0

Z czystej ciekawości, ktoś już dostał podwyżki inflacyjne w pracy i mógłby się podzielić ile one mniej więcej u was wynoszą?
U mnie w tym roku zaskakująco wysokie bo niecałe 8%, nie to żebym płakał, ale zawsze wynosiły między 4 a 6%. Jak to wygląda w innych zakładach? Też dość wysoki wzrost?

0

@Khajio a kto tam przychodził Mendy? Częściej kontuzjowany niż Dembele, Zinchenko daje radę, moim zdaniem to bardzo fajny boczny obrońca. Walker też, moim zdaniem jedynie Danilo na minus - ale ten facet zawodzi od czasów odejścia z Porto.
W VCF miał lepsze i gorsze chwile, niestety więcej tych gorszych.
Jego wartość rosła, bo mało jest na rynku dobrych młodych PO, a w Valencii miał pierwszy skład.
Jedyny niezły sezon miał w Interze. Ani w Valencii, ani Juve czy w City ten gość nie zbliżył się nawet do Semedo

1

@Veb1233 tak pamiętam o tym, tak samo było z Rafinhą, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że gdyby Inter naprawdę chciał go wykupić to Valencia robiłaby problemy by tą samą kwotę zapłacili po 30 czerwca. Szczególnie, że Juventus zapłacił z tego co pamiętam bardzo podobną kwotę za niego - i po roku oddał

16

Ludzie chcą wymiany na linii Cancelo-Semedo
Cancelo - zawodnik nie sprawdził się w Valencii, odrzucił go Inter - bo był zbyt drogi w stosunku do umiejętności, odrzucił Juventus przez słabą grę w obronie, przyszedł do City i jest zmiennikiem Walkera (zawodnika, który nie jest jakoś wyznacznikiem jakości na swojej pozycji). Nawet Guardiola lubiący ofensywnych bocznych obrońców nie stawia na niego, woli znacznie lepszego w defensywie Walkera.

W czym Cancelo jest lepszy od Semedo, biorąc pod uwagę, że ostatnio Joao przegrywa z nim rywalizacje i jest zmiennikiem Nelsona w reprezentacji?

Dałbym chłopakowi jeszcze rok, bo w tym sezonie moim zdaniem znacznie się poprawił i już Alba na lewej stronie rozgrywa słabszy sezon niż Nelson.

Cancelo zostawia straszne dziury na swojej stronie - fakt, nie opinia.
Rozumiem, że LR chciałaby odświeżenia prawej obrony, ale mam wrażenie, że ta zamiana pasuje do określenia "zamienił stryjek siekierę na kijek".

Dałbym mu jeszcze rok, chłopak nie grał u nas pod ręką innego trenera niż Valverde, a może właśnie Setien wykorzysta jego potencjał. Jak nie to za rok przyjdzie Emerson i wtedy rozważyłbym po prostu sprzedaż Nelsona.

Cancelo zupełnie mnie nie przekonuje.

0

do graczy FMa, jakiś fajny napastnik do średniaka ligi hispańskiej? budżet spory, bo cały szrok ładnie sprzedany. Ważne żeby był u23. Drugi sezon.
Myślałem nad Abelem Ruizem, ktoś jeszcze ciekawy jest?

0

Do graczy FM20.
Udało mi się ściągnąć do Barcy Camavinge i Mbappe w drugim sezonie. Mając jeszcze takie perełki jak Pedri, Todibo, Wague, Miranda, Emerson czy Dembele, Fati, De Jong kogo polecacie ściągnąć? Mam trochę gotówki która chce zainwestować w młodych zawodników, ale takich, którzy są absolutnie wybitni na swojej pozycji (w kontekście rozwoju). Planuje zakup stopera: De Ligt/Upamecano za wiekowego Pique. Boki obrony są kozackie, kogo polecacie na wszystkie pozycje w pomocy/ataku. Oczywiście jak mam kupować kogoś na ławkę to wolę dawać minuty Monchu, Trincao czy Puigowi. Chodzi mi o zawodników z potencjałem do gry w pierwszej 11.
Obecnie gram 4-2-3-1

2

Jak to jest, skoro ściągneliśmy Braithwaita w miejsce kontujowanego Dembele i mogliśmy go zarejestrować poza okienkiem to Dembouz gdyby teoretycznie wróciła La Liga mógłby dograć sezon czy automatycznie musiał zostać wyrejestrowany gdy przyszedł Martin?

