1

@Bobo25 Chyba wolę kogoś z Barcy B :D

2

Pamiętacie Fábio Coentrão? Gość ma dopiero 31 lata a już raczej po karierze. Nieudany powrót do Portugalii i od pół roku nie może znaleźć klubu. Real swego czasu wydał na niego 30mln, odszedł za darmo z końcem kontraktu

5

@AdiKingu96 no tak, bo jak już nie strzela to nic nie wnosi?

1

@TheMefju ja akurat Braithwaita znam, mimo, że oglądam max 2 mecze na weekend. No bo jak można nie znać napastnika drużyny z którą gra sie w lidze? Jeszcze stopera, czy defensywnego pomocnika to rozumiem, bo jednak są to mniej barwne pozycje i cięższe do zapamiętania. Inna sprawa, to średnio raz na okienko transferowe (po zamknięciu okienka) wchodzę na transfermarkt i przeglądam sobie kadry drużyn z La Ligi z czystej ciekawości jakich zawodników kupili i jak zmieniają się wartości rynkowe poszczególnych piłkarzy więc myślę, że z każdej drużyn kojarzę tych 5-10 piłkarzy. Może z głowy nazwisk nie rzucę w przypadku drużyn jak Osa czy Leganes, ale jak ktoś zapyta gdzie gra dany zawodnik to będę wiedział.

0

@Bobo25 napisałem "ktoś z tej 3" a nie "ta trójka" więc chyba logiczne, że chodziło mi o jednego piłkarza a nie 3?

0

@Norkusik Kevin, Gabriel i Bernardo Silva. Ktoś z tej 3

0

Ciekawe ile Martin Braithwaite miałby kosztować? Leganes zapłaciło za niego 10mln, więc klauzule na pewno ma większą. Ale ogólnie fajny grajek. Młodszy od Angela więc teoretycznie będzie go łatwiej sprzedać w przyszłości.

0

@dziaraka przecież nie da się grać mając 4 równie dobrych stoperów. 3 którzy walczą o skład + szkółka to optymalnie, ten 4 stoper ile by zagrał w sezonie? Chcesz ściągnąć kogoś takiego jak De Ligt czy Upamecano teraz żeby zagrał 5 meczy w sezonie? Odejdzię Pique to klub kupi kogoś na jego miejsce i będzie Umtiti, Lenglet i np De Ligt na 2 miejsca + szkółka

1

@cat_r37 to samo można było powiedzieć o Suarezie w Liverpoolu, Eto u Guardioli czy Griezmannie. Są to napastnicy którzy szukają sobie wolnej przestrzeni, czasem nawet schodzą do linii bocznej, ale z całą pewnością nie są to napastnicy którzy mają problem w operowaniu piłką i Werner też nim nie jest.

0

@kamilo0066 no cóż, czyli to, że został zawodnikiem meczu nie ma znaczenia i każdy się myli a Ty masz racje? Setki nie strzelił też Messi, no i co z tego? Taka jest piłka, druga sytuacja to nie była setka, był wyrzucony z pola karnego i ciężko było to strzelić. Reszty nawet nie skomentuje, bo chyba logiczne, że w ciągu 90min takie błędy robi każdy zawodnik.

1

@Azi Werner:
Kontakty z piłką na mecz 46
Podania celne na mecz 21 (77%)

Lautaro
Kontakty z piłką na mecz 32
Podania celne na mecz 8 (59%)

Jak widać Argentyńczyk dużo częściej holuje piłkę, a Niemiec dużo częściej ją rozgrywa :)

1

@SeeleyBooth moim zdaniem skoro na 9 jest Suarez i Griezmann w ogóle ściąganie środkowego napastnika to głupota. Trzeba ściągnąć Neymara lub Sancho na lewe skrzydło, a ściągnięcie trzeciego środkowego napastnika odłożyć, aż Suarez nie odejdzie z klubu. Zdrowy Suarez i tak będzie grał 3/4 spotkań, reszte może zagrać Griezmann na środku, który zdecydowanie lepiej czuje się na pozycji środkowego napastnika.
W tym sezonie francuz:
Lewy napastnik 22 mecze 7 bramek 2 asysty
Środkowy napastnik 11 meczy 6 bramek 2 asysty

15

Ciekawe gdzie pójdzie Rafa? To znakomity pomocnik, w takim Interze, Valencii czy Sevilli miałby pierwszy skład. Osobiście chciałbym żeby został w La Lidze, może Betis się nim zainteresuje jak Alena wróci z wypożyczenia?

0

@kamilo0066 W tym sezonie Griezmann:
Lewy napastnik: 22 mecze: 7 bramek 2 asysty
Środkowy napastnik: 11 meczy 6 bramek 2 asysty

Chyba widać gdzie czuje się lepiej

0

@kamilo0066 chociażby ostatni mecz z Getafe gdzie prócz zmarnowanej jednej sytuacji zagrał świetnie, z Betisem też zagrał poprawne spotkanie. Swój najlepszy mecz z początku sezonu z Betisem też zagrał na 9

0

@Azi Mimo wszystko taki "kloc" Lukaku dużo częściej w tym Interze ma dwukrotnie większą ilość podań na mecz. Pomijam już cene za Lautaro czy fakt, że nigdy nie grał w ustawieniu 4-3-3 jako jedyny napastnik - sam fakt jaki udział w grze zespołu bierze powinien go skreślać

0

@Lord_Vader jak dla mnie nie ma sensu w ogóle ściągać środkowego napastnika jeśli mamy grać 4-3-3 bo zdrowy Suarez to wciąż top5 na świecie, a Griezmann bardzo dobrze gra ostatnio właśnie na środku ataku i docelowo to powinna być jego pozycja. Ściągnąć Neymara i odpuścić innych napastników, chyba że właśnie Werner który może też zagrać na skrzydle miałby przyjśc. Wtedy:
LS: Neymar, Werner, Fati
N: Suarez, Werner, Griezmann
PS: Messi, Trincao, Griezmann
Na 3 pozycje 7 zawodników to za dużo a przecież jest jeszcze Dembele.

