messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@MASTURBINHO masz rację!!!! On powinien wylecieć!!!! Tak!!!!
0
@Tales_Omletu przecież są aukcje po 20zł za 10sztuk?
0
@T_TG akurat Busquets od przyjścia Setiena to nasz najlepszy pomocnik
0
Eh czyli Monchu bez powołania, szkoda bo ominął go też mecz Barcy B..
21
@rafalnac87 taki, że cena za niego była promocją. Zarobiliśmy na nim 20mln, źle?
0
Mats - Semedo Pique Umtiti Alba - Busi FDJ Arthur - Messi Griezmann Fati
Taki skład chciałbym zobaczyć, zgadzam się, że Fati jest bez formy, ale jest obecnie jedynym lewoskrzydłowym w druzynie, póki nie wróci Dembele
0
Szczerze mówiąc dużo kontraktów kończy się niedługo, oby nie zrobili znów kominów płacowych przy ich przedłużaniu
2
Okno transferowe zamknięte więc czas na małe podsumowanie. Jest to moja subiektywna ocena, chętnie przeczytam waszą.
Jeśli chodzi i transfery z klubu to:
Wypożyczenie Aleni do Betisu to najlepsze co można było zrobić w jego przypadku. Za dobry by grać ogony w lidze, a przy takim przesycie w pomocy na nic więcej nie mógł liczyć. W Betisie będzie albo pierwszy skład albo będzie pierwszy do wejścia z ławki. Jego minuty dostanie Puig więc i wilk syty i owca cała.
Todibo odszedł do klubu który ma jak na swój poziom bardzo dobrych 4 stoperów, jednak 2 jest ciężko kontuzjowanych więc w obecnej sytuacji albo będzie podstawowym zawodnikiem, albo tak jak Alenia pierwszy do wejścia z ławki. Wątpię by Schalke go wykupiło, jeśli jednak to zrobią to za niemałą kwotę, jesli mielibyśmy go odkupić to teoretycznie stracimy 25mln, jednak Barca zrobi to jedynie gdy będzie zawodnikiem topowym, a 25 za takiego stopera to będzie promocja. Bez względu czy wróci czy zostanie w Schalke, transakcja moim zdaniem na plus
Wypożyczenie Wague tak jak Todibo, słabszy klub ze słabszej ligi więc ma szansę się przebić, opcją wykupu 10mln, możliwość odkupu za 15. Idealnie. Jeśli odpali to strata 5 mln na rzecz ogrania zawodnika tej klasy to grosze. Duży plus.
Carles Perez.. no cóż. Bardzo tego zawodnika lubię, ale nie oszukujemy się nie ma potencjału by zaistnieć w tej drużynie na dłużej. Dlaczego? Jest szybki i przebojowy, ale to tyle, ani nie potrafi dobrze akcji rozegrać, ani zrobić różnicy przeciwko więcej niż 1 obrońcy. Świetny skrzydłowy, ale nie dla Barcy. Lepiej będzie mu we Włoszech czy Anglii. Gracz o innym profilu. 13mln za niego to dobra kwota. Wystarczy spojrzeć za ile odchodził Arnaiz, Deulofeu, Tello czy Cuenca a to podobny potencjał zawodnika. Moim zdaniem transfer "neutralny" za sprawiedliwą kwotę.
Abel Ruiz - jestem pewny, że gdyby nie transfer Trincao to niemożliwe byłoby uzyskanie takiej kwoty za tego chłopaka. Potencjał ma, ale ma też duże braki. Potrafi w młodzieżówkach Hiszpanii robić furorę, ale w 3 lidze gra padake, niestety. Płakać nie będę, ale powodzenia.
Transfer wymienny z Juve nie komentuje, bo dla mnie to zwykła transakcja na przeksięgowanie środków.
Transfery do klubu:
Trincao - zawodnik zdecydowanie lepiej pasujący do drużyny niż Perez, lepszy technicznie, bardziej pasujący do Barcy. Za stosunkowo dobre pieniądze. Pamiętajcie, że gdy wypali to będzie promocja, jeśli nie, to takiego skrzydłowego da się sprzedać za podobną kwotę (patrz Malcom).
