1

Tak jak za Bayernem szczerze nie przepadam tak przyzna muszę że mają genialną młodzież i w odróżnieniu od Realu kupują za "normalne" pieniądze zawodników którzy już stanowią o sile pierwszej jedenastki.
Takiego Kimmicha, Lucasa, Daviesa czy Gnabryego chętnie bym u nas zobaczył, a pewnie w niedalekiej przyszłości dojdzie Sane i może Havertz. Fajna ekipa, szkoda tylko że reszta ligi nie nadąża i w sumie można stawiać na mistrza jeszcze przed sezonem

4

To co mnie najbardziej irytuje w obecnym zarządzie to szukanie na siłę transferów na pozycję na której może grać wychowanek. LO, jest Miranda i Cucurella po cholerę ściągać Firpo? Ten drugi udowodnił w tym sezonie że jest bardzo solidnym zawodnikiem. Jest Pena, po co ten Neto na 4-5 spotkań w sezonie za 20mln? Braithwait, gdy jest Collado i Fati, pandemia pokazała, że teraz mógłby grać Dembele ale nie może bo zarejestrowali Martina, teraz wpychają Pjanica który będzie i tak rezerwowym a Alena i Puig siedzą na ławce. Jeszcze ten De Sciglio przewijający się w plotkach. Toż to kolejny rezerwowy który zagrałby ogony, a Wague czy Emerson czekają w kolejce.

Kiedyś za Pepa kupowało się zawodników do pierwszego składu jak Alves czy Alexis. Jak trzeba było rotować to sięgało się do Barcy B po Tello, Sandro, Thiago czy Montoye. Jak widać 3/4 z nich nie zrobiło większych karier (wymieniłem przykłady, ale nazwisk jest dużo więcej), ale taki wychowanek da z siebie 120% i wybiega ten czas na boisku za dwóch Włochów ściągniętych z Juventusu z pensją 5mln rocznie.

Zmarnowali dobre 100mln na sredniakach którzy nic do drużyny nie wnieśli a tylko zabrali czas La Masii, oby ten cyrk za rok się skończył

15

@Scross Griezmann słabszy od Lautaro? Na głowę upadłeś?

2

@FafitFCB dla mnie te sałatki są słabe, mają dowalone za dużo majonezu słabej jakości. Nie ma to jak samemu zrobić taką sałatkę, a ugotować na parze warzywa i je posiekać to nie jest problem. Za resztę szanuje, chociaż ja jestem fanem typowego angielskiego śniadanka które strzelam sobie raz na 2 tyg w sobotę tzn:
2-3 jajka sadzone
2 frankfurterki smażone
fasolka po bretońsku
grillowane/smażone pieczarki i pomidorki
tosty z serem

Nie ma lepszego śniadania :D

2

Nie wiem co musiałby zrobić Microsoft, żeby to przebić. No PS zaorało, po prostu zaorało. Zapowiada się że Xbox jeszcze bardziej pójdzie w odstawkę

8

Nie no jak Tello wyjdzie ja drugą połowę to stracę wiarę w tego trenera Betisu, nie da się chyba zagrać słabiej. Za to bardzo fajnie Munir dziś.

2

@AllBundy ma pierwszy skład w tej japońskiej drużynie. Ostatnio jak patrzyłem to coś tam strzelił w lidze, ale szału nie było. Chyba 5 czy 6 bramek. Zdecydowanie najgorzej potoczyła się jego kariera z tej 4, która stanowił on, Munir, Sandro i Tello

0

Betis chyba nigdy nie dorobi się bramkarza na poziomie klubu top6 ligi, a bez tego nie ma co myśleć o pucharach. Jest tylu solidnych hiszpańskich bramkarzy, nawet taki Masip zapewni dużo lepsze wyprowadzenie piłki przy jednoczesnym solidnym poziomie bramkarskim. Robles jest strasznie elektryczny, jego gra nogami jest gorsza niż u Kurtuły, a Bestis co mecz stara się wykorzystywać go przy wyprowadzeniu piłki spod własnej bramki..

7

@IronSanHybrid moja mama od dawna robi to ciasto więc ta nazwa nie jest dla mnie jakoś odrzucająca, ale jeśli ktoś ma wspólnego z wypiekami tyle co murzyn z legalną pracą to faktycznie może go to oburzyć. Nawet nazwy starych polskich ciast będziemy teraz zmieniać?