0

@Hiacynk hmm. Dla Interu i Genoi zagrał 265 spotkań a w Serie A 159? Coś tu chyba nie gra, no chyba, że Genoa była w Serie B

0

@TheGoldenEleven Nie. Te statystyki to w większości statystyki na mecz, a jak sam zauważyłeś Tonali gra od deski do deski, gdy Arthur często wchodził z ławki lub schodził w drugiej połowie, a mimo to ma w większości lepsze statystyki, szczególnie te jeśli chodzi o operowanie piłką, co u nas jest najważniejsze.

Najlepiej mieć ich obu, jeśli nie to wybieram Arthura.

14

Trzymam kciuki. Umiejętności ma wielkie, niech dorzuci do tego kondycję i lepszy styl życia by unikać urazów i będzie pięknie

0

Grał ktoś w FM w wersji na telefon? Opłaca się za tą gierkę zapłacić prawie 30 Zeta?

5

@MichVeB piłkarz na pozycję, która obecnie "zanika" w piłce nożnej. Coraz mniej zespołów gra z taką typową "10", bo prócz Bayernu i czasem Spurs/Arsenalu to z tych topowych drużyn już raczej żadna. A szkoda, bo taki Kaka, czy nawet Ozil w swoim Primie to absolutna topka, no i jednocześnie zawodnicy jednej pozycji.

0

@snake99 a kogo chcesz na rezerwę? Skoro w ataku jest już Messi, Griezmann, Suarez, Dembele, Fati i może dojść Neymar to logiczne że lepiej mieć takiego Braithwaita który zagra solidnie niż nikogo. Kiedyś mieliśmy jako zmienników Tello, Maxi Lopezów czy Eidurów. Liczy się siła Once De Gala plus kilku solidnych zmienników, reszta to uzupełnienie

0

MATS - Semedo Umtiti Lenglet Firpo - FDJ Arthur Coutinho - Dembele Griezmann Fati - 11 piłkarzy Barcy poniżej 30 roku życia, a jest jeszcze Roberto, Todibo, Alena, Puig, Emerson, Wague, Trincao, Braithwait + stara gwardia, która wciąż da jakość przez 2-3 sezony (Leo, Busi, Alba, Pique).. Tu nie potrzeba wielkich transferów, tu trzeba solidnego skrzydłowego i zaufania dla młodych graczy bo skoro Arthur czy Coutinho stanowią o sile obecnie top3 kadry narodowej na świecie to mają umiejętności by grać w tym klubie, to samo Semedo czy nasi trzej obrońcy z Francji. Dać tu Neya/Sancho, pozbyć się Ivana i Vidala by odmłodzić i odświeżyć pomoc, która bardzo tego potrzebuje i tyle! Żaden Lautaro czy Upamecano, za których łącznie trzeba zapłacić 150+mln euro nie są niezbędni. Na środek obrony mamy 3 zawodników poniżej 25 lat, gdzie dwóch z powodzeniem gra w reprezentacji mistrzów świata, a trzeci uważany jest za jeden z największych talentów na swojej pozycji. Jako środkowy napastnik jest Suarez i Griezmann, tu nic nie trzeba dodawać.

Bartek nie śpię***l tego, dawaj skrzydłowego i nie zadłużaj bardziej klubu.

0

Swoją drogą: dzisiejsza piłka jest na tyle nieprzewidywalna, że zaraz może się okazać, że Tello swojego najważniejszego gola dla Barcy strzelił w barwach Betisu.

