messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Real już nawet wrzuca ze skrzydła na skrzydło
0
@xVENUMx nie wiem jakie masz murawy w okręgówce, ale nie sądzę żebyś mógł to wykorzystać :D
0
Ciekawie ich ustawił Pep. Wygląda na to że Rudy gra na fałszywej 9, Jesus na lewej a Bernardo na "10"
1
@Xavinho54 bo jest rzadki ostatnio
8
Jedno jest pewne. Mendy awansuje do kolejnej rundy ligi mistrzów
0
@Kurkmen ja bym oddał Vidala, Busiego i Ivana. Z Arthura i De Jonga jest potencjał na świetnych pomocników
0
City ustawione na kontrę?
To będzie ten mecz gdzie "Real tysiąca i jednej wrzutki" Zidana będzie miał większe posiadanie niż drużyna Pepa?
0
@avanes potwierdzam. Ale takie Varanka, Isco czy Kroosa szanuje
0
@Barwindg jest rekordzista świata w najdłuższym wykopie
0
Ramos w polu karnym dubluje pozycje napastnika a Varane zgarnia piłkę na 25 metrze i oddaje strzał, nie, nie byli chwilę wcześniej stałego fragmentu :o
0
Kontroluje ich Real. City ciężko ją wyjść z połowy
1
@Gibbon_FCB chyba kurła Sociedad
7
@AmigoBlancos to, że tylko Neymar na podjazd do Messiego w 1 na 1. Chociaż styl dryblingu mają zupełnie inny
0
@jeyx77x właśnie warunki fizyczne ma bardzo dobre. 185cm wzrostu, mocno stoi na nogach i potrafi wybrać główkę z rosłymi obrońcami
0
@Hiacynk varane i mimo słabego sezonu Hazard
8
Świetną technikę i motorykę ma Trincao jak na swoje warunki fizyczne. Będzie z niego pożytek.
1
@MesQueUnClub96 chyba nie ma takich. Regulamin jest tak skonstruowany, że zawsze gdy ktoś prowokuje lub irytuje to później ma dłuższą przerwę za banicję :D
0
@YoNoEntiendoNada też tak uważam, bo później we Włoszech udowodnił swoje umiejętności. Postawiłem go na równo z Hlebem bo przydatność obu była bardzo mała, a Hleb też przecież był dobrym piłkarzem.
8
Najlepsze sezony w XXI wieku:
08-09 - kadra licząca 17 zawodników z pola: w tym takie "perełki" jak 34-letni Sylvinho, fatalni Hleb czy Caceres, 17 letni wtedy Bojan który był oficjalnie członkiem 1 drużyny, jeden PO (Alves) - na dobrą sprawę na boki obrony było 3 zawodników: Alves, Abidal i Sylvinho, pomicników nomialnie mieliśmy 4: Xavi, Toure, Iniesta i Keita
10-11 kadra liczy 17 zawodników z pola (+ Afellay w styczniu) tak naprawdę atak opierał się na 4 zawodnikach: MVP + Bojan tracący wtedy swój blask, był jeszcze w obwodzie Jeffren ale on grał mało, w pomocy aż 5 piłkarzy: Xavi, Iniesta, Busi, Mascherano i Keita.
no i teraz sezon 19-20:
16 zawodników z pola (plus 17 Braithwaite)
Nie liczę tu Fatiego i Puiga którzy oficjalnie są graczami Barcy B tak jak nie liczyłem np. Pedro w pierwszym sezonie.
Czy jest to różnica, aż tak znacząca? Nie. To dlaczego wtedy kadra była wystarczająca a teraz nie? Chodzi o braki kadrowe? Moim zdaniem nie. Bo:
Po 1. Wtedy nie było problemów z takimi kontuzjami i wykluczeniami na decydujące mecze LM. Wyobraźcie sobie sezon 10-11 gdzie wypada Villa (Suarez) i Pedro (Dembele) - atak składa się z Messiego, Bojana i Jeffrena (To teraz w ataku mamy jeszcze takiego cracka jak Antek, mimo, że wypadło 2 świetnych graczy - wtedy można było o tym pomarzyć). Wypada Alves (Roberto) i Abidal (Alba) - na bokach gramy Adriano i Maxwellem. Wygląda wystarczająco źle? Nie? To dodajcie zawieszenia za kartki dla Busiego i kogoś z dwójki Xavi/Iniesta. Guardiola miał troszkę szczęścia, lub po prostu świetnie przygotowywał ich fizycznie, że kluczowi zawodnicy nie łapali urazu.