1

Ostatnio kilka osób pisało, że nie rozumieją fenomenu Jędrzejczyka, że to zwykły średniak. Niech zerkną na ten mecz, gość mógłby grać sam w obronie i więcej by nie stracili

1

Nie no, Legia jest obecnie poziom wyżej, widać organizacje w grze, to nie ta sama Legia od rywalizacji z mistrzem Luksemburga. Oby utrzymali dyspozycję a mogą powalczyć jak nie o grę w LM to o wyjście z grupy LE

0

@Chwytliwy nope, prócz klasyku gościa nie było, masz swoje zdanie ja swoje, dla mnie prócz kilometrów od grudnia nic nie wnosił.

0

@Chwytliwy coo? Przecież gość zgasł jak wypalony pet w drugiej połowie sezonu. Miał genialne 2-3 sezony na początku, później grał na poziomie Rakiticia.

0

@YoNoEntiendoNada no i? Wciąż to 2 czy 3 razy lepszy transfer niż Hazard w tym sezonie. Krytyka na Dembele za kontuzje, ale Hazard spoko bo to Hazard.
Griezmanna walić, mimo że w kanadyjce byłby drugi w Realu. Tak jak pisałem - ma swobodę biegania bo gra tak 2 defensywnych pomocników, daj mu Kroosa obok i zobaczysz braki. Jak ustawisz Busquetsa i De Jonga z tyłu to i ja zagwarantuje razem z nimi odpowiedni poziom gry obronnej. Dynamiczny Modrić? Gość połowę asyst zalicza schodząc mocno wysoko na skrzydło, nie przypominam sobie Modricia tak operującego

0

@Chwytliwy to Valverde prócz przechwytu i wybiegania niczego nie oferuje. Było to widać w drugiej połowie sezonu, gdzie gość zgasł bardziej niż De Jong

0

@Chwytliwy Firpo jest na wylocie bo on wnosi tyle co Militao czy Jovic. Tak samo dobre transfery. Z tym, że Militao i Jovic to jakieś 110mln

0

@YoNoEntiendoNada bo tam gra Guevara/Illara/Zubeldia/Marino obok niego. To tak jakbyś postawił z tyłu Busiego i De Jonga, przed nimi Puiga i powiedział, że tam nie ma braków w defensywie. No nie ma bo grają na dwóch defensywnych pomocników na trzy miejsca w pomocy więc jak mają być(?)

1

@Chwytliwy średniak odnosiło się do Mendyego, Valverde to kozak, ale w Barcy jest De Jong i Arthur którzy prócz fizyczności to miażdżą go elegancją.
To widocznie inne mecze oglądaliśmy, bo ja oglądałem jakieś 10-12 spotkań Sociedad i Martin w obronie to poziom Isco czy Coutinho, czyli żaden jak na tą pozycję. Widocznie inne mecze oglądaliśmy

0

Ehh.. z jednej strony smutno, a z drugiej aż serce się raduje, ale Karbownik to obecnie 1/3 siły ofensywnej Legii, gdy gra na boku obrony. Ten chłopak to fenomen, zachowując pewne proporcje 1:1 Kimmich. Nie pamiętam takiego talentu na boku obrony jak ten chlopak w polskiej lidze, myślę, że w ostatnich 10-15 latach jak śledzę nasza ligę nikt się nawet do tego poziomu nie zbliżył. Jeśli poprawi siłę (bo dynamikę ma kozacką) to klub który go kupi, za całą pewnością na nim zarobi

0

@sendesara no i? Alba wciąż zagra 3-4 sezony. Alena nie będzie tu podstawowym zawodnikiem, Betis traktuje go jako rezerwowego bo woli stawiać na swoich zawodników niż na wypożyczonych, ale to wciąż zawodnik wnoszący pewną jakość.

15

Nie wiem czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, ale w social mediach kreuje się wizerunek tonącej Barcelony. Dużo mówi się że nie ma pieniędzy na transfery i pensje, ale kto je ma w obecnej sytuacji? Liverpool odrzucił transfer Wernera za 55mln ze względów finansowych, Real dużo ostatnio wydawał i hiszpańskie media też mówią że w tym roku transferów nie będzie.

W Barcy jest De Jong, Arthur, Lenglet, Trincao, Dembele, Fati, Pedri, Alena, Puig, Ter Stegen, Griezmann, Semedo, Firpo, Alba, Umtiti, Todibo - 16 zawodników w wieku poniżej 30 lat (jeśli nikogo nie pominąłem). A przecież taki Alba, Pique, Messi, Suarez czy Busi pograją tu jeszcze 2-3 sezony.

Real zrobił genialny ruch kupując Hazarda za 140mln (100+40) który rozegrał sezon przygotowawczy i wypadł
Barca za Griezmanna przepłaciła (120), za starego Griedmanna który jest młodszy od Hazarda i ma takie statystyki w tym sezonie które w Realu może zapewnić tylko Benzema. (!)