Tello - Sandro - Cuenca/Munir - tercet zniszczenia :D. Pół żartem, ale szczególnie ta pierwsza dwójka potrafiła trochę odciążyć atak pierwszej drużyny, prócz Fatiego dawno nie było skrzydłowego ze szkółki którym potrafiłby pokazać się w pierwszej drużynie.

1

@Kwiatek67 taki młody KDB który wciąga 5 bramek i 5 asyst w 31 meczach. Dla mnie to przeciętniak. No i dopiero co dołączył do BvB więc raczej nie odejdzie. Dużo bardziej wolałbym Thiago, który jest bardziej wszechstronny niż Niemiec, potrafi posłać magiczną piłkę, no ale niestety zaraz podpisze nowy kontrakt więc temat przepadł. Jest Puig, Alena i Coutinho.

0

@Jacu327 a kawa + fajek to bieg do łazienki -.-

0

@MichalZZZ diablo 2, każda wersja GTA

0

@Messibestplayerintheworld strona Bayernu: "Coraz więcej źródeł donosi, że lada moment nową umowę z Bayernem Monachium podpisze Thiago. Hiszpan ma być kolejnym po Hansim Flicku i Thomasie Muellerze, który dojdzie do porozumienia z mistrzami Niemiec i zwiąże się z klubem kontraktem do 2023 roku.



Znany nam wszystkim Christian Falk poinformował ostatnio, że osiągnięcie finalnego porozumienia z Hiszpanem jest już tylko kwestią czasu."

2

Ostatnio zawodnicy wypożyczani od nas stanowią silne punkty w swoich zespołach.
Emerson - boczny obrońca z najlepszymi liczbami w lidze.
Rafinha - w tym sezonie chyba najlpeszy gracz Celty
Oriol - 22 z możliwych 23 spotkań w Holandii
Alena - 10 spotkań w Betisie od stycznia, nie jest źle
Cucurella - absolutnie podstawowy zawodnik w Getafe
Todibo - jego ostatnie spotkania w Schalke były bardzo, bardzo obiecujące

Jedynie Wague i Miranda większej kariery na wypożyczeniu nie zrobili, ale Juan to wciąż bardzo młody gracz i mam wrażenie, że wypożyczyli go do zbyt dobrego zespołu, a Wague po prostu dopiero co dołączył do ekipy z Francji.

Jest jeszcze Trincao, Pedri którzy grają bardzo dobrze w swoich klubach, a w Barcy wciąż Fati czy Puig - zaplecze jest. Moim zdaniem powinni skupić się na ściągnięciu tutaj Neymara - jako, że na lewym skrzydle są największe braki, a na środku ataku jest Suarez i Griezmann czyli bądź co bądź dwóch topowych zawodników. Sprzedać zawodników zbędnych (Ivan, Vidal?) Pozwolić Setienowi sprawdzić dobrze obecną kadrę, a resztę transferów zostawić na czas po wyborach.

Potencjał jest zarówno w doświadczonych zawodnikach jak i młodych, którzy już mogą sporo wnieść do drużyny.

2

@Jacu327 Ibra. Technika na najwyższym możliwym poziomie, wieksza siła, warunki fizyczne, a przy tym z piłką przy nodze geniusz. Woleje lewą (jak np ta bramka z Realem, prawą, pięty, do tego dysponował nienaganną szybkością jak na swoje warunki). Dodając do tego charyzmę boiskową stawiam zdecydowanie na Szweda.
Wiadomo, że w Barcy się nie sprawdził do końca, ale gdyby nie konflikt z Guardiolą to jestem pewny że byłby kluczowym zawodnikiem na następne sezony, po prostu forma spadła na pół roku.
Nie kojarzę innego typa z którym nie da się wygrać główki, a jednocześnie strzeli pięta z wysokości mojego czoła potrafiąc wcześniej przedryblować 3 obrońców.
Nie widzę umiejętności w której Prime Lewy jest lepszy niż Prime Zlatan.
Jego jedyną wadą jest to, że prócz Barcelony nie był nigdy w drużynie która na poważnie liczyła się w walce o LM, co jest bardzo dziwne

