1

@Bagsik88 https://www.fcbarca.com/81126-football-leaks-ujawnia-szczegoly-umowy-messiego,dyskusja-5924748.html

Football leaks to bardzo dobre źródło jeśli chodzi i takie sprawy. Widziałem też przetłumaczony artykuł z jednego z hiszpańskich dzienników Asa/Sportu/Mundo ale nie pamiętam czy na tej stronie czy na konkurencyjnej. Artykuł to potwierdzał

0

@Bagsik88 z którego roku artykuł wziąłeś? Bo kwota którą podałeś przewija się w artykułach do czerwca 2017 czyli przed podpisaniem przez Leo kontraktu. Od drugiej połowy do teraz ani razu nie spotkałem się z kwotą inna niż 40-50mln netto

0

@Bagsik88 czyli rozumiem, że jeśli nie ma nic "oficjalnego" bo prawnie nic takiego nie można uzyskać to należy ten temat olać bo w sumie nie istnieje. Przybliżone kwoty się nie liczą, tylko "oficjalne"

0

@pax Cuoto dziś będzie zawodnikiem City. Bardziej chodziło mi o to, że podpalili się mając kasę z Neymara i wyzerowali budżet transferowy na 3 gości, a w międzyczasie sąsiad z Madrytu pozyskał tuzin obiecujących zawodników za połowę tej kwoty

1

@Bagsik88 te 88 to IQ czy rok urodzenia? Myślisz, że ktokolwiek poda Ci oficjalne zarobki? OFICJALNE ZAROBKI :D Jak to w ogóle brzmi?

Edit: Nigdy nie widziałem, żeby UEFA podawała zarobki jakiegoś piłkarza. Jeśli już to klub co roku przedstawia ile ŁĄCZNIE wydaje na pensje, ale nikt nie ma prawa wymagać, by do opinii publicznej podawano ile ktoś zarabia.

0

@dontripe Młodzież Realu (rocznikowo u23 czyli rocznik 97 i młodsi):
Hakimi, Odegaard, Militao, Valverde, Kubo, Vinicius, Reinier, Rodrygo, Jović, Brahim. Kto z nich rozczarowuje? Zdecydowanie Jović. 4 pierwszych ma zadatki na pierwszy skład Realu a kosztowali łącznie jakieś 60mln. Kubo i Brahim to wielkie niewiadome, bo mają przebłyski geniuszu, ale na tle sezonu wyglądają przeciętnie. Jednak kosztowali łącznie 20mln, obecnie warci są więcej. Brazylijska trójka za 130mln. Niech jeden z nich wypali a Real będzie zadowolony. Jeśli nie, to młodego skrzydłowego z ich charakterystyką wciąż można sprzedać za 30-40mln, bo takich graczy brakuje na rynku.

Młodzież Barcy:
Emerson, Wague, De Jong, Puig, Dembele, Fati
Emerson, Fati i Puig spoko, widać w nich potencjał, ale szczególnie Fati to wielka niewiadoma. Wague zaraz tu nie będzie a De Jong i Dembele kosztowali niewiele mniej niż cała 10 Realu

Jest oczywiście Arthur czy Firpo z rocznika 96, ale Real ma też Reguilona, Mendyego czy Asensio

0

@dontripe patrząc po ostatnich ruchach zarządu to pieniądze były, a nie są. Teraz kombinacje alpejskie, żeby sprzedać Coutinho już teraz bo nie ma kasy na 9, a brakuje wciąż LS, ofensywnego pomocnika i klasowego prawego obrońcy. Licząc zmienne wywalili 400-420mln na Griezmanna, Dembele i Coutinho (Bez zmiennych 350, nikt nie wie ile z tego zostało zapłacone). Czy któryś z nich spełnił oczekiwania w 100%? Nie, chociaż Antka wciąż nie skreślam. Pique, Alba, Busi, Rakitić, Vidal, Messi, Suarez - zawodnicy którzy ze względu na wiek mogą zakończyć przygodę z Barcą w ciągu 2-3 lat. Ilu wartościowych zawodników mamy na ich pozycje?

