada, a przecież do samej marki (która jest dużo mniej zależna od aktualnej formy i bazuje na zasługach - vide Beckham) klub nie ma dostępu."
owszem nie wiadomo, ale wiemy ze dotarcza w sposob posredni jednak wiele, i tak jak pisalem nawet jezeli w kolejnym sezonie zaliczylby regres formy (lub oby nie kontuzja), to i tak wciaz dostarczalby w sposob posredni przychodu przez jakis czas. Poza tym jezeli przez sezon mialby gorsza forme - w jego przypadku nawet jakby mial gorsza forme jak na jego standardy (teraz jest na poziomie ponad reszta), to wciaz bylby przekotem jakiego w zespole chcialby miec kazdy - wiec nie wiem czy negocjacyjne wowczas zostanie ugrane wiecej.
0
"• umowa powinna być dostosowana do wieku. Sprawa Alvesa nie była taka, jaka mogła się na pierwszy rzut oka wydawać. Barcelona dobrze to rozegrała, nie reagując na płacze Dinorah i samego zawodnika i dając mu finalnie 2 latkę. Tak powinno się rozgrywać kwestie kontraktu każdego zawodnika powyżej 30. Pozwoli to zachować klub w dobrej kondycji finansowej, co zapewni trofea na przyszłość."
ja mam inne zdanie - tutaj Barca po prostu miala ta przewage, ze Dani to jednak nie Leo - Dani zrozumial, ze lepiej mu bedzie w Barcy i ze pieniadze szejkow go nie skusily. Nie zawsze to sie sprawdzi i wowczas zawodnik ucieka za darmo, zamiast za gruby hajs.
"• dla Leo - must be po tym sezonie, dla klubu - must be po sezonie 2016/17, a że sytuacja w Barcelonie w tym aspekcie jest jaka jest, to pewnie skończy się na tym, czego będzie oczekiwał Messi." - tak juz to mowiles, ze wg Ciebie po sezonie 16/17 - wg mnie nie - to zbyt pozno. oza tym nie do konca z tymi warunkami, bo jezeli Messi rzuci kwotę 100 mln to Barca tego by nie wziela.
0
Slowo klucz to po odejsciu Alevsa - jezeli Dani zostanie z nami na kolejny rok to sprowadzanie teraz Bellerina nie ma sensu.
Oczywiscie Roberto jest pomocnikiem, ale nie raz pokazal, ze na PO tez sie odnajduje, zreszta Enrique z tego korzysta np ostatnio wybral Roberto na PO zamiast Vidala), wiec jezeli zaden z nich (Alves, Vidal i Roberto) nie odejdzie to sprowadzanie teraz Bellerina mija sie z celem.
1
Wysmienity wynik dla Leicester
0
tylko ze na prawa mamy teraz Alvesa / Vidal i ew. Roberto - wiec kogo bys sprzedal?
Lepiej zaczac rozmowy teraz, ale kupic go za rok np. po odejsciu Alvesa
0
dobry wynik dla Lisów
0
Sanchez na 2-2!!!
0
Totki 2-1 no to Arsenal definitynie poza walka o tytul
0
Toki juz 1-1 - ktos sie ucieszy bo postawil ze obie strzela
0
"Pomyliłem się. Messi ma kontrakt 4 - letni (do 2018 - zdziwiłem się, że klub na to poszedł)" - powaznie? Messi w 2014 przedluzyl umowę (mial wowczas 27 lat) - jak dla mnie to normalna sprawa, ze klub wowczas przedluzyl umowę z Leo na 4 lata.
Swoja drogą pozniej piszesz, ze kontrakt 4 letni z Leo to tez nie jest zla opcja, a dziwisz sie ze w klub podpisuje kontrakt z Leo, ktory jest w wieku 27 lat.
Do tego Messi ma taki status w pilkarskim swiecie, ze jezeli masz watpliwości co do ekonomicznej kwestii kontraktu Leo - czyli ryzyka, ze Barca przedluzy umowe, a Messi bedzie pod formą, to zawsze bylaby mozliwosc jego sprzedaży.(troche tych szejkow jest teraz na swiecie)
Jezeli Messi ma kontrakt do 2018, to przedłużenie kontraktu powinno nastapic na koniec tego sezonu.
Do tego Messi jako ikona tego sportu to tez marketing na niebywalym poziomie i nawet jezeli w jednym sezonie zaliczylby regres (bo tutaj mowimy o okresie jednego sezonu do przelomu 16/17) - to od strony przychodow wciaz by wiele znaczyl dla Barcelony co najmniej prze kolejny rok, jak nie dwa.
Do tego przy podpisywaniu za krotkich umow / lub tez negocjowaniu zbyt pozno istnieje ryzyko, ze zawodnik ucieknie za darmo - sprawa Alvesa na szczescie skonczyla sie pozytywnie, ale roznie moze byc.
Oczywiscie wiele zalezy od warunków, ale przedluzenie kontraktu z Messim to must be - po zakonczeniu tego sezonu.
1
moze macki Dudka? :)
moze o to im chodzilo zeby namieszac troche na Rambli ;)?
Teraz jest akcja dla dzieciaka z Polski, za jakis czas bedzie akcja dla innego.
Kazda pomoc jest dobra - nie ma co tu rozkminiac - dlaczego ten dzieciak a nie inny.
0
Jezeli Messi ma kontrakt do 2019, to zdecydowanie nalezaloby przedluzyc po zakończeniu sezonu 2016/2017 - teraz faktyczeni jest za wczesniej, ale zeby zabierac sie za przedluzanie kontraktu z Leo w polowie sezonu 17/18 to zbyt pozno - zwlaszcza pisanie ze to najwczesniejsza pora.
Dodatkowo jak zywkle wszystko rozchodzi sie o warunki przedluzenia - a nie samo przedluzenie.
0
i jeszcze 8-0 z Almerią rowniez na wyjezdzie
0
No wiesz w przypadku Turana juz widac, ze Enrique wystawa go na SP, a nie na lewym czy prawym skrzydle, wiec to gdzie gral w Atletico, a gdzie gra w Barcy to zupelnie inna kwestia.
Problem z Gundo jest taki, ze nie jest na tyle "defensywny" aby byc alternatywa dla Busiego, a na pozostale pozycje w SP mamy obecnie zbyt wielu graczy.
0
Pewnie z Eibar Mascherano sie wykartkuje