1

@BarcaInfo z Arthurem to jest tak, że albo będzie jak z Dembele, albo zmieni swoje podejście i stanie się absolutnie klasowym zawodnikiem. Ważne też żeby grał na swojej pozycji jako cofnięty rozgrywający a nie na pozycji "Iniesty" jeśli pozwolimy mu operować w miejscu na boisku w którym czuje się najlepiej, a on sam dorzuci trochę wiecej pracy i profesjonalizmu poza boiskiem to może być top5 pomocników w bardzo krótkim czasie. No ale może też być zapomniany i skończyć w jakimś Evertonie, mimo wszystko warto zaryzykować i odrzucić nawet bardzo wysokie oferty

6

Taka ciekawostka: andaluzyjska gazeta Estadio Deportivo podaje, że Sevilla i Betis stoczą walkę o Michała Karbownika https://www.estadiodeportivo.com/editorial/2020/04/12/derbi-despachos/274663.html

Ostatnio agent piłkarza mówił, że o Michała pytała połowa ligi hiszpańskiej łącznie z drużynami z top4, a sam zawodnik uważa, że jest to dla niego najlepszy kierunek ale chcę wybrać klub który zapewni mu regularne występy i ofensywny styl gry preferowany przez niego.
Od nowego sezonu zapewne będziemy mieć Polaka w La Liga i to jakiego! Jestem wielkim fanem talentu tego chłopaka i podzielam opinię Tomka Ćwiąkały, że jest to obecnie najlepszy talent w naszej lidze. Mówi się o ogromnej kwocie jak na Ekstraklase, ze względu na bardzo duże zainteresowanie i talent tego chłopaka mimo kryzysu ma pęknąć kwota 10mln euro

0

@DonAndrzejos no ale on chyba nie może grać bo Braithwait jest zarejestrowany zamiast niego

2

@PawkoFCB o tak! Właśnie zapomniałem o tych zje**** z Avon czy Oriflame, to powinno być zabronione, psychicznie wyniszczają

4

Jest jakaś powiedzmy "grupa społeczna" która was mocno irytuje w internetach? Mnie od zawsze mocno irytowały młode madki, które dopiero co dorobiły się własnych bąbelków i muszą zasypywać internety ich zdjęciami, sesjami zdjęciowymi, filmikami, informacjami że są na spacerku itd. Codziennie na stories muszą wrzucić kilkanaście zdjęć jak bąbelek robi kupkę, je zupkę, albo właśnie wysmarował ryj dżemem. Jakby kogokolwiek poza nimi interesował kilkumiesięczny dzieciak ktory wygląda jak każdy inny.

Ostatnio dołączyli do nich jeszcze właściciele małych działalności, osoby które wylewają żal, że muszą zwalniać ludzi, albo im nie płacić, że nie zarabiają bo nie mogą pracować przez wirusa, a przed domem stoi Porsche męża i s klasa żony. Jakoś nigdy nie widziałem, żeby jakiś zwolniony przez nich pracownik wylewał łzy i gniew w internecie, zawsze jest to nowobogacki szef. No sorry taki mamy klimat, prowadząc własną działalność trzeba się liczyć z tym, że czasem trzeba zacisnąć pasa. No ale kredyt na s klasę sam się nie spłaci więc trzeba domagać się zapomogi od państwa albo zniesienia obostrzeń.

9

@BarcaInfo i słusznie. Semedo jest po prostu lepszym piłkarzem. Cancelo w obronie to paralityk, nie bez powodu jest rezerwowym Walkera (też swoją drogą nie jest to gość który jest jakimś wyznacznikiem na swojej pozycji) u Guardioli czyli trenera bądź co bądź stawiającego na ofensywny football, a w kadrze jest zmiennikiem właśnie Semedo. O zgrozo, jak oni na to pójdą to ja nie mam pytań. Przecież Inter odrzucił tego gościa, po sezonie pogonił go Juventus, teraz w City grzeje ławę a oni chcą go tu wcisnąć i to za faceta, który nie jest najgorszy, w tym sezonie moim zdaniem bardziej zawodzi Alba niż Semedo, Nelson ma potencjał by odpalić przy nowym trenerze.
Czasem mam wrażenie, że przez genialnego Alvesa który był klasą samą w sobie ludzie oczekują cudów i dwucyfrowej liczby asyst na boku obrony w klubie który od kilku lat gra bez prawego skrzydła. Niestety drugiego Alvesa nie będzie, a na pewno nie będzie nim Cancelo

4

@Amigo_Blanco przypomina mi się sytuacja jak Duda był w moim mieście. Nie wpuszczali wtedy jego przeciwników do hali w której było jego wystąpienie więc przed halą sobie protestowali i krzyczeli że złodziej. Ulicą szedł starszy dziadek o lasce, krokiem tak wolnym jakby ledwo szedł. Jak usłyszał że Andrzejka obrażają to wziął laske pod pachę i zaczął tak śmiesznie biec do nich stawiając małe kroczki. Później zza płotu im wymachiwał krzycząc "co łon wam łukrod, co łon wam łukrod!" Typowy pisowiec