Rodrygo i Vini? Jest Trincao, Dembele, Fati
Jovic? Nie no, oszczedzę szydery
Mendy? Jedyny plus, ale mały plus, bo gość to poziom Semedo na którego narzekamy, w Madrycie określa się go jako solidnego w defensywie i mało wnoszącego do ofensywy zawodnika. Średniak
Valverde? Jest De Jong i Arthur
Militao? Hehe, gość nawet nie zbliżył się do poziomu Lengleta.

Gdzie ta genialna polityka transferowa o której mówi Ćwiąkała its? Reinier? 30kk za gościa który sam mówi, że potrafi grać jedynie jako ofensywny pomocnik, unikający dryblingu?
Odeegard? No spoko, pokazał się w te pół roku, tylko to typowa 10 jak Ozil, James czy Isco, a tacy w Madrycie kończą na ławce albo na liście transferowej. Norweg nie potrafi bronić, jeśli nie zmieni się trener to skończy jak Asensio marnując się na skrzydle gdzie prócz strzału (u Norwega dużo słabszego) nie ma nic do zaoferowania

2

@Homeopata8989 kiedy Inter grał 3-4-3? Śledzę ich mocno i najczęściej grali 3-5-2 z Lukaku i Lautaro na ataku i typową 3 pomocników w postaci Brozo/Sensiego/Vecino/Barelli etc.

0

@lucca87 szczerze mówiąc nie wiem dokładnie bo przyłącze prądu robił ojciec, a wodę znajomy, gdzie my wszystko kopaliśmy a on miał "czystą" robotę. Z tego co się orientuje to prąd jakieś 1500-2000zł, woda drożej, tu zależy jaką masz długość, ale jak nie masz zbyt daleko to w 5-6 powinienieś zamknąć się z tym i z tym.

5

@krefi10 moim zdaniem już 1 liga to udana kariera, bardzo dobre pieniądze tam zarabiają jeśli jest się zawodnikiem pierwszej 11.

0

@priest9999 Dopiero planuje tego typu inwestycje, muszę zrobić kosztorysy bo fajna jest fotowoltaika, pompy ciepła, domowe oczyszczalnie czy inne tego typu samowystarczalne bajery. Też nie będę dysponował jakąś ogromną gotówką, a nie chcę się pchać w wysokie kredyty, więc to wszystko kwestia przemyślenia, mam na to pare miesięcy

0

@Ghotti @Mat_Cat Kanalizacji miejskiej tam nie ma więc szambo będzie jedyną opcją.
Prąd będzie, ogólnie mój ojciec pracuje w PGE i wystarczy wykupić 11kw mocy za 660zł a robią Ci złącze pod samą bramę, ty na własną rękę jedynie musisz od złącza zrobić przyłącze do budynku.
Woda będzie tam jeszcze w tym roku lub na wiosnę 2021 w drodze. Własny koszt jest jedynie zrobienia przyłącza do budynku od drogi. Mój brat budował się kawałek dalej i akurat z tym nie było nigdy problemu, powstają tam dość spore osiedla bo działki są jeszcze w fajnej cenie więc działają z tym bardzo sprawnie.
@Mat_Cat

0

@Ghotti
https://www.fcbarca.com/user/degor102" contenteditable="false">@degor102

Dzięki, dopytam go o to jeszcze czy jest to działka rolna z możliwością zabudowy czy konkretnie budowlana.

0

@Ghotti inaczej, działki są już podzielone od dłuższego czasu (gmina zrobiła wstępny podział x lat temu, on zrobił "korektę" zmniejszając kilka działek na koszt jednej większej), teraz jedynie geodeta musi nanieść plany na glebe i tyle. Więc wydaje mi się, że to już nie ma znaczenia. Szczególnie, że nie słyszałem by "moja przyszła" gmina robiła takie schody innym sprzedawcą, których w tamtym regionie nie brakuje.

Tak czy inaczej dzięki, naczytałem się trochę o tym i jeden artykuł wprowadził mnie w małe wątpliwości.

0

@BarcaInfo Cou do Newcastle jeśli faktyznie Trincao ma grać w pomocy to dobry ruch, chociaż osobiście chciałbym zobaczyć Leo w pomocy a Trincao na skrzydle

1

@Hiacynk osobiście zamieniłbym Lewego ze Zlatanem i Falcao z Igłą. Falcao od kilku sezonów wypalony, ale do poziomu z początku dekady Igła nigdy się nie zbliżył

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?