messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jak to jest z zakupem działki, znajomy ma kilkanaście działek na sprzedaż i planuje zakupić 1 od niego (będę pierwszym nabywcą, bo działki dopiero są dzielone). Będzie to działka nieuzbrojona. Jak wygląda sprawa podatkowa? Po zakupie płacę jedynie 2% PCC czy któraś ze stron musi zapłacić VAT? Znajomy nie prowadzi działaności, jest byłym rolnikiem, działka była nieużytkiem rolnym dłuższy okres, a teraz jest działką budowlaną według gminnego podziału administracyjnego.
Może @lucca87 albo @Ghotti pomogą?
0
@Hiacynk Ja zobaczę Legia - Arka. Znam kilku kibiców Arki, a sam jestem sympatykiem Legii więc oby doszło do mocnego gwałtu :D
0
@lucca87 to drogie macie działki u siebie. Za moją wyjdzie 45tyś po małej "znajomości". Delikatnie za miastem, 5-6km od centrum, w spokojnej dzielnicy gdzie dopiero powstaje osiedle domków jednorodzinnych.
900m2 jest wystarczająco, obecnie mieszkam z rodzicami na 800 i jest dobrze dla 5-osobowej rodziny
0
@Ghotti Krze Duże czy jakoś tak.
@lucca87 na jakich działkach się budujecie? U mnie 1220m2.
0
@monsterrize taras nie będzie drewniany, to tylko przykładowe wykończenie domu, ani Elewacja, ani taras, ani dachówka nie będą takie jak na tym przykładzie. Fotowoltaika będzie, tak jak kiedyś pisałem mam ojca elektryka więc temat dobrze znany. Nad pompą się mocną zastanawiałem ale mimo wszystko odrzuciłem ten projekt.
0
@Ghotti a moja narzeczona znów pracuje za Żyrardowem :D
0
@Ghotti Okolice Sochaczewa :)
2
@DanielOOL zobaczymy, obecnie grają trochę dlatego, że Lech poszedł w model Ajaxu i gra wychowankami, po prostu nie ma lepszych piłkarzy na ławce więc grają, Legia bardziej podobna do Bayernu wykupuje wyróżniających zawodników z ligi (Novikovas, Slisz, Gvilla) + ostatnie kilka bardzo fajnych transferów (Wszolek, Luqinhas, Antolic, Vesovic, Martins) + wprowadza równie dobrych graczy, którzy odchodzą za bardzo fajne pieniądze (Majecki, Szymanski, Karbownik?). Jest jeszcze Wieteska, Stolarski, Rosołek...
Od Lecha oczekuje więcej punktów, bo Legia gra ładnie i punktuje, Kolejorz gra ofensywną piłkę, ale wymagam od nich więcej niż walki o top4 na tym etapie.
Tak czy inaczej Żuraw i Vuko odwalają genialną robotę. Szczególnie Żuraw. Bo Vuko ma w czym wybierać, Legia może wystawić w naszej lidze 2 jedenastki i jedynie na bokach obrony i bramce będzie widać dużą różnicę. Vesovic i Karbownik sieją straszny popłoch
0
@Ghotti no to ja jakieś 15 km za Tobą
0
@lucca87 no ja jechałem trochę po kosztach, ale też nie chcieliśmy niczego większego bo kto będzie to ogrzewał i sprzątał, z żartem oczywiście. Taki metraż wydaje mi się ok, skoro w bloku 70m2 uważa się za luksus to 122 plus ewentualne 40 chyba tez :D
@Ghotti właśnie miałem pisać żebyś pokazał. Ja szukam obecnie jakiejś inspiracji do elewacji w rozsądnej cenie :) to ja sporo młodszy od was. 94 rocznik.
Powodzenia i dajcie znać jak już mury będą stać :D
1
@fcbarcafan19 to tylko przykładowa elewacja, robisz jaką chcesz :) u mnie raczej nie będzie klinkieru ze względu na cenę :P
@lucca87 bardzo ładny. Dużo większy niż mój, ja planuję model rodziny 2+2 więc szukałem czegoś z 3 pokojami i bez garażu bo mam pomysł na fajną szopkę z garażem wolnostojącą. Ewentualnie mam 44m2 strychu które są się przerobić na pokój w przyszłość bo w najniższym punkcie będzie mieć 140cm, a w najwyższym 220. Więc jak wyjdzie większą rodziną lub jeden dzieciak podrośnie i będzie chciał trochę prywatności to wyszukuje się mu to na mieszkalne :)
12
@BarcaInfo ja też jestem w najlepszej formie odkąd Arthur trafił do Barcelony. Schudłem 10kg i pracuje nad kondycją, oby mu to pomogło.
2
@Ghotti u mnie będzie to coś takiego https://www.extradom.pl/projekt-domu-domena-112-c1-WRW1332
Trochę będzie się różnił, potrzebuje parę przeróbek jak drzwi do kotłowni (będzie to pralnia, a w rogu będzie stał piec gazowy) z zewnątrz czy narożnych okien z których chcemy zrezygnować. Obczaiłem też fajną opcje zrobienia małych schodków na strych w garderobie (garderobę trochę "pogłębię" względem reszty domu, będą tam małe 60-70cm schody.
