mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Dzien (mecz) bez proby wymuszenia karnego to dzien stracony
0
tylko pytanie czy oceniac Vidala po polowie sezonu - czy dac mu wiecej czasu - bo jak wiesz dopiero co go sprowadzilismy, wiec to jest ten problem.
Watpie ze Barca sprzeda Vidala po polowie sezonu - wiec sprowadza sie to do teog co napisalem powyzej - narazie jest to raczej nierealne.
0
"• 4 letni kontrakt dla 27 letniego Leo, a 4 letni kontrakt dla 30 letniego Leo, to zupełnie dwie różne sprawy. Wyjaśniłem to powyżej."
Przeciez napisales wyzej, cytuje: "Messi ma kontrakt 4 - letni (do 2018 - zdziwiłem się, że klub na to poszedł),"
Napisales, ze zdziwiles sie, ze klub poszedl na 4 letni kontrakt z Messim w wieku 27 lat - a ja napisalem, ze to byl dosc logiczny wybór. Myslalem, ze chodzi Ci o to , ze sie zdziwiles, z klub poszedl na 4 letni kontrakt, a nie na 3 letni.
Chyba ze miales na mysli, ze klub powinien zawrzec dluzsza umowe wowczas, bo troche sie pogubilem w tym co napisales....
0
"• w kwestii szejków może jest trochę racji, ale nikt nie jest idiotą. Tyle było w ostatnich latach rabanu o Cristiano i podawanie jakichś kwot, ale realnego kupca za grubą kasę (+ chęć dania mu 20 mln netto) jakoś nie widać. Kto da gwarancję, że Leo za kilka lat nie spuści z tonu i będzie z nim podobna sytuacja?"
Nie wiadomo czy nie widac - bo przeciez nie wszystkie dane o negocjacjach sa nam znane (Real mogl odrzucic wiele ofert- lub nawet nieoficjalnych zapytan). Przy Neymarze mowilo sie o 190 mn EURO (i tak wiem, ze Neymar jest mlodszy).
Mowisz, ze nikt nie jest idiota - oczywiscie ze nikt nie jest, ale kupno Messiego po jednym slabszym sezonie - moze byz strzalem w 10, a nie idiotyzmem. Zreszta spojrz co robia teraz Chinczycy, Szejkowie rowniez (kupno Sterlinga, De Bruyne - za takie ceny) - wiec Messi ewentualnie odchodzacy za darmo bo Zarząd mialby go postawic pod ścianą - slaba opcja (az tak Messiego nie znam, ale mam nadzieje, ze jednak by zostal tak czy inaczej).
0
"• nie wiadomo ile Leo dostarcza pieniędzy klubowi. Można pisać o ogólnym "fejmie", ale konkrety? Leo ma 100% praw do swojego wizerunku i jego postawa ma duży wpływ na pośrednie przychody klubu. Jeśli Leo dostaje ZP, gra wyśmienicie, to sponsorzy chcą więcej płacić, kibice bardziej się interesują i chcą oglądać takiego gracza, ale jeśli nastąpi regres, to już zainteresowanie spada, a przecież do samej marki (która jest dużo mniej zależna od aktualnej formy i bazuje na zasługach - vide Beckham) klub nie ma dostępu."
owszem nie wiadomo, ale wiemy ze dotarcza w sposob posredni jednak wiele, i tak jak pisalem nawet jezeli w kolejnym sezonie zaliczylby regres formy (lub oby nie kontuzja), to i tak wciaz dostarczalby w sposob posredni przychodu przez jakis czas. Poza tym jezeli przez sezon mialby gorsza forme - w jego przypadku nawet jakby mial gorsza forme jak na jego standardy (teraz jest na poziomie ponad reszta), to wciaz bylby przekotem jakiego w zespole chcialby miec kazdy - wiec nie wiem czy negocjacyjne wowczas zostanie ugrane wiecej.
0
"• umowa powinna być dostosowana do wieku. Sprawa Alvesa nie była taka, jaka mogła się na pierwszy rzut oka wydawać. Barcelona dobrze to rozegrała, nie reagując na płacze Dinorah i samego zawodnika i dając mu finalnie 2 latkę. Tak powinno się rozgrywać kwestie kontraktu każdego zawodnika powyżej 30. Pozwoli to zachować klub w dobrej kondycji finansowej, co zapewni trofea na przyszłość."
ja mam inne zdanie - tutaj Barca po prostu miala ta przewage, ze Dani to jednak nie Leo - Dani zrozumial, ze lepiej mu bedzie w Barcy i ze pieniadze szejkow go nie skusily. Nie zawsze to sie sprawdzi i wowczas zawodnik ucieka za darmo, zamiast za gruby hajs.