2

@Resoviak123 no, 21-letni zawodnik Palmeiras, który nie jest w stanie przebić się tam na stałe do pierwszej 11. nice

2

@LeoMessi1994 chodzi mi o zabezpieczenie klubu na przyszłość. Teraz ściągając zawodnika z topu na jakąkolwiek pozycje musisz zapłacić po 100mln euro za jednego, jeśli w ogóle ktoś chce go sprzedać. Ściągając takich zawodników jak Couto, Rodrygo, Kubo, Vinicius, Odeegard, Valverde otrzymujesz 17-18 letniego zawodnika z ogromnym potencjałem. Jeśli wypali masz zawodnika za pół ceny (lub za darmo) za którego musiałbyś obecnie wybulić 100mln+, jeśli będzie dobry, ale niewystarczająco na pierwszy skład Barcy to wciąż możesz go sprzedać za 30-50mln (Gomes, Mina, Llorente, Kovacic). Nawet jeśli zawiedzie to są kluby jak Sevilla czy Everton które za młodego zawodnika już ze sporym doświadczeniem zapłacą te 20-25mln. Co tracisz? Real za Odeegarda, Valverde, Kubo, Viniciusa, Rodrygo, Reiniera zapłacił 150mln euro. Sam Valverde i Odeegard w tej chwili są tyle warci. To projekt długoletni, który albo przyniesie im zyski jeśli Ci zawodnicy niewypalą, albo pozwoli im zaoszczędzić ogromne pieniądze jeśli się sprawdzą w Realu.

0

@tbas podawali to wszyscy dziennikarze. Wystarczy wygooglować zarobki Messiego i dosłownie każda strona poda Ci tą samą kwotę netto. Inaczej jest gdy w mediach pojawiają się sprzeczne informacje, a inaczej gdy od kilku lat wszyscy podają to samo info.

2

@Bagsik88 oficjalnie nikt Ci tego nie poda. Ale przy podpisywaniu ostatniego kontraktu na 4 lata wszyscy zgodnie mówili że Messi zarobi 200mln netto (400brutto) za cały kontrakt czyli 100mln brutto na sezon. Według różnych źródeł zarobki Suareza wahają się od 15 do 20 mln netto rocznie (30-40brutto). Teraz dodaj do tego kilka mln euro premii za tytuły i łatwo wyliczyć że jest to między 140 a 160mln rocznie.

9

@liberoFCB moim zdaniem są pewne granice i nawet najlepszy gracz w historii nie powinien zarabiać kwoty na poziomie rocznego budżetu transferowego Arsenalu czy Interu. To wszystko za daleko poszło i to wina zarządu, a dokładnie ich kominów płacowych. 50mln netto rocznie? Dembele i De Jong z miejsca ponad 10mln netto? W Realu Modric taki prog osiągnął dopiero półtora roku temu, do tej pory grał za połowę tego. Ronaldo nie miał kontraktu większego niż 30mln netto w Madrycie, a był dla nich tak samo wartościowy jak dla nas Messi. Zepsuli drabinkę płacową, tego nie da się naprawić i odczuwamy tego konsekwencje. Nie podpisuje się tak wysokich kontraktów na tak długi okres

3

Jak widzę jakie talenty przechodzą nam koło nosa, jak odpuszczamy takich graczy jak Couto, Kubo, Rodrygo itd. to część mnie nie może się już doczekać tej ery "po Messim" gdzie będą pieniądze by takie transfery dopinać bez zabawy. Idzie się mocno wkur*** jak zarząd odpuszcza największe talenty, jednocześnie sprzedając zawodników że szkółki bo nas nie stać na zakup 9, gdzie samo utrzymanie Leo i Suareza przy ich pensjach brutto i premiach kosztuje klub 150mln. Niech jeszcze dadzą im więcej siana w kontrakcie, będą grać do 40 a Couto czy Kubo śmigać w Manchesterze i Madrycie.