Matheus Fernades - dla mnie wielką niewiadoma. Ale za 7mln? Albo vesids to transfer jak Mina (czytaj. Sprzedaj i zarób), albo zaistnieje tutaj na dłużej. Całego jego meczu nie widziałem, z urywków wygląda na silnego gościa świetnie operującego piłką więc profil pasujący do tego klubu jako defensywny pomocnik.
Podsumowując okno dla mnie na minimalny plus, odeszli zawodnicy którzy muszą się ogrywać, bądź nie pasują do tego klubu, przyszli młodzi o profilu jak najbardziej pasującym.
Jedyne o co mam "delikatny żal" to klęska w temacie Cuoto i brak transferu Rakiticia, ale pamiętajmy, że zawodnicy też mają coś do powiedzenia, nie wszystko zależy od zarządu.
Grunt, że nie zblaznili się z transferem Rodrigo za 60mln.
0
@Skaramuczi to widocznie inne mecze oglądamy. Lautaro dużo rozrzuca piłek, często cofa się do rozegrania, ale między stoperami częściej widzę Lukaku. Chętnie zobaczę Lautaro w 4-3-3 przed transferem. Może w kadrze dostanie taką rolę bo raczej nie w Interze
0
@Skaramuczi Lautaro powinien jeszcze zaczekać rok. To jego pierwszy dobry sezon a i tak przeplata dobre mecze ze słabymi. Nie jestem też pewny czy to dobry wybór do 4-3-3 bo bardzo dużo czarnej roboty że stoperami robi za niego Lukaku. Lautaro gra bardziej jak Griezmann w Atletico niż jak Suarez w Barcelonie (mimo że czysto teoretycznie bliżej mu do Luisa). Za wcześnie by płacić takie pieniądze za niego. Szczególnie, że Griezmann najlepsze mecze u nas rozgrywał na 9. Jestem ciekawy jak będzie wyglądało to dalej, bo moim zdaniem zarząd właśnie po to go sprowadził, by w niedalekiej przyszłości był środkowym napastnikiem. Moim zdaniem transfer lewego skrzydłowego jest bardziej potrzebny, ale skrzydłowego który z miejsca da więcej niż Dembele czy Griezmann na skrzydle. Takim skrzydłowym jest jedynie Mane i Neymar. Z Neymarem na skrzydle Griezmann na 9 miałby dużo więcej miejsca, bo Brazylijczyk jednak mocno absorbuje na sobie uwagę obrońców
2
@Xsasss strims.world
2
Thiago już dawno powinien tu grać. Szczególnie, że była szansa przed podpisaniem kontraktu. To powinien być transfer zamiast Coutinho. Teraz niestety już za późno, a drugiego takiego zawodnika na rynku nie ma. W Bayernie grywał nawet jako defensywny pomocnik. Mega wszechstronny.
0
@Skaramuczi napisałem JEŚLI a to różnica między jeśli a jak ;). Tak czy inaczej Griezmann, Messi, Suarez i Dembele to 4 świetnych zawodników na 3 miejsca w ataku. Trincao i Fati w obwodzie. 7 zawodnik, który nie da więcej niż pierwsza 4 jest całkowicie zbędny i zablokuje rozwój reszty, a jest jeszcze np Collado. Szczególnie że Willian za darmo grał nie będzie
0
@Skaramuczi przecież to skrzydłowy. On nie będzie grał ani w na 9 ani w pomocy. Jest Dembele, Messi, Fati, Trincao i id biedy Griezmann. Jeśli dojdzie Neymar to Willian tylko będzie blokował młodych
0
@FC1899Barca LM rządzi się swoimi prawami. Tam w grupie można nastrzelać masę bramek ogórkom. Patrz ile strzela Benzema w lidze przez ostatnie 10 lat a ile w LM
0
@Hiacynk wystarczy spojrzeć, że w Bundeslidze nawet przeciętni napastnicy robili furorę. O ile Auba i Lewy to klasa sama w sobie, tak Jovic, Rebic, Haller, Paco czy Modeste wielkiej kariery w innych ligach nie robią (no, może Paco w Valencii jeszcze dawał rade)
3
Trzeba uważać na stałe fragmenty i strzały z dystansu Bardhiego.