"• dla Leo - must be po tym sezonie, dla klubu - must be po sezonie 2016/17, a że sytuacja w Barcelonie w tym aspekcie jest jaka jest, to pewnie skończy się na tym, czego będzie oczekiwał Messi." - tak juz to mowiles, ze wg Ciebie po sezonie 16/17 - wg mnie nie - to zbyt pozno. oza tym nie do konca z tymi warunkami, bo jezeli Messi rzuci kwotę 100 mln to Barca tego by nie wziela.
0
Slowo klucz to po odejsciu Alevsa - jezeli Dani zostanie z nami na kolejny rok to sprowadzanie teraz Bellerina nie ma sensu.
Oczywiscie Roberto jest pomocnikiem, ale nie raz pokazal, ze na PO tez sie odnajduje, zreszta Enrique z tego korzysta np ostatnio wybral Roberto na PO zamiast Vidala), wiec jezeli zaden z nich (Alves, Vidal i Roberto) nie odejdzie to sprowadzanie teraz Bellerina mija sie z celem.
1
Wysmienity wynik dla Leicester
0
tylko ze na prawa mamy teraz Alvesa / Vidal i ew. Roberto - wiec kogo bys sprzedal?
Lepiej zaczac rozmowy teraz, ale kupic go za rok np. po odejsciu Alvesa
0
dobry wynik dla Lisów
0
Sanchez na 2-2!!!
0
Totki 2-1 no to Arsenal definitynie poza walka o tytul
0
Toki juz 1-1 - ktos sie ucieszy bo postawil ze obie strzela
0
"Pomyliłem się. Messi ma kontrakt 4 - letni (do 2018 - zdziwiłem się, że klub na to poszedł)" - powaznie? Messi w 2014 przedluzyl umowę (mial wowczas 27 lat) - jak dla mnie to normalna sprawa, ze klub wowczas przedluzyl umowę z Leo na 4 lata.
Swoja drogą pozniej piszesz, ze kontrakt 4 letni z Leo to tez nie jest zla opcja, a dziwisz sie ze w klub podpisuje kontrakt z Leo, ktory jest w wieku 27 lat.
Do tego Messi ma taki status w pilkarskim swiecie, ze jezeli masz watpliwości co do ekonomicznej kwestii kontraktu Leo - czyli ryzyka, ze Barca przedluzy umowe, a Messi bedzie pod formą, to zawsze bylaby mozliwosc jego sprzedaży.(troche tych szejkow jest teraz na swiecie)
Jezeli Messi ma kontrakt do 2018, to przedłużenie kontraktu powinno nastapic na koniec tego sezonu.
Do tego Messi jako ikona tego sportu to tez marketing na niebywalym poziomie i nawet jezeli w jednym sezonie zaliczylby regres (bo tutaj mowimy o okresie jednego sezonu do przelomu 16/17) - to od strony przychodow wciaz by wiele znaczyl dla Barcelony co najmniej prze kolejny rok, jak nie dwa.
Do tego przy podpisywaniu za krotkich umow / lub tez negocjowaniu zbyt pozno istnieje ryzyko, ze zawodnik ucieknie za darmo - sprawa Alvesa na szczescie skonczyla sie pozytywnie, ale roznie moze byc.
Oczywiscie wiele zalezy od warunków, ale przedluzenie kontraktu z Messim to must be - po zakonczeniu tego sezonu.
1
moze macki Dudka? :)
moze o to im chodzilo zeby namieszac troche na Rambli ;)?
Teraz jest akcja dla dzieciaka z Polski, za jakis czas bedzie akcja dla innego.
Kazda pomoc jest dobra - nie ma co tu rozkminiac - dlaczego ten dzieciak a nie inny.
0
Jezeli Messi ma kontrakt do 2019, to zdecydowanie nalezaloby przedluzyc po zakończeniu sezonu 2016/2017 - teraz faktyczeni jest za wczesniej, ale zeby zabierac sie za przedluzanie kontraktu z Leo w polowie sezonu 17/18 to zbyt pozno - zwlaszcza pisanie ze to najwczesniejsza pora.
Dodatkowo jak zywkle wszystko rozchodzi sie o warunki przedluzenia - a nie samo przedluzenie.
0
i jeszcze 8-0 z Almerią rowniez na wyjezdzie
0
No wiesz w przypadku Turana juz widac, ze Enrique wystawa go na SP, a nie na lewym czy prawym skrzydle, wiec to gdzie gral w Atletico, a gdzie gra w Barcy to zupelnie inna kwestia.