5

@Chwytliwy Mourinho też się nie cacka na konferencjach, ale typ często sprawia wrażenie sztucznego, w przeciwieństwie do Lucho. Jego konferencje były wyjątkowo dobre :D

4

No trzeba przyznać że pomoc Realu może wyglądać w przyszłym sezonie imponująco. Casemiro i Kroos forma życia, Valverde wszedł z buta do pierwszego składu i raczej tego miejsca nie odda, wróci genialny w tym sezonie Odegaard i prawdopodobnie dojdzie van de Beek. W obwodzie Isco i James jeśli zostaną :D jeśli Arthur i De Jong się nie ogarną to zdominować środek pola w el Clasico będzie mega ciężko..

0

Zadziwia mnie Odegaard. Myślałem że zgaśnie po tych kilku dobrych meczach a dziś chłopak znów gra koncert

0

@Pawelec7 Politano to obowiązkowy wykup po 18 miesiącach za 23mln. Warto dodawać takie informacje

1

@Coutinho007 mocno wierzę w Emersona. Oglądam dużo spotkań Betisu bo to po Barcy mój ulubiony klub i chłopak naprawdę daje radę. Prawy obrońca w Betisie na trochę inne zadania, szczególnie że Panda na ataku to rosły chłop dobrze grający głową więc idzie dużo wrzutek, ale fajnie Emerson wygląda w grze obronnej i potrafi rozegrać piłkę na skrzydle. Widziałbym go kosztem Semedo, na tym dealu da się zaoszczędzić jakieś 40mln które wraz ze sprzedażą Cou zagwarantują powrót Neymara.

4

@kkbarca zostało mu pół roku kontraktu. Bardziej mnie zastanawia jaką premie za podpis dostanie sam zawodnik, bo gdyby doczekał pół roku na ławce w Spurs, to w lato mógłby ubiegać się spokojnie o 20-30mln euro za podpis skoro taki Rabiot żądał 15. Myślę że premia była pokaźna dla zawodnika jak i agenta.

1

Jest Messi, Griezmann, Dembele, Fati i szkółka (np Collado). Po co ściągać gościa który może grać jako środkowy napastnik ale nie jest 9? Jest już Leo i Griezmann o tym profilu. Albo wypożyczyć kogoś na pół roku, albo dać sobie spokój do lata. Mam nadzieję, że zarząd ruszy po rozum do głowy uzupełni w letnim okienku brakujące od dawna pozycje nr 9 i przede wszystkim lewe skrzydło. O ile mając zdrowego Suareza i Antka w obwodzie transfer 9 może poczekać jeszcze rok, o tyle jestem za jak najszybszym powrotem Neymara (mimo niechęci do tego zawodnika)

1

@malicinho moim zdaniem nie da się porównać. Włoch jest 5 lat starszy i to zupełnie inny typ pomocnika. Bardziej bym porównał Włocha do Arthura. De Jong jest zdecydowanie lepszy fizycznie i motorycznie. Ma tez lepszy drybling. Natomiast umiejętności rozegrania piłki i odbiorów przemawiają na korzyść Marco.

0

@fcbheroes Moim zdaniem Griezmann na 9 mógłby grać, gdyby na lewym skrzydle hasał ktoś taki jak Neymar, czy zdrowy Dembele w formie. Gdyby nie kontuzja Luisa to nikt by nie szukał innej 9, bo Griezmann miał być rezerwową opcją na tą pozycje. W lato wróci Luis, przyjdzie Neymar i będzie dużo lepiej. Lautaro rok może poczekać

0

@BarcaInfo jeśli tak to spoko, chociaż to pewnie oznacza brak miejsca dla Coutinho

0

Czyli co 60mln teraz na rezerwowego napastnika i 60 na Bruno a wciąż bez następcy Luisa i lewego skrzydłowego?