0

Dużo La Liga ostatnio wrzuca na FB historycznych bramek i aż się smutno robi jak człowiek sobie przypomni te piękne czasy hiszpańskiej piłki.
Ta Sevilla z Negredo i młodym Navasem
Villareal z Godinem
Real z Kaką, Ronaldo i młodym Pipitą
Racing Santander z Canalesem
Malaga z Ruudem van Nistelrooyem
No i Barca Guardioli
Mniej wtedy było pieniędzy a więcej piłki, za obecną pensję brutto Messiego można było wtedy kupić w pakiecie Villę i młodego Benzeme który w Lyonie wyprawiał cuda.
No i te hiszpańskie talenty Bojan, Muniain czy Canales debiutujące naprzeciw Gutiemu, Raulowi czy Xaviemu i Puyolowi.

Polecam spojrzeć każdemu na te bramki, nawet Ronaldo z wolnych wtedy strzelał i to jak :D

0

@Yoshi94 Ansu prawie całą karierę juniorską grywał jako środkowy napastnik i nie widzę powodu dlaczego miałby tam nie grać, wręcz przeciwnie, z jego wyjściem do prostopadłych piłek i jak na tak młodego zawodnika niezłymi warunkami fizycznymi i wykończeniem jak najbardziej może ukierunkować swoją karierę jako 9. Drybling i szybkość sprawiły że dostał szansę na skrzydle

0

@bartoszekkk miałeś opcje odkupienia go?

0

FM 2020
Jak grał ktoś cały sezon Barcą, to po sezonie wykupili wam Wague i Todibo czy wrócili? Bo jak na razie to u mnie odgrywają ważną rolę na wypożyczeniach, a mają taki potencjał że szkoda byłoby ich stracić :D

0

@budel17 ojro? Jak? Skoro warty jest 40, no chyba że chodzi Ci i złotówki

0

Dla graczy Fma, próbował ktoś sprzedać Rakiticia? Udało się wam? Gość nie chce ruszyć się z klubu, a jak już się zdecyduje na odejście to nikt nie chce mu dać podobnej pensji :D życiowy ten FM.

0

@Danny Gaucho fake, nic tak nie chodzi jak piłeczka między nimi, nawet siorka Wojtasa tak dobrze nie chodzi

0

FM 2020
Właśnie wypadł mi Ter Stegen na 2 miesiące, a Neto wraca za 2-3 tygodnie. Gram mecz ligowy więc muszę przesunąć Ińskiego Pene lub innego bramkarza Barcy B do seniorskiego zespołu. Jak później przesuwne go znów do Barcy B to się nie zirytuje chłopak? Czy da się to inaczej zrobić niż przesunięciem? Żeby powołać go na mecz

1

@HighestInTheRoom ja bralem. Dzwonisz do przychodni i umawiasz się z lekarzem na konkretną godzinę. Powiedzmy że umówiłes się na 14, dzwonisz, mówisz że w pracy plecy Ci spadły i nie możesz wstać z łóżka. Wystawia Ci L4 i daje ci kod na receptę, podajesz w aptece kod i swój PESEL zamiast recepty. Siedzisz bezpiecznie w domu. Tyle

2

@jeyx77x Adama, Rash to wciąż młodzi zawodnicy którzy dopiero co stają się zawodnikami od których zaczyna się ustalanie składu, inaczej jest jak grasz 20 z 38 spotkań w sezonie, a inaczej jak grasz od deski do deski. CR7 zawsze był wzorem profesjonalisty, nie dziwi mnie to. A Auba? Dla mnie to tak jak Inaki, genetyczna ściana, bo piłkarz też słynął ze swoich imprez w Dortmundzie, z Dembele zresztą ;)

11

Pep kiedyś powiedział, że piłkarscy "szybkościowcy" są dużo bardziej podatni na kontuzje. Po prostu im szybszy jesteś tym większe przeciążenia dostają twoje mięśnie. Trudno się z tym nie zgodzić patrząc na Dembele, Bale, Neymara, Hazarda czy ostatnio nawet Mbappe. Dlatego wielki szacunek dla Inakiego Williamsa, gość albo jest genetycznym wzorem odporności, albo dba o siebie jak mało kto, bo jak wyjaśnić zaledwie 24 mecze opuszczone w karierze przez bezwzględnie najszybszego piłkarza w lidze?
https://www.transfermarkt.pl/inaki-williams/verletzungen/spieler/255508

A tu moim zdaniem absolutny ewenement, zawodnik, który może sprinterem nie jest, ale nie należy do najwolniejszych, a ilość opuszczonych meczy... Wow, just wow, musimy to docenić, bo to chłop ze zdrowiem i wydolnością konia, który zagra każdy z 60 meczy w sezonie od deski do deski pracując na całej długości i szerokości boiska
https://www.transfermarkt.pl/antoine-griezmann/verletzungen/spieler/125781

0

Jaką kasę trzeba wyłożyć w złotówkach na Kyliana albo Neymara w FM 2020? Udało się komuś ściągnąć?