Problem z Gundo jest taki, ze nie jest na tyle "defensywny" aby byc alternatywa dla Busiego, a na pozostale pozycje w SP mamy obecnie zbyt wielu graczy.
0
Pewnie z Eibar Mascherano sie wykartkuje
1
Bramkarz: ciezki wybór - zgodnie ze wszystkimi legendami nalezlaoby wybrac Yashina
Obrona: Fachetti, Beckenbauer, Puyol, Thuram
Pomoc: Xavi, Platini (Iniesta), Guulit (bardzo ofesnywna ta jedenastka sie robi)
Atak: Muller, van Basten
Tak szczerze wiekszosci tych pilkarzy z dawnych lat nie widzialem w akcji
Staralem sie wybrac graczy ktorzy zarowno byli doceniani indywidualnie, jak rowniez triumfowali w turnieju.
1
jak Byaern jednak zgarnie tytuł, to chyba nie bedziesz mial czego zalowac, a w koncu ma jeszcze niezly zapas punktowy. Wiele zalezy od dzisiejszego spotkania, czy beda nerwy w koncowce seoznu, czy jednak Bayern na spokojnie dowiezie mistrza.
0
jezeli taka ma klauzule, to do wyciagniecia bedzie za jakies 14 mn pewnie, bo jezeli klub sie nie zgadz an transfer mimo klauzuli, to nalezy wtedy zaplacic duzo wyzsyz podatek. (patrz sprawa transferu Thiago)
0
to mi sie podoba
1
Tutaj są bramki miesiac po miesiacu Leo z całego roku 2012. Trzeba poczekac do polowy roku zeby oceniac jego szanse, bo w marcu, kwietniu i maju i czerwcu wówczas wbil w sumie 35 goli. Szczególnie marzec zasluguje na uwage, bo tych bramek zdoby 13.
W marcu mamy mecze z Eibar, Getafe, Villarea i Real. Do tego dochodza dwa spotkania reprezentatycjne. Poza tym pewnie jezeli w lidze nie stanie sie katastrofa to Enrique bedzie oszczedzal Leo - w 2012 roku Leo gral wszystko co mog;, a Barca odpadla w 1/2 Lm, wiec w lidze Messi sie w maju rozszalał.
Messi's month-by-month goal tally 2012
January 7
February 10
March 13
April 9
May 8
June 4
July 0
August 7
September 5
October 10
November 9
December 4
3
hm Rayo co sezon regularnie dostarcza po 6 punktow zarowno nam jak i Realowi. Chyba juz zapomniales o 10-2 w tym sezonie :)
Ofenswyny styl przy braku odpowiedniej jakosci w starciu z nami czy bialymi musi sie tak skonczyc,
0
dokladnie martwy przepis - choc czasami zawodnicy przesadzaja z tempem wbiegniecia - wlasnie chociazby ten obronca Rayo
0
akurat niedawno strzelil pare goli glowa - np. mecz z Malaga (pozycja spalona, ale strzal glowa idealny z trudnej pozycji)
0
Taka ciekawostka przy karnym Suareza- warto zobaczyc gdzie wbiegl jeden z graczy Rayo zanim Luis wykonal strzal. Jak Messi podal do Luisa - to bylo tyle zdjec pokazujacych czy stal kawalkiem stopy w polu karnym czy nie.
Oczywiscie, sedzia powinien nakazac powtorzenie wykonania tego karnego - ale znowu z tym wbieganiem w pole karne jest to troche martwy przepis - bo rzadko kiedy powtarza sie 11-ki. Pamietam jedna w poprzednim sezonie wlasnie z Rayo.
1
tak - bramka numer 2 cudowna, choc wowczas na przestrzeni całego spotkania nie byl az tak dobry jak np. wlasnie z Bayernem.
Choc jakby nie patrzec nawet jakby stal caly mecz to jakby w półfinale LM strzelił tak bramke, do tego dołożył drugą to w sumie czegos chciec wiecej.
Po namysle te 3 mecze jakie napisalem wyzej bym zostawil, ale stworzylbym taka liste trzech rezerwowych:
Real 6-2 (liga 2008/2009) - 2 gole i asysta
Real LM 2011/2012 - 2 gole
Manchester Finał LM 2011 - bramka na 2-1, krecil obroncami Manchesteru az milo - no i ta slynna akcja na Nanim. Uwzgledniajac wage tego spotkania to warto dodac.
0
przeciez tak krecil obroncami i zaliczyl bodajze 4 asysty
I w tym miesiacu tez nikogo nie rozszarpal, a to jest mile widziane przez oceniajacych:)