Ludzie panikują że brakuje nam napastników, ale pamiętajmy że od przyszłego sezonu wróci Dembele, Suarez i dojdzie Trincao więc moim zdaniem bardziej istotny jest transfer lewego skrzydłowego bo na dobrą sprawę mamy tam tylko Fatiego i ciągle połamanego Dembele, a na środku ataku mamy dwóch genialnych zawodników Suareza i Griezmanna

9

Lautaro wczoraj znów wykręcił zawrotne 6 celnych podań w meczu. Dla porównania Griezmann grający na tej samej pozycji w defensywnym Atletico średnio celnie podawał 25-29 razy (zależy od sezonu) w meczu. O ile w przypadku Coutinho i Dembele nikt nie mógł przewidzieć że się tu nie odnajdą, to dla mnie Lautaro od początku kompletnie tu nie pasuje i skoro odrzucili transfer Jovicia bo ten słabo operuje piłką to mam nadzieję że odrzuca też Lautaro

1

@Mocher91 widziałem i uważam że to przeciętniak. Najbardziej wyróżniał się w młodzieżowych kadrach Włoch. Jeden z najlepszych dryblerow serie a?! Czy to komplement dla zawodnika czy śmiejesz się z reszty ligi? Bo nazywasz tak gościa który wyciąga 1.5 udanego dryblingu na mecz, w Hiszpanii więcej mają boczni obrońcy czy środkowi pomocnicy. I tak, uważam że te 70-80mln które chce za niego Viola to śmiech na sali, bo za niewiele więcej można mieć Sane czy Sancho a taka kasa za gościa który piłkarsko jest średniakiem jak cała kadra Włoch (prócz Verattiego), ale "zapierdziela" po boisku? Daj spokój

2

@Mocher91 typowy boczny napastnik, czyli pozycja której u nas nie ma. Liczby jako takie wykręca, ale ze swoim słabym dryblingiem, przeciętną grą bez piłki i bardzo wygórowaną ceną w stosunku do umiejętności jest skazany na grę w przeciętnym klubie jak Viola. Już za dużo takich "nijakich" piłkarzy kupiliśmy. Nie jest to skrzydłowy, nie jest to 9, nie jest to ofensywny pomocnik. To zwykły przeciętniak który zgaśnie jak Bernardeschi

1

@Bartek22 Moriba, Konrad, Mbuyamba, Jardi.. ogólnie Juvenil jest bardzo silny. Są to zawodnicy którzy już wnoszą coś do Barcy B a trzeba pamiętać ile mają lat..

12

@KejSi byle podchodził na 100% profesjonalnie do piłki a razem z Frenkim będą stanowić o sile drugiej linii przez najbliższe 10 lat. Ma ten piłkarz coś z Xaviego

1

Ależ świetną pracę wykonuje Pimienta w drugiej drużynie. Mocno wierzę że uda im się awansować bo miejsce Barcelony B jest w drugiej lidze. Myślę, że gdyby Fati, Perez, Puig i Araujo grali na stałe w drugiej drużynie to ten awans byłby "prawie pewny", no ale więcej da im gra w pierwszym składzie. Rezerwy i tak mają tyle perełek, że dadzą radę. A trzeba pamiętać że w Juvenilu jest najlepsza generacja piłkarzy od czasów słynnego rocznika 87 z Cesciem, Messim, Pedro, Pique, Busim (88, ale grał w starszym roczniku) na czele. Świetlana przyszłość stoi przed tymi chłopakami. Oby tylko klub prowadzili tacy trenerzy jak Setien, Pep, Xavi czy Pimienta.

0

@PanPatrykk Neymar, powrót Coutinho, Trincao i Aleni
Sprzedaż Vidala, Rakiticia, Dembele

0

@dlugi20 otrzyj łzy i przejrzyj na oczy. Inter opiera swoją grę na Lautaro i Lukaku, Liverpool na Manę i Salahu, Real na Benzenie a Beyern na Lewandowskim więc logiczne ku**a że my opieramy grę na najlepszym piłkarzu na świecie, a fakt że mamy jeszcze Suareza i Griezmanna i tak daje nam przewagę nad resztą. Trzeba jedynie liczyć na to, że poszczególni zawodnicy poprawia formę bo to jest najgorsze co nam dolega

0

@Peciak dla mnie parę razy zachował się trochę niepewnie i mało brakowało by zrobił kolejne błędy. Z asekuracja masz rację. Osobiście dałbym mu takie 6 na 10

5

Podsumowując to świetny mecz Firpo, bardzo dobry Umtitiego, Ter Stegena, Arthura i Griezmanna (prócz tej setki). Reszta do zapomnienia. Pamiętajmy że to Getafe a nie Leganes

5

@BarcaInfo co by o nim nie mówić to płuca chłop ma żelazne

15

@Irmscher10 różnica jest taka, że teraz bronimy nie dając piłki Getafe a wcześniej się cofaliśmy i liczyliśmy na cud (ter Stegena).

15

Trzeba się modlić żeby Arthur dograł sezon bez urazu bo z Rakiticiem daleko nie zajedziemy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?