2

@elmayakos aha, a czy faktycznie zaznaczenie wszystkiego mocno spowalnia rozgrywkę?

0

Na początku gry w FM zaznacza się ilość lig, ile zaznaczyć? Czy jak nie zaznaczę np włoskiej to nie będę miał dostępu do zawodników z tej ligi czy i co chodzi?

1

@matirix20 nie wiedziałem że tak się w ogóle da, dzięki Ci dobry człowieku

0

@mateuszdabski gdzie coś takiego można pobrać na PC?

Edit: ok mam, dzięki.

0

Jako że nie gram w gry od kilku lat bo po prostu brak czasu, a teraz siedzę z przymusu 30 dni w domu to poratuje ktoś crackiem do FM 2020? Jest to w ogóle wykonalne żeby odpalić pirata? Wiem, że zaraz wyleje się fala hejtu żebym kupił oryginał, ale tak jak mówię, nie grałem w nic od dłuższego czasu więc nie chce kupować gry, która bardzo możliwe, że nie podejdzie mi przez swoją skomplikowaność i resztę żywota spędzi na półce a ja na Netflixie :D

0

@SnieguPlock tak jak kolega wyżej pisze, idąc Twoim tokiem myślenia to Paco z zeszłego sezonu ze swoją średnią bramek na minutę i Haland walczyliby o miano najlepszej 9 w historii ;)

1

@SnieguPlock ale jaki to ma sens? Piłkarzy porównuje się karierami, a nie najlepszą formą, po dużo bardziej miarodajne. Dużo było zawodników kilku sezonów. Ale tylko legendy utrzymują formę na prawie całą kariere

4

@BarcaInfo z całym szacunkiem Xavi, ale ja bym dał raczej 1. Messi 2. Cristiano 3. Reszta geniuszy jak R10, Iniesta, Ronaldo, Johan Cruyff itd.

Utrzymać taki poziom jak ta 2 przez prawie 15 lat to fenomen nie do powtórzenia.

1

Czasem jeden zawodnik, brakujące ogniwo może odmienić oblicze drużyny. Brakuje tu Neymara i jego nieprzewidywalności, co by o nim nie mówić, to nigdy poniżej pewnego poziomu nie schodził. Na lewym skrzydle mógłby śmigać Ney i Fati, na 9 Suarez i Griezmann, na prawym Messi i Trincao, a jest jeszcze Dembele. Mam nadzieję, że wstrzymają się z transferem Lautaro jeszcze rok na rzecz Brazylijczyka. Jest Antek który docelowo myślę, że był ściągany na 9, wciąż jest Luiz, który wyciska bardzo dobre statystyki. Niech skupia się na transferze Neymara, pomocnika który potrafi nakręcić akcje bliżej pola karnego przeciwnika (Cou?) I transferach z klubu zawodników których trzeba pożegnać.

Chętnie też bym zobaczył Leo na 10 za plecami Suareza/Antka i dwoma skrzydłowymi po bokach. Ubezpieczający z tyłu De Jong + Busi/Arthur. Znając Setiena i jego ostatnie eksperymenty może coś takiego ujrzę

0

@ViscaBarca123 Telles, Grimaldo, Theo, Angelino rynek lewych obrońców nie wygląda źle, gorzej z prawymi bo Ci do wyciągnięcia (Atal, Cancelo czy Pereiera) nie wyglądają dużo lepiej niż Emerson czy Semedo

1

@Danny Gaucho 2010 i 2012 co to była za Hiszpania.. Iker, Ramos, Pique, Puyol, David Silva, Xavi, Iniesta, Fabregas, Xabi Alonso, Busi, Villa, Torres...

No genialny skład, genialna ławka, a najlepiej świadczy o tym fakt, że rozchwytywany wtedy i chciany przez każdy klub na świecie Fabregas często musiał zaczynać na ławce rezerwowych. Ogólnie dla mnie Cesc to jeden z ulubionych piłkarzy, ale też niestety jeden z najbardziej zmarnowanych talentów. Oczywiście grał w Arsenalu, Barcy czy Chelsea i chyba każdy chciałby mieć taką karierę, ale potencjał miał na bycie jeszcze większym niż Xavi czy Iniesta, miał wszystko, wyszło słabo, a na pewno poniżej oczekiwań

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?