0
@lucca87 wtedy bym nie zmienił samochodu lub poszedł "dorobić" bo mam taką możliwość dorobienia ok 1000-1500pln miesięcznie, z tym że mi się nie chce :D
@Ghotti @lucca87 u mnie parterówka 122m2 bez garażu. Liczę, że robiąc sam elektrykę, ocieplenie + ogrodzenie, nie robiąc na razie ogrodu zmieszczę się w 400-450 mając działkę. Zobaczymy jak to wyjdzie ;) Myślę, że będzie trochę brakować i zamnie sie w 500, ale wtedy najwyżej przedłuży się budowę o rok, bo większego kredo nie chcę brać
0
@Messinio82 uciekł Ci gdzieś 14/15 i 16/17
4
@kamilop też go ugryź
0
@lucca87 no jasne, gdybym nie mieszkał z rodzicami to musiałbym wynająć kawalerkę co wraz z opłatami w moim mieście wyniosłoby 1500 zł zamiast 500. To bym zmieniło tyle, że bym odłożył jakieś 30 tyś mniej przez te 3 lata. Ale z drugiej strony mogłoby mnie skłonić do znalezienia jakieś drugiej pracy na weekendy której akurat nie brakuje za godziwą stawkę.
200 tyś plus to co odłożę w 2 lata (bo tyle chce się budować) mieszkając z rodzicami ( czyli pewnie ok 100-120tys) + 100tys kredytu daje jakieś 400-420 tyś plus działka którą będę miał od rodziców. Jak mówię dużo rzeczy zrobię sam, ojciec jest elektrykiem, ja pracowałem przy ociepleniu więc to ogarniemy sami. Taka kalkulacja ;)
0
@mrboom No to fakt, ale z drugiej strony mój brat w Warszawie z 3 ziomkami zrzuca się na mieszkanie i miesięcznie płaci razem z opłatami 600-700zł za swój pokój. Jakoś trzeba się przemęczyć pare lat żeby coś odłożyć. Ja też wolałbym już być na swoim, ale jeszcze 2 lata jakoś przeżyję :D
2
@TheNekro94 No widzisz, ja niedługo biorę ślub, z moją narzeczoną wiedzieliśmy o tym już od 3 lat i wtedy zaczęliśmy "grubo oszczędzać". Mieszkając z moimi rodzicami jesteśmy w stanie wyżyć za 2tysiące (dorzucamy rodzicom 500zł do opłat a reszta na jedzenie i paliwo, raz w roku jakieś wakacje zagraniczne). Mamy 8-9tyś dochodu miesięcznie we 2, ja pracuje na magazynie, po godzinach jestem trenerem piłkarskim, ona ma jedną dobrze płatną pracę, czasem dorobi sobie na weselu jako obsługa, to sporadycznie. Przez 3 lata byliśmy w stanie odłożyć kwotę ponad 150 tyś zł + kasa na wesele. Rodzice powiedzieli, że kupią nam działkę pod budowę, po weselu będziemy mieć pewnie jakieś 200 tyś zł i działkę, ruszamy z budową i pewnie za rok jak skończą się pieniądze to będę zmuszony wziąć jakies 100 tyś kredytu na 10 lat. Bez dramatu. Dużo zrobię sam, ogarnę ocieplenie budynku czy instalację elektryczną, bez problemu sam wykonam proste ogrodzenie z siatki.
No ale jak byłbym sam i miał połowę z tego budżetu miesięcznego to byłoby bardzo ciężko, we 2 jest dużo, dużo łatwiej i nie trzeba jeździć na tirach czy wyjeżdżać do pracy na zachód by postawić dom "prawie" bez pomocy rodziców i z bardzo małym kredytem. Bo 100 tyś kredytu dla mnie przy obecnych zarobkach na 10 lat to jakieś 130 do oddania - 1100zł miesięcznie.
1
@DanielOOL prócz gola wywalczył karnego
0
Karbownik w pomocy wreszcie, szkoda tylko że jak Vuko zrobił 2 defensywne zmiany i Legia już raczej skupi się na utrzymaniu wyniku
0
@kazbychu no, gdyby nie Var.. w Hiszpanii tak kolorowo nie będzie :F
3
@Jaca27 Kurski, przecież Ty za Legią
0
@Pogba mam opóźnienie na streamie wiedz wierzę na słowo
0
@Pogba już jedna :D
4
Ale dojechali tą Wisłę w drugiej połowie, różnica dwóch klas. Naprawdę ładnie gra Legia w drugiej połowie, kilka akcji na jeden kontakt. Nie często widzi się to w ekstraklapie. Czuje że na 3-1 się nie skończy
2
A już miałem pisać niech wraca Kante bo ten drewniak z Las Palmas nic nie gra. Pięknie zamknął mi usta :D
0
Ciekawi mnie jak potencjalnie nowy klub będzie rozpatrywał Karbownika. Gość ma bardzo dobrą lewą nogę ale mimo wszystko jest prawonożny. Lewy obrońca z prawą nogą? Czy przesuną go na prawo, w może środek pola?
0
@Jaca27 to i tak jeden z lepszych stoperów w tej marnej lidze.
0
@Criss18Barca @Yoshi94 no tak, ale mylicie pojęcie trenera z menadżerem. Daje sobie rękę uciąć że jesteście osobami które nie mają z trenerka nic wspólnego a się wypowiadają.
Jak chcesz wytłumaczyć zdolnemu zawodnikowi w wieku 6-10 lat żeby wykonywał prosty zwód z balansem ciała skoro sam nie potrafisz go wykonać? Jak mu to pokażesz? Bo gwarantuje Ci, że jak mu nie pokażesz to nie będzie wiedział jak się do tego zabrać. Tak jest z 3/4 ćwiczeniami, najpierw sam musisz je wykonać poprawnie żeby wymagać tego od dzieci, a uwierz mi że są na kursie osoby które nie potrafią zrobić takich ćwiczeń, kiedyś założyłem się z gościem że nie da rady wyżonglować 30 razy - nie dał rady. Dramat