0
@dariooo też uważam, że będzie stoperem nr 3 do powrotu starszych kolegów, później zostanie odstawiony. Nie wiem jak długie są te dwa urazy, ale zapewne dostanie kilka występów od pierwszej minuty więc to i tak więcej niż u Valverde. Kike też na 3 stoperów lepszych niż Todibo
0
Zetknąłem wczoraj na sytuację kadrową stoperów Schalke. Kabak to obrońca absolutnie podstawowy. Młody zawodnik z ogromnym talentem, świetnie się spisuje w tym sezonie. Tak samo Nastasic, który ewidentnie odżył. Kontuzjowany jest Salif Sane, doświadczony obrońca z dość mocną "marką" w Niemczech. Jako czwarty stoper kontuzjowany Stambouli, z przeszłością w PSG, wcześniej bym albo solidnym rezerwowym albo podstawowym stoperem w Schalke. 4 bardzo mocnych obrońców (jak na taki klub) na 2 pozycje, gdzie 1 miejsce jest obsadzone przez młodego Turka i jest raczej nie do ruszenia. Dołączył tam wypożyczony Todibo. Albo młody wejdzie mocno z miejsca i wywalczy sobie miejsce w postawie kosztem Nastasicia zanim wróci kontuzjowana dwójka, bo później będzie musiał się przebić jeszcze przez Sane i Stambouliego. Albo będzie wystawiany jako defensywny pomocnik gdzie jest mimo wszystko mniejsza konkurencja. Ma mało czasu żeby udowodnić swoją jakość, inaczej raczej będzie odgrywał marginalną rolę
1
@DanielOOL z pensją na poziomie Suareza. Nikt go nie kupi niestety
5
Cou coraz lepiej widzę sobie radzi. Mimo kontuzji Comana i Gnabrego na ławce to kolejny mecz zaczyna poza pierwszą 11. Obok Isco największy zjazd na przestrzeni dwóch lat. W chwili obecnej 60-70mln za tego zawodnika będzie ogromnym sukcesem
1
Jazda Granada wysyłać ich do drugiej ligi :D
0
Szkoda. Obecnie przeżywa drugą młodość. Ale z Levante u siebie nie ma co ryzykować. Busi - Arthur - FDJ w podstawie, Puig i Ivan na ławce wystarczą
0
@koksik2700 jeszcze tej kontuzji nie dostał więc dajmy mu szansę.
0
@Pawlak1992 teraz jednak zmieniło się więcej niż przed ostatnie 2.5 roku.
39
Mam dziwne przeczucie że te pół roku będzie najlepszym okresem Dembele w Barcelonie. Zaczynamy grać bardziej ofensywnie. Przy Leo nie będzie już Suareza więc będzie częściej korzystał z innych napastników. Przybrał 6kg masy mięśniowej, zmieniono mu plan by ograniczyć urazy. Oby tylko Kike stawiał go na lewym skrzydle w 4-3-3 a nie prawym wahadle w 3-5-2 i będzie dobrze. Ous pokaże klase
9
Bilbao na wyjeździe.. Najgorzej
1
Nie no spoko, 30mln za rezerwowego Bragi. Deal życia. Chyba że to podobna wymiana do tej Jasper-Neto i zaraz Abel pójdzie za podobną gotówkę
0
Ciekawie wygląda walka o utrzymanie. 14 Alaves i 15 Eibar mają tylko 6 punktów przewagi nad strefą spadkową. Patrząc po zimowym okienku Espanyol wydał 40mln na bardzo solidne wzmocnienia, Celta mimo straty Lobotki wzmocniła się Smolovem i Murillo, więc na plus. Reszta klubów bez większych zmian prócz Leganes, które sprzedało swojego najlepszego zawodnika do Sevilli i wydają się w tej chwili pewniakiem do spadku. Kogo obstawiacie, że spadnie? Ja uważam, że Celta i Espanyol mimo wszystko się utrzymają. Celta ma bardzo dużo remisów, brakowało im takiej typowej 9 i solidnego stopera, a w pomocy mają kim grać aż nadto. Espanyol zrobił spore wzmocnienia na pozycje, które potrzebował.
Obstawiam do spadku Leganes, Mallorce i Eibar/Valladolid
2
@Jacu327 dla Ciebie to pierwszy klasyk Mourinho i 5-0