5

@kaamil1910 havertz? Kolejna lewonożna 10? Gość nie nadaje się na skrzydło ani do 4-3-3. Póki nie zaczniemy grać 4-2-3-1 albo 4-3-1-2 to taki transfer nie ma sensu

0

Zauważyłem że w tym sezonie Dembouz znacznie mniej udziela się w mediach społecznościowych. Na Instagramie prócz info o obniżce pensji ostatni post wrzucił w styczniu z treningu a tak pojedyncze posty z października i listopada.
Jak myślicie, klub poprosił go o mniejszą aktywność, czy sam postanowił mniej udzielać się by nie być narażony na hejt w jego stronę i odciąć się od tego, czy nie ma czasu bo liga weekendowa w Fifę sama się nie zagra (żartem oczywiście)?

0

@Deraxium aż mi się przypomniało

0

@FC1899Barca dzięki, przeglądałem. Bardziej chodziło mi o konkretną markę lub nawet model który wychodzi fajnie w stosunku jakości do ceny. Nie ukrywam że jestem laikiem w temacie, ale na bank na LR jest ktoś kto mocno się w tym wyznaje, w końcu dzień w dzień loguje się tu kilkanaście tysięcy użytkowników ;)

0

Panowie polećcie jakiś dobry, elegancki sikor na skórzanym lub szytym pasku. Cena tak do 600-700 zł, ale oczywiście jak ktoś ma fajny za połowę tej ceny to chętnie zerknę.

7

Hehs. No cóż Ivan, słowami, że nie wiesz na jakiej pozycji będzie grał De Jong bo twoja jest już zajęta dużo straciłeś i udowodniłeś, że uważasz się za święta krowę. Co innego gdyby te słowa powiedział Messi czy Mats, piłkarze którym formy braku sportowej nie można zarzucić. Ale gdy mówi to piłkarz na którego spływało sporo krytyki brzmi dziwnie. W szczególności że przychodzi z nim rywalizować złoty chłopak z Ajaxu, zawodnik "Team of the year"

1

@BarcaInfo z Arthurem to jest tak, że albo będzie jak z Dembele, albo zmieni swoje podejście i stanie się absolutnie klasowym zawodnikiem. Ważne też żeby grał na swojej pozycji jako cofnięty rozgrywający a nie na pozycji "Iniesty" jeśli pozwolimy mu operować w miejscu na boisku w którym czuje się najlepiej, a on sam dorzuci trochę wiecej pracy i profesjonalizmu poza boiskiem to może być top5 pomocników w bardzo krótkim czasie. No ale może też być zapomniany i skończyć w jakimś Evertonie, mimo wszystko warto zaryzykować i odrzucić nawet bardzo wysokie oferty

6

Taka ciekawostka: andaluzyjska gazeta Estadio Deportivo podaje, że Sevilla i Betis stoczą walkę o Michała Karbownika https://www.estadiodeportivo.com/editorial/2020/04/12/derbi-despachos/274663.html

Ostatnio agent piłkarza mówił, że o Michała pytała połowa ligi hiszpańskiej łącznie z drużynami z top4, a sam zawodnik uważa, że jest to dla niego najlepszy kierunek ale chcę wybrać klub który zapewni mu regularne występy i ofensywny styl gry preferowany przez niego.
Od nowego sezonu zapewne będziemy mieć Polaka w La Liga i to jakiego! Jestem wielkim fanem talentu tego chłopaka i podzielam opinię Tomka Ćwiąkały, że jest to obecnie najlepszy talent w naszej lidze. Mówi się o ogromnej kwocie jak na Ekstraklase, ze względu na bardzo duże zainteresowanie i talent tego chłopaka mimo kryzysu ma pęknąć kwota 10mln euro

0

@DonAndrzejos no ale on chyba nie może grać bo Braithwait jest zarejestrowany zamiast niego

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?