Po 2. Pep miał fajną generację piłkarzy w Canterze, których potrafił wykorzystać i którzy potarfili coś wnieść do drużyny mimo, że obecnie grają w dużo słabszych klubach jak np. Montoya, Jeffren, Fontas, dos Santos, Tello..
Obecnie albo brak takich zawodników, albo nikt nie ma na tyle jaj żeby postawić na Cantere jako głownych rezerwowych. Czy tali Collado ma mniej talentu od Tello? Czy Morer jest słabszy niż był Montoya? Czy Araujo jest gorszy niż Fontas czy Muniesa? Nie sądzę, bo nie są to zawodnicy, którzy zrobiliby chociaż niezłe kariery w La Liga.
2
@FC1899Barca to przypomnij sobie sezony Guardioli gdzie np. nie było zmiennika dla Alvesa, a ataku mieliśmy 4 zawodników, w pomocy Busi Xavi Iniesta i Keita. 19 zawodników plus cantera to odpowiednio szeroka kadra jak ma się graczy na poziomie Messiego, Griezmanna czy De Joga którzy chcą grać 90% minut
2
@FC1899Barca a to wina Bartka, że 5 się połamało a 2 dostali zawieszenia? 5 zawodników na 3 pozycje w ataku, 5 pomocnikow na 3 pozycje + Puig, 7 obrońców. Kadra jest odpowiednio szeroka. Problemem są urazy i zawieszenia kluczowych graczy. Zobacz, że gdy wszyscy byli zdrowi to nasi rezerwowi płakali o małą ilość minut (Vidal, Ivan) a ty chcesz kolejnych?
Jedyne o co się można do niego przyczepić to balans graczy ofensywnych i defensywnych. Brak tu topowego skrzydłowego i ofensywnego pomocnika.
1
@Jaca27 w tym sezonie w lidze 37 na 39 pkt. W LM w tym sezonie 7 na 9 w grupie
LM mecze u siebie sezon temu:
Grupa 7pkt na 9
Mecze fazy pucharowej
3-0 United
5-1 Lyon
3-0 Liverpool
Czyli w LM w ostatnich dwóch sezonach u siebie na 9 meczu 7 wygranych, dwa remisy. W fazie pucharowej każdy mecz minimum 3 golami. To nie jest potwor?
1
@matirix20 to akurat ich wychowanek
2
@Mathew86 akurat nie chodzi mi o mecz z Napoli. Chodzi o całokształt.
Barca na 12 meczy w lidze 18 punktów
Liverpool na 13 meczy 37 punktów
Juve na 13 meczy 26 punktów
Więc jak widzisz poza wyjętym z dupy przykładem z Napoli, dalej jesteśmy słabsi na wyjazdach niż przytoczone przez Ciebie drużyny zajmując tak samo jak one, odpowiednio 1 miejsce w lidze
0
@Coutinho007 fakt. Zapomniałem o nim. Chętnie bym wymienił Firpo na Grimaldo i wtedy biali mogliby zazdrościć :D
0
@matirix20 Hakimiego można białym pozazdrościć. Tam samo jak Reguilona w sumie. Mają mega fajne boki na przyszłość. Hakimi, Mendy i Reguilon. U nas przyszłościowo "jako tako" wygląda tylko Semedo
18
Jak to jest że u siebie jesteśmy potworem, ostatnia porażka w LM była 7 lat temu, w lidze remis z Realem i same wygrane, a przychodzi wyjazd to i Raków Częstochowa by nam punkty urwał
4
@MikusBarca jesteś rudy że chcesz się farbować?
0
@denis9401 Rakitic i tak już jest rezerwowym
3
Akurat ty nie powinieneś narzekać, bo gdyby przyszedł tu np. jeszcze Thiago i Neymar, to murawy byś nie powąchał :)