0

@Remi1899 Real nie sprzedał jeszcze ani Odegaarda ani Hakimiego. Owszem sprzedali Llorente za 40mln i Raula De Thomasa za 20. Ale Llorente był najlepszym zawodnikiem w Deportivo Alaves i miał bardzo dobre wejście do Realu. RdT strzelił 17(?) Bramek w lidze w poprzednim sezonie w spadkowiczu! Zobacz za ile my sprzedaliśmy Digne, Paco czy Gomesa, Minę. Każdy za 30mln na głowę, odkupilbys ich teraz za tyle? Nie sądzę. Każdy klub ma lepsze i gorsze transfery, kwota jest taka bo Barca chce zapewnić sobie odkupienie gracza więc nie licz że ktoś wywali na niego 30mln za 2 dobre mecze w sezonie z opcją odkupu za 50.
Nie interesują się Cavanim bo po pierwsze ogromny kontrakt będzie chciał ten zawódnik, po drugie sam Cavani zdaje sobie sprawę, że gdy wróci Luis to byłby zmiennikiem, już teraz narzeka że siedzi na ławce i miałby pchać się w to samo?
Z drugiej strony po co klubowi dwaj zawodnicy mający 33 lata na tą samą pozycje? Obaj grać nie będą, odejdą za 2 lata do MLS i trzeba będzie ściągać zawodnika do pierwszego składu i na rezerwę. Tak ściągną Rodrigo który przez najbliższe 5-6 lat będzie solidnym rezerwowym, a za rok-dwa zawodnika z topu do pierwszego składu

1

@SuperPatsonFCB gość po prostu miał tak duży potencjał że musiał grać. Malarz ma dwoje lata i forma spadała, Cierzniak w Legii nigdy nie zachwycał, wręcz miewał słabe mecze. A ten chłopak odkąd wszedł do bramki to prezentuje się mega dobrze i jest pewnym punktem Legii. Dowhań wychował już Fabiańskiego, Boruca czy Muchę, Kuciaka. W Legii od 20 lat zawsze był świetny jak na polski klub bramkarz i to zasługa głównie tego gościa. Trzymam kciuki za Majeckiego, bo mimo że w Monaco jest Lecomte to kwestią czasu jest, aż Radek go wygryzie. Dla mnie przewyższa umiejętnościami i przede wszystkim spokojem Grabare i Bułkę. Za kilka lat to on z Dragowskim zastąpią Fabiana i Szczene

1

@Pablopicasso27 mi band 4 jest przekozacki. Prócz krokomierza też kilka bardzo fajnych funkcji, a bateria mimo używania 24/7 z włączonym bluetooth wytrzymuje 3 tygodnie

2

@Maciej061 zacytuję swój komentarz z poprzedniej dyskusji "gość zaraz 22 lata. Ma przebłyski ale moim zdaniem pewnego poziomu nie przeskoczy bi jest zbyt słaby w pojedynkach 1v1 i grze na małej przestrzeni. Gdy ma przed sobą dużo miejsca to i owszem potrafi coś pokazać, jednak jest w hierarchii nawet za 17 latkiem. Ogólnie 6 napastnik w kolejce do gry. Skoro pojawia się oferta 15mln to trzeba brać. Ilu już takich było? Cuenca, Tello, Arnaiz.. gdzie oni teraz są? Jedynie Tello gra czasem w Betisie, ale też zgasł i jest na wylocie z klubu"

1

@Remi1899 gość zaraz 22 lata. Ma przebłyski ale moim zdaniem pewnego poziomu nie przeskoczy bi jest zbyt słaby w pojedynkach 1v1 i grze na małej przestrzeni. Gdy ma przed sobą dużo miejsca to i owszem potrafi coś pokazać, jednak jest w hierarchii nawet za 17 latkiem. Ogólnie 6 napastnik w kolejce do gry. Skoro pojawia się oferta 15mln to trzeba brać. Ilu już takich było? Cuenca, Tello, Arnaiz.. gdzie oni teraz są? Jedynie Tello gra czasem w Betisie, ale też zgasł i jest na wylocie z klubu

12

Ah te "trójki" Kobe'ego.. Szkoda chłopa, legenda NBA którą zna chyba cały świat. Te 81 pkt w jednym meczu z Toronto.. Mega pozytywny gość, tak jak R10 rozweselał w piłce nożnej to można powiedzieć, że Kobe to samo robił w koszykówce.. Mega przykro, jak odchodzi legenda tego formatu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?